Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: DSL Problem

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Plateia Laou
    Posts
    2,992

    Default DSL Problem

    Τις τελευταιες μερες αντιμετωπιζω το εξης προβλημα. Συνδεομαι κανονικα κ ετσι οπως χαζευω αποσυνδεομαι απο το ιντερνετ. Βασικα δεν αποσυνδεομαι αλλα δε μου ανοιγει καμμια νεα σελιδα κ φαινεται σα να εχω αποσυνδεθει. Το εικονιδιο στο system tray με δειχνει connected αλλα σταματαει να λειτουργει κ δε μπορω να κανω αποσυνδεση για να συνδεθω ξανα κ οδηγουμαι στην ωραια λυση του restart.

    Η συνδεση μου ειναι forthnet 2mb και το μοντεμ το crypto f200 με τους τελευταιους drivers. Παιζει να μου εχουν πεταξει καμμια αηδια στο pc η ειναι θεμα γραμμης κ πρεπει να τους παρω τηλ?


    Για πειτε αν ξερετε τπτ


    "Deny Me And Be Doomed..."

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Plateia Laou
    Posts
    2,992

    Default

    μολις βρηκα αυτο:



    "Σε μία λιτή ανακοίνωση οδηγήθηκε σήμερα η Forthnet μετά τα σημαντικά προβλήματα που παρουσιάστηκαν τις τελευταίες μέρες στο δίκτυό της σε περιοχές όπως Λάρισα, Θεσσαλονίκη, Δωδεκάνησα και κάποια σημεία της Αθήνας. Σύμφωνα με παράπονα χρηστών παρουσιάστηκε σημαντική πτώση στις ταχύτητες πρόσβασης, ακόμα και στις υψηλής ταχύτητας συνδέσεις, σε συνδυασμό με αρκετές διακοπές της σύνδεσης λόγω δυσλειτουργίας. Σύμφωνα με την εταιρία, οι τεχνικοί της συνεργάζονται με τον ΟΤΕ για την επίλυση του προβλήματος, αν και αρκετοί χρήστες της αναφέρουν οτι δεν πρόκειται για θέμα του Οργανισμού, αλλά της υποδομής της Forthnet. Η επίσημη ανακοίνωση της εταιρίας έχει ως εξής:

    Αγαπητοί συνδρομητές,

    Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι έχει παρουσιαστεί δυσλειτουργία των ADSL συνδέσεων σε επίπεδο atm στις ακόλουθες περιοχές: Λάρισα, Θεσσαλονίκη, Δωδεκάνησα, Ρέθυμνο, Ηράκλειο, Μεσσηνία, Αργολίδα, Κέρκυρα και σε κάποια κέντρα της Αττικής. Βρισκόμαστε σε συνεργασία με τον ΟΤΕ για την άμεση επίλυση του προβλήματος. Το πρόβλημα πιθανόν να γίνει αντιληπτό ως διακοπή της σύνδεσής σας. Σε αυτή την περίπτωση, προτείνεται να προβείτε σε απλή επανεκκίνηση του modem /router."



    εχουν κ αλλοι το ιδιο προβλημα. μαλακια της forthnet ειναι τελικα.

    λοκ ιτ


    "Deny Me And Be Doomed..."

  3. #3
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default Re: DSL Problem

    Quote Originally Posted by bleeding
    Τις τελευταιες μερες αντιμετωπιζω το εξης προβλημα. Συνδεομαι κανονικα κ ετσι οπως χαζευω αποσυνδεομαι απο το ιντερνετ. Βασικα δεν αποσυνδεομαι αλλα δε μου ανοιγει καμμια νεα σελιδα κ φαινεται σα να εχω αποσυνδεθει. Το εικονιδιο στο system tray με δειχνει connected αλλα σταματαει να λειτουργει κ δε μπορω να κανω αποσυνδεση για να συνδεθω ξανα κ οδηγουμαι στην ωραια λυση του restart.

    Η συνδεση μου ειναι forthnet 2mb και το μοντεμ το crypto f200 με τους τελευταιους drivers. Παιζει να μου εχουν πεταξει καμμια αηδια στο pc η ειναι θεμα γραμμης κ πρεπει να τους παρω τηλ?


    Για πειτε αν ξερετε τπτ
    το εχω και γω αυτο το προβλημα , και το αστειο ειναι οτι το pc μου δινει ιντερνετ ασυρματα στο pc του αδερφου μου , και το νετ δεν πεφτει απο τον αδερφο μου .
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Plateia Laou
    Posts
    2,992

    Default

    οτιναναι


    "Deny Me And Be Doomed..."

  5. #5
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Όλα μια χαρά εδώ
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    13,510

    Default

    γενικα το νετ οσο αυξανεται ο λαος της dsl γινεται ολο και πιο γτπ

    ολο αναβαθμισεις ειναι και στην ουσια πουτσες

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by SpiritCrusher
    Όλα μια χαρά εδώ
    Αν εξαιρέσεις ότι πληρώνω 1mb κι έχω 512 (με το ζόρι).

  8. #8
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Πιθανότατα φταίει το πιταρισμένο DSLAM του ΟΤΕ παρά ο ISP σου.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  9. #9

    Default

    ναι, πιθανότα. πάντως ακόμη δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς είναι το DSLAM

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    66° 9' 0" North, 23° 15' 0" West
    Posts
    8,909

    Default

    and light it up forever, and never go to sleep

  11. #11
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default


  12. #12
    Senior Member wraithgr's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Ελονδίνο
    Posts
    1,268

    Default

    bump. Αντίστοιχο πρόβλημα με forthnet. Βασικά κανονικές ιστοσελίδες δεν έχει πρόβλημα πέραν ίσως ταχύτητας, αλλά με το που πάω να μπω σε κανενα youtube να δω video με πετάει από το router (λεει internet offline στο status) και φτιάχνει μόνο με reboot. Παίζει να είναι καμιά μαλακία της forthnet? Για δώστε τα φώτα σας οι σχετικοί pls...
    Shall I say I was wrong, if I'm right?

  13. #13

    Default

    ενα) ikonoklast σε βλεπεις οταν ησουν 20;

    δυο) crypto f200 λεει...η πρωτη μου dsl το 07

    τρια) wraithgr το παθαινω και γω που και που, πηρα 3 τελεφωνα να φτιαξουν ρυθμισεις αλλα τιποτα (ισα ισα κατεβηκε ο συγχρονισμος απο τα 7 στα 3 -_- ), ειναι τελειως τυχαιο και το προβλημα ειναι γενικα σε ολη την Ελλαδα απ'οσο καταλαβαινω, ακουγονται διαφορα.
    Κανε αυτο που θα κανει ο Φαιρστορμ: αλλαξε παροχεα.

  14. #14
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Ήταν της μόδας τότε στο ΕΡ τα ηλίθια φωτοσοπ με λογοπαίγνια. Αυτό ήταν ένα... DSLAM.

    Πρόσεξέ με:


  15. #15

Similar Threads

  1. DSL, ΓΑΜΙΕΣΑΙ
    By Shadowking in forum PC & Games
    Replies: 15
    Last Post: 09-12-2006, 12:04
  2. DSL %^^%^#$#^@ το Χριστό μου
    By Raven Lord in forum PC & Games
    Replies: 6
    Last Post: 03-06-2006, 15:13
  3. Ζητάω modem DSL
    By Harbinger of Death in forum The Marketplace
    Replies: 0
    Last Post: 07-10-2005, 13:25
  4. DSL
    By Amnesiac. in forum PC & Games
    Replies: 19
    Last Post: 20-12-2004, 12:31
  5. DSL egkatastasi
    By Ethir in forum PC & Games
    Replies: 25
    Last Post: 18-09-2004, 13:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •