Page 1 of 16 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 235

Thread: Metallica

  1. #1

    Default Metallica

    για πείτε.

    εγώ λέω Whiplash, και τα υπόλοιπα αναλυτικά αργότερα.

  2. #2
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    γαμησε το λαιβ ρε sick and destroy και τα μυαλα στην ασφαλτο!! χοχο μετα αντι για Αθενς την καναμε για Ωροπο φαγαμε τα σουβλακια και τα παγωτακια μας και γυρισαμε κυριοι χωρις να φαμε καθολου κινηση
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  3. #3
    Νοικοκυραίος Moonspellheim's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Thousand Lakes
    Posts
    2,712

    Default

    peite gia My Dying Bride ti elegan
    Remembrance of Things Past

    I swarm deserted away, like glass...
    Warm, and as fevers,
    I am as flame.
    I am death...
    For I, I weave our blasphemies...

    Wicthes painted me,
    Like the mysteries created me...
    Like where the poets breathe,
    I were woven into blasphemies.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    13,510

    Default

    τα λόγια περιττεύουν αυτη την ωρα

    οι θεοί ισοπέδωσαν

    το καλύτερο group όλων των εποχών,τι να λέμε τώρα

    προσκύνημα από 50000 κοσμο

    περισσότερα αύριο

  5. #5
    I like turtles pixies's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Tromsø
    Posts
    2,558

    Default

    Quote Originally Posted by freak brother
    γαμησε το λαιβ ρε sick and destroy και τα μυαλα στην ασφαλτο!! χοχο μετα αντι για Αθενς την καναμε για Ωροπο φαγαμε τα σουβλακια και τα παγωτακια μας και γυρισαμε κυριοι χωρις να φαμε καθολου κινηση
    mpikes tsampa?
    There was a time that the pieces fit, but I watched them fall away

  6. #6
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Σιγα μην ηταν και 2 εκατομμυρια ρε.

    Ξεκιναω κραζοντας για να αποθεωσω στην συνεχεια. Ειναι μαλακες που δεν επαιξαν ουτε ενα απο το καλυτερο τους αλμπουμ, το Load. Αλλα δεν πειραζει.

    Λοιπον, στις 21:15 ακριβως χαμηλωσαν τα φωτα και ακουστηκαν οι πρωτες νοτες του The Ecstasy Of Gold, ακολουθησαν 2 ωρες και 20 λεπτα κατα τις οποιες δε θυμαμαι ακριβως τι εγινε, και μετα θυμαμαι οτι στις 23:35 ειχα χασει τη φωνη μου, πονουσαν τα ποδια μου, πονουσε ο σβερκος μου και η συσταση μου κατα βαρος ειχε γινει περιπου 5% χωμα.

    Φλασμπακ! Θυμηθηκα τι εγινε! Ειδα τους Metallica live. Ειδα εναν James να τρεχει δεξια αριστερα πανω κατω, να φωναζει με την αγριοφωναρα του μερικα απο τα καλυτερα ρεφραιν που εχουν γραφτει στο μεταλ, να κανει παιχνιδι με το κοινο οπως μονο αυτος ξερει, να επαναλαμβανει ποσο μας αγαπανε οι Μεταλλικα καθε 10 λεπτα με τροπο που να σε κανει πραγματικα να το πιστευεις, να σπαει συναισθηματικα με το δικο του τραγουδι, το Nothing Else Matters, να γελαει και να κραζει το συστημα σε Justice For All και Master Of Puppets, να πορωνεται με Fuel και Memory Remains, να γκρουβαρει απιστευτα με Sad But True και Enter Sandman και να θυμαται τα παλια με Whiplash και Seek And Destroy. Ειδα εναν Λαρς αφοσιωμενο στο καθηκον του να παιζει απλα οπως παντα τα τυμπανακια του, να γουσταρει να κανει πλακα με το κοινο και να τους κλωτσαει μπουκαλια το καθηκακι. Ειδα εναν Kirk να εχει μια κιθαρα που ακομα κι εγω που δεν παιζω κιθαρα θα ηθελα να εχω και να σολαρει απιστευτα σωστα μετα απο πολυ καιρο, μονο ενα μικρο σολακι στο One απλα ειπε να μην το παιξει καθολου δεν ξερω γιατι, εκανε κλασικα τα backing vocals, δεν μιλησε καθολου με το κοινο εκτος απο το τελος οπου πεταξε μια ατακα και μας πορωσε, κατι ειπε "you crazy mother fuckers fucking rock". Και ειδα και τον απιστευτο caveman Robert Trujillo που ειναι ΓΑΜΩ τα ατομα, σαν πιθηκος ολη την ωρα επαιζε το μπασο του και χοροπηδουσε, στριφογυρνουσε και εκανε πλακα με το κοινο, κορυφαια του στιγμη εκει που επαιζε κατι μαλακιες με το μπασο για να ερθει κι ο Λαρς να παιξει τον ρυθμο που ανοιγει το Orion... ναι, το Orion. Κι οχι το Oriion.

    Συγκριτικα με το 99 που ειχα πορωθει απιστευτα γιατι ημουν 18 χρονων, ειμαι σιγουρος οτι επαιξαν ΠΟΛΥ καλυτερα σημερα γιατι ειχαν και πολυ καλυτερο ηχο και μαλλον καλυτερο σετλιστ και γενικοτερα περισσοτερη ορεξη, αν και ειμαι σιγουρος οτι αν με γυριζε καποιος 8 χρονια πισω θα ελεγα τα ιδια. Το κακο ειναι οτι δεν ειχαν φερει καθολου μα καθολου πυροτεχνικα, εκρηξεις, φωτιες και τετοια που ειχαμε δει το 99 και ειχαμε μεινει ολοι μαλακες, ειδικα στο One νομιζες οτι ειχαμε πολεμο. Εν κατακλειδι, οι ανθρωποι ειναι εντελως επαγγελματιες, η κινηματογραφιση της συναυλιας και προβολη των "πρωταγωνιστων" απο τα videowall ηταν απλα τελεια, υπηρχε ΜΟΝΙΜΩΣ ενας καμεραμαν στο πλαι του Ulrich και επαιρνε κοντινα, για τους αλλους ειχανε αλλες καμερες.

    Setlist, σιγουρα οχι με τη σωστη σειρα αλλα στο περιπου...

    Creeping Death
    Wherever I May Roam
    For Whom The Bell Tolls
    And Justice For All
    Sanitarium
    Fuel
    The Memory Remains
    Disposable Heroes
    Orion
    Fade To Black
    Master Of Puppets
    Battery
    -----------
    Sad But True
    Nothing Else Matters
    One
    Enter Sandman
    ---------------
    Whiplash
    Seek And Destroy

    Πρεπει να την ξεσκισα λιγο τη σειρα των τραγουδιων, τα encore ειναι σωστα παντως (νομιζω ).

    ΥΓ1. Πολυ αγαπουλης ο Hetfield
    ΥΓ2. Ειδα και ακουσα live Orion, Disposable Heroes, And Justice For All, Sanitarium. Μπορω να πεθανω.

  7. #7
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Quote Originally Posted by Moonspellheim
    peite gia My Dying Bride ti elegan
    ποιοι ειναι αυτοι?
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  8. #8
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Quote Originally Posted by pixies451
    Quote Originally Posted by freak brother
    γαμησε το λαιβ ρε sick and destroy και τα μυαλα στην ασφαλτο!! χοχο μετα αντι για Αθενς την καναμε για Ωροπο φαγαμε τα σουβλακια και τα παγωτακια μας και γυρισαμε κυριοι χωρις να φαμε καθολου κινηση
    mpikes tsampa?
    ε ναι!
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  9. #9

    Default

    + Of Wolf and Man

  10. #10
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Α για να πεταξω και τη σποντα μου. Οι Μεταλλικα επαιξαν διπλασιο χρονο απο τους Heaven and Boredom ε. Διπλασιο. Δυο φορες. Τοσο κι αλλο τοσο.

    Καλα δε σχολιαζω και το περιεχομενο και την αποδοση γιατι θα πεσει φλειμ 200 σελιδων, απλα οι μεν επαιξαν καποια τραγουδια με τα οποια εχουν λιωσει σχεδον ολοι οι μεταλλαδες που υπαρχουν και οι δεν επαιξαν καποια δευτεροκλασατα τραγουδακια απο καποια μετρια αλμπουμ που για καποιον λογο που ουτε οι ιδιοι ξερουν γραφει πανω Black Sabbath. Psychotron, κερνας μπυρα την Τεταρτη ε, θα φερω τα ναρκωτικα!!!

  11. #11
    Νοικοκυραίος Moonspellheim's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Thousand Lakes
    Posts
    2,712

    Default

    Quote Originally Posted by freak brother
    Quote Originally Posted by Moonspellheim
    peite gia My Dying Bride ti elegan
    ποιοι ειναι αυτοι?
    ela den thelw asteiakia.tha pei kanenas???
    Remembrance of Things Past

    I swarm deserted away, like glass...
    Warm, and as fevers,
    I am as flame.
    I am death...
    For I, I weave our blasphemies...

    Wicthes painted me,
    Like the mysteries created me...
    Like where the poets breathe,
    I were woven into blasphemies.

  12. #12
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    θα προτινα παντως (εφοσων ουτε οι ιδιοι απο οτι φαινεται γουσταρουν τα τελευταια 3 αλμπουμ που χουν βγαλει) να κανουν μονο περιοδιες!! σαυτο ειναι τελιοι
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  13. #13
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Φιλαρακο, η προταση σου εχει φαει ηδη ακυρο και απο τους ιδιους μιας και δεν ηταν περιοδεια αλλα διαλειμμα απο το στουντιο αλλα και απο παρα πολλους αλλους σαν εμενα που τη θεωρουν "κακογουστο" χιουμορ. Δε σε χαλασε που ολο το Τεραβαιμο κοπανιοταν με Fuel και τραγουδουσε το Memory. Ακου ουτε οι ιδιοι γουσταρουν... για πηγαινε ρωτα και τον James να δουμε τι θα σου πει. Το πιο πιθανο ειναι να σου πει οτι "σε καθε περιοδεια αλλαζουμε κομματια, μερικα κοβονται, μερικα οχι" ως διπλωματικη απαντηση αλλα απο μεσα του θα σκεφτεται "τι μαλακιες με ρωταει, γαμανε τα αλμπουμ μας απλα εινια ηλιθιοι και θελουν For Whom The Bell Tolls για 200η φορα".

  14. #14
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Quote Originally Posted by Fixxxer
    Φιλαρακο, η προταση σου εχει φαει ηδη ακυρο και απο τους ιδιους μιας και δεν ηταν περιοδεια αλλα διαλειμμα απο το στουντιο αλλα και απο παρα πολλους αλλους σαν εμενα που τη θεωρουν "κακογουστο" χιουμορ. Δε σε χαλασε που ολο το Τεραβαιμο κοπανιοταν με Fuel και τραγουδουσε το Memory. Ακου ουτε οι ιδιοι γουσταρουν... για πηγαινε ρωτα και τον James να δουμε τι θα σου πει. Το πιο πιθανο ειναι να σου πει οτι "σε καθε περιοδεια αλλαζουμε κομματια, μερικα κοβονται, μερικα οχι" ως διπλωματικη απαντηση αλλα απο μεσα του θα σκεφτεται "τι μαλακιες με ρωταει, γαμανε τα αλμπουμ μας απλα εινια ηλιθιοι και θελουν For Whom The Bell Tolls για 200η φορα".
    πρεπει τοτε να ειναι η μονη μπαντα στον κοσμο που δεν παιζει στις συναυλιες της κομματια απο το προηγουμενο τους αλμπουμ!! επισης η πλειοψηφια αυτων που τραγουδουσε το μεμορι ριμεινς ηταν κατι 15 χροννα και κατι εμο κιντς και ειχε μπολικα τετοια ουσττττ

    εντιτ- εγω μπορει να ειμαι καθυστερας βλακας ανεγκεφαλος και να θελω να ακουω το φορ χουμ δε μπελ τολς ολη μερα εσυ σαν ενας γνωστης της καλης μουσικης και μη κολλημενος πιο κομματι εχεις να μου αντιπροτεινεις δλδ απο το τελευταιο του αλμπουμ ?
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    13,510

    Default

    ρε επαιξαν whiplash ,τι να λεμε τωρα

    φιξερ κοντα 40 χιλιαδες προπωληση ειχαν ,υπολογισε

    το setlist νομιζω ειναι ολοσωστο οπως το εγραψες

    φρικ λες μαλακιες,το μεμορι ειναι υμνος και το τραγουδαγε ο κοσμος ολος

    α και τα pl σήμερα ήταν όντως pl, δηλαδή όσοι πήραν pl3 φαγαν πακετάκι

    "δεν έχει για pl2 γαμώτο στο ταμειο" χοχοχο,ετσι με το ζόρι

    τεσπα περισσοτερα αυριο,δε τη παλευω,πτωμα

Similar Threads

  1. Mission: Metallica
    By mage in forum Music Discussion
    Replies: 192
    Last Post: 21-08-2008, 22:53
  2. Metallica at HQ
    By Deniz in forum Music Discussion
    Replies: 31
    Last Post: 25-02-2006, 13:54
  3. Best Metallica Album
    By katwrimos in forum Music Discussion
    Replies: 72
    Last Post: 22-12-2004, 14:04
  4. Metallica - Metallica
    By cancer in forum Music Discussion
    Replies: 79
    Last Post: 29-03-2004, 22:30
  5. Manowar vs Metallica
    By Amnesiac. in forum Music Discussion
    Replies: 186
    Last Post: 25-01-2004, 14:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •