Results 1 to 1 of 1

Thread: Thee Silver Mt. Zion Memorial Orchestra ~ 13 & 14 Μαρτίου @ Salon Ιksv, Kων/πολη

  1. #1
    read between the lines Shadowking's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,664

    Default Thee Silver Mt. Zion Memorial Orchestra ~ 13 & 14 Μαρτίου @ Salon Ιksv, Kων/πολη

    Έχω να γράψω καναν αιώνα γενικά στο φόρουμ, αλλά δεν γαμείς.
    Απόφαση στιγμής το να πάω στο live όταν ανακοίνωσαν την λήξη της ευρωπαικής περιοδείας στην Κων/πολη. Εισιτήριο 40 λίρες (=13e) την μέρα, δεν γαμείς, πάμε και στα 2.

    Αποφεύγω να κάνω το thread reise reise για την Πόλη, οπότε πάμε στα του live κατευθείαν. Ο χώρος ο οποίος από ότι κατάλαβα είναι το standar venue για συναυλίες μέχρι 1000 άτομα στην πόλη, συμπαθητικότατος και εύκολα προσβάσιμος. Πάω την 1η μέρα, λίγος κόσμος (την Τετάρτη 12/3 καιγόταν η Πόλη από διαδηλώσεις) με τα μπυράκια μου τα efes xtra καμιά ώρα πιο νωρίς. Κάπως πιάσαμε την κουβέντα με κάτι παληκάρια τούρκους που ήταν στις χθεσινές διαδηλώσεις και τον εφραίμ που 'κανε τσιγαράκι απ' έξω σε φάση του βαρούσανε την πόρτα από μέσα να βγει να παίξει γιατί η υπόλοιπη μπάντα είχε στηθεί ήδη στο stage. Τιμιότητα μέχρι δακρύων.

    Στα του live: ΗΧΑΡΑ απ' τις λίγες, όλα τα όργανα πεντακάθαρα, κόσμος ~ 150 άτομα, 1η φορά που παίζανε στην κων/πολη, τα γαμήσανε όλα, austerity blues αφιερωμένο σε ελλάδα & τουρκία, γενικά ψιλοεμπειρία ζωής το live. Οι τούρκοι ήταν το καλύτερο κοινό που χω δει, ούτε φασαρία, ούτε κουβεντούλα "τι φαγαμε το μεσημέρι" στα ήρεμα σημεία.

    Setlist: ολο το καινούριο που ΓΑΜΑΕΙ, 2 από το προηγούμενο και ένα ακυκλοφόρητο.

    Μετά το λαιβ όλη η μπάντα έξω, τσιγαράκι μπλα μπλα ωραία.

    2η μέρα πολύ περισσότερος κόσμος, ίδιο σετλιστ νομίζω δεν θυμάμαι και πολλά γιατι οι τούρκοι καινούριοι φίλοι μου εμφανίσανε 10' πριν μπούμε ενα μπουκάλι jagermeister το οποίο εξαφανίστηκε στα προαναφερθέντα 10'. Υπέροχα και την 2η μέρα, αλλά η ατμόσφαιρα της 1ης με την λίγο κόσμο νομίζω δεν συγκρινότανε.

    Αυτά, να τους φέρουμε αναιρέσεις.
    Last edited by Shadowking; 19-03-2014 at 16:15.
    A loaded gun won't set you free.
    So you say.

Similar Threads

  1. a silver mt. zion
    By LokiTricksterGod in forum Live Reports
    Replies: 32
    Last Post: 07-04-2008, 10:47
  2. Thee Silver Mt. Zion Memorial Orchestra 26-05-2006 France
    By Dragonlord in forum Live Reports
    Replies: 4
    Last Post: 31-05-2006, 22:20
  3. Replies: 4
    Last Post: 11-06-2005, 16:22
  4. A Silver Mt. Zion - This is our punk rock thee rusted satell
    By Kveldssanger in forum Music Discussion
    Replies: 23
    Last Post: 23-08-2004, 17:05
  5. E-E-E-Ερχονται (οι A Silver Mt. Zion)
    By Kveldssanger in forum Music Discussion
    Replies: 2
    Last Post: 17-12-2003, 01:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •