Page 195 of 257 FirstFirst ... 95145185193194195196197205245 ... LastLast
Results 2,911 to 2,925 of 3846

Thread: Game Οf Thrones

  1. #2911
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Spoiler
    Μεχ, αρκετα βαρετο το 6X06 - Blood of My Blood, με μια πολυ σημαντικη σκηνη ομως μαλλον. Ναι, παλι αυτην με το Μπραν. Γιατι να βλεπει στα οραματα του τον Aerys Targaryen και δη τη στιγμη που φωναζει burn em all? Γιατι να υπαρχει επισης αντιπαραθεση αυτων των κραυγων με τους White Walkers και τους others? Μηπως σε καποια φαση στο μελλον ο Bran θελωντας να ελεγξει τους δρακους της Daenerys ή την ιδια την Daenerys ή καποιον αλλον Targaryen (ehem ehem Jon Snow) μπει τοσο βαθια μεσα, που καπως προκαλεσει στο παρελθον την τρελα του Mad King αθελα του?

    Κατι γινεται με Arya, τα υπολοιπα περισσοτερο με κουρασαν, παρα ηθελα να δω τι θα γινει. Ο Σαμ κατι παει να κανει με το σπαθι, δε μπορει να του αφιερωσαν τοσο τηλεοπτικο χρονο ασκοπα, καποια μαλακια θα παιχτει κι εκει.
    Spoiler
    Πατάτα σενάριο μου ακούγεται αυτό με τον Mad King. Ο Σαμ παίρνει το Valyrian Steel γιατί σκοτώνει white walkers, στ'αρχίδια του νομίζω κατα τ'άλλα.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  2. #2912
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Δεν εννοω οτι εχει στο μυαλο του να κανει κατι συγκεκριμενο συνειδητα, εννοω οτι για να μας το δειχνουν, κατι θα παιχτει με το συγκεκριμενο σπαθι.

    Για τον Mad King.... καμια σειρα στον κοσμο δε δειχνει μαλακιες χωρις λογο. Για να ειναι στα οραματα του Bran, καπως θα συνδεθει με την ολη φαση. Το τι ακριβως θα γινει, δεν ξερω. Πατατα σου ακουγεται οτιδηποτε δειξουν εσενα, και ειμαι σιγουρος πως θα φροντισεις να μας το τονισεις, οταν δειξουν οντως κατι, μαντεψε γιατι (!)

  3. #2913
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Spoiler
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Δεν εννοω οτι εχει στο μυαλο του να κανει κατι συγκεκριμενο συνειδητα, εννοω οτι για να μας το δειχνουν, κατι θα παιχτει με το συγκεκριμενο σπαθι.

    Για τον Mad King.... καμια σειρα στον κοσμο δε δειχνει μαλακιες χωρις λογο. Για να ειναι στα οραματα του Bran, καπως θα συνδεθει με την ολη φαση. Το τι ακριβως θα γινει, δεν ξερω. Πατατα σου ακουγεται οτιδηποτε δειξουν εσενα, και ειμαι σιγουρος πως θα φροντισεις να μας το τονισεις, οταν δειξουν οντως κατι, μαντεψε γιατι (!)
    Μπορεί μεν να ισχύσει ότι τα κανε πουτάνα με τον Mad King και τον έκανε mad τελικά, αλλά δεν μου φαίνεται ότι είναι όραμα του Μπραν, απλά ξεκινάει να προσπαθεί να πηγαίνει σε διάφορα σημεία του παρελθόντος, όπως τον πήγαινε και το τρίματο Κοράκι, χωρίς όμως να ξέρει προς το παρόν πως να μείνει.

    Ότι θα εμφανιζόταν Μπέντζεν, έδινε 1,05.
    Kill the wise one!

  4. #2914
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Spoiler
    Μηπως σε καποια φαση στο μελλον ο Bran θελωντας να ελεγξει τους δρακους της Daenerys
    Spoiler
    θέλοντας
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  5. #2915
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post

    Για τον Mad King.... καμια σειρα στον κοσμο δε δειχνει μαλακιες χωρις λογο. Για να ειναι στα οραματα του Bran, καπως θα συνδεθει με την ολη φαση. Το τι ακριβως θα γινει, δεν ξερω. Πατατα σου ακουγεται οτιδηποτε δειξουν εσενα, και ειμαι σιγουρος πως θα φροντισεις να μας το τονισεις, οταν δειξουν οντως κατι, μαντεψε γιατι (!)
    Κατά την ταπεινή μου γνώμη, ένα απλό flashback ήταν "στο πως ξεκίνησαν όλα". Πιθανότατα σε επόμενα επεισόδια θα δείξει τη φάση με τον παππού και τον θείο του, την συνέχεια στο Tower of Joy, ποιος είναι ο Jon κτλ. Δεν ξέρω γιατί πρέπει να βγάζεις από τη μύγα ξίγκι και να κάνεις σενάρια που δεν στέκουν καν (ξαναλέω, από την δική μου σκοπιά), αλλά αν αυτό σε φτιάχνει, be my guest.
    Last edited by 12 stars circle your brow; 31-05-2016 at 00:21.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  6. #2916
    . Ghoul's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    κάτι σας θυμίζει
    Posts
    5,608

    Default

    Spoiler
    Πώς ξέρουμε ότι ο Jon Snow είναι Targaryen; έχει δείξει η σειρά κάτι τέτοιο;

    We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  7. #2917
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Αφού R + L = J.
    Life begins at 45°.

  8. #2918
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by Ghoul View Post
    Spoiler
    Πώς ξέρουμε ότι ο Jon Snow είναι Targaryen; έχει δείξει η σειρά κάτι τέτοιο;
    έλα μουνί στο τόπο σου....! Τι άλλο θα διαβάσουμε...
    1) e4, c5
    2) Νf3

  9. #2919
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by 12 stars circle your brow View Post
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post

    Για τον Mad King.... καμια σειρα στον κοσμο δε δειχνει μαλακιες χωρις λογο. Για να ειναι στα οραματα του Bran, καπως θα συνδεθει με την ολη φαση. Το τι ακριβως θα γινει, δεν ξερω. Πατατα σου ακουγεται οτιδηποτε δειξουν εσενα, και ειμαι σιγουρος πως θα φροντισεις να μας το τονισεις, οταν δειξουν οντως κατι, μαντεψε γιατι (!)
    Κατά την ταπεινή μου γνώμη, ένα απλό flashback ήταν "στο πως ξεκίνησαν όλα". Πιθανότατα σε επόμενα επεισόδια θα δείξει τη φάση με τον παππού και τον θείο του, την συνέχεια στο Tower of Joy, ποιος είναι ο Jon κτλ. Δεν ξέρω γιατί πρέπει να βγάζεις από τη μύγα ξίγκι και να κάνεις σενάρια που δεν στέκουν καν (ξαναλέω, από την δική μου σκοπιά), αλλά αν αυτό σε φτιάχνει, be my guest.
    Σεναρια που δε στεκουν καν ΛΟΛ
    Η θεωρια πως ο Μπραν επηρεασε κι αλλα γεγονοτα του παρελθοντος υποστηριζεται απο παρα παρα πολυ κοσμο εκει εξω, και δεν ειπα καν κατι τετοιο εγω. Ισα ισα που ειμαι πολυ σκεπτικος απεναντι στις περισσοτερες θεωριες που γραφουν οι διαφοροι στα ιντεργουεμπζ. Θα δουμε στη συνεχεια τι θα γινει. Δε βγαζω απο καμια μυγα ξιγκι. Απλα μας εδειξε τον Mad King για πρωτη φορα στη σειρα, και τον εδειξε σε πολυ συγκεκριμενο setting. Αυτο εχει σιγουρα καποιο νοημα. Τωρα το τι νοημα εχει, θα το δουμε.

  10. #2920
    ρινς antimusic's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    planet motherfucker
    Posts
    2,860

    Default

    Quote Originally Posted by atom_smasher View Post
    Quote Originally Posted by Ghoul View Post
    Spoiler
    Πώς ξέρουμε ότι ο Jon Snow είναι Targaryen; έχει δείξει η σειρά κάτι τέτοιο;
    έλα μουνί στο τόπο σου....! Τι άλλο θα διαβάσουμε...
    καλά λέει.
    Talking monkey, yeah, yeah. Came here from the future. Ugly sucker, only says "ficus".



  11. #2921
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    20

    Default

    Μας τα έχουν πρήξει με ντυνερις, όλο τα ίδια και τα ίδια. Επίσης πολυς ντόρος για τον Μπραν, προσωπικά χεστηκα. Και τέλος σκάσε πια Ονιμποτσο που θα διορθώσεις τον κόσμο οταν κανεις 500 ορθογραφικά σε μια πρόταση. Εκτός του οτι είναι αγένεια φαίνεσαι και τέρμα ηλίθιος όπως και εισαι.

  12. #2922
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by Xanos View Post
    Μας τα έχουν πρήξει με ντυνερις, όλο τα ίδια και τα ίδια.
    Spoiler
    Ντενέρυς
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  13. #2923
    Senior Member wraithgr's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Ελονδίνο
    Posts
    1,268

    Default

    Spoiler
    Ο Σαμ δεν επαιζε ποτε να παει οντως να γινει maester, θα ηταν εκτος ιστοριας για χρονια εκτος αν επαιζε η κλασικη παπαρια "ειναι ανεκπαιδευτος αλλα εχει την real life εμπειρια οποτε θα τον στειλουμε μαζι με την ερευνητικη αποστολη". Το σπαθι το πηρε ως "fuck you, it's my birthright" αλλα και για να εχει valyrian steel την επομενη φορα που θα δει μπροστα του white walkers, αλλα ειναι λιγο υπερβαση για το χαρακτηρα του (επισης τι φαση, ολοι κοιμουνται, και οι υπηρετες; ).
    Κατα τα αλλα ακυρη η φαση με Daenerys για αλλη μια φορα, "Μισο λεπτο εχω παρκαρει το Δρακο μου εδω γυρω"
    Shall I say I was wrong, if I'm right?

  14. #2924
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    ακούστηκε όταν πλησίαζαν
    Rock or Nothing

  15. #2925
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default


    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


Similar Threads

  1. Replies: 145
    Last Post: 22-02-2012, 20:15
  2. Sex game
    By {NightStalker} in forum General Discussion
    Replies: 152
    Last Post: 18-02-2012, 08:54
  3. THE GAME BOY ΤΟ ΜΟΙΡΑΙΟ 10
    By Bullet in forum Literature
    Replies: 22
    Last Post: 25-04-2006, 17:19
  4. the Game - The Documentary
    By soulless9 in forum Albums
    Replies: 3
    Last Post: 02-06-2005, 17:31
  5. THE GAME OF SATAN (\m/)
    By When Black Roses Bloom in forum Fantasy & Strategy Games
    Replies: 1
    Last Post: 26-04-2004, 00:16

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •