Επιγραμματικα:

Zebra Tracks: Ψιλοχοντρογκέουλες, γουόναμπι James/Placebo. Not my cup of tea (c) αλλά οφείλω να παραδεχτώ πως ήταν σφιχτοδεμένη μπάντα (σε αντίθεση με τις σούφρα του τραγουδιστή. σόρρυ, δε μπόρεσα να κρατηθώ). Πολλοί όμοιοι τους από το κοινό γουστάρανε. Επίσης το βιντεάκι που έπαιξε από κάποια στιγμή κ μετά ως backdrop, θα μπορούσε να μην υπάρχει. Μη ξεχάσω κ τα κονφετί που πέσανε σε κάποια φάση (σα να ήταν τη κυριακή στο Αν μου φάνηκε ) Τσίμπησα κ το σιντάκι τους έναντι 2€ (σαπόρτ δη αντεργκράου κ ετς φαση δικέ μου δλδ)

Absent Mindead: Πως να γίνετε ροκσταρ μάθημα 1ο. Δε μπορώ να καταλάβω πώς γίνεται να γαμάει τόσο μα τόσο πολύ μια μπάντα παίζοντας τόσο χάλια τραγούδια! Πραγματικά δλδ, απίστευτο attitude, άπειρα λάθη, τρελές σαβούρες, καλώδια βγαίνανε απο τους ενισχυτές, stage divings, φίλοι επί σκηνής να τραγουδάνε κ να χορεύουν παρέα (για την ακρίβια έχω την εντύπωση πως ήταν ένας από τους Studiowaste κ ο ντράμερ των Semen Of The Sun). Γενικώς, η μπάντα τα έσπαγε κυριολεκτικότατα κ μετέδειδε την ενέργεια αυτή κ στο κοινό που φαινόταν να διασκεδάζει απείρως. Τσίμπησα κ δικό τους σιντάκι ένταντι 3€

Modrec: Αν δεν ήταν να πάω έτσι κ αλλιώς στο λάηβ, αυτοί εδώ θα ήταν ο λόγος για να με τραβούσαν. Έχοντας ακούσει πολλά λόγια για δαύτους κ 1-2 (πολύ συμπαθητικά) κομματια τους στο myspace, τους έβλεπα να στήνουν τα άπειρα επί σκηνής. Πλήκτρα, μεταλόφωνο, laptop, ένα ακουστικό μπάσο, άπειρα πετάλια... Τέσπα, στην ουσία. Η μουσική τους θα μπορούσε να ταμπελοποιηθεί ως post-alternative rock, θυμίζοντας Aereogramme, Minus The Bear κ διάφορους τέτοιους όμορφους τύπους. 2 κιθάρες που τραγουδάνε έταιρες, ένας μπασίστας που παίζει ΚΙΕ ΓΚΑΜΩ κ ένας ντράμερ που μετράει όσαν μετρονόμος. Συνθέσεις δυνατές, ταξιδιάρικες σε σημεία, και άλλες που σε πιάνουν απ'τα @@. Συμπαθητικό κ το βίντεο που έπαιζε από πίσω, το οποιό το χειριζόταν ένας τύπος μέσω λάπτοπ (live VJing κ ετς φάση). Αν έπαιζαν κ αύριο σίγουρα θα πήγαινα να τους ξανάβλεπα. Αυτοί δεν είχαν σιντάκι να τσιμπίσω (), αλλά αναμένω το άλμπουμ τους εναγωνιώς. Μακάρι να παίζουν πιο συχνά γιατί προβλέπω να μου λείπουν.

Αυτά τα τελικά όχι κ τόσο επιγραμματικά :Ρ Πήγε κανείς άλλος;