Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 44

Thread: Δισκάδικα.

  1. #16

    Default

    magkes opoioi akoune noise/ambient/drone/psychedelica/fevga e kai genika all things strange rikste mia volta ston atractora sta eksarxeia(einai sxedon apenanti apo to an afto pou leei me spray ap'eksw ATRACTOR).

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    66° 9' 0" North, 23° 15' 0" West
    Posts
    8,909

    Default

    Γιε, τα χουμε ξαναπει για το Ατρακτορ. Ίσως το καλύτερο δισκάδικο αυτή τη στιγμή στην Αθήνα, κυρίως γιατί ο ιδιοκτήτης έχει απίστευτη όρεξη γι' αυτό που κάνει (και είναι φιλικοτατος χωρίς το εκνευριστικό γλύψιμο προς πελάτες). Μπορείς να βρεις πολλά "δυσκολα" πράγματα, σε οκει τιμές (όχι φτηνά). Από βινύλια δεν εχω ψαξει πολύ, αλλά φήμες λένε ότι φέρνει απίστευτα πράγματα (αλλά μπορεί και σε απίστευτες τιμές).
    and light it up forever, and never go to sleep

  3. #18
    Oljeselger Zoonchild's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    On a Desperate Moon
    Posts
    2,107

    Default

    αυτο δεν εκλεισε? τελευταια φορα που περασα παντως δεν το ειχα βρει ανοικτο. Μηπως μεταφερθηκε?
    ΑΕΛ τρακτερ και Love is in the air /

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    66° 9' 0" North, 23° 15' 0" West
    Posts
    8,909

    Default

    Χμου, δεν νομίζω. Απλά οι ώρες λειτουργίας του είναι λίγο οτιναναι.
    and light it up forever, and never go to sleep

  5. #20
    Will Teasle kontan's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Atens
    Posts
    3,522

    Default

    επίσης οτι δεν εινια σ αυτο το drone/noise/experimental/οτιναναι πραμα, το εχει σε ξεφτυλα τιμή (φήμες λένε για το Ozma απο Melvins σε βινύλιο, κάτω απο 10γιουροζ)

    γενικως τα σπαζει κ ο τυπος

  6. #21
    Oljeselger Zoonchild's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    On a Desperate Moon
    Posts
    2,107

    Default

    ισως να εχεις και δικιο. Δεν κανω και συχνες επισκεψεις προς τα κει αλλωστε. Το πολυ πολυ την επομενη φορα θα ξαναπερασω να δω τι παιζει...
    ΑΕΛ τρακτερ και Love is in the air /

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    1,103

    Default

    Μόνο Δευτέρες είναι κλειστός, απλά επειδή το κρατάει μόνος του το μαγαζί ο Νεκτάριος, πολύ πιθανό να είχε πεταχτεί κάπου έξω την ώρα που πέρασες. Απλά ν'αναφέρω ότι το μαγαζί απευθύνεται πιο πολύ σε συλλέκτες κατά βάση βινυλίων, γι'αυτό και οι σταθεροί πελάτες του είναι κάποιας ηλικίας. Όσοι όμως έχετε όρεξη για ψάξιμο και πάνω απ'όλα χρήμα, το λιγότερο θα ενθουσιαστείτε.
    Για πιο normal πράγματα αλλά και τιμές επισκεφθείτε οπωσδήποτε το Crossroad στο Μοναστηράκι (επί της Νορμανού), που είναι ίσως (μαζί με το Metropolis Περιστερίου πριν κάποια χρόνια) τ'αγαπημένο μου μαγαζί για ψάξιμο και αγορές. Εκεί θα βρείτε πιο πολύ prog/folk/jazz/soul etc, βινύλια και cds (στη συντριπτική τους πλειοψηφία καινούρια/επανεκδόσεις) δλδ '60-'70s καταστάσεις, όμως κατά καιρούς φέρνει και διάφορα άλλα περίεργα.
    Επίσης έχω αφήσει, αρκετά μπορώ να πω, χρήματα στο Record House (Νέα Σμύρνη) κυρίως στην προ-net εποχή με το οποίο εντυπωσιαζόμουν κυρίως γιατί είχε πολλά πράγματα μαζεμένα από οποιαδήποτε σχεδόν μουσική σ'ένα μέρος. Για παραγγελίες δεν το συζητώ, οτιδήποτε κυκλοφορεί στην αγορά μπορούν να στο βρουν.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    66° 9' 0" North, 23° 15' 0" West
    Posts
    8,909

    Default

    To crossroads που λες παντως απο jazz δεν μου έχει γεμίσει πολύ και το ματι (δεν εχω βρει πολλά). Γενικά πάντως έχει ωραία πραγματάκια και σε άκρως συμπαθητικές τιμές.
    and light it up forever, and never go to sleep

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    1,103

    Default

    Όχι ρε, απεναντίας, ειδικά στα βινύλια χάνεται η μπάλα. Σε κάποιες φάσεις μάλιστα έχω πετύχει ολόκληρο κατάλογο από εταιρίες (ESP, CTI etc) ακόμη και σε cd.

  10. #25

    Default

    gia to flipside exoume ksanapei? an oxi gia seventila kai psyxedeleia prog klp klp gamei me epishs poly cool idiokthth.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    66° 9' 0" North, 23° 15' 0" West
    Posts
    8,909

    Default

    Που ειναι αυτό είπαμε? Στη θεμιστοκλεους?
    and light it up forever, and never go to sleep

  12. #27

    Default

    nai nai dipla apo thn malakia to rockstar.

  13. #28
    Will Teasle kontan's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Atens
    Posts
    3,522

    Default

    απότι θυμάμαι πουλάει κ αφισες εποχής αυτος έ; (χεντριξ κ τα ρεστα). επισης εχει κ κατι ομορφιες του στυλ Whitehouse κλπ

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,455

    Default

    και κράουτ και κράουτ!

    αλλά, εδώ που τα λέμε, είναι λίγο ακριβούτσικος.

    επ'αυτού να ρωτήσω και κάτι: βλέπω σε κάμποσα τέτοιου είδους μαγαζιά (σ'αυτό εδώ, στο atraktor, και γενικά σ'αυτά με παλιά/ψαγμένα βινύλια) κάτι εξωφρενικές τιμές με τη δικαιολογία ότι 'είναι πρώτη έκδοση', 'είναι σπάνιο' κλπ. Ντάξει, προφανώς μου είναι ευκολότερο να πιστέψω τον συμπαθή μουσάτο στο atraktor για την πρώτη έκδοση του τάδε δίσκου των Coil που κάνει εξήντα ευρώ απ'τον κλεφτοκοτά στο Rock Star που χρεώνει τριάντα ευρώ το καινούριο μέηχεμ επειδή "είναι σπάνιο", αλλά γενικά πώς μπορεί να αποφύγει κανείς να πιαστεί κότσος σε τέτοιες περιπτώσεις;

  15. #30
    Serpico! Boom!'s Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    (s)Aint Shitty
    Posts
    4,715

    Default

    Δεν αγοραζει απο το Rockstar.
    They say we've got a lifetime, but we know that ain't true.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •