Page 22 of 22 FirstFirst ... 12202122
Results 316 to 325 of 325

Thread: Gagarin Split! EDW mpatsoi kai kalki

  1. #316

    Default

    Όπως και να έχει, τουλάχιστον οι περισσότεροι νέοι συμφωνούσαν με αυτή την κίνηση. Το να μιλάμε για αναρχοεπαναστάσεις όταν ουσιαστικά σχεδόν κανείς δε συμφωνεί με τη δράση των κουκουλοφόρων και όταν πχ σε μία Πάτρα των 350.000 κατοίκων από τους οποίους το 20% είναι φοιτητές υπάρχει μια συνέλευση των 50 ατόμων και μαζεύονται 200 άτομα στα λάηβ που διοργανώνονται στο παράρτημα είναι απλά αστείο και τελείως εκτός.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  2. #317
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    γαμω την παναγια γιατι ο χριστος μαγαπαει
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  3. #318
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    980

    Default

    δεν κατάλαβα. σε τι διαφωνείς με τις συνελεύσεις των 50 ατόμων και τι αντιπροτείνεις;

  4. #319

    Default

    Όχι, καλά κάνουν, απλά χωρίς μια σοβαρή συμμετοχή/συμφωνία του κόσμου αυτά για επαναστάσεις είναι κουραφέξαλα. Ας μην είναι 60%, ας είναι ένα 10%, κάτι που να υφίσταται ουσιαστικά ρε παιδί μου. Αυτοί που θα στήριζαν σήμερα μια αναρχοεπανάσταση παίζει να είναι όσοι αυτοί που ψηφίζουν χριστοπιστία. Πιο πιθανό είναι να κάνουν επανάσταση οι κομμουνιστές, τουλάχιστον αυτοί έχουν ένα 5% με το μέρος τους.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  5. #320
    σκληρόκαρδος χρυσοκούκης Kingdom Gone's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Lebanon Hangover
    Posts
    5,546

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonlord
    Quote Originally Posted by Kingdom Gone
    λολ, δε θα τον γκρεμίσουμε γιατί μέσα σε μια άντε δυο γενιές κανείς δε θα ασχολείτε με τη θρησκεία, μόνο οι αρχαιολόγοι!
    Νομίζω ότι κάνεις το λάθος να κρίνεις από το περιβάλλον σου μόνο. Υπάρχει ΠΟΛΥΣ κόσμος που ασχολείται με τη θρησκεία, και νέος κόσμος, ή μάλλον κόσμος που την αισθάνεται κάτι οικείο και δικό του κι ας μην ασχολείται. Για να μπορείς να κάνεις τέτοιες μεγαλόστομες δηλώσεις, θα έπρεπε να έχεις κάτι πραγματικά χειροπιαστό, πχ να έχει μειωθεί σημαντικά ο κόσμος που πηγαίνει την ανάσταση στην εκκλησία. Θα μου πεις ότι το βλέπουν σαν κόσμικο γεγονός γι'αυτό πάνε. Ε και; Μήπως οι παλιότεροι δηλαδή στην πλειοψηφία τους είχαν πιάσει το νόημα του χριστιανισμού; Το θέμα είναι ότι ασχολούνται. Επίσης, και αυτό θα το δεις κυρίως σε μερικά χρόνια, οι περισσότεροι επαναστάτες και ανοιχτόμυαλοι γίνονται καρμπόν οι γονείς τους όταν γυρίσουν από το φοιτητιλίκι και μπουν στη ρουτίνα. Η εξέλιξη που βλέπεις δεν είναι τόσο μεγάλη όσο νομίζεις (αν υπάρχει), το πιθανότερο είναι κάποιοι από τους γονείς μας να ήταν εξίσου επαναστάτες με σένα - μην ξεχνάμε πχ ότι κάνανε κι ένα πολυτεχνείο, επίτευγμα μάλλον μεγαλύτερο από το άνοιγμα του κεφαλιού του 24χρονου και το κάψιμο των ΑΤΜ εδώ που τα λέμε. Είμαι σίγουρος ότι πολλοί και τότε έβλεπαν την επανάσταση να έρχεται και τον κόσμο να έχει εξελιχθεί και τέτοια.
    εεε αστείο ήτανε, τα γιγνώσκω όλα ετούτα

    εντιτ: και σοβαρά να το λεγα, δεν θα αναφερόμουν στο τώρα αλλά στο όοοοταν της επαναστασης.
    After the Triumph of Your Birth.

  6. #321

    Default

    Το ξέρω, αλλά μερικοί μιλάτε για επανάσταση λες και ξέρετε ότι θα γίνει. Αυτό που λέω είναι ότι δεν υπάρχουν καν σοβαρές ενδείξεις για κάτι τέτοιο, σε όσο βάθος χρόνου κι αν μιλάμε.
    Επίσης το ποστ μου κατά το 1/2 ήταν σχόλιο πάνω στην εξέλιξη του ανθρώπου, όπου μάλλον κλίνω προς την άποψη του βικ.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  7. #322
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Κα8όλου σοβαρές ενδείξεις, το μέλλον μας είναι ο καπιταλισμός και οι κρίσεις του.

  8. #323

    Default

    Α. Να πάω να πάρω τη γκαραμπίνα μου τότε.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  9. #324
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Να κάτσεις στ' αβγά σου.

  10. #325
    Senior Member
    Join Date
    May 2005
    Location
    Jenseits von Gut und Bose
    Posts
    6,308

    Default

    ικόνοκλαστ, λες να ζούμε να δούμε ποιος θα κερδίσει;
    ποντάρω προσαρμοστικό καπιταλισμό όπως και εκείνη τη μακρινή βραδιά.
    The bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.
    ~

Similar Threads

  1. Boh8hste ton kalki me to pc tou
    By metamelia2 in forum PC & Games
    Replies: 4
    Last Post: 26-05-2005, 00:21
  2. Aporia pros to user kalki (alla pianei kai polloys alloys)
    By The Nerd in forum General Discussion
    Replies: 5
    Last Post: 24-03-2005, 23:45
  3. 8a 8elate na ginei ban h user kalki?
    By The Nerd in forum General Discussion
    Replies: 12
    Last Post: 23-03-2005, 00:02
  4. san rompot einai oi mpatsoi
    By freak brother in forum General Discussion
    Replies: 35
    Last Post: 01-04-2004, 13:25
  5. My first live - Gamiountai oi mpatsoi
    By Ethir in forum Live Reports
    Replies: 26
    Last Post: 21-12-2003, 18:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •