Results 1 to 6 of 6

Thread: SOLD - κεφαλή μπάσου Eden WT-550 και καμπίνες Schroeder

  1. #1

    Default SOLD - κεφαλή μπάσου Eden WT-550 και καμπίνες Schroeder

    Πωλείται κεφαλή μπάσου Eden WT-550, σε άριστη κατάσταση, ενός έτους. Λαμπάτη προενίσχυση, output 500 watt στα 4 ohm και 750 watt στα 2 ohm (συνδέοντας δύο καμπίνες των 4 ohm). Πολύ μικρό μέγεθος, 2U και 30x30 cm περίπου, βάρος γύρω στα 9 κιλά. Συμπεριλαμβάνεται το original manual και τα rack ears (αχρησιμοποίητα) για να μπει σε rack. Έχει ενσωματωμένο κομπρέσσορα και ημι-παραμετρικό equalizer.
    Ο μόνος λόγος που την πουλάω είναι επειδή θέλω να πάρω solid state.

    Τιμή 1000 ευρώ (τιμή αντιπροσωπείας 1500)

    www.eden-electronics.com

    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  2. #2

    Default

    Bump. Αγόρασα κεφαλή Glockenklang και θέλω να πάρω και αντίστοιχες καμπίνες, οπότε όλο το προηγούμενο setup μου πρέπει να την κάνει.

    Eden WT-550: 1000€
    Schroeder cab 1210 4 ohm: 600€
    Schroeder cab Mini12 8 ohm: 400€
    Σε τέλεια κατάσταση, ελάχιστα παιγμένα. Όποιος θέλει περισσότερες πληροφορίες ας μου στείλει ένα pm. Όλο το setup μαζί βγάζει γύρω στα 650 W, είναι πάρα πολύ δυνατό, δεν μπορώ να σκεφτώ να χρειαστεί να παίξει κάποιος στο τέρμα σε πρόβα.

    Πικς:









    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  3. #3

    Default

    Επειδή είμαι κοντά στο να το πούλησω σε έναν τύπο από Ιρλανδία, αλλά προτιμώ να αποφύγω την αποστολή, η χαμηλότερη τιμή που μπορώ να δώσω: 960 ευρώ με τσάντα για τη μεταφορά του. Κάτω από τα 2/3 της τιμής από Γερμανία, σκότωμα ουσιαστικά για την κατάσταση που είναι. Απλά βιαστείτε γιατί περιμένω από μέρα σε μέρα τελική απάντηση από τον τύπο.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  4. #4

    Default

    Α, επίσης πουλάω σκληρή θήκη fender για μπάσο σε (αρκετά) μέτρια κατάσταση. 60 ευρώ, στο 1/4 της τιμής από Γερμανία. Pm για info.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonlord
    Επειδή είμαι κοντά στο να το πούλησω σε έναν τύπο από Ιρλανδία, αλλά προτιμώ να αποφύγω την αποστολή, η χαμηλότερη τιμή που μπορώ να δώσω: 960 ευρώ με τσάντα για τη μεταφορά του. Κάτω από τα 2/3 της τιμής από Γερμανία, σκότωμα ουσιαστικά για την κατάσταση που είναι. Απλά βιαστείτε γιατί περιμένω από μέρα σε μέρα τελική απάντηση από τον τύπο.
    Τελικά τα μεταφορικά ήταν πολλά, οπότε το ξανασκέφτηκα και αποφάσισα να τον πούλησω Ελλάδα. Η τιμή πάει ξανά στα 1000, τα 960 είναι σκότωμα και δεν του αξίζει με τόσο λίγο παίξιμο που έχει φάει. Και τα 1000 δηλαδή απείρως καλά είναι. Δεν βιάζομαι, όσο πάρει. Αν κάποιος ενδιαφέρεται σοβαρά μπορούμε να κανονίσουμε μια δοκιμή, πιθανότατα και Αθήνα, αν και τώρα που το σκέφτομαι μπορείτε να περάσετε και από Διαμαντόπουλο να τον δοκιμάσετε (αν τον έχει σε stock). Είναι φανταστικός, απλά προτιμώ αυτόν που έχω τώρα (ο οποίος όμως έχει και 1700 καινούργιος).
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  6. #6

    Default

    Λοιπόν, νέες τιμές: Eden 950, Eden+2 Schroeder 1850, θήκη Fender 50. Επίσης μπάσο Warwick Corvette 5χορδο 700 ευρώ.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 16-05-2008, 12:13
  2. Replies: 13
    Last Post: 31-10-2007, 10:19
  3. Replies: 1
    Last Post: 25-09-2006, 21:49
  4. Replies: 1
    Last Post: 21-10-2005, 02:07
  5. Barbet Schroeder
    By Inside Charmer in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 5
    Last Post: 22-10-2004, 11:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •