Page 200 of 257 FirstFirst ... 100150190198199200201202210250 ... LastLast
Results 2,986 to 3,000 of 3846

Thread: Game Οf Thrones

  1. #2986
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    αλλα απο το πρωτο επεισοδιο της πρωτης σεζον. Αρα βλεπεις μια σειρα που εχει ακριβως το ιδιο τεμπο και στυλ εδω και 6 χρονια, σορρυ.

    Από τις μεγαλύτερες μαλακίες έχω διαβάσει από αυτό ή τα κάμποσα fake accounts σου 3 χρόνια τώρα.-
    I stand corrected, μιας κι έχεις πετάξει αυτό το μαργαριτάρι νωρίτερα:

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Πολυ καλυτερο το 6Χ08 απο τα δυο προηγουμενα. Και επιτελους σκηνες με νοημα σε ΟΛΑ τα μετωπα.
    Έχοντας δει πλέον το επεισόδιο, δεν υπάρχει αμφιβολία πως ότι είπα πριν, απλά διπλασιάζεται για το τελευταίο quote σου. Καλύτερο από τα δύο προηγούμενα, που ίσως ήταν τα καλύτερα φετινά ως τώρα, αλλά και νόημα στα:

    Spoiler
    * μαχαιρωμένη πηδάω από μπαλκόνια και κάνω παρκουρ στα στενά του Braavos, ενώ όταν οδηγώ το terminator εκεί που έχω κρύψει το ξίφος μου, τη σκοτώνω επειδή έσβησα το κερί και μετά φεύγω like a boss από το ναό των faceless, επειδή ξέρω γω και δηλαδή, δηλαδή εντάξει.

    * ο πουθενάς μπαίνει στο κάστρο του Riverun και ο castellan τον υπακούει, ενώ έχουν καταλάβει ακόμα και τα ψάρια του ποταμού ότι είναι παγίδα κι ενώ του το λέει ο Blackfish.

    * Το επεισόδιο ασχολήθηκε με περίπου τα μισά μέτωπα απ'όσα έχει ανοίξει, αλλά είπαμε, ΝΟΗΜΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΤΩΠΑ

    Καλή φάση το ότι θα έπρεπε να είναι "νεκρός, νεκρός, νεκρός" αλλά ζει και γαμάει κώλους ο Σκύλος. Το μόνο θετικό του επεισοδίου, παρά τη γελοιότητα του ότι "ω, ζει ακόμα". WTF, awkward situation.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  2. #2987
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Τα δυο προηγουμενα ηταν βαρετα. Αυτο δεν ηταν. Απλα. Δε θα κατσω να το συζητησω μαζι σου, που εχεις γραψει ΜΟΝΟ μαλακιες σε αυτο το θρεντ.

  3. #2988

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Τα δυο προηγουμενα ηταν βαρετα. Αυτο δεν ηταν. Απλα. Δε θα κατσω να το συζητησω μαζι σου, που εχεις γραψει ΜΟΝΟ μαλακιες σε αυτο το θρεντ.
    χορταστικό ήταν όπως κ το 9 θα είναι . επικεντρώθηκε σε 2-3 χαρακτήρες στο 9ο στους υπόλοιπους κ στο 10 θα γίνει τις πουτανας . Φέτος χωρίς αμφιβολία έχει γεμάτα επεισόδια.

  4. #2989
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    20

    Default

    Spoiler
    καλυτερο απο τα 2 προηγούμενα επεισόδια. Στο επόμενο, απο το τρέηλερ φαίνεται πως θα γίνει της πουτανας στο γουηντερφελντ. Στο 10 δεν εχω ιδέα αλλα ελπίζω να πετάξουν κάποια ανατροπή να γουστάρουμε.

  5. #2990
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    φορές αναρωτιέμαι αν απλά διαφωνείς ρε Φιξξξερ για να διαφωνήσεις.
    Σου έχει κάνει τον Τυριον καρικατούρα, σου έχει ξεφτιλίσει τους Faceless men σου κάνει τελείως ooc των Jaqen.
    Η Νταενέρις έχει γίνει σαν τον Νικολας Κέιτζ στο γκοστ ράιντερ που σκάει με την φλεγόμενη μηχανή να γαμήσει.
    Δεν θα μπω στην διαδικασία να σου βγάλω σε λεπτά πόσο χρόνο τρώνε σε μαλακίες σε κάθε επεισόδιο.
    Το πρόβλημά μου είναι ότι έχεις ένα γαμάτο lore με 1000-2 τρόπους να το απλώσεις και συ απλά δεν κάνεις τίποτα. Δεν έχεις πλέον ένα σετ καλών διαλόγων να λες πω ρε φίλε πόσο γάμησε.

    Για κάθε σειρά έχω άλλες απαιτήσεις και με βάση αυτές την βλέπω, ε για το game of thrones περιμένω έπη όχι να λένε 3 άτομα ανέκδοτα πίνοντας κρασί μέχρι να τους βαρέσουν τα καράβια.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  6. #2991
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Ξέρουν όλοι εδώ πώς πάντα την έλεγα στις κλάψες των βιβλιάκηδων κλπ, αλλά εδώ πρέπει και οι μη-βιβλιάκηδες/μη-got-πιουρίστες να παραδεχτούμε ότι η 6η σεζόν (ειδικά μετά και από το 8ο επεισόδιο) είναι τουλάχιστον αμήχανη και μέτρια όσον αφορά σκηνοθεσία και διαλόγους, τα περισσότερα φαίνονται προχειρογραμμένα και στο πόδι, σε σύγκριση με τίποτα άλλο παρά την ίδια σειρά σε προηγούμενες σεζόν. Βασικά έχει μείνει αυτό που ειπώθηκε παραπάνω, να βλέπουμε τους αγαπημένους μας χαρακτήρες και να δούμε τι έχουν στο μυαλό τους για την κατάληξη της ιστορίας οι δημιουργοί. Φόλα γκοτφανς είμαστε πια και αυτό δεν αλλάζει, αλλά να λέμε και κάποια πράγματα με το όνομά τους.

  7. #2992
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    φορές αναρωτιέμαι αν απλά διαφωνείς ρε Φιξξξερ για να διαφωνήσεις.
    Σου έχει κάνει τον Τυριον καρικατούρα, σου έχει ξεφτιλίσει τους Faceless men σου κάνει τελείως ooc των Jaqen.
    Η Νταενέρις έχει γίνει σαν τον Νικολας Κέιτζ στο γκοστ ράιντερ που σκάει με την φλεγόμενη μηχανή να γαμήσει.
    Δεν θα μπω στην διαδικασία να σου βγάλω σε λεπτά πόσο χρόνο τρώνε σε μαλακίες σε κάθε επεισόδιο.
    Το πρόβλημά μου είναι ότι έχεις ένα γαμάτο lore με 1000-2 τρόπους να το απλώσεις και συ απλά δεν κάνεις τίποτα. Δεν έχεις πλέον ένα σετ καλών διαλόγων να λες πω ρε φίλε πόσο γάμησε.

    Για κάθε σειρά έχω άλλες απαιτήσεις και με βάση αυτές την βλέπω, ε για το game of thrones περιμένω έπη όχι να λένε 3 άτομα ανέκδοτα πίνοντας κρασί μέχρι να τους βαρέσουν τα καράβια.


    Νόημα σε ΟΛΑ τα μέτωπα, ΑΦΟΥ.
    Last edited by OniBocho; 14-06-2016 at 10:47.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  8. #2993
    Радость простых мелодий Fireknight's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Øresund
    Posts
    2,439

    Default

    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    σκηνοθεσία και διαλόγους
    Afto. Merikes apo tis xeiroteres skhnes pou exw dei sth seira htan se afto to episodio.
    the game is the game

  9. #2994
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Πραγματικά δεν καταλαβαίνω την έκρηξή σας. Εγώ θα συμφωνήσω με τον Φίξξξερ, η σειρα εχει ακριβως το ιδιο τεμπο και στυλ εδω και 5 χρονια, οκ απλά εγώ το ρίχνω στα 5 χρόνια.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  10. #2995
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    αυτό εδώ και 3 χρόνια, εδώ και 5 χρόνια, εδώ και 10.000 χρόνια, δεν δίνει κάποιο άλλοθι έτσι? και περιμένεις μια βελτίωση
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  11. #2996
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by Art In Haste View Post
    Πραγματικά δεν καταλαβαίνω την έκρηξή σας. Εγώ θα συμφωνήσω με τον Φίξξξερ, η σειρα εχει ακριβως το ιδιο τεμπο και στυλ εδω και 5 χρονια, οκ απλά εγώ το ρίχνω στα 5 χρόνια.
    ΥΠΑΡΧΕΙ ΞΕΚΑΘΑΡΗ ΠΤΩΣΗ ΚΑΙ ΜΗΝ ΚΟΝΤΡΑΡΕΙΣ

  12. #2997
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Είπα εγώ πως δεν υπάρχει ξεκάθαρη πτώση; Εγώ απλά είπα πως έχει το ίδιο τέμπο και στυλ εδώ και 5 χρόνια, όπως είπε και ο Φίξξξερ δηλαδή με έναν χρόνο διαφορά.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  13. #2998
    Senior Member wraithgr's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Ελονδίνο
    Posts
    1,268

    Default

    Το ειδα και γω τελικα χτες, ρε συ φιξ οκ ειχε καποιες καλες σκηνες αλλα

    Spoiler
    1) το buildup για Arya ηταν τελειως λαθος, δηλαδη την ξεκοιλιασε (τελειως ψευτικο cliffhanger) αλλα την επομενη οχι μονο ηταν αρκετα καλα για να παλεψει, αλλα και να τρεξει τη μιση πολη μεχρι την παγιδα που ειχε στησει (ποτε; Το κερι ποσες ωρες/μερες εκαιγε; )
    2) Νταξει Daenerys ανετα πιο κακογραμμενος χαρακτηρας στη σειρα.
    3) Blackfish "Βαρεθηκα να τρεχω, εδω ειναι το σπιτι μου θα πεθανω πολεμωντας" τη στιγμη που εχει τα ανηψια του να παλευουν για winterfell και μπορουσε να ειχε φυγει ζωντανος και με το στρατο του πριν μια μερα, οκ...
    4) Κρασακι; Ανεκδοτακι; Ενταξει οταν συνειδητοποιεις ΤΙ βλεπεις για 4-5 λεπτα εκει περα, ειναι priceless τρολαρισμα...
    Shall I say I was wrong, if I'm right?

  14. #2999
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    530

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Spoiler
    φορές αναρωτιέμαι αν απλά διαφωνείς ρε Φιξξξερ για να διαφωνήσεις.
    Σου έχει κάνει τον Τυριον καρικατούρα, σου έχει ξεφτιλίσει τους Faceless men σου κάνει τελείως ooc των Jaqen.
    Η Νταενέρις έχει γίνει σαν τον Νικολας Κέιτζ στο γκοστ ράιντερ που σκάει με την φλεγόμενη μηχανή να γαμήσει.
    Δεν θα μπω στην διαδικασία να σου βγάλω σε λεπτά πόσο χρόνο τρώνε σε μαλακίες σε κάθε επεισόδιο.
    Το πρόβλημά μου είναι ότι έχεις ένα γαμάτο lore με 1000-2 τρόπους να το απλώσεις και συ απλά δεν κάνεις τίποτα. Δεν έχεις πλέον ένα σετ καλών διαλόγων να λες πω ρε φίλε πόσο γάμησε.

    Για κάθε σειρά έχω άλλες απαιτήσεις και με βάση αυτές την βλέπω, ε για το game of thrones περιμένω έπη όχι να λένε 3 άτομα ανέκδοτα πίνοντας κρασί μέχρι να τους βαρέσουν τα καράβια.
    Σωστα ολα αυτα αλλα το προβλημα δεν εμφανιστηκε φετος. Χωρις να χω διαβασει τα βιβλια, κρινοντας το καθαρα σαν τηλεοπτικη σειρα, προφανως και υπαρχει μεγαλη αλλαγη στην ποιοτητα του writing. Δεν ειναι προβλημα ρυθμου.
    Αλλα εδω που εχει φτασει, δεν μπορεις να περιμενεις οτι με καποιο μαγικο τροπο θα την στρωσουν. Μεχρι το τελος ετσι θα παει. Οπως ειπε και ο 12 stars, την βλεπουμε καθαρα απο συνηθεια. Δεν ξερω αν αυτη η αλλαγη οφειλεται στο αρχικο υλικο του μαρτιν ή στην περιορισμενη ελευθερια που μπορει να εχουν οι σεναριογραφοι. Παντως αν εγω ημουν στη θεση τους και επρεπε να τραβηξω τη σειρα για τα νουμερα η επειδη δεν υπαρχει ακομη ξεκαθαρος τροπος για να την κλεισω, θα εκμεταλλευομουν τα οραματα του μπραν για να ξεδιπλωσω ακριβως αυτο το lore και τους χαρακτηρες που υπαρχουν περα απο το timeline του GoT. Γενικα παντως ο ορισμος του wasted potential.

  15. #3000
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Quote Originally Posted by wraithgr View Post
    4) Κρασακι; Ανεκδοτακι; Ενταξει οταν συνειδητοποιεις ΤΙ βλεπεις για 4-5 λεπτα εκει περα, ειναι priceless τρολαρισμα...
    Εκτός του ότι, όπως ήδη είπα, ήταν άνετα η χειρότερη σκηνή στην ιστορία των σκηνών, πριν 1-2 επεισόδια δεν είχε "σχεδόν" (παίζει να άλλαξαν 4 λέξεις) τους ίδιους διαλόγους περί αλκοόλ, με τους ίδιους ακριβώς πρωταγωνιστές; Έβλεπα τη σκηνή και ένιωθα ένα πολύ περίεργο deja vu.
    Life begins at 45°.

Similar Threads

  1. Replies: 145
    Last Post: 22-02-2012, 21:15
  2. Sex game
    By {NightStalker} in forum General Discussion
    Replies: 152
    Last Post: 18-02-2012, 09:54
  3. THE GAME BOY ΤΟ ΜΟΙΡΑΙΟ 10
    By Bullet in forum Literature
    Replies: 22
    Last Post: 25-04-2006, 18:19
  4. the Game - The Documentary
    By soulless9 in forum Albums
    Replies: 3
    Last Post: 02-06-2005, 18:31
  5. THE GAME OF SATAN (\m/)
    By When Black Roses Bloom in forum Fantasy & Strategy Games
    Replies: 1
    Last Post: 26-04-2004, 01:16

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •