Results 1 to 5 of 5

Thread: scarecrow records

  1. #1
    True Metal Warrior Loader's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    1,002

    Default scarecrow records

    σήμερα ήρθαν 2 cd που είχα παραγγείλει απο ebay. είναι εκδόσεις digipak (Manowar - Gods Of War και Stratovarius - Episode) και εκτός από τα λογότυπα των εταιριών που κυκλοφορήσανε τα άλμπουμς κανονικά (Magic Circle Music και sanctuary αντίχστοιχα) έχει επιπλέον ένα πλαίσιο που γράφει scarecrow records και γράφουν και τα δύο cd "made in mexico". είναι γνωστή εταιρία; ανησυχώ μήπως αγόρασα καμιά ανόητη έκδοση, παράνομη και όχι επίσημη κυκλοφορία :/
    True Metal Or No Metal At All

  2. #2

    Default

    Oχι βρε, τι μαλακίες πας και σκέφτεσαι. Κεντρική και νότια αμερική εγγύηση νομιμότητας και επαγγελματισμού
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  3. #3
    True Metal Warrior Loader's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    1,002

    Default

    ο λόγος που ρωτάω για την εταιρία είναι ότι ο χρήστης ebay (METALPINSS), οποίος έχει πολύ πράμα, φαίνεται πως έχει και αρκετά μεξικάνικα από αυτή την εταιρία! αλλά μέσα σε 4.5 χρόνια έχει μόνο 49 αρνητικά σχόλια και 100 που αποσύρθηκαν από τους χρήστες τους. οπότε τώρα μπερδεύτηκα. είναι τσουτσέκι ο τύπος ή όχι; απλά δε παραπονιούνται οι αγοραστές για τις μεξικάνικες κυκλοφορίες; όσοι παίρνετε απο ebay έχετε πάρει από αυτόν;

    το ντεζα βού δυστυχώς έκλεισε, ήταν το μόνο αληθινό μαγαζί των σερρών :/ και δε θέλω να ξαναπαραγγείλω απο το alone μετά απο αυτά που διάβασα εδώ μεσα!! ήμουν τυχερός φαίνεται και στις 3 παραγγελείες που έχω κάνει από εκεί, αλλά δε ξαναρισκάρω!!

    τι να κάνω δε ξέρω!! υπάρχει κανένα κατάστημα ονλάιν στην ελλάδα ή έξω ή χρήστης στο ebay που να είναι δεδομένο ότι πουλάει μόνο επίσημα και γνήσια;
    True Metal Or No Metal At All

  4. #4
    Serpico! Boom!'s Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    (s)Aint Shitty
    Posts
    4,715

    Default

    H Scarecrow ειναι εταιρεια η οποια κυκλοφορει κυριως δισκους αλλων δισκογραφικων στη Νοτια και Κεντρικη Αμερικη μεσω licensing, υποθετω για να μπορει να τους αγορασει ο φτωχος λατινοαμερικανος μεταλλακος. Ειναι επισημα δλδ αυτα που εχεις, αλλα οχι και ακριβως ο,τι πωλειται στο δισκοπωλειο της γειτονιας σου.
    They say we've got a lifetime, but we know that ain't true.

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Loader
    (METALPINSS)
    Δεν διάβασα το υπόλοιπο post, ο METALPINSS δεν έχει original εκδόσεις, το αστείο είναι πως διαφημίζει "not russian crap editions" και έχει μεξικάνικες και γενικώς κάτι δικές του που δεν πολυπαίζουν στην πιάτσα. Επίσης είναι επίσημη έκδοση, αλλά όχι original. Όπως και οι ρώσικες είναι επίσημες. Με πιάνεις; Εγώ πάντως καταλαβαίνω μια χαρά τι λέω.

    Επίσης όλα πρέπει να ναι digipacks αυτού, και προσεγμένα μάλιστα, πληροφοριακά αυτό.

Similar Threads

  1. Iskra - s/t (profane existence records)
    By Chopped In Half in forum Albums
    Replies: 20
    Last Post: 18-01-2007, 13:44
  2. Callisto - True Nature Unfolds (fullsteam records)
    By Chopped In Half in forum Albums
    Replies: 14
    Last Post: 05-08-2005, 18:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •