Results 1 to 3 of 3

Thread: Prog Fest 24/3/2007 @ Rock Bottom

  1. #1

    Default Prog Fest 24/3/2007 @ Rock Bottom

    Δεν ξέρω αν ήταν εκεί και κανάς άλλος από εδώ, πάντως ας γράψω τις εντυπώσεις μου από το συγκεκριμένο event:
    INOSENSE: Τους είχα τσεκάρει πρώτη φορά ως support στους Sieges Even και μου είχαν αρέσει πολύ. Και αυτή τη φορά τα παιδιά τα σπάσαν, αν και έπαιξαν μόνο 4 τραγουδάκια (3 δικά τους και την καθιερωμένη διασκευή στο APSOG Pt. 3). Πολύ καλός ήχος, ο τραγουδιάρης τους γαμάτος, αν και πρέπει να γίνει λίγο πιο "τουριστικός", έπρεπε να βγούνε δεύτεροι και να έπαιζαν περισσότερο...
    ENTROPIA UTOPIA:... γιατί απλά οι εν λόγω τύποι είναι ό,τι πιο βαρετό έχουν ακούσει τα αυτιά μου τον τελευταίο καιρό. Έπαιξαν τρία τραγούδια μέσα σε 40 λεπτά (τα οποία μου φάνηκαν 40 χρόνια), ήταν ασύνδετοι, κακοπροβαρισμένοι και ο wanna-be-Ian-Anderson τραγουδιστής τους, με το φλαουτάκι και τη συμπαθητική φωνή του, έκανε ό,τι μπορούσε για να μη βουλιάξουν όλοι μαζί. Από το δεύτερο τραγούδι κόντεψε να μου φύγει το σαγόνι από τα χασμουρητά.
    REX MUNDI: Αυτοί μάλιστα! Πραγματικά καλή μπάντα. Nevermore-ίζουν αρκετά βέβαια (το απέδειξαν άλλωστε και με τη διασκευούλα τους), αλλά τουλάχιστον η μουσική τους είναι απρόβλεπτη και περιπετειώδης και σε κρατάει και στην τσίτα. Από το heavy και το prog στο death και στο nu. Τρομερά δεμένη μπάντα και είχαν την πλειοψηφία του κοινού να έχει έρθει αποκλειστικά για την πάρτη τους(αν κρίνω ότι μετά το τέλος του σετ τους, άδειασε το μισό μαγαζί).
    WASTEFALL:Χμ, περίεργη πραγματικά η περίπτωσή τους. Σαν να θέλουν να δείξουν ότι η ταμπέλα του prog τους ενοχλεί. Έβγαλαν σχεδόν όλο το σετ με χαμηλά κουρδίσματα, ο Domenik γρύλιζε αρκετά, γενικά δε μου πολυάρεσαν, αν και ήταν ο βασικότερος λόγος που πήγα στο live. Έπαιξαν για μία περίπου ώρα 4 τραγούδια από το Self Exile και 4 από το Soulrain 21 (αν δεν κάνω λάθος), αλλά στο τέλος δεν έμεινα πλήρως ευχαριστημένος μαζί τους. Μακάρι με τους Pain Of Salvation να με διαψεύσουν ευχάριστα.
    Bang that pussy that doesn't bang!

  2. #2
    Heldmorder rebelos's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    fuck the border
    Posts
    1,734

    Default

    emena m eipan oti oi Wastefall gamisan ki edeiran... hmmm...
    I knew the pass was the safest play that's why i chose to go with a run

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Metropolis
    Posts
    1,816

    Default

    Vasika k emena oi Wastefall mou aresan para polu!! Afto me ta xamila kourdismata pou vgalan olo to set de gnorizo an isxuei, emena mia xara prog mou fanikan, dld ta komatia tou Self Exile apodothikan opos sto cd.
    To album einai sigoura pio vary k kafriko apo ta proigoumena alla de nomizo oti ta prog stixia den uparxoun akoma afthona. Pados oti kafrepsan kapos den amfisvitite
    Ticking away the moments that make up a dull day

    http://www.myspace.com/rexmundiband

Similar Threads

  1. Implosion Live 27/4 Rock Bottom - Last live
    By Lukather in forum Live & Events Talk
    Replies: 5
    Last Post: 29-04-2007, 00:54
  2. Thessaloniki Prog Fest - Rock Bottom - SAVATO 24 MARTIOY
    By TheHeartcollector in forum Live & Events Talk
    Replies: 8
    Last Post: 24-03-2007, 12:05
  3. Implosion,Need,Distortion of Perception @ Rock Bottom
    By Fake Lover in forum Live Reports
    Replies: 34
    Last Post: 07-12-2006, 17:53
  4. Implosion+Need+Distortion Of Perception 21-10@Rock Bottom
    By distortionofperception in forum Live & Events Talk
    Replies: 33
    Last Post: 23-10-2006, 22:38
  5. HOLLOW MOUNTAIN Live @ Rock Bottom
    By deadmoon in forum Self-Promotion
    Replies: 1
    Last Post: 26-04-2006, 17:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •