Page 5 of 22 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 61 to 75 of 320

Thread: Eject Festival

  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    στην Ελίτ.
    Posts
    1,984

    Default

    [quote=Lost_In_Cooperland]
    Quote Originally Posted by Khalkji
    Σρυ αλλά έχω βαρεθεί να πληκτρολογώ
    Quote Originally Posted by "Lost_In_Cooperland":no6h9wo3
    προς τι το γέλιο ρε κάλκι; όπως είπα παραπάνω, για τις τιμές ευθύνονται και όσοι πληρώνουν. Αυτούς γιατί δεν τους τιμωρείτε συμβολικά; Αντί να τους ταΐσετε και να τους ποτίσετε, μήπως θα ήταν καλύτερα να τους ρίξετε καναδυο μπάτσες και να τους πείτε για ποιον λόγο τις τρώνε; σίγουρα θα είχατε περισσότερες πιθανότητες να πετύχετε κάτι και δεν θα φαινόσασταν απλά μπαχαλάκηδες.
    Δεν κάνεις επίθεση σε ένα τύπο ο οποίος απλά δε προτίθεται να θυσιάσει κάτι για να απολαμβάνει καλύτερα πράγματα στο μέλλον. Η επίθεση είναι προς αυτόν που θα επιχειρήσει να σε εκμεταλλευτεί.
    γιατί όχι; πληρώνοντας το πανάκριβο εισιτήριο δίνει το οκ στους διοργανωτές να σταθεροποιήσουν εκεί τις τιμές, χωρίς παράλληλα να δίνει μια για το αν εσύ θα μπορείς στο μέλλον να ανταποκριθείς στο κόστος. άρα, εκτός του ότι δεν προτίθεται να θυσιάσει κάτι, πράττει ταυτόχρονα εις βάρος σου. ό,τι κάνει και ο διοργανωτής δλδ, μόνο που ο τελευταίος παίρνει κι ένα μικρό ρίσκο αυξάνοντας τις τιμές, ενώ οι άλλοι, που υποτίθεται είναι δικοί μας (άρα συμμερίζονται το πρόβλημά μας) και όχι με το κεφάλαιο (...), το κάνουν απλά επειδή έχουν την άνεση. εγώ από αυτούς θα είχα περισσότερες απαιτήσεις και όχι από κορκόδειλους.[/quote:no6h9wo3]

    σόρρυ κιόλας αλλά αυτό μου ακούγεται εντελώς φασιστικό. ποιός έχει το δικαίωμα να μου στερήσει τη δυνατότητα εμένα που είμαι πλούσιος ή απλά αγαπώ πολύ το εκάστοτε συγκρότημα και κάνω οικονομία για να τους δω, να πάω στη συναυλία; και επίσης δεν είναι φασιστικό να στερήσεις από κάποιον που έδωσε τα λεφτά του, όπως κι αν τα βρήκε, να απολαύσει αυτό για το οποίο πλήρωσε;

    προσωπικά, η δικιά μου "επανάσταση" ενάντια στους διοργανωτές συναυλιών είναι να μη τους δίνω τα λεφτά μου και αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να μη βλέπω πολλά συγκροτήματα που θα ήθελα να δω αλλά που στην τελική ΑΥΤΟΙ έφεραν και μπορούν να κάνουν ό,τι γουστάρουν και να πουλάνε το "προϊόν" τους όπως νομίζουν. δε θα επέμβω εγώ στις επιλογές των άλλων.

    στο χωριό μου κάτι τέτοιο το λέμε αριστεροφασισμό.
    This lovely lady got the thickness
    Can I get a Hell Yeah

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    3,388

    Default

    Ap' ta katw petralwna eisai?

  3. #63

    Default

    δεν διαφωνώ ότι είναι φασιστικό και μένα έτσι μου φαίνεται. απλά ρωτάω γιατί οι μπάχαλοι την πέφτουν μόνο στους διοργανωτές και όχι και στους άλλους που τους υποστηρίζουν. αυτό.

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    στην Ελίτ.
    Posts
    1,984

    Default

    Quote Originally Posted by Lost_In_Cooperland
    δεν διαφωνώ ότι είναι φασιστικό και μένα έτσι μου φαίνεται. απλά ρωτάω γιατί οι μπάχαλοι την πέφτουν μόνο στους διοργανωτές και όχι και στους άλλους που τους υποστηρίζουν. αυτό.
    μα δεν υποστηρίζουν τους διοργανωτές. απλά τα σκάνε λόγω της αγάπης τους για τη μουσική. τώρα θα μου πεις ότι αυτό είναι εκμετάλλευση. μα φυσικά και είναι. απλά ο καθένας κάνει τις επιλογές του και εγώ δεν έχω δικαίωμα να της κρίνω, πόσο μάλλον να τις στερήσω.

    και σοβαρά τώρα, πόσοι απ'όσους μπήκαν τσάμπα το κάναν για να εκφράσουν τη δυσαρέσκεια τους και όχι για να δουν τους underworld;

    για μένα όλοι αυτοί είναι απλά βολεμένοι.
    This lovely lady got the thickness
    Can I get a Hell Yeah

  5. #65
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    [quote=Lost_In_Cooperland]
    Quote Originally Posted by Khalkji
    Σρυ αλλά έχω βαρεθεί να πληκτρολογώ
    Quote Originally Posted by "Lost_In_Cooperland":3k3gtbmp
    προς τι το γέλιο ρε κάλκι; όπως είπα παραπάνω, για τις τιμές ευθύνονται και όσοι πληρώνουν. Αυτούς γιατί δεν τους τιμωρείτε συμβολικά; Αντί να τους ταΐσετε και να τους ποτίσετε, μήπως θα ήταν καλύτερα να τους ρίξετε καναδυο μπάτσες και να τους πείτε για ποιον λόγο τις τρώνε; σίγουρα θα είχατε περισσότερες πιθανότητες να πετύχετε κάτι και δεν θα φαινόσασταν απλά μπαχαλάκηδες.
    Δεν κάνεις επίθεση σε ένα τύπο ο οποίος απλά δε προτίθεται να θυσιάσει κάτι για να απολαμβάνει καλύτερα πράγματα στο μέλλον. Η επίθεση είναι προς αυτόν που θα επιχειρήσει να σε εκμεταλλευτεί.
    γιατί όχι; πληρώνοντας το πανάκριβο εισιτήριο δίνει το οκ στους διοργανωτές να σταθεροποιήσουν εκεί τις τιμές, χωρίς παράλληλα να δίνει μια για το αν εσύ θα μπορείς στο μέλλον να ανταποκριθείς στο κόστος. άρα, εκτός του ότι δεν προτίθεται να θυσιάσει κάτι, πράττει ταυτόχρονα εις βάρος σου. ό,τι κάνει και ο διοργανωτής δλδ, μόνο που ο τελευταίος παίρνει κι ένα μικρό ρίσκο αυξάνοντας τις τιμές, ενώ οι άλλοι, που υποτίθεται είναι δικοί μας (άρα συμμερίζονται το πρόβλημά μας) και όχι με το κεφάλαιο (...), το κάνουν απλά επειδή έχουν την άνεση. εγώ από αυτούς θα είχα περισσότερες απαιτήσεις και όχι από κορκόδειλους.[/quote:3k3gtbmp]
    Είναι θέμα πρόθεσης γενικώς ιμο. Δηλαδή κάποιος που πλήρωσε, προφανώς δε μπήκε στη διαδικασία να το σκεφτεί αυτό ή αν το σκέφτηκε απλά δεν ήθελε να ρισκάρει το να χάσει τη μπάντα που γούσταρε. Σεβαστό, δεν μπορείς να αναγκάσεις κανέναν να κάνει κάτι. Ο μαλάκας που σου βάζει εμπόδια μέσω της τιμής να μπεις σε μια συναυλία που θες είναι παρτάκιας και συνεπώς κακοπροαίρετος.
    this is radio freedom.

  6. #66
    Stealing the Light Harvestman's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Earth
    Posts
    567

    Default

    Quote Originally Posted by Bullet
    τελικα τον πραγματικο λογο που ακυρωθηκε η συναυλια τον ξερουμε;
    Ναι, επειδη ειχαν ξεκινησει τα μπαχαλα ηδη πριν τελειωσουν οι μπιστι και ειχαν αναψει ηδη 3 φωτιες, θεωρησαν να βγαλουν μια ανακοινωση της πουτσας και να ακυρωσουν την ολη φαση. Το θεμα ειναι οτι δυστυχως για αλλη μια φορα, καποιοι κανουν το δικο τους και δε καταλαβαινω γιατι προσπαθειτε να βρειτε το γιατι. Ειναι για μενα γεγονος οτι σε ολες τις mainstream συναυλιες τυπου μπιστι που ο κοσμος ειναι πολυς, καποιοι βρισκουν αφορμη να τα κανουν πουτανα για να εκφρασουν τα δικα τους ιδεωδη και να εξαφανιστουν μεσα στο πληθος. Μου φαινεται τελειως κλασικο σκηνικο, σε φαση, ελληνικη μιζερη πραγματικοτητα.

  7. #67

    Default

    [quote=Khalkji]
    Quote Originally Posted by Lost_In_Cooperland
    Quote Originally Posted by Khalkji
    Σρυ αλλά έχω βαρεθεί να πληκτρολογώ
    Quote Originally Posted by "Lost_In_Cooperland":1m7gq8l7
    προς τι το γέλιο ρε κάλκι; όπως είπα παραπάνω, για τις τιμές ευθύνονται και όσοι πληρώνουν. Αυτούς γιατί δεν τους τιμωρείτε συμβολικά; Αντί να τους ταΐσετε και να τους ποτίσετε, μήπως θα ήταν καλύτερα να τους ρίξετε καναδυο μπάτσες και να τους πείτε για ποιον λόγο τις τρώνε; σίγουρα θα είχατε περισσότερες πιθανότητες να πετύχετε κάτι και δεν θα φαινόσασταν απλά μπαχαλάκηδες.
    Δεν κάνεις επίθεση σε ένα τύπο ο οποίος απλά δε προτίθεται να θυσιάσει κάτι για να απολαμβάνει καλύτερα πράγματα στο μέλλον. Η επίθεση είναι προς αυτόν που θα επιχειρήσει να σε εκμεταλλευτεί.
    γιατί όχι; πληρώνοντας το πανάκριβο εισιτήριο δίνει το οκ στους διοργανωτές να σταθεροποιήσουν εκεί τις τιμές, χωρίς παράλληλα να δίνει μια για το αν εσύ θα μπορείς στο μέλλον να ανταποκριθείς στο κόστος. άρα, εκτός του ότι δεν προτίθεται να θυσιάσει κάτι, πράττει ταυτόχρονα εις βάρος σου. ό,τι κάνει και ο διοργανωτής δλδ, μόνο που ο τελευταίος παίρνει κι ένα μικρό ρίσκο αυξάνοντας τις τιμές, ενώ οι άλλοι, που υποτίθεται είναι δικοί μας (άρα συμμερίζονται το πρόβλημά μας) και όχι με το κεφάλαιο (...), το κάνουν απλά επειδή έχουν την άνεση. εγώ από αυτούς θα είχα περισσότερες απαιτήσεις και όχι από κορκόδειλους.
    Είναι θέμα πρόθεσης γενικώς ιμο. Δηλαδή κάποιος που πλήρωσε, προφανώς δε μπήκε στη διαδικασία να το σκεφτεί αυτό ή αν το σκέφτηκε απλά δεν ήθελε να ρισκάρει το να χάσει τη μπάντα που γούσταρε. Σεβαστό, δεν μπορείς να αναγκάσεις κανέναν να κάνει κάτι. Ο μαλάκας που σου βάζει εμπόδια μέσω της τιμής να μπεις σε μια συναυλία που θες είναι παρτάκιας και συνεπώς κακοπροαίρετος.[/quote:1m7gq8l7]

    αυτοαναιρείσαι μέσα σε δυο σειρές. το γιατί το εξήγησε καλά ο αμνίζιακ σε προηγούμενο ποστ.

    Quote Originally Posted by .
    μα δεν υποστηρίζουν τους διοργανωτές. απλά τα σκάνε λόγω της αγάπης τους για τη μουσική. τώρα θα μου πεις ότι αυτό είναι εκμετάλλευση. μα φυσικά και είναι. απλά ο καθένας κάνει τις επιλογές του και εγώ δεν έχω δικαίωμα να της κρίνω, πόσο μάλλον να τις στερήσω.

    και σοβαρά τώρα, πόσοι απ'όσους μπήκαν τσάμπα το κάναν για να εκφράσουν τη δυσαρέσκεια τους και όχι για να δουν τους underworld;

    για μένα όλοι αυτοί είναι απλά βολεμένοι.
    ναι, δεν είπα ότι το χαίρονται κιόλας, αλλά όπως και να 'χει, πληρώνοντας υποστηρίζεις στην ουσία τους διοργανωτές. να τους κρίνεις και βέβαια έχεις δικαίωμα, να τους το στερήσεις δε μπορείς.

    με το τελευταίο συμφωνώ απόλυτα. και, επίσης, ήξεραν πολύ καλά ότι θα εξελιχθεί έτσι το πράμα, δλδ πρέπει να είναι κάποιος πραγματικά χαζός για να πιστεύει ότι θα τον άφηναν να μοιράσει στον κόσμο τα ποτά κλπ που είπε ο χάρβεστμαν.

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    στην Ελίτ.
    Posts
    1,984

    Default

    btw καλό θα ήταν να μας πει τη γνώμη του για όλα αυτά και κάποιος που πλήρωσε εισιτήριο.
    This lovely lady got the thickness
    Can I get a Hell Yeah

  9. #69

    Default

    εμένα ψάχνετε μάλλον.

    η αλήθεια είναι ότι έχω ξενερώσει τόσο που δεν έχω διάθεση ούτε να κράξω ούτε να γκρινιάξω. τουλάχιστον σήμερα.
    απο αύριο βλέπουμε..

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    1,103

    Default

    Διάβασα τα παραπάνω posts και μόλις μίλησα με ένα φίλο που ήταν μέσα με εισιτήριο και από τις 6.
    Η συναυλία ήταν από την αρχή έως το τέλος αρνητική, απλά το τέλος έμεινε στους περισσότερους για το *μπάχαλο* που έγινε. Το συμβάν θα μπορούσε να είναι μάλιστα πολύ πιο τραγικό, λόγω κυρίως της εξόδου από τον χώρο όπου άνθρωποι πήδαγαν από μάντρες και περπατούσαν δίπλα από φωτιές ψάχνοντας για αδέρφια, φίλους, αυτοκίνητα κλπ. Σημειώνουμε ότι οι περισσότεροι από αυτούς είχαν πληρώσει εισιτήριο 60-70€. Δεν ξέρω αν υπήρξαν τραυματισμοί, αλλά η περιγραφή και μόνο των σκηνών είναι θλιβερή, αλλά ταυτόχρονα όχι πρωτόγνωρη.
    ΟΠΟΙΟΣ και αν είναι αυτός που προσπαθεί να δημιουργήσει πρόβλημα, μπάχαλο ή οτιδήποτε στο χώρο της συναυλίας πρέπει να αποτρέπεται πολύ πριν ενεργήσει. Αυτή είναι μια καθαρά ευθύνη των διοργανωτών και κανενός άλλου. Στη συγκεκριμένη περίπτωση σοβαρότατη ευθύνη φέρει και η αστυνομία, αφού το πλησιέστερο τμήμα ήταν ακριβώς δίπλα από το συναυλιακό χώρο.
    Οι συγκεκριμένες καταστάσεις έχουν ως αποτέλεσμα την πλήρη απαξίωση του όρου συναυλία στην Ελλάδα, είτε γιατί τα συγκροτήματα απολύτως δικαιολογημένα δεν έχουν κίνητρο να συμπεριλαμβάνουν την Ελλάδα στις περιοδείες τους και οι διοργανωτές θα συνεχίσουν αιωνίως να κοροιδεύουν τον κόσμο χωρίς να αναλαμβάνουν ευθύνες (είτε τραυματισμών, είτε καταστροφή περιουσιακών στοιχείων).
    Συμπέρασμα διαχρονικό : ο κόσμος και μόνο αυτός μπορεί να τιμωρήσει και να *επαναστατήσει* αν θέλετε. Όχι καίγοντας αμάξια, καταστρέφοντας περιουσίες (ενισχύοντας έτσι τον καπιταλισμό, αφού μιλάτε πολιτικά) αλλά με την διαρκή απουσία και μη στήριξη των Ελληνικών προβληματικών διοργανώσεων. Αν στην επόμενη συναυλία που θα διοργανώσει η Χ εταιρία που δεν μπορεί να ελέγξει μία διοργάνωση την τιμήσουμε με τα γελοία ποσά που ζητάει, είμαστε απλά μέρος του προβλήματος και τπτ παραπάνω.

  11. #71

  12. #72
    read between the lines Shadowking's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,664

    Default

    Συνοπτικά, δεν έχω κανένα πρόβλημα να γίνεται ντου σε συναυλίες, αλλά αυτό να παραμένει μόνο στον χαρακτήρα "δεν θέλω να πληρώσω για το εισιτήριο - είμαι πάνκης". Άμα στο ντου προσδίδεις και ιδεολογικό χαρακτήρα είσαι τουλάχιστον γελοίος και όταν φτάσεις στο άκρων άωτον της μαλακίας να αρχίσεις να καις αυτοκίνητα και να δέρνεις κόσμο είσαι μαλάκας. Και φασίστας. Α και να χαίρεστε που δεν επενέβησαν οι μπάτσοι, διότι η επέμβαση τους πιθανότατα θα ήταν 2 διμοιρίες ΜΑΤατζήδων που θα ρίχνανε δακρυγόνα στο πλήθος και μετά όντως θα θρηνούσατε θύματα.
    A loaded gun won't set you free.
    So you say.

  13. #73
    Respect my authoritah..!! Deniz's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,745

    Default

    Quote Originally Posted by inhalexhale
    Ftou re pousth, kai to skeftomoun. Gia peite toulaxiston kana setlist apo mpistiz na doume ti xasame.

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    13,510

    Default

    μυριζει ratm 2000 η δουλεια

  15. #75
    mad max bara Skalani Caveman's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Στο βρακί της
    Posts
    516

    Default

    Όταν έρθει μια μέρα που μια μεγάλη διοργανώτρια εταιρεία θα φέρει ένα διάσημο συγκρότημα με εξωπραγματικό (όπως μας έχουν συνηθίσει τελευταίως) εισιτήριο και η ανταπόκριση του κόσμου δε φτάσει τις προσδοκίες της όσον αφορά την προπώληση, τότε και μόνο τότε θα μπορούσαμε να πούμε, και πάλι χωρίς να το πολυπιστεύουμε, ότι ο κόσμος ίσως έχει αρχίσει να ξυπνάει. Αν δε η εταιρεία προχωρήσει στην πραγματοποίηση της συναυλίας παρά το χαμηλό αριθμό των προπωληθέντων εισιτηρίων και γίνει ένα οργανωμένο ντου από μια μεγάλη μάζα ανθρώπων (όπου μεγάλη εννοώ ένα ποσοστό κοντά ή και πάνω ακόμα από αυτό που θα έχει ήδη πληρώσει για την είσοδό του) τότε ακόμα και οι πιο απαισιόδοξοι ίσως σκεφτούν ότι υπάρχει ελπίδα ν' αλλάξει κάτι. Όταν οι συναυλίες ακυρώνονται η μια μετά την άλλη θα ξέρουμε όλοι πως βαδίζουμε στο σωστό δρόμο.

    Τότε θα μπαίνουμε όλοι και θα ποστάρουμε ευτυχείς και πρόσχαροι, χωρίς ειρωνείες, μίση, flames και αλληλοσπαραγμούς. Εγγυώμαι κι εγώ με τη σειρά μου.

    Ως την ώρα εκείνη όμως, φίλοι αγαπημένοι, ας μην κάνουμε χιούμορ για επαναστατικές ενέργειες από ελάχιστους κρετίνους που πιθηκίζουν σπάζοντας αμάξια και νομίζουν πως τους είμαστε και υπόχρεοι γι αυτή τους τη δράση. Γιατί και σαν χιούμορ είναι φτηνιάρικο και χειρίστης μορφής.

    P.S. Θυμήθηκα τότε παλαιά, στους Rage Against The Machine, ένα παλικάρι, βλέποντας τα παιδιά της επανάστασης να αποπειρώνται να μετατρέψουν σε στάχτη και μπούλμπερη την περιουσία του (ένα μοτοσακό), έτρεξε μήπως και καταφέρει να τη γλιτώσει. Η απάντηση τους ήτανε μπόμπες μολότωφ, αυτή τη φορά όμως πάνω σ' αυτόν. Επιτρέψτε μου από αυτά τα πουστόπαιδα να μην περιμένω μεγαλύτερη προσφορά στην κοινωνία από το μέσο ασφαλίτη που ξεφτιλίζει αλλοδαπούς στο τμήμα.
    Kαλά ρε, τόσο ξεφτίλα είσαι, στο φορουμ του Firestorm γράφεις;
    ΕΝΤΕΛΩΣ ΠΛΕΚΤΑΝΗ!

Similar Threads

  1. Up The Hammers Festival IV - 6-7/03/09
    By BURNIN AMBITION in forum Live Reports
    Replies: 51
    Last Post: 26-04-2009, 21:45
  2. Fly Beyond Festival
    By novembrine in forum Live & Events Talk
    Replies: 1
    Last Post: 28-04-2008, 00:45
  3. No Budget Festival
    By Marillion in forum Live Reports
    Replies: 4
    Last Post: 08-09-2007, 17:06
  4. Festival P.O.F.P.P. 13-14/12
    By Swollen in forum Live & Events Talk
    Replies: 9
    Last Post: 13-12-2006, 13:39
  5. Up the hammers Festival
    By up_the_hammers_Festival in forum Live & Events Talk
    Replies: 16
    Last Post: 28-05-2006, 14:45

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •