Page 9 of 30 FirstFirst ... 789101119 ... LastLast
Results 121 to 135 of 446

Thread: Eurobasket 2007

  1. #121
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Οldpeopletown
    Posts
    1,470

    Default

    Μόνο εγώ νομίζω οτι το πρόβλημα είναι κυρίως στους ψηλούς? Ή μάλλον στην έλλειψη ψηλών? Είμαστε πολύ λίγοι κάτω από το καλάθι με τον Παπαδόπουλο ή με τους κατα συνθήκη ψηλούς, όπως τον Τσαρτσαρή (που είναι φοβερός,αλλά όχι 5αρι). Και αυτός ο φόρτος μετατοπίζεται και στους περιφερειακούς που - αφού δεν μπορούν να περάσουν τη μπάλα μέσα - το μόνο που μπορούν να κάνουν είναι να πάνε σε τραβηγμένα σουτ ή σε ηρωικά μπασίματα μέσα στη ρακέτα που συνήθως οδηγούν σε εντυπωσιακές τάπες. Τα 20+ λάθη σήμερα είναι ενδεικτικά. Επίσης, ελπίζω να μην γίνομαι κουραστικός για κάποιους, αλλά ο Μπουρούσης γιατί δεν παίζει ούτε λεπτό? Δεν μπορεί να προσφέρει σε αυτή τη ομάδα με τα τόσα προβλήματα? Και αν δεν μπορεί, τότε γιατί τον κάλεσε ο Γιαννάκης, για να κάνει τη γλάστρα? Ας καλούσε κάποιον άλλο, ας καλούσε έστω τον Κουφό. Από το χάλι στη θέση 5 καλύτερος θα ήταν.

    Άντε να δούμε. Το μόνο που με κάνει να ελπίζω είναι η κλάση των παιχτών και η άμυνα μας, η οποία εξακολουθεί να σπάει κόκκαλα.
    The future teaches you to be alone
    The present to be afraid and cold
    So if I can shoot rabbits
    Then I can shoot fascists

    Bullets for your brain today
    But we'll forget it all again
    Monuments put from pen to paper
    Turns me into a gutless wonder

  2. #122
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,835

    Default

    Μ'αυτό το θέμα με Μπουρούση τι γίνεται? Γιατί δεν παίζει?

  3. #123
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    Aναφορικα και μονο οποιος δηλωσε στην προηγουμενη σελιδα οτι δεν του αρεσει πως παιζει η ομαδα μπασκετ της Ισπανιας προκειται περι τεραστιου αμπαλου.


    Καθηστε να βλεπετε ματς 40-35.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  4. #124
    Радость простых мелодий Fireknight's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Øresund
    Posts
    2,439

    Default

    sosti i aporia gia tous psilous ,ke eidika x8es fanike poly , alla ke oi ypolipoi den ta pigan kalitera .
    Poly spania eperne kapoios protovoulia stin epi8esi , ke den tolmise kaneis ta 1v1 pou prospa8ousan paliotera [kyriws o papaloukas] .
    Eftixws yparxei ligos xronos gia na synel8oun .
    the game is the game

  5. #125
    Νοικοκυραίος Moonspellheim's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Thousand Lakes
    Posts
    2,712

    Default

    ntaksei re malakes den mporoume na exoume parapona apo auth th genia tis ethnikhs.exoun ki autoi to dikaiwma na min einai formarismenoi se ena tournoua.pantws fainontai poly oi apousies sofo-fwtsi.
    Remembrance of Things Past

    I swarm deserted away, like glass...
    Warm, and as fevers,
    I am as flame.
    I am death...
    For I, I weave our blasphemies...

    Wicthes painted me,
    Like the mysteries created me...
    Like where the poets breathe,
    I were woven into blasphemies.

  6. #126
    Ryan Gosling zihuatanejo's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Islington.
    Posts
    1,665

    Default

    Ο Κουφός από τη στιγμή. που κληθεί στην Ανδρών, θα πάρει τη φανέλα του βασικού σπίτι του. Δεν παίζει κάτι άλλο.

  7. #127

    Default

    Η απουσία του σόφο δεν μετράει τόσο άμα σκεφτεί κανείς ότι ούτε το 2005 τον είχαμε. Όμως φαίνεται καθαρά πόσο σημαντικός είναι ο Φώτσης για αυτή την ομάδα.
    Επίσης, φέτος μου φαίνονται σαν να παίζουν πολύ...σφιγμένα, σαν να φοβούνται να πάρουν προσπάθειες μπας και τους κράξει κανείς για ατομιστές...

    Ο κουφός πρέπει να έρθει στην ανδρών από του χρόνου...και όπως φαίνεται θα μείνει για καιρό.


    Από ισπανία περιμένω να φάμε 20αρα...και άνετα...

  8. #128
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    o Koufos kaka ta psemata tha edine polles lyseis , eidika sto skorarisma, twra pali auth h astoxia mou thymizei to apisteyto pou eixame kataferei stous olympiakous me tous Italous , kati se fash 0-12 triponta.. dld eleos ..
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  9. #129
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Inside the KOP...
    Posts
    1,399

    Default

    kat' eme auto pou ftaei stin e8niki einai oti iparxoun kapoioi paixtes (papaloukas/diamantidis/xatzivrettas ktl) pou exoun pai3ei apeira paixnidia oli ti xronia me euroleague/prwta8lima/kipello k logiko einai twra na min mporoun na apodwsoun ta megista. Poses fores eidate se auta ta 3 match na pane oi paixtes se oloklirwmenes atomikes energeies...?
    "It's there to remind our lads who they're playing for, and to remind the opposition who they're playing against."

    Bill Shankly about the 'This is Anfield' plaque

  10. #130
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default

    Συνεντευξη με τoν στυλοβατη της Εθνικης ομαδας, τον πολυ Λαζαρο Παπαδοπουλο.

    - Λαζο καλησπερα.

    - Γεια χαρα σε ολους.

    - Λαζο, πρωτη ηττα στο Eurobasket απο τη Ρωσια, τι εχεις να πεις στους Ελληνες φιλαθλους.

    - Τους χαιρετισμους μου.

    - Δευτερη θεση στον ομιλο, την αξιζουμε?

    - Οχι.

    - Μερικοι λενε πως εχουμε προβλημα στην επιθεση, συμφωνεις?

    - Δε θα'το λεγα, για μια ακομη φορα ξεπερασαμε τους 50 ποντους οποτε ειμαστε ικανοποιημενοι.

    - Δε νομιζεις πως 50 ποντοι ειναι λιγοι για να κερδισεις ενα παιχνιδι?

    - Οχι, πρεπει να δουλεψουμε περισσοτερο στην αμυνα ωστε να περιορισουμε τους αντιπαλους στους 40 και τους 30 ποντους, ή αν ειναι δυνατον να κρατησουμε ανεπαφη την εστια μας και να παιξουμε με αντεπιθεσεις κι εναν φουνταριστο.

    - Πιστευεις πως επαρκεις ως ο βασικος center της εθνικης ομαδας?

    - Η φυσικη μου θεση ειναι στα γκαρντ, αλλα κανω οτι μπορω.

    - Τι εχεις να πεις για τον Κωνσταντινο Κουφο, πιστευεις θα παρει τη θεση σου?

    - Δε νομιζω, το στυλ παιχνιδιου μας ειναι πολυ διαφορετικο.

    - Πραγματι, αυτος σκοραρει, εσυ οχι.

    - Κοιτα, ο Κωστακης ειναι καλος, αλλα θελει ακομη εμπειρια, να δεσει ως παικτης, να μαθει να παιζει μεσα στη ρακετα, αλλα κι εξω απο αυτην, να αποκτησει κινησεις.

    - Εννοεις να μαθει να κανει χουκ.

    - Ακριβως, το χουκ ειναι το Α και το Ω στο μπασκετ.

    - Πραγματι, ειναι το ατου σου. Πες μου, τη δουλευεις χρονια αυτη τη κινηση?

    - Φαινεται?(αυταρεσκο χαμογελο)

    - Οχι. Πες μου και κατι αλλο, μπορεις να κανεις κατι αλλο εκτος απο χουκ?

    - Ναι, μπορω να γυρναω και να πεταω την μπαλα χωρις να βλεπω.

    - Δηλαδη χουκ.

    - Πες το κι ετσι(γελια)

    - Λαζο, τα rebound κι εσυ, ποια η σχεση σας και ποτε σκοπευεις να αρχισεις να τα μαζευεις.

    - Συμφωνησαμε με τον κοουτς τα rebounds να τα παιρνει ο Σπανουλης κι εγω να κανω σκριν στον εαυτο μου.

    - Μα εισαι ψηλοτερος.

    - Ακριβως, τους αιφνιδιαζουμε.

    - Πες μου Λαζο, στον Ηρακλη επαιζες καλο μπασκετ, τι μεσολαβησε και εγινε μετριος.

    - Δεν εχω ιδεα.

    - Μηπως φταιει το μαλλι?

    - Πιθανον, πολλες φορες δε βλεπω τι κανω.

    - Αυτο εξηγει εν μερει και τα ποσοστα σου.

    - Η μαγεια του χουκ ειναι οτι δε χρειαζεσαι ορατητα.

    - Και πως προσανατολιζεσαι προς την μπασκετα?

    - Ενστικτο.

    - Μαλιστα, πες μου Λαζο, που πιστευεις πως μπορει να φτασει αυτη η εθνικη μετα το σημερινο?

    - Η ομαδα εχει αποδειξει πως ξερει να παιρνει τα μεγαλα παιχνιδια, εχει νοοτροπια νικητη, το σημερινο ηταν ενα απλο ματς καταταξης, μαλλον αδιαφορο, στα σημαντικα παιχνιδια ολοι γινομαστε μια γροθια και παιρνουμε το αποτελεσμα που θελουμε.

    - Προφανως αναφερεσαι και στον περσινο τελικο με την Ισπανια, ενα ματς που εκρινε τον παγκοσμιο τιτλο, τον πρωτο που θα επαιρνει ποτε η χωρα σε ομαδικο αγωνισμα και μαλλον θα αργησει να εχει παρομοια εκαιρια να ξαναπαρει και στον οποιο ο κωλος μας διευρυνε τοσο πολυ την εκλογικη του βαση ωστε να εγγυαται πεντακομματικη βουλη.

    - Ο περσινος τελικος δεν ειχε σημασια για μας, απο τη στιγμη που συντριψαμε τους Αμερικανους.

    - Κουμμουνιστης Λαζο?

    - Οχι. Ζαπατιστας(δακρυα)

    - Λαζο, προλαβαινουμε να διορθωσουμε τα κακως κειμενα μεχρι τον αγωνα με την Ισπανια?

    - Νομιζω πως ναι.

    - Μα το κενο ειναι μονο μια μερα, θα προλαβεις να μαθεις να παιζεις μπασκετ σε αυτο το διαστημα?

    - Θα με βοηθησει ο Ντικουδης.

    - Η μεταγραφη σου στη Real, πιστευεις θα επηρεασει την αποδοση σου σε αυτο το ματς?

    - Οχι, θα δωσω το 100%

    - Πιστευεις θα ειναι αρκετο?

    - Με αποκαλεις πουλημενο?

    - Οχι, αχρηστο. Πες μου, πιστευεις πως ο Σοφοκλης θα βοηθουσε αν ηταν εδω?

    - Βεβαια, χρειαζομαστε εναν αξιοπιστο Center, μεταξυ μας, ο Σπανουλης δεν ειναι και το πρωτο μποϊ.

    - Ναι, κλεινοντας, κανε μου μια εκτιμηση, ποσο μεγαλο θα'ναι το παπαρι που θα φαμε απ'τους Ισπανους?

    - Μεγαλο αλλα οχι οσο μεγαλα ειναι τα μαλλακια μου(γελια/ναζι)


    Λιχουδης

    Συνεντευξη με το μυαλο της Εθνικης ομαδας, τον πολυ Δημο Ντικουδη.


    - Δημο καλησπερα.

    - Καλησπερα σε ολους

    - Δημο με τη χθεσινη σου εμφανιση μας εντυπωσιασες ολους, τι εχεις να πεις.

    -Ε κοιτα να δεις, η ομαδα παιζει καθε φορα στο 100% και εγω βαζω τα δυνατα μου και προσπαθω να κανω αυτα που εχει πει ο κοουτς, αυτο.

    - Πολλοι στην Ελλαδα σε χαρακτηρισαν ως MVP του χθεσινου αγωνα.

    -Προσπαθω να μη δινω σημασια στις κακοηθειες και να κοιταω τη δουλεια μου.

    - Πες μου Δημο, οταν εβλεπες πως η ομαδα δε τραβαει το αποφασισες πως επρεπε να παρεις το παιχνιδι πανω σου ή απλα σου βγηκε?

    - Κοιτα να δεις, εγω θελω να δινω καθε φορα το 100% και να κερδιζει η ομαδα μου και να περναμε καλα πανω απ'ολα.

    - Που βρηκες τα ψυχικα αποθεματα για αυτη την υπερπροσπαθεια?

    - Πιστευω μιλησε η ελληνικη ψυχη αλλα ολα τα παιδια εδωσαν το 100%.

    - Ναι, αλλα εσυ ξεχωρισες, οι μεγαλοι παικτες ειναι για τους μεγαλους αγωνες λοιπον.

    - Πιστευω ειμαι ακομη αρκετα νεος.

    - Δημο, οι βολες και εσυ, ποια η σχεση σας, ποτε σκοπευεις να μαθεις να τις βαρας?

    - Εμενα μ'αρεσει να καρφωνω βασικα.

    -Ναι, αλλα δεν μπορεις να καρφωσεις απ'τη γραμμη των βολων.

    - Ναι το ξερω, ειναι πολυ ενοχλητικο, αλλα οι κανονισμοι ειναι κανονισμοι.

    - Στη τεταρτη περιοδο που πηρες την ομαδα πανω σου τι σκεφτοσουν.

    - Βασικα ο κοουτς μου ειπε να μπω και να καρφωσω το πορτοκάλι στο στρογγυλο και εγω εδωσα το 100%.

    - Πες μου Δημο, 4 δευτερα πριν το τελος, εχεις την μπαλα και το μισο court δικο σου, γιατι δεν την κρατας ωστε να ληξει το παιχνιδι και να κερδισουμε?

    - Ηθελα πολυ να καρφωσω.

    - Μαλιστα, τι εχεις να πεις για τους διαιτητες, πιστευεις ευνοησαν την ομαδα μας?

    - Διαιτητες?

    - Γκριζα ρουχα, σφυριχτρα στο στομα, φερνουν βολτες στο γηπεδο?

    - Α, νομιζα ηταν τροχονομοι(γελια)

    - Οι Σερβοι φαινονταν πολυ εκνευρισμενοι μετα το τελος του ματς, μαλιστα ο Μιλισιτς ειπε πως θα γαμησει τους διαιτητες και τις κορες τους, οχι απαραιτητως με αυτη τη σειρα, τι εχεις να πεις?

    - Ευτυχως δεν εχω κορες(γελια)

    - Σκοπευεις να κανεις παιδια Δημο?

    - Ναι με τον κοουτς το συζηταμε καιρο και εχω στρωθει στη δουλεια.

    - Πιστευεις πως η ομαδα μπορει να επαναλαβει το θριαμβο του Βελιγραδιου?

    - Δε ξερω, μπορει.

    - Ισπανια, θελετε ρεβανς για την ταπεινωτικη ηττα στον περσινο τελικο?

    - Δε ξερω.

    - Τι εχεις να πεις για τους Πελαργους που ταξιδεψαν απο την Ελλαδα για να σας δουν?

    - Ηρθαν πελαργοι να μας δουν?

    - Ναι.

    - Πως?

    - Με το αεροπλανο.

    - Και που πηγαν τωρα?

    - Στο ξενοδοχειο τους.

    - Α....Ωραια(προβληματισμος).

    - Δημο, ο κοσμος θελει να μαθει περισσοτερα για'σενα. Τι κανεις οταν δεν εκτελεις απ'τα 6 και 25.

    - Καρφωνω.

    - Εννοω στον ελευθερο χρονο σου.

    - Α, βλεπω πολλα παιδικα.

    - Ποιος ειναι ο αγαπημενος σου ηρωας?

    - Ο Γκουφη.

    - Γιατι σου αρεσει ο Γκουφη.

    - Γιατι κανει γιουκ, γιουκ(γελια)

    - Τι εχεις να απαντησεις σε αυτους που σε κατηγορουν πως εισαι εντελως αμπαλος και πως αφου εσυ αναδεικνυεσαι ως το μυαλο της Εθνικης η ομαδα, και ισως το εθνος, ειναι καταδικασμενα?

    - Τους βρισκω υπερβολικους.

    - Δημο Ντικουδη, σ΄ευχαριστω για το χρονο σου, καλη συνεχεια.

    - Γεια σου(γελια)
    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  11. #131
    small time napoleon hvilelos?'s Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Τhe Ιnalienable Dreamless
    Posts
    1,809

    Default

    Δλδ αν δεν ηταν δευτεροι στον κοσμο τι θα τους σερνατε/νε?
    Touch my beloved's thought while her world's affluence crumbles at my feet

  12. #132
    raz smash Abruzzi's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    afk
    Posts
    7,701

    Default

    να ελα ντε

  13. #133
    Senior Member Daffy's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    μπουζού
    Posts
    4,011

    Default

    Αν η μάνα του βλάκα, είναι πάντα έγκυος, η μάνα του μίζερου του Έλληνα είναι κουνέλα, που κυοφορεί συνέχεια τρίδυμα. Σε μια χώρα που το όνομά της πάει πάντα πακέτο με τη μιζέρια, την καντήφλα και την υψηλή κριτική από τον καναπέ του σαλονιού, με το τηλεκοντρόλ στο ένα χέρι (το άλλο είναι μόνιμα χαμένο στον καβάλο και ξύνει το Ξυστό). Όπου όλοι θα κυβερνούσαμε καλύτερα από τον Πρωθυπουργό, θα προπονούσαμε καλύτερα από κάθε προπονητή, θα κατουρούσαμε και θα σβήναμε τις φωτιές, θα γκρεμίζαμε τα αυθαίρετα με μια κλωτσιά, θα δίναμε 3.000 ευρώ κατώτατη σύνταξη (και μια πουτάνα δυο φορές το μήνα στους γέρους για να μένουν ντούροι) και θα καταπολεμούσαμε την ανεργία στέλνοντας πακέτο στην Αλβανία όλους τους μετανάστες.



    Γιατί εμείς, τα ξέρουμε όλα. Πανηγυρίζουμε με την καρδιά μας την όποια επιτυχία, είτε είναι προϊόν δουλειάς και προγράμματος, όπως είναι οι επιτυχίες της Εθνικής μπάσκετ, είτε είναι κωλοφαρδία και timing, όπως ήταν του Euro της Πορτογαλίας. Αλλά τον Ρεχάγκελ τον έχουμε περάσει γενεές δεκατέσσερις, επειδή δεν πήγε την ομάδα Μουντιάλ, λες κι ΟΛΟΙ οι προηγούμενοι την πήγαν. Τους δε παίκτες, τους έχουμε ξεφτιλίσει και απαξιώσει τόσο πολύ («γέροι», «άμπαλοι», τελειωμένοι», «φραγκοφονιάδες», «κωλοβάζελοι ή/και παλιόγαυροι» κλπ) κι ετοιμαζόμαστε να κάνουμε το ίδιο με τον Γιαννάκη και τους παίκτες του, αν τολμήσουν να γυρίσουν Ελλάδα με οτιδήποτε άλλο πέρα από το χρυσό – άντε, επειδή έχουμε μεγάλη καρδιά, και ασημένιο να φέρουν δεν θα τους το κρατήσουμε μανιάτικο.



    Κλαίμε όταν ο Κεντέρης, η Θάνου, ο Πύρρος, ο Κάχι, ο Μελισσανίδης, η Πατουλίδου φέρνουν μετάλλια κι ακούμε τον εθνικό ύμνο. Χρειάζονται μόνο λίγοι μήνες για να γίνουν ο Κεντέρης και η Θάνου «η ντροπή της Ελλάδας που είναι φουλ στη ντόπα», ο Πύρρος «ο Αλβανός που τον κάναμε και άνθρωπο», ο Καχιασβίλι «αυτός που δεν ξέρει ούτε τον εθνικό ύμνο», ο Μελισσανίδης «το κοριτσάκι που ήθελε και πηδηματάκια στην τελετή έναρξης και μας ρεζίλεψε», η Πατουλίδου «η κωλόφαρδη, που θα τερμάτιζε δεύτερη αν δεν σκόνταφτε η άλλη». Αυτοί είμαστε, αυτοί θα είμαστε πάντα. Όσες επιτυχίες κι αν έρθουν στον αθλητισμό, θα τις απολαμβάνουμε σαν στιγμιαίο καφέ. Μόλις ρουφήξουμε και την τελευταία τζούρα χαράς, θα αρχίσει η μουρμούρα.



    Η Εθνική μπάσκετ λοιπόν δεν παίζει όπως επιβάλουν τα υψηλά μας στάνταρ αισθητικής και μπασκετικής παιδείας. Άλλωστε όλοι μας έχουμε διαπρέψει στις μπασκέτες της γειτονιάς μας, όπου ήμασταν κάτι ανάμεσα σε Τζόρνταν και Γκάλη. Η κριτική μας είναι «αυστηρή αλλά δίκαιη», διότι «τα κωλόπαιδα τόσα λεφτά παίρνουν, να αφήσουν τις μαλακίες, τις διαφημίσεις και τις φωτογραφίσεις και να παίξουν μπάσκετ, μην τους πάρει ο διάολος». Καλά τα λες, πες κι άλλα:



    Μια ντουζίνα Γκρίνια + 1



    - Παναγιώτης Γιαννάκης: Έλα μωρέ, τον πήρε ο ύπνος το Δράκο. 12 παίκτες έχει, 6 χρησιμοποιεί. Τσιμπήστε τον κάποιος να ξυπνήσει και να ρίξει μια ματιά και στον πάγκο του.

    - Θοδωρής Παπαλουκάς: Τι έγινε ρε Τεό; Βάρυνες; Πού είναι οι μπούκες που έκανες στον τελικό με την Πανάθα και πήγες να το πάρεις μόνος σου; Αλλά οι Ρώσοι σε πληρώνουν καλά και ξεσκίζεσαι, εδώ κάνεις airball μόνος σου.

    - Δημήτρης Διαμαντίδης: Χέσε μας ρε Μητσάρα με τα λάθη σου. Με το που ανανέωσες κι εσύ και κονόμησες, τα έχεις γράψει όλα στην ξερή σου. Το «βάλ’ το αγόρι μου» έχει γίνει «πάρ’ τα πόδια σου ρε κακομοίρη».

    - Νίκος Ζήσης: Στο Μουντομπάσκετ που σε κοπάνησε ο Βαρεχάο, λέγαμε πόσο μας έλειψες. Αν ήταν να παίζεις έτσι, να μας λείπει το βύσσινο. Αλλά τι ανάγκη έχεις κι εσύ; Τα τσέπωσες απ’ τους Ρώσους.

    - Νίκος Χατζηβρέτας: Τι βύσμα έχεις και σε κρατάει και ο Γιαννάκης και ο Ομπράντοβιτς και δεν σε έχει στείλει στον ΑΓΟΡ; Για να βάλεις καλάθι, χρειάζεσαι σύστημα αυτόματης πλοήγησης.

    - Βασίλης Σπανούλης: Καλά, εσύ πήγες ΝΒΑ και νομίζεις ότι έγινες Κόμπε Μπράιαντ; Ούτε για έκτη αλλαγή δεν ήσουν και γύρισες Ελλάδα να τρως κοψίδια στην Πεντέλη. Άσε τις ποικιλίες και δίνε τη μπάλα στους άλλους.

    - Μιχάλης Πελεκάνος: Καλά, ας μη χτύπαγε ο Φώτσης και δεν θα έβλεπες Εθνική ούτε από την τηλεόραση. Τυφλοί είναι εκεί στη Μαδρίτη και σε πήραν στη Ρεάλ;

    - Μιχάλης Κακιούζης: Ο συγγραφέας της παρέας, γιατί από μπάσκετ… Τι έγινε ρε Μιχαλάκη; Σκέφτεσαι το επόμενο βιβλίο και δεν σταυρώνεις καλάθι ή κρατάς σημειώσεις την ώρα του αγώνα;

    - Παναγιώτης Βασιλόπουλος: Ναι, καλά, μόνο με τη φανέλα του γαύρου ξέρεις να παίζεις εσύ. Με το εθνόσημο είσαι για τα πανηγύρια. Τι να κάνουμε ρε μεγάλε; Να παίζουμε μόνο στο ΣΕΦ για να αισθάνεσαι σαν στο σπίτι σου;

    - Κώστας Τσαρτσαρής: Αν πονάει το πέλμα σου και δεν την παλεύεις, να καθόσουν σπίτι σου. Τι σου φταίμε εμείς δηλαδή;

    - Δήμος Ντικούδης: Για κανένα All-Star-Game, καλός είσαι. Να το χέσω που έπαιξες καλά με τους Σέρβους. Με τους Ρώσους πού ήσουν; Είχες πάρει ρεπό;

    - Λάζαρος Παπαδόπουλος: Μαλλί, γυαλί και παντελόνι Lee. Σε έφαγε ο συνδικαλισμός και οι μεγάλες δηλώσεις κι έχεις γίνει πιο αργός κι από τον επιτάφιο. Ο μόνος που δεν σου έχει ρίξει τάπα, είναι ο αντίπαλος προπονητής.

    - Γιάννης Μπουρούσης: Άσε τα τριποντάκια ρε ψηλέ, που μου έγινες «λεζάντας» κι εσύ και μπες στη ρακέτα να παλέψεις με τα θηρία.



    Μπόνους Γκρίνια:

    - Σοφοκλής Σχορτσιανίτης: Πιάσε ρε Σόφο 10 πίτες γύρο όπως θα’ ρχεσαι και κοίτα μην τις φας στο δρόμο. Θα σε πάρουν στο ΝΒΑ σίγουρα, αλλά για μασκότ. Πάει, τέλειωσε αυτός, δεν θα τον ξαναδούμε.

    - Αντώνης Φώτσης: Έκανες κι εσύ το νέο σου συμβόλαιο και μη τον είδατε τον Παναή. Πονάει το χεράκι σου Αντωνάκη; Για να υπογράψεις και να τα τσεπώσεις, δεν σε πόναγε, έτσιιιιιι;



    giati aftoi eimaste

  14. #134
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Athens,Greece
    Posts
    576

    Default

    Polles alithies se ayto to keimeno.

  15. #135
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Οldpeopletown
    Posts
    1,470

    Default

    Πλάκα έχουν πάντως τα πάνω κείμενα, ειδικά το πρώτο.

    Πάντως, πολύ γκρίνια και λογικό αν σκεφτείς τί κωλολαός είμαστε...

    Κριτική πάντως πρέπει να γίνεται (μέχρι ενός σημείου πάντα), γιατί η εικόνα της φετινής Εθνικής είναι μέχρι τώρα πολύ άσχημη.
    The future teaches you to be alone
    The present to be afraid and cold
    So if I can shoot rabbits
    Then I can shoot fascists

    Bullets for your brain today
    But we'll forget it all again
    Monuments put from pen to paper
    Turns me into a gutless wonder

Similar Threads

  1. 2007 so far
    By eleventh guardian in forum Music Discussion
    Replies: 63
    Last Post: 16-07-2007, 12:48
  2. Eurobasket 2007.
    By Darkling in forum Athletics
    Replies: 7
    Last Post: 26-06-2007, 00:18
  3. Replies: 78
    Last Post: 09-03-2007, 00:16
  4. Eurobasket
    By The_Emperor in forum Athletics
    Replies: 67
    Last Post: 25-08-2006, 04:20
  5. Eurobasket 1987
    By freak brother in forum Athletics
    Replies: 3
    Last Post: 14-06-2005, 21:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •