Page 218 of 257 FirstFirst ... 118168208216217218219220228 ... LastLast
Results 3,256 to 3,270 of 3846

Thread: Game Οf Thrones

  1. #3256
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Quote Originally Posted by commissar View Post

    Γενικά είναι ενδιαφέρον το πόσο διαφορετικές απόψεις υπάρχουν πλέον για τη σειρά, κι εγώ είμαι με animae (ότι δλδ πλέον το τρέχουν για να προλάβουν να μαζέψουν ό,τι μπορέσουν) ενώ διάβασα και αρκετά σχόλια ότι πάει αργά και "άντε τελειώνετε δε θα προλάβετε να το μαζέψετε" κλπ, δεν το λέω για αρνητικό ε, just sayin.

    Για Arya,

    Spoiler
    υπάρχει μια φήμη ότι θα σκοτώσει τον Littlefinger, επειδή εδώ φαίνεται να κρατά το μαχαίρι του, μου φαίνεται πολύ φτηνό σπόιλερ για να τους ξέφυγε έτσι αλλά ελπίζω όντως να γίνει γιατί τη φοβάμαι τη μαλακία από τη Σάνσα τώρα που έμεινε μόνη μαζί του. Μόνο ξύλο σε Baelish είμαστε.



    Όσο για το "αστείο πηγαινέλα" της που έγινε μόνο και μόνο για να τη στείλει στον Βορρά, ισχύει, αλλά εμένα μου άρεσαν πολύ οι σκηνές με Hot Pie και Nymeria




    Συμφωνώ σε όλα για Άρυα

    Spoiler
    Ήταν ωραίες σκηνές και οι 2, απλά το μόνο που δεν μου καθισε καλά, είναι το πόσο εύκολα αλλαξε σχέδια, ενώ ο χαρακτήρας της φαινόταν πολυ σίγουρη για το που παει και τι κανει. Από την άλλη βέβαια, το αίμα νερό δεν γίνεται και τέτοια.

    Btw και στο πρώτο επεισόδιο το τρεξαν και είχε κάποιους κακούς και γρήγορους διαλόγους για να ωθήσουν την ιστορία, απλά μου είχε φανεί ύπνος.

    Έουρον εντωμεταξύ, αν και έχει πλάκα, είναι λίγο ψυχάκι για το ψυχάκι, μιας και αδειάσαμε από Μπολτονς.

    Τεσπα, γκρινιάζω χωρίς λόγο, μια χαρά το πάνε στο 2ο, ελπίζω σε αντιστοιχη και καλύτερη συνέχεια.
    Kill the wise one!

  2. #3257
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Δεν γκρινιάζεις εσύ χωρίς λόγο, οι 2 πιο πάνω νομίζουν ότι

    Spoiler
    ολοι οι οπλουργοι και μεταλλουργοί του king's landing έφτιαξαν μια (1) βαλλιστρα Οι δράκοι λέει πληγώθηκαν από απλά κοντάρια, οπότε καμιά 50αρια τέτοια όπλα στα τείχη ίσως και να μην είναι τόσο ηλίθια ιδέα αν ποτέ κάνει ντου η άλλη. Που δεν την κόβω, όπως την είδα. Πιο πολύ για ντου στον βορρά πιθανολογω, burn them all κλπ

    Συμφωνώ για Euron.

  3. #3258
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Spoiler
    Και 500 να έχουν, όπως είδα αυτή τη μία, αμφιβάλλω αν έχουν 20 μέτρα βεληνεκές. Εκτός του ότι θα πρέπει να απασχολούν όλο τον στρατό των Lannisters, αν θέλουν να ρίξουν παραπάνω από μια φορά. Βέβαια δική τους είναι η σειρά, ό,τι θέλουν κάνουν και οκ, GoT είναι, στ'αρχίδια μας για τα technicalities. Κάποιος δράκος πρέπει να πεθάνει, δε μπορεί να είναι αήττητη η μικρή.


    Το 1ο επεισόδιο ήταν εξίσου μέτριο, αλλά είχε φονικό Arya, οπότε δεν είχε καμία σημασία τι θα δείξει μετά, αφού είχε ήδη κερδίσει το κοινό. Το 2ο δεν είχε απολύτως τίποτα, αλλά, ξαναλέω, το πρόβλημα δεν ήταν αυτό. Το πρόβλημα είναι ότι οδεύουμε προς το φινάλε και επιμένουν σε ηλίθια fillers, αντί να είναι 100% ζουμί, το οποίο εμένα μου λέει ότι τα 13 επεισόδια άνετα θα μπορούσαν να είναι 6, χωρίς να αλλάξει απολύτως τίποτα, και απλά μας ζαλίζουν.
    Life begins at 45°.

  4. #3259
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    Το πρόβλημα είναι ότι οδεύουμε προς το φινάλε και επιμένουν σε ηλίθια fillers, αντί να είναι 100% ζουμί
    Tώρα στα αλήθεια

    Spoiler
    πως βρίσκεις φιλλερ ένα επεισόδιο που ο στόλος της ξανθιάς βγαίνει εκτός και μαζί με αυτόν ένα μεγάλο μέρος του Στρατού?
    Ότι ο Σνοου, παει νότια?
    Ότι η Άρυα αλλάζει δρόμο?
    Ότι η Σάνσα μένει μόνη της?

    Ενώ δεν ήταν φίλλερ το 1ο επεισόδιο?
    Το ότι βλέπαμε μισή ώρα την ξανθιά να μπαίνει στο Ντραγκονστοουν (και ένα επεισόδιο μετά να λέει "μεεχ καλύτερο το περίμενα" - γελάει ο κόσμος) μάλλον δεν ήταν φίλλερ γιατί σκότωσε κόσμο η Άρυα.
    Kill the wise one!

  5. #3260
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Βρε, δεν είναι φίλερ ΟΛΟ το επεισόδιο. Απλά οι σκηνές τραβάνε περισσότερο απ'όσο θα'πρεπε. Αυτό ακριβώς έγραψα στο πρώτο ποστ μου.

    Ναι, στο 1ο δε μας ενδιέφερε τι θα δούμε στη συνέχεια, αφού χορτάσαμε στην πρώτη σκηνή. ΚΑΙ αυτό το έγραψα.

    Καλά, το πρώτο, με αμίλητο Tyrion φαινόταν εξαιρετικά προσεγμένη δουλειά. Όχι προχειρότητες. Επιμένω ότι η ίδια προχειρότητα/σκότωμα χρόνου θα επικρατήσει μέχρι τέλους.
    Life begins at 45°.

  6. #3261
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Κλαιω με θρεντ, εχει μετατραπει σε "πλεον που η πλοκη εχει ξεπερασει τα βιβλια, θα ανακαλυψουμε πραγματα που μας ενοχλουν για να γκρινιαξουμε χωρις να εχουμε και καποια βαση".

    1. Μπλιτζερ, η βαλλιστρα σου φανηκε να εχει βεληνεκες 20 μετρα? Αληθεια? Πρεπει να εισαι καλος στη Φυσικη απο οτι φαινεται.
    2. Δηλαδη οταν καποιος εφτιαξε ας πουμε την πρωτη καραμπινα, και ηθελε να τη δειξει στον "επικεφαλη", εκανε live demonstration με ζωντανους σκλαβους που πηγαιναν ζιγκ ζαγκ ε? Πολλες ταινιες βλεπεις.
    3. Πες μας λιγο ποιες ηταν οι σκηνες φιλλερς για να τις δουμε κι εμεις που βλεπαμε 60 λεπτα επεισοδιο μεσα στην καυλα απο την αρχη ως το τελος.
    4. Αποφασιστε λιγο τι θελετε. Ο ενας βρισκει φιλλερς, ο αλλος θελει να μας δειξει στο google maps ολη την πορεια του Euron μεχρι να βρει την Yara.
    5. Σοβαρα τωρα, υπηρξε γκρινια και για την αλλαγη πορειας της Αρυα? Θελει μεγαλη φαντασια ωστε να καταλαβει καποιος οτι το μονο που ειχε μεινει για την Αρυα ηταν η εκδικηση, αφου θεωρουσε καθε μελος της οικογενειας της ειτε νεκρο, ειτε να το βιαζουν στα μπουντρουμια, ενω τωρα μαθαινει οτι ο Τζον Σνοου ζει? Το μονο σφαλμα σε αυτην την σκηνη ειναι το οτι δεν την ενημερωσε ο Hot Pie οτι ζει και η Σανσα. Θα επρεπε να το ξερει και αυτο, αφου ηξερε για τον Τζον Σνοου και την εξελιξη της μαχης των μπασταρδων.

    Γιατι βλεπετε τη σειρα αν δε σας αρεσε ουτε ΑΥΤΟ το επεισοδιο?

    Last edited by FIXXXER; 26-07-2017 at 02:11.

  7. #3262
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Ε αν εσείς βλέπατε επεισόδιο 60 λεπτά μέσα στην καύλα, έτσι θα είναι. Η σειρά γαμάει. Πιο καλογυρισμένη έβερ!
    Life begins at 45°.

  8. #3263
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Ο επικεφαλής, είναι. Άκλιτο. Ο επί της κεφαλής.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  9. #3264
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    τι σωματάρα έχει αυτή η μισάντει...

    Spoiler


    Rock or Nothing

  10. #3265
    Senior Member Kasrith's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Toronto
    Posts
    477

    Default

    Spoiler
    Last edited by Kasrith; 27-07-2017 at 17:52.

  11. #3266
    Senior Member Kasrith's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Toronto
    Posts
    477

    Default

    Spoiler

  12. #3267
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    s07e03
    ίσως το καλύτερο επεισόδιο που έχει παιχτεί στο Game Of Thrones

    Spoiler
    δεν το έχω δει ακόμα αλλά yolo
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  13. #3268
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Για καλυτερο δεν ξερω, αλλα δυναμη. Φοβερο το επεισοδιο ολοκληρο.

  14. #3269
    For Science,You Monster. Ethereal's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    afk
    Posts
    1,427

    Default

    Μας πρόσφερε ,αναίμακτα κιόλας ,τη πιο κτηνώδη διαδικασία "εκτέλεσης" κάποιου στη σειρά .

    Στάλθηκε από το F8131 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  15. #3270
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Περιμένω να έχει αλλάξει ποτήρι με pro sleight of hand.

    Στάλθηκε από το μουνί της ηλίθιας μαλακίας που χρησιμοποιείτε.
    Life begins at 45°.

Similar Threads

  1. Replies: 145
    Last Post: 22-02-2012, 20:15
  2. Sex game
    By {NightStalker} in forum General Discussion
    Replies: 152
    Last Post: 18-02-2012, 08:54
  3. THE GAME BOY ΤΟ ΜΟΙΡΑΙΟ 10
    By Bullet in forum Literature
    Replies: 22
    Last Post: 25-04-2006, 17:19
  4. the Game - The Documentary
    By soulless9 in forum Albums
    Replies: 3
    Last Post: 02-06-2005, 17:31
  5. THE GAME OF SATAN (\m/)
    By When Black Roses Bloom in forum Fantasy & Strategy Games
    Replies: 1
    Last Post: 26-04-2004, 00:16

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •