Page 1 of 22 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 320

Thread: Eject Festival

  1. #1
    Stealing the Light Harvestman's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Earth
    Posts
    567

    Default Eject Festival

    Τετοια μουφα δεν εχει ξαναυπαρξει. Σκαω κατα τις 10:30 και εχουν ξεκινησει ηδη οι Beastie Boys (εχασα τους Madness) και προχωραω στην εισοδο να δω μηπως παιζει να μπω ετσι μιας και δεν εχω εισιτηριο. Μολις φτανω διαπιστωνω οτι δεν υπαρχει κανενας στην εισοδο, μαλλον θα εχει παιχτει το ντου σκεφτομαι. Ειμαι μεσα στο χωρο, πολυς λαος και χοροπηδαει στον ρυθμο των Beastie. Ομως πολυ δυστυχως ο ηχος ειναι σκατα, ακουγονται μονο φωνες και τα samples σε φασεις και οχι σε σωστες εντασεις, μποτες, κιθαρα, μπασο καπου ξεχασμενα (και πολυ κριμα πραγματικα) και συνολικη ενταση της πουτσας, μιλαγες με τον διπλανο σου για πλακα και ανετα. Αφου παιζουν οι Beastie και παιζουν μονο κομματαρες αλλα τι να το κανεις χωρις ηχο, περιμενουμε να δουμε Underworld. Πριν απο λιγο ομως εχουν ξεκινησει τα γνωστα σε ολους για την ελληνικη πραγματικοτητα, ''μπάχαλα'', και σκαει ανακοινωση που λεει το εξης:
    ''Ενας απο τους Underworld χτυπησε και ειναι στο νοσοκομειο ασχημα. Η συναυλια ακυρωνεται''. Ετσι επαγγελματικοτατα. Ο κοσμος φευγει απογοητευμενος αλλα τα βασανα του δεν τελειωνουν εκει. Γιατι ενω εχασε τη συναυλια για τις μαλακιες ορισμενων ανεγκεφαλων, επρεπε να περιμενει τουλαχιστον 1:30 ωρα κλεισμενος στο αυτοκινητο του γιατι ειχε φρακαρει το στενακι που ηταν σταθμευμενα ΟΛΑ τα αυτοκινητα. Μετα απο τοση ωρα στο αυτοκινητο λοιπον, το μονο σημαδι της αστυνομιας ειναι αυτο της κλουβας που ερχεται να μαζεψει οποιον δε τους καθεται καλα στο ματι. Ετσι, μιλαμε για κρατος προνοιας. Οχι μαλακιες. Και σας ρωταω το εξης: Εγω μπηκα τσαμπα, οι αλλοι που ειχαν πληρωσει 60 ευρω και αρκετοι απο αυτους ειχαν παει για Underworld ποσο μαλακες πρεπει να νιωσανε για ολη αυτη τη ταλαιπωρια? Greece 2007.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,388

    Default

    υπανάπτυκτος καπιταλισμός =P
    i would name her rock'n'roll.

  3. #3
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    Εγώ μπήκα με ντου και από γνωστό βρέθηκα στους VIP να τρώω τζάμπα χοτ ντογκ και να πίνω τζάμπα μπύρες! Και κάπου εκεί γίνεται ο τζέρτζελος και τον απολαμβάνω απ' τη κερκίδα όπου εγώ κι ένας φίλος έχουμε μείνει να χειροκροτάμε την απαλλοτρίωση του μπαρ καθώς διαφημιστές, ραδιοφωνικοί παραγωγοί και άλλα ζωάκια των καιρών έτρεχαν να φύγουν για να μη τους πιάσουν στα χέρια τους οι "κακοί αναρχικοί". Και γενικά οκ, αν είχες πληρώσει εισιτήριο ένιωθες μαλάκας, αλλά αν όχι, ήταν διονυσιακό σκηνικό.

    Άσε που φύγαμε και με μια τσάντα ξύδια ο καθένας. ΜΠΑΛΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΪΝΣ. ΜΠΗΦΗΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΡ.

    Είμαι ακόμα κομμάτια νομίζω, ξαναπέφτω για ύπνο.
    Αντιος
    this is radio freedom.

  4. #4
    Senior Member inhalexhale's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Δαίδαλοι από beatdowns.
    Posts
    924

    Default

    Ftou re pousth, kai to skeftomoun. Gia peite toulaxiston kana setlist apo mpistiz na doume ti xasame.
    This is my sideshow.
    This is my playground.
    This is my hatred.


  5. #5
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    σε λιγο θα γινεται ντου και στον tiesto.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  6. #6
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    Έλα, μια χαρα υπόκρουση είναι οι Μπιστι Μποϋς για ντου και σπάσιμο
    this is radio freedom.

  7. #7

    Default

    Τώρα σοβαρά μιλάμε;;

    Πήγαν δηλαδή έτσι απλά και γάμησαν τη συναυλία του κόσμου;

    Μαγκιά, δε λέω, αλλά αν είχα δώσει 60 ευρώ για να δω Beastie Boys (που μπορώ να πω πως αν ήταν 40 θα τα χα δώσει, πράγμα που είναι επιλογή μου) και έρχονταν κάποιοι τύποι να το χαλάσουν, να τα σπάσουν όλα, να φύγουν, και κάποιοι τσαμπατζήδες να το βλέπουν στα VIP όλο αυτό τρώγοντας χοντόγκ και πίνοντας παγωμένη μπύρα και λέγοντας πόσο διονυσιακό είναι το γεγονός πως βγαίνοντας από τον χώρο ήρθε η αστυνομία και έπιασε εμένα επειδή κανείς μπάχαλος δεν πιάστηκε ποτέ στα αλήθεια, αλλά η δική μου φάτσα πείραξε τον Α μπάτσαρο, Α μπάτσαρο που το χειρότερο που μπορεί να πάθει γενικώς είναι να φύγει από όλα τα σώματα ασφαλείας, ε κάπου λες πως μαλακία δεν είναι ρε μουνιά;

  8. #8
    γεροντοκόρη με γάτες Weiss's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Miami
    Posts
    2,013

    Default

    βρε καλκι, μόνο και μόνο την κακή εντύπωση που αφήνει στις μπάντες αυτό να σκεφτούμε και το γεγονός ότι μετά από αυτούς τους πιθηκισμούς οι μπιστι μπόιζ θα το σκεφτούν διπλά να ξαναέρθουν στην πασχίζουσα έτσι κι αλλιώς συναυλιακά Ελλάδα, μήπως να ήσουν λιγάκι πιο φειδωλός στους χαρακτηρισμούς σου;
    δηλαδή δεν ξέρω, μια στενοχώρια αυτές τις μέρες γενικότερη.

  9. #9

    Default

    εγώ λέω πως οι μπάχαλοι έπρεπε να σκοτώσουν τους μπάτσους και μετά αυτοί που έχασαν τα λεφτά τους να σκοτώσουν τους πουτάνας γιους που έκαναν τα μπάχαλα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    3,388

    Default

    Me tous Beatie Boys na ta spazoun parallhla?! Malaka mou auta einai! Madness!

  11. #11
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Δε φταίει ο Κάλκι που η διοργάνωση ήταν σκατά ε.

  12. #12

    Default

    σωστά, φταίει μόνο για το πρώτο του ποστ.

  13. #13
    γεροντοκόρη με γάτες Weiss's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Miami
    Posts
    2,013

    Default

    εγώ μαθαίνω πως πριν το ντου η διοργάνωση ήταν μια χαρά πάντως. και δεν είδα κανέναν από αυτούς που πήγαν να λένε "καλά να πάθουν που μας περνάνε για χαζούς και ήταν τόσο χάλια η διοργάνωση", είδα μόνο τα περί κλέψαμε ποτά και τι γαμώ που είναι να τα σπας.
    ποια διοργάνωση και κουραφέξαλα?

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by stam and the witches
    Δε φταίει ο Κάλκι που η διοργάνωση ήταν σκατά ε.
    τι λες μωρέ πόντιε;;;;


    σαφώς και φταίει.

  15. #15
    mad max bara Skalani Caveman's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Στο βρακί της
    Posts
    516

    Default

    Η διοργάνωση δεν είχε ομάδες περιφρούρησης;;
    Kαλά ρε, τόσο ξεφτίλα είσαι, στο φορουμ του Firestorm γράφεις;
    ΕΝΤΕΛΩΣ ΠΛΕΚΤΑΝΗ!

Similar Threads

  1. Up The Hammers Festival IV - 6-7/03/09
    By BURNIN AMBITION in forum Live Reports
    Replies: 51
    Last Post: 26-04-2009, 21:45
  2. Fly Beyond Festival
    By novembrine in forum Live & Events Talk
    Replies: 1
    Last Post: 28-04-2008, 00:45
  3. No Budget Festival
    By Marillion in forum Live Reports
    Replies: 4
    Last Post: 08-09-2007, 17:06
  4. Festival P.O.F.P.P. 13-14/12
    By Swollen in forum Live & Events Talk
    Replies: 9
    Last Post: 13-12-2006, 13:39
  5. Up the hammers Festival
    By up_the_hammers_Festival in forum Live & Events Talk
    Replies: 16
    Last Post: 28-05-2006, 14:45

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •