Τετοια μουφα δεν εχει ξαναυπαρξει. Σκαω κατα τις 10:30 και εχουν ξεκινησει ηδη οι Beastie Boys (εχασα τους Madness) και προχωραω στην εισοδο να δω μηπως παιζει να μπω ετσι μιας και δεν εχω εισιτηριο. Μολις φτανω διαπιστωνω οτι δεν υπαρχει κανενας στην εισοδο, μαλλον θα εχει παιχτει το ντου σκεφτομαι. Ειμαι μεσα στο χωρο, πολυς λαος και χοροπηδαει στον ρυθμο των Beastie. Ομως πολυ δυστυχως ο ηχος ειναι σκατα, ακουγονται μονο φωνες και τα samples σε φασεις και οχι σε σωστες εντασεις, μποτες, κιθαρα, μπασο καπου ξεχασμενα (και πολυ κριμα πραγματικα) και συνολικη ενταση της πουτσας, μιλαγες με τον διπλανο σου για πλακα και ανετα. Αφου παιζουν οι Beastie και παιζουν μονο κομματαρες αλλα τι να το κανεις χωρις ηχο, περιμενουμε να δουμε Underworld. Πριν απο λιγο ομως εχουν ξεκινησει τα γνωστα σε ολους για την ελληνικη πραγματικοτητα, ''μπάχαλα'', και σκαει ανακοινωση που λεει το εξης:
''Ενας απο τους Underworld χτυπησε και ειναι στο νοσοκομειο ασχημα. Η συναυλια ακυρωνεται''. Ετσι επαγγελματικοτατα. Ο κοσμος φευγει απογοητευμενος αλλα τα βασανα του δεν τελειωνουν εκει. Γιατι ενω εχασε τη συναυλια για τις μαλακιες ορισμενων ανεγκεφαλων, επρεπε να περιμενει τουλαχιστον 1:30 ωρα κλεισμενος στο αυτοκινητο του γιατι ειχε φρακαρει το στενακι που ηταν σταθμευμενα ΟΛΑ τα αυτοκινητα. Μετα απο τοση ωρα στο αυτοκινητο λοιπον, το μονο σημαδι της αστυνομιας ειναι αυτο της κλουβας που ερχεται να μαζεψει οποιον δε τους καθεται καλα στο ματι. Ετσι, μιλαμε για κρατος προνοιας. Οχι μαλακιες. Και σας ρωταω το εξης: Εγω μπηκα τσαμπα, οι αλλοι που ειχαν πληρωσει 60 ευρω και αρκετοι απο αυτους ειχαν παει για Underworld ποσο μαλακες πρεπει να νιωσανε για ολη αυτη τη ταλαιπωρια? Greece 2007.