Τη συναυλία άνοιξαν κάποιοι Γερμανοί Βερολινέζοι, αν θυμάμαι καλά Words from a Harlot's Mouth, προς grindcore φάση. Δεν είναι το στυλ μου, αλλά είχαν πολύ όρεξη κ έβγαλαν αρκετή ενέργεια, γούσταραν οπότε λειτούργησαν καλά για εισαγωγή στο live. Στη συνέχεια βγήκαν οι Skinless. Brutal death metal, πολύ δεμένη, ωραίος κάφρος τραγουδιστής κ γενικά καλή μπάντα, δίκαια εισέπραξαν στο τέλος τα χειροκροτήματα. Κάποια στιγμή μετά το τέλος της εμφάνισης των αποπάνω μας ενημερώνουν ότι οι Cattle Decapitation, που ήταν να βγουν πριν τους Skinless, δεν θα εμφανιστούν γιατί αγνοείται (κάπου στη Βιέννη, γενικότερα δεν κατάλαβα) ένα μέλος τους .

Οι περισσότεροι όμως (όπως κ γω) είχαν έρθει για τους headliners, οι οποίοι παρέδωσαν μαθήματα καφρίλας. Πολύ γαμάτος ήχος, πολύ όρεξη κ από τη μπάντα κ από το κοινό, έπαιξαν αρκετή ώρα, από όλους τους δίσκους τους κ καραγούσταρα. Δεν έχω ακούσει ακόμα το καινούριο δίσκο αλλά ότι άκουσα από αυτόν μου φάνηκε πολύ καλό. Σίγουρα highlights τα Praise the Lord, We Are Your Enemy - Kill your Mother, Rape Your Dog στα καπάκια, επίσης θυμάμαι να παίζουν κ τα Justifiable Homicide, Schematics. Η καινούρια σύνθεση έχει πλέον δέσει κ αποδίδει πολύ καλά.

PS: Το κερασάκι στην τούρτα αποτέλεσε ένας τύπος, ο οποίος εμφανίστηκε ξαφνικά μέσα στο pit στην αρχή της εμφάνισης των Fetus με μόνο τη μπλούζα του κ παπούτσια κ το παπάρι έξω να αερίζεται. Έπεσε τρελό γέλιο, δυστυχώς δeν πρόλαβα να τον βγάλω φωτογραφία γιατί τον πήραν σηκωτό οι σεκιουριτάδες του μαγαζιού.

Κ κάποιες φώτο:

Skinless



Dying Fetus