Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 76

Thread: (Anti) G8

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,388

    Default (Anti) G8

    Χθες έγινε η πρώτη πορεία.Βλέπε http://athens.indymedia.org (δείτε το πρώτο θέμα καθώς και δεξιά εκεί που λέει ''διεθνή νέα'',έχει πολλά)

    Πείτε γενικά τη γνώμη σας για την σύνοδο και για τρόπους δράσης εναντίον της.
    i would name her rock'n'roll.

  2. #2
    Forever Failure geologiko_karoto's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Toundra
    Posts
    4,474

    Default

    Στον Πουτιν,πουτινιες?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,388

    Default

    Α επίσης κάψανε κι αμάξια.Γιατομπούτσο η αστυνόμευση και στην Γερμανία!!1!
    i would name her rock'n'roll.

  4. #4
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    εχουν περιφραξει την περιοχη γυρω απο το συνεδριο και οι διαδηλωτες απαγορευεται να πλησιασουν σε απόσταση 10 χλμ. Νταξ...
    Vielen Dank für alles was mal war

  5. #5
    DROPZ! freezing_moon's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    to location.
    Posts
    610

    Default

    Να φροντίζεις γογγύλια
    και να μ' αγαπάς


    είναι διγαμία








    πάει τελείωσε

  6. #6
    πελοπ/σιακή λέρα attila's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    στον αριστερισμο της παρθενου
    Posts
    4,222

    Default

    και στη γενοβα αν καποιος για καποιο λογο βρισκοταν στην piazza de ferrari τον πυροβολουσαν.
    τετοιες εκδηλωσεις προσφερονται για απειρα μπαχαλα

  7. #7
    read between the lines Shadowking's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,664

    Default

    Χωρίς να υποτιμώ την σημασία της σύγκρουσης σε τέτοιες περιπτώσεις, πως ακριβώς ανατρέπεις τον καπιταλισμό καίγοντας αυτοκίνητα;
    A loaded gun won't set you free.
    So you say.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2005
    Location
    Jenseits von Gut und Bose
    Posts
    6,308

    Default

    φτηνεσ μολοτοφ - ακριβεσ μερσεντεσσ 1-0

    συμβολικο
    The bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.
    ~

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    the docks.
    Posts
    7,354

    Default


  10. #10
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Quote Originally Posted by Atheist
    φτηνεσ μολοτοφ - ακριβεσ μερσεντεσσ 1-0
    Ώρες-ώρες σκεύτομαι πως θα μοιάζαν τα παιδιά μας....
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    980

    Default

    ρε παιδιά, για να πούμε την αλήθεια, πέραν του ότι το κάπσιμο ακριβών αμακσιών κ' καταστημάτων μεγαλοεπιχειρήσεων αφυπνίζει τα αντιδραστικά αντανακλαστικά μικροαστών και νοικωκυραίων που νομίζουν ότι τα συμφέροντα τους ταυτίζονται με αυτά των ιδιοκτητών των παραπάνω αμακσιών και μεγαλοεπιχειρήσεων, πραγματικά στη μπουτσάρα μας ή κάθε μερΤΣέντες και η κάθε φανταζί βιτρίνα, δηλαδή αληθινά δεν θα μπορούσε να μας νοιάζει λιγότερο. εμένα και το κόμμα μου δηλαδή.

    εντιτ: κατά τα άλλα, ναι, ο σάντοκινγκ έχει δίκιο, αρχίδια πολιτική δράση είναι τα μπάχαλα, που συνήθως έχει το αντίθετο από το θεμιτό αποτέλεσμα, αλλά αυτή καθ' αυτή η πράξη -αποκομμένη από τα αρνητικά αποτελέσματα- γιατί ακριβώς μας καίει ρε παιδί μου;

    δηλαδή το πρόβλημα με τα μπάχαλα δεν είναι ότι καταστρέφουν ιδιωτική περιουσία αστών -ζμπούτσαμας, να μη σώσουν να κάνουν απόσβεση- αλλά ότι στρέφουν την κοινή γνώμη δεξιότερα. το 'χουμε;

    δεύτερο έντιτ: όποιος κουοτάρει περσινό μου ποστ που στηρίζω τα μπάχαλα είναι γιός ασταθούς γυναίκας!

  12. #12
    διασκεδάννυμ cancer's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    sta vouna.
    Posts
    5,572

    Default

    Quote Originally Posted by Ubu Roi
    ρε παιδιά, για να πούμε την αλήθεια, πέραν του ότι το κάπσιμο ακριβών αμακσιών κ' καταστημάτων μεγαλοεπιχειρήσεων αφυπνίζει τα αντιδραστικά αντανακλαστικά μικροαστών και νοικωκυραίων που νομίζουν ότι τα συμφέροντα τους ταυτίζονται με αυτά των ιδιοκτητών των παραπάνω αμακσιών και μεγαλοεπιχειρήσεων, πραγματικά στη μπουτσάρα μας ή κάθε μερΤΣέντες και η κάθε φανταζί βιτρίνα, δηλαδή αληθινά δεν θα μπορούσε να μας νοιάζει λιγότερο. εμένα και το κόμμα μου δηλαδή.

    εντιτ: κατά τα άλλα, ναι, ο σάντοκινγκ έχει δίκιο, αρχίδια πολιτική δράση είναι τα μπάχαλα, που συνήθως έχει το αντίθετο από το θεμιτό αποτέλεσμα, αλλά αυτή καθ' αυτή η πράξη -αποκομμένη από τα αρνητικά αποτελέσματα- γιατί ακριβώς μας καίει ρε παιδί μου;

    δηλαδή το πρόβλημα με τα μπάχαλα δεν είναι ότι καταστρέφουν ιδιωτική περιουσία αστών -ζμπούτσαμας, να μη σώσουν να κάνουν απόσβεση-
    re psile oxi an kaneis polla polla mpaxala mporei na kataksodeutoune kai sto telos na nai to idio ftwxoi me sena kai to komma sou. skepsou to.

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Ubu Roi
    ρδηλαδή το πρόβλημα με τα μπάχαλα δεν είναι ότι καταστρέφουν ιδιωτική περιουσία αστών -ζμπούτσαμας, να μη σώσουν να κάνουν απόσβεση- αλλά ότι στρέφουν την κοινή γνώμη δεξιότερα. το 'χουμε;
    Νομίζω πως αν η καταστροφή της ιδιωτικής περιουσίας αρχίσει να γίνεται απλά για να γίνεται, έχουμε σαφές πρόβλημα.

    Και η εξίσωση ΑΤΜ με το αμαξάκι μιας οικογενειούλας που πάει τα παιδάκια σχολείο και τον μπαμπάκα στη δουλίτσα ενώ η μανουλίτσα φτιάχνει μεσημεριανούλι και κάνει τη νοικοκυρουλίτσο στο σπιτονινουλίνι, δεν υφίσταται. Τι πάει να πει "ιδιωτική περιουσία αστών"; Μέχρι πόση σε ενοχλεί εσένα και το κόμμα σου; Από πόση και κάτω δεν κινδυνεύω;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    980

    Default

    καρχαρτ, τα μπάχαλα είναι πρόβλημα, δεν είπα το αντίθετο. αλλά για τους λόγους που ανέφερα.

    τώρα, μία μερΤΣεντες δεν είναι το αυτοκίνητο της οικογένειας που περιέγραψες και δε μου καίγεται καρφί για την τύχη του. γενικά ούτε με το να σπάνε αδιακρίτως πράγματα συμφωνώ ούτε με το να σπάνε "ακριβή" περιουσία, και αυτό γιατί προκαλούν την αντίδραση της κοινής γνώμης, απλά στην δεύτερη περίπτωση στην πούτσα μου η περιουσία καθ' αυτή ρε παιδί μου, ενώ στην πρώτη μια τέτοια κίνηση δεν συμβαδίζει ούτε καν με την πολιτική στάση των ίδιων των αναρχικών. δηλαδή είναι πέρα για πέρα για φτύσιμο.

    κάνσερ, δεν γίνεσαι κατανοητός.

  15. #15

    Default

    οπότε καταλήγουμε στο γεγονός πως για τον ένα ή τον άλλο λόγο, τα μπάχαλα είναι πρόβλημα και πρέπει να σταματήσουν;

Similar Threads

  1. Anti-feline sniper assasins O_o
    By MoRmEnGiL in forum General Discussion
    Replies: 6
    Last Post: 17-11-2006, 22:13
  2. Enalaktikes luseis Anti Alkool
    By The Charon in forum General Discussion
    Replies: 158
    Last Post: 28-06-2006, 18:46
  3. "Anti-eurovision" concerts..
    By Deniz in forum Live & Events Talk
    Replies: 6
    Last Post: 20-05-2006, 19:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •