Page 97 of 257 FirstFirst ... 47879596979899107147197 ... LastLast
Results 1,441 to 1,455 of 3846

Thread: Game Οf Thrones

  1. #1441
    Senior Member Eulogy's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    mesa sto nao..
    Posts
    2,256

    Default

    ως εδω με το μαλακιστηρι μας στερησε 2 υπεροχα βυζια :/
    before i pine away

  2. #1442
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Ανουσιότερο ep της season.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  3. #1443
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    pause στο επεισοδιο για σχολιασμο της ερωτησης της γριας αν ο Tywin δοκιμασε ποτέ κανα σταυλοπαιδο. Γέλασα η αλήθεια ειναι
    Vielen Dank für alles was mal war

  4. #1444
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Τι παίζει με τα κακογαμημένα ποστ του τελευταίου καιρού ανχολάκο;
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  5. #1445
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Quote Originally Posted by _UnHoLy^MaRtYr_ View Post
    γαμιεμαι κακά

    εντιτ: περα απ την πλακα, η οποια αναλυση της οποιας σειρας στο ιαρ εχει να κανει με το ποσο φανμποης ειναι καποιος (περι εγκυροτητας αποψης) η το ποσο μουνι δειχνει (περι ποιοτητας σειρας). χασμουριεμαι με κατι τετοια, ειστε οι ιδιοι που παιζετε παιχνιδια του στυλ πλειμποι μανσιον για να βαρεσετε μαλακια. κατα τ αλλα ειμαι πιο γουτσου απο ποτε
    Και τι από τα 2 είδες στο ποστ μου που έκανες quote; Γιατί εγώ δε βλέπω τίποτα από τα 2, αλλά παρόλα αυτά βλέπω το αποθηκευμένο-preset-στο-word-ποστ που κάνεις τελευταία σε series threads για κόψιμο σειράς/ γιατί την βλέπεις κτλ. ενώ τώρα και ότι τη παίζω με playboy mansion;!;
    Θα μπορούσες καλύτερα να πεις γιατί διαφωνείς και τι σου άρεσε, λέω εγώ τώρα. Δες το και αλλιώς: λες πως στο θρεντ έχουμε πήξει στο φανμποϋλίκι και στο ποσοστο Μουνοθέασης™ αλλά η απάντηση σου σε όλο αυτό είναι ποστ ίδιου επιπέδου όμως σε άλλο, 3ο θέμα ώστε να μην πέσεις στο λακκο των μεν ή των δε. Αυτό όμως δε βοηθάει να αλλάξει η κατάσταση που ανέφερες.

    Ανούσιο επεισόδιο είπαμε. Γενικά είναι μια καλή season και συνήθως το επεισόδιο τελειώνει χωρίς καν να καταλάβω πότε πέρασαν ~53 λεπτά. Όχι σε αυτό το ep, μιας και πολύ απλά περνούσε και δεν άφηνε τίποτα. Τα 3/4 ήταν σκηνές που αν δεν υπήρχαν δε θα άλλαζε τίποτα, το ίδιο ανούσιες με τυχαία βυζιά που κάποιοι κράζουν πχ. η όλη σκηνή με τον Theon που πραγματικά δεν έμαθε τίποτα στο κοινό και ήταν εκεί για να δείξουν στα oneman.gr του κόσμου πως είναι η πιο cool βίαιη σειρά.
    Δεν είμαι παράλογος και δεν περιμένω κάθε ep να είναι το Blackwater, κάποια eps θα είναι μεταβατικά και το χθεσινό είναι αυτό το ep της season. Παρόλα αυτά ακόμα και σε αυτό ήταν γεμάτο ανουσιότητες, ήταν κακό σε αυτό που πήγε να κάνει, πωςτολενε.
    Εξ'ου και:

    Ανουσιότερο ep της season.
    Last edited by SpiritCrusher; 07-05-2013 at 18:13.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  6. #1446
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    A όχι, απλά έπρεπε να κάνω κάτι μέχρι να κατέβει το Castle γιατί σήμερα γαμιέται και ο ISP και δε σηκώνει τίποτα άλλο. Θα μπορούσα να πω πως στην αρχή μιλάς για γενικά άτομα από το φορουμ αλλά μετά κατα λάθος το γύρισες σε 2ο πρόσωπο ( το "είστε" που είπες ), αλλά δε θα είχε τόσο φάση και θα τελείωνε πριν το download, οπότε win-win
    Last edited by SpiritCrusher; 07-05-2013 at 19:56.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  7. #1447
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    λολ, όντως θα ήταν καλό. Η μαλακία είναι πως ούτε που το σκέφτηκα όλο αυτό.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  8. #1448
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    Default

    Το επεισοδιο ηταν 100% μεταβατικο (ισως το πρωτο στο οποιο ολες οι σκηνες ειναι ετσι), αλλα επ ουδενι ανουσιο. Τι παει να πει ανουσιο? Ειχε αρκετη ουσια το επεισοδιο. Οι μονες σκηνες που με χαλασαν πραγματικα, ηταν ο διαλογος του χοντρου με την αλλη στα χιονια, μιλαμε για ΜΗΔΕΝ ουσια οντως, και λιγο το ανεβασμα του τειχους με αγωνια τυπου Cliffhanger Sylvester Stallone, που την εχουμε δει καπου 1000 φορες ηδη στο χολιγουντ, σε φαση "πω πω θα πεσει ο Τζον Σνοου?? Η μηπως η Ιγκριτ και θα χασουμε κι αλλο καλο κωλαρακι?? ή και οι δυο? Ουφ, επιασε τον παγο την τριτη φορα, φοβερη προσπαθεια, κοιτα να δεις, στο τσακ!!".

    Κατα τα αλλα Ολεννα απειρο ρησπεκτ παλι, Λανιστερ το ιδιο (ολοι), Τζοφρι ψοφο σιχαμα, Αρυα λατρεια οπως παντα, Σανσα πουλο, Ρομπ σωστος παλι, Γκρεητζοη οτι και να παθει θα το χαιρομαι (γαμω τις σκηνες, βλακειες λες για oneman.gr και αλλα τετοια, τι ελεγες για κακογαμημενα ποστς πριν?) και ολο το ζουμι στο διαλογο των δυο πιο γλοιωδων, δεν εχω κατασταλαξει ακομα ποιος ειναι χειροτερος, ο ευνουχος ή ο νταβατζης. Εγκλημα να μη δειξει Τυριον να λεει σε Σανσα τα νεα μπροστα στην αλλη. Α, και η σκηνη με τιν Οσσα και τον Μπραν και τον επιληπτικο ηταν αρκετα εως πολυ ανουσια.

  9. #1449
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Quote Originally Posted by Κωλαράκι Τορνευτό View Post
    Γκρεητζοη οτι και να παθει θα το χαιρομαι (γαμω τις σκηνες, βλακειες λες για oneman.gr και αλλα τετοια, τι ελεγες για κακογαμημενα ποστς πριν?)
    Οκ, γιατί; Επειδή έσκισε ένα δάκτυλο; Δεν είχε καν κάποια μετάβαση, δε ξέρω ποια η ουσία της συγκεκριμένης σκηνής. Δε μάθαμε κάποιο κίνητρο ή οτιδήποτε, όπως είμασταν πριν -σαν θεατές- έτσι είμαστε και τώρα. Έκανε μια αναφορά εκεί για Karstarks και ότι είναι bannermen του Rob => ότι τον βασανίζει γιατί εκείνος πρόδωσε τον Rob. Όμως αφ'ενός στο τέλος το ακυρώνει όλο και σε αφήνει να αναρωτιέσαι, αφ'ετέρου δεν ήταν καν χρήσιμη πληροφορία μιας και στο ακριβώς προηγούμενο ep είχαμε πολυ ωραία σκηνή με το ποιοι είναι οι Karstarks και τον αποκεφαλισμό του άλλου από τον Rob.
    Τίποτα νέο ή χρήσιμο οπότε μας μένει το σκισμένο δάκτυλο. Εάν αυτός είναι ο λόγος που είναι "γαμώ" , καταλαβαίνεις από το πιο πάνω σχόλιο μου γιατί και πως διαφωνώ ως προς τη χρησιμότητα της σκηνής.

    bonus: http://www.oneman.gr/keimena/style/d...s.2206970.html
    Last edited by SpiritCrusher; 07-05-2013 at 20:31.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  10. #1450
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    Default

    Υπαρχει κι ενα πραγμα που λεγεται αναπτυξη χαρακτηρων οπως επισης κι ενα πραγμα που λεγεται απλα "λεμε την ιστορια (πια εμετε)".
    Δε χρειαζεται καθε σκηνη να μας δινει πληροφοριες και γνωση, δεν ξερω γιατι κολλησες τοσο πολυ με το να αποκτησεις γνωση.
    Αν ηταν ετσι, ας μην εδειχνε Blackwater Bay Battle, ας μας τα εξιστορουσε μετα καποιος μαλακας, ελεος.
    Θα δεις ακριβως ποια ηταν η σκοπιμοτητα του ψυχολογικου πολεμου απο τον τυπο που κραταει τον γκρεητζοη, οπως θα το δω κι εγω.
    Και καποιες φορες, ναι, η ψυχολογικη βια και ο σαδισμος της σκηνης ειναι το ΜΟΝΟ που ηθελαν να δειξουν. Αν δε σαρεσε, ε κριμα.

  11. #1451
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Quote Originally Posted by SpiritCrusher View Post
    Όμως αφ'ενός στο τέλος το ακυρώνει όλο και σε αφήνει να αναρωτιέσαι, αφ'ετέρου δεν ήταν καν χρήσιμη πληροφορία
    Spoiler
    Βρισκόμενος σε παρέες που διαβάζουν βιβλία, πήρε το αυτί μου ότι ο τύπος είναι απλά σαδιστής. Αυτό. Δεν υπάρχει τίποτα βαθύτερο. Οπότε μια χαρά χρήσιμη ήταν η πληροφορία.
    Life begins at 45°.

  12. #1452
    For Science,You Monster. Ethereal's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    afk
    Posts
    1,427

    Default

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    Quote Originally Posted by SpiritCrusher View Post
    Όμως αφ'ενός στο τέλος το ακυρώνει όλο και σε αφήνει να αναρωτιέσαι, αφ'ετέρου δεν ήταν καν χρήσιμη πληροφορία
    Spoiler
    Βρισκόμενος σε παρέες που διαβάζουν βιβλία, πήρε το αυτί μου ότι ο τύπος είναι απλά σαδιστής. Αυτό. Δεν υπάρχει τίποτα βαθύτερο. Οπότε μια χαρά χρήσιμη ήταν η πληροφορία.
    θελω να ελπιζω οτι δεν ισχυει αυτο...

  13. #1453
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    E ok, αν το πάμε έτσι, επειδή κι εγώ έχω διαβάσει τα βιβλία:

    Spoiler
    ναι αυτό είναι όλο κι όλο.


    Kαι κάπως έτσι ακυρώθηκε το ποστ φιξξερ. Απλά όσο να'ναι το καταλάβαμε και από τη σκηνή με την και-καλά-λολ-απελευθέρωση. Ας έδειχναν παραπάνω tywin-olenna να γελάσουμε κιόλας.
    Last edited by SpiritCrusher; 07-05-2013 at 21:06.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  14. #1454
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    Default

    Δεν ακυρωθηκε το ποστ μου, το ιδιο ακριβως το ηξερα κι εγω απο ατομο που εχει διαβασει τα βιβλια (ειστε παντου!!).
    Οπως ειπα και πριν, αν δε σαρεσε αυτο, κριμα. KLAPSE ή κατι παρεμφερες. Γιατι δηλαδη να πρεπει να ειναι κατι αλλο?

  15. #1455
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    spirit, ξερεις πως εξελισσεται ο χαρακτηρας Theon, αν στον εμφανιζε σε καποια φαση οπως στα βιβλια, πως ακριβως θα το εξηγουσανε τηλεοπτικα πως και γιατι εξελίχθηκε ετσι;
    Vielen Dank für alles was mal war

Similar Threads

  1. Replies: 145
    Last Post: 22-02-2012, 20:15
  2. Sex game
    By {NightStalker} in forum General Discussion
    Replies: 152
    Last Post: 18-02-2012, 08:54
  3. THE GAME BOY ΤΟ ΜΟΙΡΑΙΟ 10
    By Bullet in forum Literature
    Replies: 22
    Last Post: 25-04-2006, 17:19
  4. the Game - The Documentary
    By soulless9 in forum Albums
    Replies: 3
    Last Post: 02-06-2005, 17:31
  5. THE GAME OF SATAN (\m/)
    By When Black Roses Bloom in forum Fantasy & Strategy Games
    Replies: 1
    Last Post: 26-04-2004, 00:16

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •