Results 1 to 14 of 14

Thread: χμ...

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,960

    Default χμ...

    πριν λίγη ώρα σύνδεσα κατά λάθος το mp3 σε μια σάπια γιουεσμπί θύρα και την ώρα που περνούσα τραγούδια από το πισί στο εμπιθρί, με έβγαλε ένα μήνυμα για λάθος κλπ. τα παιξαν μερικά αρχεία μέσα στο εμπιθρί, οπότε είπα να κάνω μια επανεκκίνηση μπας και συνέλθει. μόλις μπήκε στα γουίν, έβαλα το εμπιθρί και, παρόλο που πετάγεται το λογισμικό του, μου λέει ότι δεν είναι συνδεδεμένο. επίσης, κλάταρε και το αντιβάιρους (νοντ)! λέει "file system monitor not started" και όταν πατάω start με βγάζει μήνυμα "unable to load file system monitor". εσείς τι λέτε; γιατί με κάνει τι ζωή δύσκολη;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,960

    Default

    με φοβίζει ο υπολογιστής μου...

    αφού για καμιά ώρα προσπαθούσα να σιάξω πισί και εμπιθρί και χαλούσε η μια μαλακία μετά την άλλη και φοβήθηκα ότι θα εκραγεί, ξάφνου το πρόβλημα με το αντιβάιρους λύθηκε. το εμπι8ρι όμως ακόμα δεν το αναγνωρίζει. τι ζόρι είδε -\

    έντιτ: άρχισε και μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα κάθε λίγο και λιγάκι και μόλις το βγάζει, σταματάει το ιντερνέτι, δεν παίζει μουσική κι άλλα όμορφα



    ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;

  3. #3
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Μάλλον φταίει το pc σου.
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,960

    Default

    ναι, αυτό το κατάλαβα =)

    τι ζόρι είδε δεν κατάλαβα κι αν διορθώνεται το πρόβλημα ή αν θέλει φορμάτ.

  5. #5
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Χουμ... Creative einai to ΘΣΒ σου? Κάπου είχα διαβάσει για κάποια προβλήματα που δημιουργούσε μια παρτίδα Creative ΘΣΒ σε Windows XP μόνο και μόνο επειδή τους έλειπε ένα .δλλ αρχείο απο την δυνάμικ λίβραρι που είναι βίλτ ίν στο ΘΣΒ.
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,960

    Default

    to mp3 einai creative, alla mexri twra den eixe parousiasei problima.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    πάνω μαχαλάς.
    Posts
    28

    Default

    Το πρόβλημα το παθαίνει όταν συνδέεις την συσκευή;
    Βασικά γενικότερα για να μην σκέφτεται φορμάτ κανείς, είναι ωραίο να έχει το TuneUp utilities κε να κάνει κάποια από τα σκάν του και τις διορθώσεις σε registry Κλπ. Πολλές φορές ξεδιαλύνει τα προβλήματα.

    Πουτσαδόρε, αν με πετύχεις εμεσεν πιάσε με να σε το στείλω.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2005
    Location
    Jenseits von Gut und Bose
    Posts
    6,308

    Default

    χμ εμένανε όταν μου το 'βγαζε αυτό με φοβερή συχνότητα, λύθηκε με ουήντοζ απντέητ. ως εκεί ξέρω.
    The bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.
    ~

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,960

    Default

    επίπεδε, χθες όταν έγινε η πρώτη μαλακία, απλά δε μπόρεσα να περάσω τα μπ3 στη συσκευή, ενώ αυτά που ήταν μέσα σβήστηκαν (τα περισσότερα). επίσης, απενεργοποιήθηκε το antivirus και δε μπορούσα να το ενεργοποιήσω. Μετά την επανεκκίνηση το πισί δεν αναγνώριζε το μπ3 (στον πίνακα ελέγχου το εμφάνιζε πάντως). πήγα στο σάιτ της κριέιτιβ να δω αν αναφέρει κάτι και άλλαξα κάτι που έλεγε στη ρέτζιστρι σχετικά με τις θύρες usb. Το πρόβλημα με το μπ3 δε λύθηκε, αλλά ενεργοποιήθηκε το αντιβάιρους. Το βράδυ άφησα ανοιχτό το πισί και το πρωί που σκώθηκα είδα το παραπάνω μήνυμα (χωρίς να είναι συνδεδεμένος ο πλέιερ), ενώ δεν άνοιγε καμιά σελίδα στο ίντερνετ. Αν δεν κάνω επανεκκίνηση αμέσως και προσπαθήσω μετά από λίγο να ακούσω μουσική μου λέει κάτι μαλακίες για τους ντράιβερς. Μετά την επανεκκίνηση όλα δουλεύουν κανονικά στο πισί μέχρι να συνδεθώ στο ίντερνετ. Αν ανοίξω κάποια σελίδα μετά από 2-3 λεπτά πετιέται και το μήνυμα. Αν ανοίξω το τόρρεντ για κατέβασμα βαστάει κάνα τέταρτο μέχρι να το βγάλει. Έκανα ένα σκανάρισμα με το νοντ αλλά δε βρήκε κάτι, τώρα έτρεξα όλα τα σχετικά προγραμματάκια του τιουναπ, οπότε να δούμε.

    δεν υπάρχει πρόβλημα με το ότι δεν είναι αυθεντικά τα γουίντοουζ (σχετικά με το απντέιτ);


    υγ: δεν είμαι ο πιτσαδόρος.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    πάνω μαχαλάς.
    Posts
    28

    Default

    εχετε ίδιο νικ στο εμεσεν!
    Βασικά τα περισσότερα αντίστοιχα προβλήματα με αυτό που περιγράφεις λύνονται με το πρόγραμμα που σε λέω. Βρέσ το ή κάνε με αντ να στο στείλω.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,960

    Default

    το 'χω το πρόγραμμα (θενξ πάντως) και με το φρεσκάρισμα που έριξα μ' αυτό, φαίνεται να βελτιώθηκε η κατάσταση. είμαι μισή ώρα μέσα και δεν το έχει βγάλει το μήνυμα (γιούπι και τέτοια), ελπίζω να συνεχίσει έτσι. δεν ξέρω κατά πόσο σχετίζεται, αλλά έπιασα το κονσερβοκούτι που δίνει για μόντεμ η φορθνετ και τσουρουφλούσε, οπότε έβαλα το παλιό που είχα (μπας και έφταιγε αυτό; ).


    ο πιτσαδόρος σιφνοτουβλάκι έχει και το κλεψε από μένα το μνι... θα τον καταγγείλω

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    πάνω μαχαλάς.
    Posts
    28

    Default

    Συνολικά, εκτός από καθάρισμα της ρέτζιστρυ, ρίξε και ένα ντηφράγκμεντ.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,960

    Default

    Λοιπόν, έκανα και ντιφράγκμεντ και απ' όλα, αλλά συνέχισε να είναι σάπιο, μέχρι τη στιγμή που ενημέρωσα τα γουίντοζ και φαίνεται να 'χει στρώσει.

    θενξ άθειστ.

  14. #14
    Senior Member inhalexhale's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Δαίδαλοι από beatdowns.
    Posts
    924

    Default

    Na prosthesw edw oti an ksafnika sas erthei oreksh na kanete firmware update sto creative mp3 player sas, MHN to kanete. To tech support forum ths creative einai gemato mpinelikia apo typdaes pou xalasan to kainourio tous zen etsi. Kai to epatha ki egw, sthn prospatheia mou na swsw hdh dialymeno muvo eytyxws.
    This is my sideshow.
    This is my playground.
    This is my hatred.


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •