Results 1 to 13 of 13

Thread: the blog thread

  1. #1
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default the blog thread

    Που λέτε μιας και στανταρ όλοι που και που πέφτουμε πάνω στα μπλογκς, ας αναφέρουμε κι εδώ κανένα αξιόλογο.

    Η αφορμή ήταν αυτό:
    http://entypadromou.blogspot.com/
    Μπλογκ που ασχολείται με διάφορα φανζιν της Ελλάδας. Αρκετά ενδιαφέρον και απ' τα περισσότερα λινκς μπορείτε να κατεβάσετε αρκετά απ' αυτά σε pdf

    Συνεχίστε

    Αν σπαμμάρετε θα εξοργιστώ.
    this is radio freedom.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2005
    Location
    Jenseits von Gut und Bose
    Posts
    6,308

    Default

    ΣΚΑΣΕ ΠΙΑ ΜΩΡΗ ΚΑΡΙΟΛΑ ΓΚΟΘΟΥ ΓΑΜΩ ΤΟ ΧΡΙΣΤΟ ΣΟΥ
    ΤΡΑΒΑ ΒΑΨΕ ΚΑΝΑΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ
    The bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.
    ~

  3. #3
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default


  4. #4

    Default

    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2005
    Location
    Jenseits von Gut und Bose
    Posts
    6,308

    Default

    ρωτάς εσύ ρε μλκ ξερω'γώ.
    νο οφένς, αλλά οφένς.
    The bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.
    ~

  6. #6
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    TA MPLOGK INE GKEI.

  7. #7
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Μόνο τα επιστημονικά blogs αξίζουν. Ιδιαίτερα μου αρέσει το blog του Henry Jenkins, καθηγητής MIT, διευθυντής του Comparative Media Studies Program, το οποίο αφορά τα media και την convergence culture, καθώς και το Terra Nova με ποικίλλους συγγραφείς για εικονικούς κόσμους.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  8. #8

  9. #9
    γκεστάλ nothingman's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    καβάλα στο δελφίνι
    Posts
    5,927

    Default Re: the blog thread

    γίνετια να αγαπήσεις ένα μπλογκ τόσο;...


    Έγινε και αυτό. Το τρίτο (και τελευταίο μάλλον) πάρτυ έγινε, με πολλά και διάφορα συμβάντα. Εγώ πήγα από το σπίτι μιας φίλης μου πιο πριν και μου ίσιωσε το μαλλί, ντυθήκαμε στα καλά μας, ετοιμαστήκαμε και πήγα στο πάρτυ. Ξεκίναγε στις 7. Ο κόσμος ήρθε στις 9. Στις 8 και κάτι ήρθε και η κοπέλα που προσπαθώ να ρίξω. Από τον προηγούμενο βράδυ είχα ετοιμάσει κάπως το πεδίο. Ευχαριστώ τον fantus και το εγωιστάκι για τις συμβουλές. Όταν ήρθε εγώ μίλαγα με ένα φίλο μου στην άλλη άκρη της αίθουσας, και πήγα να τη χερετήσω λίγο αργότερα. Όταν πήγα με κοίταξε με ένα χαμόγελο της είπα ένα "γεια, τι κάνεις" και μου απάντησε ωραία. Μετά με φωνάξαν στην πόρτα για να κοιτάζω αν έχουν εισητίρια για να μπούν. Όταν άδειασα, πήγα, την ξαναβρίκα της είπα να χορέψουμε, και μου απάντησε βαριέμε. Τις κάνω, τι κάνεις? ποω είσαι? μου λέει μια χαρά. Και μετά γύρισε και έπιασε συζήτηση με τα σκατemo του σχολείου. Αποφασίζω να την αφήσω λίγο και να κάνω καμιά βόλτα. Βρίκα 2 συμμαθητριές μου στην πιστα, και πήγα και εγώ. Χορέψαμε ωραία καλά. Μετά μπίκαν τα ελληνικά (γονίδης και κάτι τέτοιες παπαριες) Και την είδα να έρχετε. Χαλάλι λέω θα χορέψω. Χορεύουμε λίγο και μετά ο dj πετάει ένα αγγλικό από το πουθενά. Εκείνη ξενέρωσε μάλλον και έφυγε. Μάταια να της λέω έλα. Κάποια στιγμή βάζει ένα γνωστο τραγούδι (ξένο) και έρχετε στην πίστα. Χορεύαμε αρκετή ώρα, και αρχίζω και εγώ να πλησιάζω. Πλησιάζω, πλησιάζω. Και ξαφνικα βάζει τα χέρια επάνο μου και με ψιλοσπρόχνει και ταυτόχρονα τραβιέτε. (Αρχίζω να βρίζω θεους και δαιμονες). Φεύγει. Μετά απο κανά μισάωρο την βλέπω να είναι μόνη της. Πάω κοντά της, (και οι δύο όρθιοι) και μιλάμε για το πάρτυ, Πλησιάζω πάλι. Τραβιλετε απότομα και μου λέει τι πας να κάνεις? Εκεί πραγματικά τσαντίστηκα. Φεύγω, βρίσκω μία συμμαθητρια μου και αρχίζουμε να χορεύουμε, σχετικά κολητά. Και ήμασταν σε σημείο που ήξερα ΄το μας βλέπει η άλλη. Δεν πέρασαν 10 λεπτά και την βλέπω με ένα συμμαθητή μου στη πίστα. Αυτός αντι για όνομα θα μπορούσε να λέγετε και μουνόδουλος άνετα..Αυτός με εκείνη να χορεύουν στα 3 μέτρα από εμάς. Και από όσο παρατήρισα αυτός πήγε να την φιλήσει. Και ασχέτος αν δεν το κατάφερε, εγώ άρχισα να βρίζω την Κιφισσιά και γενικότερα άτομα που το παίζουν κάποιοι επειδή έχουν κλήσει τα 18 και έχουν το civic. Και ενώ το πάρτυ όδευε προς το τέλος του, μπένει ένα συρτάκι (συνηθίζεται στα πάρτυ εδώ). Και αφου τον τελιώσαμε αυτο το χωρό, μπένει ένα slow. Εδώ είμαστε λέω. Την ψάχνω και την βρίσκω με τον συμμαθητή μου που την ψιλοπήραζε. Οπότε όπως είμασταν με την συμμαθήτρια μου, εκινάμε να χωρεύουμε, ξέρωντας πως αυτή βλέπει την πίστα φάτσα από εκεί που ήταν. Σε 1' είχε φίγει από το παρτυ! Και ήταν το τελευταίο τραγούδι. Μετά τέλιωσε. Κατα τη διάρκεια του παρτυ έιχαμε και 2-3 απρόοπτα όπως, ότι ένας τσίγγλαγε έναν συμμαθητή μας (που τον είχαν αποβάλλει στη αρχή της χρονιάς) και πήγε να πέσει ξύλο. Άλλο ένα με έναν που μπορεί να είχε πάρει λιγμένα, γιατι ήταν ξαπλωμένος στο πάτωμα και έκανε σπασμούς. Και ένα τελευταίο, ότι κάποιος μέσα από την τάξη βούτηξε κάποιον αριθμο χρημάτων από τα λεφτά που μαζεύαμε. Κάπου 200 με 300 λίρες. Γιατι σε αλλαγή βάρδιας στην πόρτα η ταμίας μας μετράει τα λεφτα και τα βρίσκει 280 λίρες και πιο πριν είχαμε 600! (600 λίρες = 80ευρώ). Και η αλήθεια είναι ότι έχω κάποια υποψία για κάποιο άτομο που για ευνόητους λόγους δεν θα αναφέρω το άτομο που πιστεύω. Τελικα μαζέψαμε 2100 καθαρά (250 ευρώ, τρίχες). Μετά το πάρτυ κάποιοι πήγαν κέντρο να πιουν καμια μπύρα, και εγώ που εκείνη τη στιγμή δεν είχα όρεξη κανα δυο άτομα πήγα για ναργιλε και φιτιρα (φύλο, που σου βάζει ότι θες μέσα, ζάχαρη, μέλι, ή αλμυρές με ζαμπόν τυρι κλπ κλπ). Περάσα πολύ ωραία μετα το πάρτυ. Δώσαμε 5 ευρώ και πήραμε 4 ναργιλέδες, 5 αναψυκτικά, 4 φιτίρες και 3 λεμονάδες!!!
    ~
    "Why didn't it kill him?" she said.
    "Unforgivably sloppy workmanship at the hand grenade factory," I said.
    ~

  10. #10
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default Re: the blog thread

    προς στιγμην απελπιστηκα, προς το τελος καταλαβα οτι ειναι κυπριακο
    Vielen Dank für alles was mal war

  11. #11
    γκεστάλ nothingman's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    καβάλα στο δελφίνι
    Posts
    5,927

    Default Re: the blog thread

    τον ανακάλυψα πριν λίγη ώρα, δεν έχω δλδ καμιά ιδιαιτέρως σοβαρή άποψη αλλά μάλλον πρόκειται περί Έλληνος (ή πιο σωστά Ελλαδίτη χαχαχ) που σίγουρα ζει/ζούσε στην Αίγυπτο.
    baremenos πινξ και καλύτερο μπλογκ έβερ





    Κατα καιρούς ακούμε από καθηγητές φράσεις όπως, μην φιλιέστε, μην αγγαλιάζεστε. Μέγα λάθος από μέρος τους. Ζευγάρι πρώτο. Χημικός-Φιλόλογος. Ο μαζεμένος αλλα ταυτόχρονα λίγο φλούφλης χημικός τα έχει μπλέξει. Είναι 28 χρονών και έχει έρθει με την κοπέλα του. Διδάσκουν και οι δύο. Φέτος τσαντίζετε περισσότερο (πέρισι δεν ήταν η κοπέλα του εδώ) αφού κατακαιρούς ακούγωντε διάφορα για την κοπέλα του, που κατα κοινή ομολογία θα μπορούσε να πάρει κατι καλύτερο. Δεν τους έχουμε δει ποτέ να φιλιούντε, αν και μάλλον συμβένει γιατί είναι κάπως μαζεμένος (αν και ο ίδιος δεν θέλει να το δείχνει). Ζευγάρι Νο2. Διευθηντής-Γαλλικού. Το περίφημο αυτό ζευγάρι που έχει προαναφερθεί και σε προηγούμενα ποστ, ήταν μαζί και στην Ελλάδα. Οι ίδιοι θέλουν να κρύψουν τον δεσμό τους αλλά για κακή του τύχη μαθεύτηκε. Η μαντμαζελ γαλλικού, έχει πει σε κοπέλα να μην βάφετε τόσο, και έχω φώτο που έχει σκύψει να πιάσει κάτι χαρτια, και πετάγετε ένα τάγκα....! Κατακαιρούς είχαν ακουστεί και για ομοφυλικές σχέσεις των καθηγητών αλλά δεν υπάρχει κάτι επίσημο οπότε..Και τώρα που θέλω να γράψω και κάτι για μένα, σκέφτομαι να γίνω παιδεραστής. Ίσως να εχω μεγαλύτερη επιτυχία, αφου με τις μεγαλύτερες (του λυκείου) δεν εχο καμία επιτυχία.

    Σήμερα έχουν έρθει κάτι τραγουδίστριες από την Ελλάδα και θα τραγουδήσουν (βασικά έχει τελιώσει η συναυλία τωρα) στην όπερα του Καίρου. Ο διευθηντής ήθελε sony και καλά να πάμε και εμείς. Ξεκίνησε λέγοντας, πρέπει να έρθετε για το όνομα του σχολείου. Συνέχισε ώς όσοι δεν έρθετε δεν πάτε εκδρομή, στο αποκορύφομα απείλησε με αποβολές, και τέλιωσε ως εξής. Κλείδωσε το σχολείο το βράδυ ώστε να μην μπούμε να παίξουμε μπάλα όπως γίνετε κάθε Πέμτη. Αποτέλεσμα. Όλα τα παιδιά να τραγουδάμε εν χωρό έξω από το σχολείο
    οεεε εισαι ανίκανος, είσαι π.....ας γιός, εσυ δεν είσαι εκπαιδευτικός.
    ~
    "Why didn't it kill him?" she said.
    "Unforgivably sloppy workmanship at the hand grenade factory," I said.
    ~

  12. #12
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default Re: the blog thread

    σπανια ο ορος "μέδεν" ηταν περισσοτερο ακριβης.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  13. #13
    90210 Nodoordonotthereisnotry's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,913

    Default Re: the blog thread

    Those of you who think you know everything are annoying to those of us who do.

Similar Threads

  1. Zesti thread
    By The Butcher in forum General Discussion
    Replies: 50
    Last Post: 06-02-2012, 08:51
  2. Gynaikes only thread
    By eyeamflesch in forum General Discussion
    Replies: 34
    Last Post: 26-12-2011, 18:58
  3. o laos tou paok blog
    By munchkin in forum Athletics
    Replies: 5
    Last Post: 12-12-2008, 05:36
  4. Rogkentroll blog
    By Parasight in forum Self-Promotion
    Replies: 1
    Last Post: 25-09-2008, 14:55
  5. Another na po8anoun thread
    By Medusa in forum General Discussion
    Replies: 39
    Last Post: 29-05-2005, 16:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •