Page 217 of 257 FirstFirst ... 117167207215216217218219227 ... LastLast
Results 3,241 to 3,255 of 3846

Thread: Game Οf Thrones

  1. #3241
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Quote Originally Posted by MoRmEnGiL View Post
    H grammh skepshs sou einai aploikh monodiastath black and white, enw to GoT einai to akribws anti8eto, ola einai periploka syn8eta sxetika kai den yparxoun apolytes dynameis. An olo to syn8eto politiko puzzle tou westeros katalhgei se yperaplousteuseis pou parakamptoun tous pantes kai epikentrwnontai mono se ena atomo sorry kiolas alla auto den einai GoT alla sapounopera.
    Σωστά όλα αυτά, αλλά εδώ μιλάμε για τη σειρά. Αν θες να γράψεις για τα βιβλία, πάρε τον πούλο από το θρεντ.
    Εγώ γίνομαι χαζός με απλοϊκή γραμμή σκέψης, αλλά ο Mormengil που γκρινιάζει εδώ και 5 χρόνια και ακόμα περιμένει να δει πολιτικό θρίλερ και όχι σαπουνόπερα είναι μια χαρά και δεν τρώει ό,τι του σερβίρουν.

    ινβ4 ποστ σε 25 χρόνια, "ρούφα κόμμισσαρ, δεν βοήθησαν οι knights of the vale στη μάχη των μπάσταρδων, είναι ακόμα στα βουνά τους!!~!~! "
    Last edited by commissar; 24-07-2017 at 12:21.

  2. #3242
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Εδώ γίνεσαι άδικος όμως, διότι στην πρώτη σεζόν αποδόθηκε μια χαρά όλο το παρασκηνιακό κομμάτι, είχε στηθεί το σκηνικό για μεγαλειώδη συνέχεια και πραγματικά από την τρίτη σεζόν αυτές τις λεπτομέρειες που σε άφηναν με ανοιχτό το στόμα (στην πρώτη σεζόν αναφέρομαι, όχι στα γαμημένα βιβλία) κάπου τις έφαγε η μαρμάγκα.

    Δεν ξέρω αν διαφωνείς ή όχι με αυτό, εγώ θεωρώ υπερβολικό το συμπέρασμα ότι αφού δε γκρινιάζεις για αυτά τρως ότι σου σερβίρουν και είναι απλοϊκός ο τρόπος σκέψης σου (τουλάχιστον το δεύτερο δεν το ανέφερα καν στον οποιονδήποτε, εδώ που τα λέμε), αλλά (θέλω να) πιστεύω ότι θα ήθελες το κάτι παραπάνω από μια τέτοια παραγωγή κι όχι πλαστικά σπαθάκια από βαλυριανό καουτσούκ, μάχες Σεφερλή στην άμμο του Ντορν κτλ κτλ.

    Παρεμπιπτόντως, καλά ξεκίνησε, ας ελπίσουμε ότι αυτοί οι 2-3 μήνες παραπάνω δουλειάς θα φανούν και στη συνέχεια.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  3. #3243
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Δεν έχω κανένα θέμα να γκρινιάζει ο οποιοσδήποτε για διαφορές με τα βιβλία (πρώτος εγώ το έκανα στο θρεντ των βιβλίων), για αστεία πλαστικά σπαθιά και χορογραφίες Σεφερλή στο Dorne, για το πόσο σαπουνόπερα έχει γίνει η σειρά κλπ

    Το "γίνεσαι χαζός" και "έχεις απλοϊκή γραμμή σκέψης" όμως είναι αστείο όταν ακολουθεί το "εγώ ξέρω για το πολιτικό υπόβαθρο του Westeros και όχι, δεν τέλειωσε έτσι η μάχη των μπάσταρδων γιατί αποκλείεται να κατέβηκαν από τα βουνά τους οι Knights of the Vale και ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΓΩ ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΤΑΝ ΒΓΟΥΝΤΑΒΙΒΛΙΑ", ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω ότι το συζητάω

    ^ αυτό θα είναι το 2ο quote σε 25 χρόνια

  4. #3244
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Ρε, επειδή μας τα έχετε κάνει λίγο ζέπελιν όμως με την προσωπική σας βεντέτα-θρίλερ, μπορείτε να βρίζεστε με σπόιλερς? Πρώτον, θα είναι γαμάτο, 2ον, δεν θα μας πρήζετε το πέος, τρίτον, θα είναι γαμάτο. Τι λέτε τα παιδάκια? Ε?
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  5. #3245
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by When Black Roses Bloom View Post
    Ρε, επειδή μας τα έχετε κάνει λίγο ζέπελιν όμως με την προσωπική σας βεντέτα-θρίλερ, μπορείτε να βρίζεστε με σπόιλερς? Πρώτον, θα είναι γαμάτο, 2ον, δεν θα μας πρήζετε το πέος, τρίτον, θα είναι γαμάτο. Τι λέτε τα παιδάκια? Ε?
    Spoiler
    θα είναι γαμάτο
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  6. #3246
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    κανείς δεν είδε το 7.02?
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  7. #3247
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Το είδαμε. Βαρετό και κουραστικό. Έχει γίνει λίγο χειρότερο από φθηνή σαπουνόπερα, με αστεία σκηνοθεσία, ηθοποιία και ακόμα πιο αστείες σκηνές (δράσης). Μπορεί να φταίει και το ότι βλέπω House of Cards αυτές τις μέρες...

    Έχει γίνει διαδικαστικό πλέον. Απλά να τελειώσει, να δούμε τι γίνεται στο τέλος. Αν και πιθανότατα ξέρουμε τι.

    Τουλάχιστον είδαμε βυζιά.
    Life begins at 45°.

  8. #3248
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    Τουλάχιστον είδαμε βυζιά.
    Και πιθανότατα τα καλύτερα της σειράς. Το έγραφε και στα βιβλία, άλλωστε!

    Στα του επεισοδίου πάντως, νομίζω ότι θέλω να σπάσω τα μούτρα της ξανθιάς φλόμπας. Στη φάση που γυρίζει με τόση υπεροψία (και αηδία μαζί) και λέει στον Tyrion "and bend the knee" ήθελα να φτύσω την τηλεόραση, αλλά σκέφτηκα ότι δεν έχω όρεξη να καθαρίζω μετά ρε γαμώτο.

    Spoiler
    Καλή ανατροπή η ναυμαχία, ο Euron παίζει αυτή τη στιγμή να κάνει μεγάλη κέντα στην ιστορία.


    Γενικά, θέλουμε τους δράκους στο Βορρά, επική μάχη χωρίς μαλακίες (αν και σχεδόν αναπόφευκτο αυτό) στο Τοίχος, τη φλόμπα να σκοτώνεται από τον Night's King και Sandor Clegaine στο Θρόνο, έτσι για το YoLo.
    Last edited by OniBocho; 25-07-2017 at 10:50.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  9. #3249
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    Το είδαμε. Βαρετό και κουραστικό. Έχει γίνει λίγο χειρότερο από φθηνή σαπουνόπερα, με αστεία σκηνοθεσία, ηθοποιία και ακόμα πιο αστείες σκηνές (δράσης). Μπορεί να φταίει και το ότι βλέπω House of Cards αυτές τις μέρες...

    Έχει γίνει διαδικαστικό πλέον. Απλά να τελειώσει, να δούμε τι γίνεται στο τέλος. Αν και πιθανότατα ξέρουμε τι.

    Τουλάχιστον είδαμε βυζιά.
    Αν ξεκίνησες τώρα το House of Cards σε δικαιολογώ , αν μιλάς για την τελευταία σεζόν, απλά προσπερνώ το σχόλιο.

    Νομίζω τα έχουμε πει, η προσμονή του τέλους μας κάνει ανυπόμονους , αλλά δεν το βρήκα δα και τόσο κακό.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  10. #3250
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Χτες τέλειωσα την 4η.

    Ε για σειρά που πρέπει να μαζέψει τα πάντα και να δώσει ένα καλό φινάλε σε μόλις 10 ώρες, θεωρώ ότι είχε παραπάνω από αρκετά fillers. Οι περισσότερες σκηνές τράβηξαν 5 λεπτά περισσότερο απ'όσο θα έπρεπε και ο σκηνοθέτης μας πήγαινε μπρος πίσω, προφανώς, επειδή δεν είχε ιδέα τι να κάνει.
    Life begins at 45°.

  11. #3251
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ


    Spoiler
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  12. #3252
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Μια χαρά ήταν το 2ο επεισόδιο, αρκετά καλύτερο από πρώτο που πήγε να με πάρει ο ύπνος.
    Γενικά το τρέχουν, ενώ δεν μας έχουν συνηθήσει και μου κακοφαίνεται.
    Το κακό είναι πως έχει κάποιους αστείους διαλόγους λόγω του τρεξίματος
    Spoiler
    - Πρέπει να φύγω για να βρω στρατό
    - Μα ο Βασιλιάς του βορά δεν φεύγει
    - Μα πρέπει, την κάτσαμε
    - Χωρίς βασιλιά?
    - Εσύ θα είσαι!
    - wink
    - wink
    Έουρον συμπαθής, αστείο πηγαινελα Αρύας.

    Πάντως συνέχισε καλύτερα από το πρώτο.
    Kill the wise one!

  13. #3253
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Quote Originally Posted by animae View Post
    Μια χαρά ήταν το 2ο επεισόδιο, αρκετά καλύτερο από πρώτο που πήγε να με πάρει ο ύπνος.
    Γενικά το τρέχουν, ενώ δεν μας έχουν συνηθήσει και μου κακοφαίνεται.
    Το κακό είναι πως έχει κάποιους αστείους διαλόγους λόγω του τρεξίματος
    Spoiler
    - Πρέπει να φύγω για να βρω στρατό
    - Μα ο Βασιλιάς του βορά δεν φεύγει
    - Μα πρέπει, την κάτσαμε
    - Χωρίς βασιλιά?
    - Εσύ θα είσαι!
    - wink
    - wink
    Έουρον συμπαθής, αστείο πηγαινελα Αρύας.

    Πάντως συνέχισε καλύτερα από το πρώτο.
    +1

    Γενικά είναι ενδιαφέρον το πόσο διαφορετικές απόψεις υπάρχουν πλέον για τη σειρά, κι εγώ είμαι με animae (ότι δλδ πλέον το τρέχουν για να προλάβουν να μαζέψουν ό,τι μπορέσουν) ενώ διάβασα και αρκετά σχόλια ότι πάει αργά και "άντε τελειώνετε δε θα προλάβετε να το μαζέψετε" κλπ, δεν το λέω για αρνητικό ε, just sayin.

    Για Arya,

    Spoiler
    υπάρχει μια φήμη ότι θα σκοτώσει τον Littlefinger, επειδή εδώ φαίνεται να κρατά το μαχαίρι του, μου φαίνεται πολύ φτηνό σπόιλερ για να τους ξέφυγε έτσι αλλά ελπίζω όντως να γίνει γιατί τη φοβάμαι τη μαλακία από τη Σάνσα τώρα που έμεινε μόνη μαζί του. Μόνο ξύλο σε Baelish είμαστε.



    Όσο για το "αστείο πηγαινέλα" της που έγινε μόνο και μόνο για να τη στείλει στον Βορρά, ισχύει, αλλά εμένα μου άρεσαν πολύ οι σκηνές με Hot Pie και Nymeria




  14. #3254
    Senior Member ion_storm's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    The Void
    Posts
    1,345

    Default

    Τελικά πήγα κουβά για το δώρο του Ευρον, για τον οποίο δεν μπορώ να αποφασίσω αν παραείναι υπερβολικός.
    Όχι ότι με χάλασε. Συμπαθητικιή η ναυαχία.
    Η εξέλιξη ακολουθεί πιο "εύκολη" πλοκή για οικονομία χρόνου, με πολλά πράγματα να γίνονται πολυ βολικά.
    Αυτό το λέω κυρίως γιατί
    Spoiler
    τους βρίσκει τόσο εύκολα και τόσο απλά, τους κερδίζει για πλάκα και εξαφανίζει 2 αντιπάλους,
    στην πρωτεύουσα τα βρίσκουν μάλλον με τους μερικούς νότιους και έφτιαξαν και μια (1) βαλλίστρα
    πολύ γρήγορη αλλαγή ισσοροπιών, για συμμάζεμα ιστοριών μέχρι τη συνάντηση Σνόου Καλήσι,
    συν ότι η βαλίστρα μου φαίνεται λίγο ηλίθια.

    Ελπίζω ότι Άρυα και Νυμέρια θα ξανασυναντηθούν
    Πολύ καλή η σκηνή με το συμβούλιο στο Ντραγκοστόουν, Ενισχύεται η αντιπάθεια μου για την ξιπασμένη.
    Ωραία και η αντιπαραβολή του με τις συνεχιζόμενης προσπάθειες στο Βορρά με συνελεύσεις και αυτοοργάνωση.
    I don't do drugs. I am drugs.

  15. #3255
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Ε όχι και ηλίθια. Κατάφερε να διαπεράσει σκελετό νεκρού, ακίνητου δράκου, στα 10 μέτρα. Εμένα μου φαίνεται ένα πολύ αποτελεσματικό όπλο.

    Spoiler
    Life begins at 45°.

Similar Threads

  1. Replies: 145
    Last Post: 22-02-2012, 21:15
  2. Sex game
    By {NightStalker} in forum General Discussion
    Replies: 152
    Last Post: 18-02-2012, 09:54
  3. THE GAME BOY ΤΟ ΜΟΙΡΑΙΟ 10
    By Bullet in forum Literature
    Replies: 22
    Last Post: 25-04-2006, 18:19
  4. the Game - The Documentary
    By soulless9 in forum Albums
    Replies: 3
    Last Post: 02-06-2005, 18:31
  5. THE GAME OF SATAN (\m/)
    By When Black Roses Bloom in forum Fantasy & Strategy Games
    Replies: 1
    Last Post: 26-04-2004, 01:16

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •