Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: ΣΚΟΤΩΝΕΤΕ Τ ΑΛΟΓΟ ΠΡΙΝ ΓΕΡΑΣΕΙ ΜΟΥΝΟΠΑΝΑ!!!!!

  1. #1
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default ΣΚΟΤΩΝΕΤΕ Τ ΑΛΟΓΟ ΠΡΙΝ ΓΕΡΑΣΕΙ ΜΟΥΝΟΠΑΝΑ!!!!!

    Παρελθόν από τον Ολυμπιακό αποτελεί ο Γιώργος Ανατολάκης μετά από προσφορά δεκάμισι ετών στον σύλλογο.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    13,510

    Default

    ας ερθει στον αια τωρα

    πλακα πλακα απο τοτε που εκανε παιδι αλλαξε εντελως ε

    και καλυτερη μπαλα επαιξε και καλυτερος χαρακτηρας εγινε

  3. #3
    Νοικοκυραίος Moonspellheim's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Thousand Lakes
    Posts
    2,712

    Default

    tragikh apwleia
    Remembrance of Things Past

    I swarm deserted away, like glass...
    Warm, and as fevers,
    I am as flame.
    I am death...
    For I, I weave our blasphemies...

    Wicthes painted me,
    Like the mysteries created me...
    Like where the poets breathe,
    I were woven into blasphemies.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Οldpeopletown
    Posts
    1,470

    Default

    επιτέλους.
    The future teaches you to be alone
    The present to be afraid and cold
    So if I can shoot rabbits
    Then I can shoot fascists

    Bullets for your brain today
    But we'll forget it all again
    Monuments put from pen to paper
    Turns me into a gutless wonder

  5. #5

    Default

    ρισπεκτ
    -> http://www.odes.gr <-
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


  6. #6
    Serpico! Boom!'s Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    (s)Aint Shitty
    Posts
    4,715

    Default

    Στο πανθεον.
    They say we've got a lifetime, but we know that ain't true.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2005
    Location
    Jenseits von Gut und Bose
    Posts
    6,308

    Default

    και τώρα

    ποιός
    The bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.
    ~

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    784

    Default

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΘΕΕ
    I can not fit in
    this place was not measured
    for hope

  9. #9

    Default

    Ανατολ: Ήθελα να μου το πουν νωρίτερα

    19/6/2007 10:36

    Σάλπαρε από το λιμάνι ύστερα από έντεκα χρόνια παραμονής και την κατάκτηση δέκα πρωταθλημάτων και τριών κυπέλλων. Κάθε καλοκαίρι ήταν υποψήφιας για αποχώρηση, αλλά, τελικά, τη νέα χρονιά, βρισκόταν στην βασική ενδεκάδα της ομάδας. Ο λόγος για τον Γιώργο Ανατολακη, ο όποιος, σε συνέντευξη του σε αθλητική εφημερίδα, τόνισε ότι αποχωρει, κρατώντας τις καλές αναμνήσεις, και έχοντας ένα παράπονο: «Θα ήθελα να με ειδοποιήσουν πιο νωρίς»

    Ακολουθει αναλυτικά η συνέντευξη του διεθνή αμυντικού στο «ΦΩΣ»

    -Μεγάλωσες στη Θεσσαλονίκη, σε αντι-Ολυμπιακό κλίμα…

    «Κακά τα ψέματα, στη Θεσσαλονίκη είναι αντι-Ολυμπιακοί. Το έχω ζήσει. Ερχόμενος όμως στον Ολυμπιακό τον αγάπησα και τον αγαπώ ακόμα. Τον πόνεσα, μάτωσα για αυτή τη φανέλα. Διότι πρέπει να ξέρουν πολλοί την ιστορία που έχει ο Ολυμπιακός και να σέβονται, να αγαπούν αυτόν τον σύλλογο».

    -Για ποια πράγματα στη ζωή σου έχεις κλάψει τα τελευταία χρόνια;

    «Όταν παντρεύτηκα τη Ζάννα, όταν γεννήθηκαν οι δύο κόρες μου, το μεγαλύτερο δώρο της ζωής μου, και αυτές τις μέρες που φεύγω από τον Ολυμπιακό».

    -Η σύζυγός του, η Ζάννα, είχε πει πως μετά το ματς με τον Παναθηναϊκό δεν σε είχε δει ποτέ έτσι…

    «Μετά τον Παναθηναϊκό ήμουν πραγματικά πολύ στεναχωρημένος. Γιατί δεν ήταν μόνο το λάθος που έγινε, ήταν και στο τελευταίο λεπτό, δεν είχαμε χρόνο να το γυρίσουμε. Ήταν βέβαια ένα ματς που δεν κόστισε το πρωτάθλημα αλλά με πείραξε πολύ, πάρα πολύ».

    -Σοκαρίστηκες ή περίμενες ότι θα σου έλεγαν τέλος;

    «Θα σου μιλήσω ανοιχτά. Δε μου αρέσει στη ζωή μου να λέω ψέματα. Όταν ήρθε ο Λεμονής στον Ολυμπιακό, ήξερα ότι δε θα έμενα στην ομάδα».

    -Γιατί, αφού στην πρώτη θητεία του έπαιζες

    «Ήμουν στον Ολυμπιακό δέκα μεταγραφικές περιόδους. Κάθε σεζόν έφευγα. Έλεγαν οι γύρω-γύρω ότι θα φύγω και θα φέρουν παιχταράδες, τον έναν τον άλλον…. Εγώ δεν είπα ποτέ να μη τους φέρουν ή όποιους έφεραν γιατί τους έφεραν. Καλά έκαναν. Ήταν ευχής έργο για τον Ολυμπιακό να έρχονται οι καλύτεροι. Αλλά κάθε περίοδο αποδεικνυόταν ότι έπαιζα εγώ. Έτσι δεν είναι; Με γεγονότα μιλάμε. Χωρίς να κάνω κάτι υπόγειο, χωρίς να έχω δημόσιες σχέσεις, χωρίς να απαντάω, άκουγα πολλά, δεχόμουν επιθέσεις, άκουγα ύβρεις κάποιες εποχές όμως εγώ δεν έκανα τίποτα άλλο από το να σκύβω το κεφάλι και να δουλεύω. Να πεισμώνω και να δουλεύω».

    -Για τον Λεμονή δεν ολοκλήρωσες…

    «Από την πρώτη θητεία του Λεμονή είχα μάθει ότι ήμουν σε μία μαύρη λίστα του.Ο Λεμονής στο τηλέφωνο με ρώτησε που είμαι και του είπα ότι κάνω διακοπές στη Σύρο επειδή έπαιζα ασταμάτητα για έντεκα μήνες. Μου είπε ότι θέλει να κάνει ανανέωση και δεν είμαι μέσα στα πλάνα του. Δεν προσπάθησα να τον μεταπείσω, ούτε έβαλα κάποιον μέσα από τον Ολυμπιακό να με βοηθήσει. Όλο το διάστημα βίωνα το άγχος πως μπορεί να φύγω αλλά δεν έβαλα άνθρωπο να μεσολαβήσει. Όταν έχεις παίξει έντεκα χρόνια σε μία ομάδα, είναι το δεύτερο σπίτι σου. Η δεύτερη οικογένεια. Από τη στιγμή που ορισμένοι αποφάσισαν ότι δε θα συνεχίσω, το κεφάλαιο Ολυμπιακός έχει κλείσει. Ήρθα νεαρός χωρίς κύπελλο και πρωτάθλημα κι έφυγα δεκάκις πρωταθλητής. Έγινα ευτυχισμένος στον Ολυμπιακό. Φεύγω πρωταθλητής με κεφαλαία γράμματα».

    -Ποιοι άλλοι ήταν τότε; Ο Τζιοβάνι, ο Γεωργάτος, ο Ελευθερόπουλος;

    «Ναι. Και ο Τζιοβάνι που ήταν παιχταράς τότε. Μόλις ήρθε στον Ολυμπιακό λοιπόν ο Λεμονής, είπα ότι αυτό το καλοκαίρι τελείωσα. Όμως ξέρεις κάτι; Άλλο να το σκέφτεσαι, άλλο να σε τρώει το άγχος, άλλο να πιστεύεις κάτι άλλο και άλλο να γίνεται πραγματικότητα. Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία. Περιμένεις να σε φωνάξουν για να ακούσεις επισήμως τέρμα ή συνεχίζεις. Και δε με φώναξαν. Με πήραν τηλέφωνο… Εντάξει…».

    -Ισχύει ότι όταν τελείωσε η σεζόν σε έπιασε ο Λεμονής και σε ρώτησε πότε θες να πάρεις άδεια λόγω της Εθνικής, να ξεκουραστείς;

    «Ναι. Όταν σου μιλάει ένας προπονητής έτσι, ελπίζεις ότι θα μείνεις. Δείχνει ότι σε υπολογίζει για την προετοιμασία. Αλλά αποδεικνύεται ότι δεν ήταν αλήθεια, ήταν ένα ψέμα».

    -Εσύ έπιασες τον Λεμονή όταν ήρθε στον Ολυμπιακό; Ή όταν τελείωσε η σεζόν;

    «Όχι. Δεν είμαι τέτοιος άνθρωπος, να πιάνω προπονητές. Το μόνο που έκανα με τον Λεμονή ήταν μετά το ματς με τον Παναθηναϊκό. Και δεν το κράτησα κρυφό, το είπα και στους συμπαίκτες μου την άλλη μέρα στα αποδυτήρια. Δεν αισθανόμουν καλά, εκείνο το βράδυ δε μπορούσα να κοιμηθώ. Τον πήρα τηλέφωνο και του είπα ότι ήθελα να ζητήσω συγνώμη. Το είπα και την άλλη μέρα μπροστά σε όλους τους συμπαίκτες μου. Δεν έχω να κρύψω κάτι. Μόνο μία φορά με είχε φωνάξει η Μπάγεβιτς και μου είχε πει πως θα ανανέωνε το συμβόλαιό μου αλλά θα έπαιρνε παίκτες στη θέση μου. Του είπα πως καλά θα έκανε, εκείνος ήταν ο προπονητής».

    -Ακούγεται ότι ο Άντζας άσκησε βέτο και είπε πως για να έρθει εκείνος πρέπει να φύγει ο Ανατολάκης…

    «Ας βγει ο Άντζας να πει τι πρόβλημα έχει. Να πει ότι έχει πρόβλημα με τον Ανατολάκη. Και να το πει μπροστά σε ανθρώπους που είναι χρόνια στην ομάδα και ξέρουν».

    -Είχατε τσακωθεί;

    «Το να τσακωθείς πάνω στο παιχνίδι ή στην προπόνηση συμβαίνει. Ακόμα και μεταξύ φίλων. Με τον Άντζα δεν κάναμε παρέα ποτέ. Απλά είχαμε τη σχέση που έπρεπε να έχουμε για το καλό της ομάδας».

    -Ποιοι είναι οι καλύτεροι ξένοι με τους οποίους έχεις συνεργαστεί;

    «Είχα την τιμή να παίξω δίπλα σε μεγάλους ξένους. Γκόγκιτς. Θυμάσαι τι παιχνίδια έκανε στο Τσάμπιονς Λιγκ; Και πόσο αγαπημένοι ήμασταν. Τζιοβάνι. Καρεμπέ. Ζέτερμπεργκ. Ζε Ελίας. Τον Σούρερ δεν τον ξεχνάω ποτέ. Είχα δέσει τρομερά μαζί του. Παίξαμε 55 ματς σε μία σεζόν και στο Καραϊσκάκη δε φάγαμε γκολ. Καλό δέσιμο είχα και με τον Καραταΐδη».

    Μίλησε ακόμα...

    Για ΑΕΚ

    «Είμαι επαγγελματίας, πρέπει να κοιτάξω το καλό της οικογένειάς μου. Έγραψαν για Κύπρο και για ΑΕΚ αλλά δεν έχω μιλήσει σε κανέναν. Δεν αποκλείω τίποτα. Να σου πω κάτι; Η ΑΕΚ είναι ομάδα που ο Ντέμης την έχει περιποιημένη. Απ’ όσο μιλάω με συμπαίκτες μου στην Εθνική, είναι ισορροπημένη. Το αν θα είμαι ξανά συμπαίκτης του Ριβάλντο, θα φανεί…».

    Περί κλίκας με Ελευθερόπουλο και Γεωργάτο

    «Σε μία δουλειά υπάρχουν 30 άνθρωποι αλλά οι 2-3 κάνουν παρέα και εκτός αυτής. Έγραφαν ότι παίρναμε και διώχναμε αλλά κάτι τέτοιο δεν το έχω κάνει ποτέ. Ήρθε ο Μπερμούδες. Του έκανα εγώ ζημιά; Το γήπεδο όμως είναι ο καθρέπτης. Το ξέρεις ότι όταν ήρθε ο Ουαντού ήμουν στο δωμάτιό του μαζί με τον Καφέ και τον Οκκά και προσπαθούσαμε να τον κάνουμε να αισθανθεί καλά μιλώντας του για την οικογένειά του, το Μαρόκο, τη Γαλλία; Το λάθος μου όμως είναι ότι δεν έβγαινα να μιλήσω και να απαντήσω».

    Ριβάλντο ή Τζιοβάνι;

    «Γούσταρα και τους δύο. Ο ένας σου κάνει παπάδες και ο άλλος μαγικά και σου παίρνει το ματς. Ο Τζιοβάνι ήταν πιο θεαματικός αλλά ο Ριβάλντο μπορούσε να κάνει ένα σουτ, ένα φάουλ και να πάρει το ματς. Αυτό χρειάζεται. Παίκτες με έντονη προσωπικότητα που μπορούν να πάρουν ένα ματς».

    Για Κόκκαλη…

    «Οφείλω πολλά. Δεν είμαι μαλ…ας. Έφυγα από τον Ολυμπιακό αλλά δεν πρόκειται ποτέ να πω ότι αυτός ο μαλ… με έδιωξε. Δεν θα το κάνω ποτέ, όπου και να είμαι. Έχω χρέος να μιλήσω καλά για εκείνον και πάντα θα το κάνω. Την ίδια ερώτηση αν μου κάνεις μετά από 2-3 χρόνια, το ίδιο θα απαντήσω. Αυτός ο άνθρωπος είναι ψηλά για μένα».

    Για Μπάγεβιτς

    «Ο Μπάγεβιτς δεν ήταν μόνο προπονητής. Ήταν και πατέρας μας. Με αυτόν πήραμε τα πρώτα πρωταθλήματα μετά τα πέτρινα χρόνια. Του οφείλω πολλά, όπως οφείλω σε όλο το τιμ. Τον Μπουρουτζίκα, τον Περσία. Εξάλλου, στο Τσάμπιονς Λιγκ η ομάδα ήταν πιο ρεαλιστική. Δεν λέγαμε ότι πάμε να το πάρουμε. Σκοπός ήταν να κάνουμε μικρά βήματα μπροστά κάθε φορά».

    Οι πιο δύσκολοι επιθετικοί…

    «Βαζέχα, Ντέμης, Λυμπερόπουλος, Κωνσταντίνου. Τον τελευταίο τον ήθελα πολύ στον Ολυμπιακό. Ποιος δεν θέλει έναν παίκτη που βλέπει σε αντίπαλη ομάδα ότι δίνει τα πάντα; Όλοι ήθελαν τον Μιχάλη στον Ολυμπιακό και καλά έκανε ο Κόκκαλης που τον πήρε. Από το εξωτερικό θαύμασα τον Ζαρντέλ. Φανταστικός».

    Καλύτεροι διαιτητές;

    «Βασάρας και Κασναφέρης».
    -> http://www.odes.gr <-
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


  10. #10
    Winterborn pitchfork's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Mountains of madness
    Posts
    8,342

    Default

    Sta tsakidia moule
    Blood for all tears shed
    And Fire for hate
    Death for what shall become
    All false ones fate

  11. #11
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    mounia.etsoi re sti simaia. as ton eixan 5 xronia akoma nagelaga
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  12. #12
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Ρισπεκτ Ανατολακης. Δε δενομαι με παικτες και ομαδες και τετοιες πιπες και πολυ συχνα, αλλα αυτος ειναι τρου ρε μαλακες.

  13. #13
    Serpico! Boom!'s Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    (s)Aint Shitty
    Posts
    4,715

    Default

    Εγω παλι κραταω αυτο:
    Quote Originally Posted by Stormrider : )
    Καλύτεροι διαιτητές;

    «Βασάρας και Κασναφέρης».
    They say we've got a lifetime, but we know that ain't true.

  14. #14
    Senior Member Eulogy's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    mesa sto nao..
    Posts
    2,256

    Default

    exei 10 prwtathlimata o Akyros ... sen ligo tha mou peite oti exei kai eyrwpaiko o katergianakis
    before i pine away

  15. #15
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    Ο κατεργιαννακης εχει ευρωπαικο ρε!
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •