Page 201 of 257 FirstFirst ... 101151191199200201202203211251 ... LastLast
Results 3,001 to 3,015 of 3846

Thread: Game Οf Thrones

  1. #3001
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by Headphones View Post
    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Spoiler
    φορές αναρωτιέμαι αν απλά διαφωνείς ρε Φιξξξερ για να διαφωνήσεις.
    Σου έχει κάνει τον Τυριον καρικατούρα, σου έχει ξεφτιλίσει τους Faceless men σου κάνει τελείως ooc των Jaqen.
    Η Νταενέρις έχει γίνει σαν τον Νικολας Κέιτζ στο γκοστ ράιντερ που σκάει με την φλεγόμενη μηχανή να γαμήσει.
    Δεν θα μπω στην διαδικασία να σου βγάλω σε λεπτά πόσο χρόνο τρώνε σε μαλακίες σε κάθε επεισόδιο.
    Το πρόβλημά μου είναι ότι έχεις ένα γαμάτο lore με 1000-2 τρόπους να το απλώσεις και συ απλά δεν κάνεις τίποτα. Δεν έχεις πλέον ένα σετ καλών διαλόγων να λες πω ρε φίλε πόσο γάμησε.

    Για κάθε σειρά έχω άλλες απαιτήσεις και με βάση αυτές την βλέπω, ε για το game of thrones περιμένω έπη όχι να λένε 3 άτομα ανέκδοτα πίνοντας κρασί μέχρι να τους βαρέσουν τα καράβια.
    Σωστα ολα αυτα αλλα το προβλημα δεν εμφανιστηκε φετος. Χωρις να χω διαβασει τα βιβλια, κρινοντας το καθαρα σαν τηλεοπτικη σειρα, προφανως και υπαρχει μεγαλη αλλαγη στην ποιοτητα του writing. Δεν ειναι προβλημα ρυθμου.
    Αλλα εδω που εχει φτασει, δεν μπορεις να περιμενεις οτι με καποιο μαγικο τροπο θα την στρωσουν. Μεχρι το τελος ετσι θα παει. Οπως ειπε και ο 12 stars, την βλεπουμε καθαρα απο συνηθεια. Δεν ξερω αν αυτη η αλλαγη οφειλεται στο αρχικο υλικο του μαρτιν ή στην περιορισμενη ελευθερια που μπορει να εχουν οι σεναριογραφοι. Παντως αν εγω ημουν στη θεση τους και επρεπε να τραβηξω τη σειρα για τα νουμερα η επειδη δεν υπαρχει ακομη ξεκαθαρος τροπος για να την κλεισω, θα εκμεταλλευομουν τα οραματα του μπραν για να ξεδιπλωσω ακριβως αυτο το lore και τους χαρακτηρες που υπαρχουν περα απο το timeline του GoT. Γενικα παντως ο ορισμος του wasted potential.
    ε δεν διαφωνούμε σχετικά, εκεί είναι το πρόβλημα, ότι υπάρχει τρόπος να γεμίζει με επεισόδια η σειρά χωρίς να σπάει αρχίδια
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  2. #3002
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    Quote Originally Posted by wraithgr View Post
    4) Κρασακι; Ανεκδοτακι; Ενταξει οταν συνειδητοποιεις ΤΙ βλεπεις για 4-5 λεπτα εκει περα, ειναι priceless τρολαρισμα...
    Εκτός του ότι, όπως ήδη είπα, ήταν άνετα η χειρότερη σκηνή στην ιστορία των σκηνών, πριν 1-2 επεισόδια δεν είχε "σχεδόν" (παίζει να άλλαξαν 4 λέξεις) τους ίδιους διαλόγους περί αλκοόλ, με τους ίδιους ακριβώς πρωταγωνιστές; Έβλεπα τη σκηνή και ένιωθα ένα πολύ περίεργο deja vu.
    Ισχύει! Όταν τσέκαρα στα γρήγορα το επεισόδιο να δω αν κολλάνε οι υπότιτλοι πριν το δω, έπεσα τη μία πάνω στην αρχική σκηνή της θεατρικής παράστασης, την άλλη στη σκηνή με το κρασί και τα ανέκδοτα, την παράλλη στον στραβωμένο Blackfish μέσα στα τείχη, και λέω τι διάολο μήπως ξανακατέβασα κανένα παλιό επεισόδιο

  3. #3003
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Quote Originally Posted by wraithgr View Post
    Spoiler
    αλλα και να τρεξει τη μιση πολη μεχρι την παγιδα που ειχε στησει (ποτε; Το κερι ποσες ωρες/μερες εκαιγε; )
    Βασικά αυτή είναι από τις πιο γαμάτες σκηνές του επεισοδίου

    Spoiler
    γιατί στο 6, τη βλέπουμε να επανακτά το Needle, να το κρύβει στο συγκεκριμένο δωμάτιο και να σβήνει το κερί. Πολύ πιθανό όλο αυτό το διάστημα να έκανε εξάσκηση εκεί, στα τυφλά. Ήταν πολύ καλά προετοιμασμένη γι'αυτό.
    Life begins at 45°.

  4. #3004
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    Quote Originally Posted by wraithgr View Post
    Spoiler
    αλλα και να τρεξει τη μιση πολη μεχρι την παγιδα που ειχε στησει (ποτε; Το κερι ποσες ωρες/μερες εκαιγε; )
    Βασικά αυτή είναι από τις πιο γαμάτες σκηνές του επεισοδίου

    Spoiler
    γιατί στο 6, τη βλέπουμε να επανακτά το Needle, να το κρύβει στο συγκεκριμένο δωμάτιο και να σβήνει το κερί. Πολύ πιθανό όλο αυτό το διάστημα να έκανε εξάσκηση εκεί, στα τυφλά. Ήταν πολύ καλά προετοιμασμένη γι'αυτό.
    Spoiler
    Όλο αυτό το διάστημα, δηλαδή 2-3 μέρες το πολύ.


    Quote Originally Posted by Art In Haste View Post
    Είπα εγώ πως δεν υπάρχει ξεκάθαρη πτώση; Εγώ απλά είπα πως έχει το ίδιο τέμπο και στυλ εδώ και 5 χρόνια, όπως είπε και ο Φίξξξερ δηλαδή με έναν χρόνο διαφορά.
    Γι' αυτό σ' αγαπώ και δέχομαι να γίνω πεθερός σου μια μέρα όταν ωριμάσεις αρκετά.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  5. #3005
    For Science,You Monster. Ethereal's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    afk
    Posts
    1,427

    Default

    Spoiler
    παλεύει με την ανοργασμικια σαν τυφλή απο την αρχή της σεζόν,δεν χρειαζόταν επιπλέον εξάσκηση στο δωμάτιο.

  6. #3006
    Senior Member wraithgr's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Ελονδίνο
    Posts
    1,268

    Default

    Quote Originally Posted by Ethereal View Post
    Spoiler
    παλεύει με την ανοργασμικια σαν τυφλή απο την αρχή της σεζόν,δεν χρειαζόταν επιπλέον εξάσκηση στο δωμάτιο.
    Αυτο. Το προβλημα δεν ειναι εκει.
    Spoiler
    Το προβλημα ειναι στη φαση που ηταν μισοξεκοιλιασμενη και (υποτιθεται) σε μια δυο μερες γιατρευτηκε απο την ηθοποιο. Θα μπορουσε να ειναι πολυ πιο πιστευτο αν (πχ) ειχε δειξει σε αυτο το επεισοδιο πως καπως ηταν ψευτικες εστω καποιες απο τις πληγες της, οπως φανηκε να ηταν τελικα (εκει που ακουμπησε το χερι στον τοιχο φανηκε ξεκαθαρα τι παει να παιξει). Παντως αν την ειχε δειξει να σβυνει το κερι και το ξεχασα τοτε οκ, βελτιωνεται απειροελαχιστα η κατασταση.
    Shall I say I was wrong, if I'm right?

  7. #3007
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Ναι, είχε προπονηθεί τυφλή και δεν το ανέφερα επειδή ήταν το προφανές. Απλά το πήγα λίγο παρακάτω Πάντως δείχνει ότι actually προσπάθησαν στο συγκεκριμένο και το εκτίμησα.

    Κατά τ'άλλα όλη η σεζόν είναι γεμάτη fillers. Δεν ήταν έτσι σε προηγούμενες. Ο μόνος λόγος που το βλέπω είναι για να δω πού θα το πάει τελικά.
    Life begins at 45°.

  8. #3008
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by Headphones View Post
    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Spoiler
    φορές αναρωτιέμαι αν απλά διαφωνείς ρε Φιξξξερ για να διαφωνήσεις.
    Σου έχει κάνει τον Τυριον καρικατούρα, σου έχει ξεφτιλίσει τους Faceless men σου κάνει τελείως ooc των Jaqen.
    Η Νταενέρις έχει γίνει σαν τον Νικολας Κέιτζ στο γκοστ ράιντερ που σκάει με την φλεγόμενη μηχανή να γαμήσει.
    Δεν θα μπω στην διαδικασία να σου βγάλω σε λεπτά πόσο χρόνο τρώνε σε μαλακίες σε κάθε επεισόδιο.
    Το πρόβλημά μου είναι ότι έχεις ένα γαμάτο lore με 1000-2 τρόπους να το απλώσεις και συ απλά δεν κάνεις τίποτα. Δεν έχεις πλέον ένα σετ καλών διαλόγων να λες πω ρε φίλε πόσο γάμησε.

    Για κάθε σειρά έχω άλλες απαιτήσεις και με βάση αυτές την βλέπω, ε για το game of thrones περιμένω έπη όχι να λένε 3 άτομα ανέκδοτα πίνοντας κρασί μέχρι να τους βαρέσουν τα καράβια.
    Σωστα ολα αυτα αλλα το προβλημα δεν εμφανιστηκε φετος. Eχω διαβασει τα βιβλια, προφανως και υπαρχει μεγαλη αλλαγη στην ποιοτητα του writing. Δεν ειναι προβλημα ρυθμου. Αλλα εδω που εχει φτασει, Μεχρι το τελος ετσι θα παει. αυτη η αλλαγη οφειλεται στο αρχικο υλικο του μαρτιν + στην περιορισμενη ικανοτητα που εχουν οι σεναριογραφοι. Γενικα παντως ο ορισμος του wasted potential.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  9. #3009
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    20

    Default

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post

    Γι' αυτό σ' αγαπώ και δέχομαι να γίνω πεθερός σου μια μέρα όταν ωριμάσεις αρκετά.
    μέχρι τότε θα το έχεις καταστρέψει το παιδί σου και ούτε κι αυτός δε θα θέλει να το παντρευτεί. καθυστερημένε.

  10. #3010
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    φορές αναρωτιέμαι αν απλά διαφωνείς ρε Φιξξξερ για να διαφωνήσεις.
    Σου έχει κάνει τον Τυριον καρικατούρα, σου έχει ξεφτιλίσει τους Faceless men σου κάνει τελείως ooc των Jaqen.
    Η Νταενέρις έχει γίνει σαν τον Νικολας Κέιτζ στο γκοστ ράιντερ που σκάει με την φλεγόμενη μηχανή να γαμήσει.
    Δεν θα μπω στην διαδικασία να σου βγάλω σε λεπτά πόσο χρόνο τρώνε σε μαλακίες σε κάθε επεισόδιο.
    Το πρόβλημά μου είναι ότι έχεις ένα γαμάτο lore με 1000-2 τρόπους να το απλώσεις και συ απλά δεν κάνεις τίποτα. Δεν έχεις πλέον ένα σετ καλών διαλόγων να λες πω ρε φίλε πόσο γάμησε.

    Για κάθε σειρά έχω άλλες απαιτήσεις και με βάση αυτές την βλέπω, ε για το game of thrones περιμένω έπη όχι να λένε 3 άτομα ανέκδοτα πίνοντας κρασί μέχρι να τους βαρέσουν τα καράβια.
    Εγω απο την αλλη δεν αναρωτιεμαι πλεον, ειμαι σιγουρος οτι διαφωνουν μονο για να διαφωνησουν
    Ειδικα αυτο το "καλα τα επεισοδια 6Χ06-6Χ07" με ξεπερναει, ειδικα οταν εχουν προηγηθει επεισοδιαρες πριν απο αυτα, που τις εκραξαν.

    Στα της ουσιας, δεν εγραψα ποτέ γνωμη για τη σκηνη με τον Τυριον, αρα δε χρειαζεται να υποθετεις οτι τη θεωρησα "καλη". Γελοιες ειναι οι σκηνες στις οποιες βρισκεται αυτος με τον Grey Worm και την Missandei, οπως ηταν δηλαδη και την προηγουμενη φορα που ειδαμε αυτους τους τρεις. Ευτυχως τελειωσε με την επιστροφη της Daenerys η σκηνη, που μπορει να το εκαναν επιτηδες για να σκεφτουμε "πω πω επιτελους δε θα χρειαστει να ξαναδουμε τους 3 ακυρους μαζι". Ο Τυριον ηταν παντα καρικατουρα btw. Απλως συνηθως ηταν καρικατουρα που ειχε να πει και μερικα πραγματα σε σημαντικες καταστασεις, τωρα τι να πει με αυτους που εχει μεινει...

    Η Daenerys βεβαια δεν εχει σκασει ποτε ξανα να σωσει κανεναν με τιποτα, ισα ισα που τις περισσοτερες φορες ηταν αυτη που βρισκοταν σε δυσκολη θεση απο μονη της, αλλα νταξει ξερω γω. Μεχρι και εγω που μου τη σπαει η Daenerys οταν αρχιζει τα παπανδρεϊστικα της, χθες γουσταρα που επεστρεψε με το δρακο, και γενικα πρεπει να παρει τους δρακους και να ξεκιναει να καιει τα παντα γιατι φτανει πια με το Essos.

    Αλλα ακομα κι αυτα να δεχθουμε (μαζι σου, μιλαμε για γελοιες σκηνες πες, με κακο writing) στα του 6Χ08, αυτα ηταν καπου 5 λεπτα απο τα 55. Τα προσπερναω. Δεν με ενδιαφερει να δω 55 λεπτα και να λεω καθε 20 δευτερολεπτα "ω μαλακα τι του ειπε...". Μ'αρεσε η σκηνη με τον Hound, μ'αρεσε η σκηνη με την Αρυα (με εξαιρεση εκει που εκανε κοκορετσια στα σκαλια και εριξε 49 καλαθια με φρουτα), μ'αρεσε η σκηνη στο Riverrun (αμα εβλεπα Game of Thrones μονο για τις μαχες θα το ειχα κοψει απο τη δευτερη σεζον) λογω αλληλεπιδρασης και αναπτυξης των σχεσεων μεταξυ Brienne, Jamie, Edmure (lololol), Blackfish, και μου αρεσε (για πρωτη φορα σε αυτη τη σεζον) ακομα και η σκηνη στο King's Landing, με τον Mountain και τη Cersei. Θελεις να σου ζητησω συγγνωμη? Πες αμα ειναι.

  11. #3011
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    οκ, θα το πω εγώ

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Ο Τυριον ηταν παντα καρικατουρα btw. Απλως συνηθως ηταν καρικατουρα που ειχε να πει και μερικα πραγματα σε σημαντικες καταστασεις
    ΚΑΙ ΕΔΩ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΕΙ ΠΡΕΦΑ, ΟΙ - ΜΟΝΟ ΣΕΙΡΑΚΗΔΕΣ -. Αν το δικό σου παράδειγμα αντίληψης είναι χαρακτηριστικό σε όσους δεν έχουν επαφή με το βιβλίο, δεν παραξενεύομαι καθόλου γιατί σας αρέσει τόσο η σειρά ακόμα, γενικά εξηγεί πολλά η παραπάνω πρόταση, λολ.

    :*


    edit: βασικά με ένα πιο σοβαρό ύφος, θα πω ότι το βάθος των χαρακτήρων έχει από καιρό χαθεί και μάλλον αυτό είναι από τα χειρότερα πράγματα που συμβαίνουν.
    Last edited by 12 stars circle your brow; 14-06-2016 at 15:53.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  12. #3012
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Αρχιδια ειναι, και πρηζονται. Η αντιληψη μου γενικα για τα παντα στο συμπαν ειναι πολυ μεγαλυτερη απο τη δικη σου, αν νομιζεις οτι καταλαβες γιατι και πως μου αρεσει μια σειρα, απο μια προταση για τον Τυριον. Εχω διαβασει και τα 3 πρωτα βιβλια. Κι εκει καρικατουρα ειναι ο Τυριον. Το οτι τραβας μαλακια το βραδακι στη σκεψη ενος γαματου νανου με φοβερο λεγειν και απιστευτα υψηλο IQ, δεν τον κανει λιγοτερο καρικατουρα.

  13. #3013
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Η αντιληψη μου γενικα για τα παντα στο συμπαν ειναι πολυ μεγαλυτερη απο τη δικη σου
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  14. #3014
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Αρχιδια ειναι, και πρηζονται. Η αντιληψη μου γενικα για τα παντα στο συμπαν ειναι πολυ μεγαλυτερη απο τη δικη σου, αν νομιζεις οτι καταλαβες γιατι και πως μου αρεσει μια σειρα, απο μια προταση για τον Τυριον.
    Βαλε ολο το quote, μαζι με το υποθετικο, μη γινεσαι κι αλλο εμετος =)

  15. #3015
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    ε βασικά διαφωνούμε , για μένα ο Τύριον ποτέ δεν ήταν Καρικατούρα, και επίσης έχουμε πει ότι η σειρά δεν είναι δράσης για να περιμένω μάχες, περιμένω δολοπλοκίες και έξυπνους διαλόγους.
    Τώρα αυτό με το συγγνώμη το έχασα
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

Similar Threads

  1. Replies: 145
    Last Post: 22-02-2012, 21:15
  2. Sex game
    By {NightStalker} in forum General Discussion
    Replies: 152
    Last Post: 18-02-2012, 09:54
  3. THE GAME BOY ΤΟ ΜΟΙΡΑΙΟ 10
    By Bullet in forum Literature
    Replies: 22
    Last Post: 25-04-2006, 18:19
  4. the Game - The Documentary
    By soulless9 in forum Albums
    Replies: 3
    Last Post: 02-06-2005, 18:31
  5. THE GAME OF SATAN (\m/)
    By When Black Roses Bloom in forum Fantasy & Strategy Games
    Replies: 1
    Last Post: 26-04-2004, 01:16

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •