Page 35 of 42 FirstFirst ... 253334353637 ... LastLast
Results 511 to 525 of 626

Thread: Μπύρα !

  1. #511
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Οι ιπα ειναι προσβολή στον ουρανίσκο μου αλλά εντάξει ο καθένας με τα γούστα του. πάντως με προσβάλεις εάν υπονοείς ότι δεν έχω κατεβάσει 10000 λίτρα μπύρα εως τα 37 μου. Μπορεί να μην έχω την ανάλογη κοιλιά αλλά έχω γράψει σεβαστά χιλιόμετρα.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  2. #512
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Πρασινάδες με κρασάκι λοιπόν.
    Kill the wise one!

  3. #513
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    εγώ δεν έχω πιει ποτέ μπύρα ούτε έχω φάει κάτι σε βρώσιμο (τρέφομαι αποκλειστικά με ενδοφλέβια συμπληρώματα διατροφής και αυτοκόλλητα ιχνοστοιχείων) αλλά έχω να πω ότι όποιος δεν εκτιμά γιαπωνέζικη pils με την αστακομακαρονάδα του γαμιέται για ένα πιάτο φακές.

    αν διαφωνήσετε να διευκρινήσω ότι δε μιλάω για όλους αλλά μόνο όσους δεν έτυχε να διαβάσουν την παραπάνω προσβολή.

  4. #514
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by animae View Post
    Πρασινάδες με κρασάκι λοιπόν.
    Εμείς δεν έχουμε ψυχή δηλαδή;
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  5. #515
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Quote Originally Posted by Taliban View Post
    Weiss για λιπαρα πραματα (λουκανικα με γεμιση τυρι και επικαλυψη πεικο).

    Κοκκινη hobgoblin η καλυτερη μπυρα στο πλανητη με διαφορα.
    Το ξέρεις ότι κάποτε θα έχουμε παιδιά εμείς οι δύο ε? Έχω πάει και στο εργοστάσιο της Hobgoblin στο Wychwood κοντά στην Οξφόρδη.
    Εδιτ: ΛΙΤΡΑ ΧΟΜΠΓΚΟΜΠΛΙΝ ΡΕ ΦΙΛΕ, ΛΙΤΡΑ ΟΜΩΣ. ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΒΑΡΕΛΑΚΙ 5ΛΙΤΡΟ ΓΙΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΕΔΩ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΜΤΕ ΚΑΙ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ ΣΚΑΤΙ.

    Εδιτ2: Αύριο θα πάμε με τη γυναίκα σε ένα cider press ηβέντ εδώ (αντίστοιχο με τις δικές μας γιορτές του κρασιού) όπου πάς με τα μήλα/αχλάδια σου, στα βάζουν στην πρέσα, τα κάνουν ferment και τα παίρνεις σπίτι σου σε μπουκάλι και έχεις σπίτικό cider. Μιάμ.
    Last edited by When Black Roses Bloom; 06-10-2017 at 17:43.
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  6. #516

    Default

    Ο κόμτε συνεχίζει τη φασούλα με τη μπύρα;
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  7. #517
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Quote Originally Posted by tsimpouklano View Post
    Ο κόμτε συνεχίζει τη φασούλα με τη μπύρα;
    Δυστυχώς όχι, πώς θα φέρει πάνω τον βραστήρα/εξοπλισμο? :/

    Θα τον ψήσω να πάρουμε καινούριο να κάνουμε καμιά μαγκιά, έχει και αυλή
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  8. #518
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Το βαρελακι αποστελεται και ταχυδρομικος για να μη πληρωνω ενα καρο λεφτα το μπουκαλι;
    Ειχα προσπαθησει κι εγω να φτιαξω μπυρα σπιτι αλλα δεν ταπωσα καλα τα περισσοτερα μπουκαλια με αποτελεσμα να μην εχουν ανθρακικο. Μαυρη μπυρα απλα πεταχτηκε. Ξενερωσα τη ζωη μου.
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  9. #519
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by When Black Roses Bloom View Post
    Quote Originally Posted by Taliban View Post
    Weiss για λιπαρα πραματα (λουκανικα με γεμιση τυρι και επικαλυψη πεικο).

    Κοκκινη hobgoblin η καλυτερη μπυρα στο πλανητη με διαφορα.
    Το ξέρεις ότι κάποτε θα έχουμε παιδιά εμείς οι δύο ε? Έχω πάει και στο εργοστάσιο της Hobgoblin στο Wychwood κοντά στην Οξφόρδη.
    Εδιτ: ΛΙΤΡΑ ΧΟΜΠΓΚΟΜΠΛΙΝ ΡΕ ΦΙΛΕ, ΛΙΤΡΑ ΟΜΩΣ. ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΒΑΡΕΛΑΚΙ 5ΛΙΤΡΟ ΓΙΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΕΔΩ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΜΤΕ ΚΑΙ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ ΣΚΑΤΙ.

    Εδιτ2: Αύριο θα πάμε με τη γυναίκα σε ένα cider press ηβέντ εδώ (αντίστοιχο με τις δικές μας γιορτές του κρασιού) όπου πάς με τα μήλα/αχλάδια σου, στα βάζουν στην πρέσα, τα κάνουν ferment και τα παίρνεις σπίτι σου σε μπουκάλι και έχεις σπίτικό cider. Μιάμ.
    χωρίς να θέλω να κάνω τον εξυπνάκια (ΑΛΛΆ ΤΟΝ ΚΆΝΩ)
    δεν υπάρχει cider από αχλάδι, αλλά Perry , κατανοώ ότι σε όρους μάρκετινκ πιο εύκολα θα πεις σε κάποιον "ειναι cider από αχλάδι" ώστε να έχει θετική αντιμετώπιση στο προϊόν ακούγοντας κάτι γνώριμο αλλά παιδιά εδώ στο ER που έχει πολύ υψηλό πήχη καλό είναι να ακριβολογούμε.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  10. #520
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Quote Originally Posted by Taliban View Post
    Το βαρελακι αποστελεται και ταχυδρομικος για να μη πληρωνω ενα καρο λεφτα το μπουκαλι;
    Ειχα προσπαθησει κι εγω να φτιαξω μπυρα σπιτι αλλα δεν ταπωσα καλα τα περισσοτερα μπουκαλια με αποτελεσμα να μην εχουν ανθρακικο. Μαυρη μπυρα απλα πεταχτηκε. Ξενερωσα τη ζωη μου.
    Λατρεία, πολύ δύσκολο, το 5άρι έχει 15 λίρες (ξεφτύλα τιμή) και θα πάει κάνα 50άρικο ακόμα να στο στείλω κάτω. Και πώς θα φτάσει (αν φτάσει).
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  11. #521

    Default

    επιτέλους αξιώθηκα να δοκιμάσω τη ληθένια

  12. #522
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Rock or Nothing

  13. #523

    Default

    Τις προάλλες, ήπια αυτήνα:



    Πλούσια γεύση, δυνατά αρώματα, πικρή σα διάολος.
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  14. #524
    ɐuıɥɔ uı ǝpɐɯ ɯɐ ı.... tsonos's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    String Quilote Betόn Armé
    Posts
    2,555

    Default


  15. #525
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default





    Voreia Imperial Porter (+ Grim Fandango Remastered)

    8,5% alc
    0,75lt

    Γεμάτη γεύση, εντυπωσιακή επίγευση, γεμάτο σώμα, όση πικρίλα χρειάζεται και εκπληκτικό άρωμα. Από την ετικέτα φαίνονται τα στοιχεία της: κανέλλα κεϋλάνης, βανίλια μαδαγασκάρης, κάρδαμο, ψημένος καφές από την Αιθιοπία και παλαίωση σε βαρέλια με ρούμι 7ετίας. Πολύ όμορφο και εντυπωσιακό μπουκάλι επίσης, από τη μικροζυθοποιία Σερρών, Siris. Μπράβο τους!

    Τελευταία έχει αρχίσει να γίνεται κάπως έντονη η παρουσία ετικετών από μπύρες που έχουν υποστεί παλαίωση σε βαρέλια από λικέρ/κρασί/κονιάκ. Έτσι, έχω τσιμπήσει και 2 από τα 2000 μπουκάλια μιας special limited edition Sknipa Imperial Stout πεπαλαιωμένης σε βαρέλια Jack Daniels, τα οποία θα τιμήσω με αγαπημένο πρόσωπο τις προσεχείς ημέρες. Φιλική τιμή (σχεδόν χονδρική) 12€ /330 ml. Θα ποστάρω εντυπώσεις.
    Last edited by OniBocho; 19-12-2017 at 23:55.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •