Page 166 of 257 FirstFirst ... 66116156164165166167168176216 ... LastLast
Results 2,476 to 2,490 of 3846

Thread: Game Οf Thrones

  1. #2476
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Προφανως δεκτες οι μουτζες, αλλα επειδη λεμε για σειρα και την αποψη μας, θα προτιμουσα να δω και που διαφωνειτε - να ειναι λιγο εποικοδομητικό βρε αδερφε.
    Σποιλερ βιβλιων:
    Spoiler
    πχ και μενα δεν μου αρεσε που εχει πηδηξει τον μικρο ταργκαριεν, αλλα ποιος μου λεει οτι δεν θα εμφανιστει αργοτερα? Και ο θανατος του Μπαρρισταν με χαλασε, αλλα οκ, καποιο νοημα θα εχει - ισως. Μηπως να περιμενουμε να τελειωσει η σεζον για την σουμα?
    Kill the wise one!

  2. #2477
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Min prospatheis animae, den einai tyxaio pou osoi gkriniazoun kai vriskoun emetikes tis teleytaies dyo sezon einai kai autoi pou exoun diabasei ta vivlia.
    Olos tyxaios autes einai kai oi sezon me tis perissoteres allages. H 4i itan yperoxi (ta eipe ki o krux) kai mia xara paei kai i pempti.

    Den prokeitai na sou grapsoun tin apopsi tous, apla tha sou riksoun ti moutza (opos kai se mena) kai tha ksemperdepsoun =)

  3. #2478
    Otaku
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Κοιλάδα του Πεσαβάρ
    Posts
    696

    Default

    Quote Originally Posted by animae;1280660[SPOILER
    Spoiler
    πχ και μενα δεν μου αρεσε που εχει πηδηξει τον μικρο ταργκαριεν, αλλα ποιος μου λεει οτι δεν θα εμφανιστει αργοτερα? Και ο θανατος του Μπαρρισταν με χαλασε, αλλα οκ, καποιο νοημα θα εχει - ισως. Μηπως να περιμενουμε να τελειωσει η σεζον για την σουμα?
    Spoiler
    Δεν είναι Targaryen, είναι Blackfyre.

  4. #2479
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    είπε ο παπάρας ο Aleister που έχει διαβάσει τα βιβλία και στην πούτσα μας γιατί αυτοί που παρακολουθούν τη σειρά και δεν έχουν διαβάσει τα βιβλία δεν έχουν ιδέα τι στον πούτσο είναι οι Blackfyre και τι πρήχτης που είσαι τέλος πάντων φιλαράκο μου.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  5. #2480
    Otaku
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Κοιλάδα του Πεσαβάρ
    Posts
    696

    Default

    Όταν θα δεις αυτό το post αύριο μεθάυριο που θα έχεις σταματήσει να PMSάρεις θα σκεφτείς "τι του 'γραφα του ανθρώπου?" πιστεύω το γνωρίζεις και συ ο ίδιος.

  6. #2481
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Και γω που χω διαβασει τα βιβλια, δεν θυμαμαι τιποτα για Blackfyre παντως.
    Kill the wise one!

  7. #2482
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    εγώ δεν διαβάζω τα βιβλία γιατί στην τηλεοραση είναι καλύτερα
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  8. #2483
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Quote Originally Posted by animae View Post
    Και γω που χω διαβασει τα βιβλια, δεν θυμαμαι τιποτα για Blackfyre παντως.
    Προφανώς, γιατί το lore 100 χρόνια πριν από την φάση που βρισκόμαστε στα βιβλία, αναφέρεται σε άλλα βιβλία που έχει βγάλει ο Martin σχετικά με τον κόσμο του ASOIAF. Άντε να 'χει γίνει κάποια αναφορά σε Blackfyre Rebellion μια στο τόσο, αλλά είπαμε, aleister.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  9. #2484
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    υπερβολές κ από τους μεν κ από τους δε. εμένα μου τη σπάει που πολλές φορές οι αλλαγές σποιλεριάζουν άσχημα την εξέλιξη της ιστορίας. τεσπα, "μην το βλέπεις" θα μου πείτε.
    Rock or Nothing

  10. #2485
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Ας ξεκινησουμε απο τα βασικα. Εγραψες τις συμπτυξεις μια φορα με ητα και μια φορα με γιωτα. Οχι τιποτα αλλο, αλλα εισαι και γκαντεμης, ενα ατιμο ειχε μεινει...

    Κατα τα αλλα, αδιαφορω για το μυαλο του γλυκουλη geek. Καλα κανετε και τα λετε στο αλλο τοπικ. Με ειδες εμενα να ερχομαι στο αλλο τοπικ να λεω τιποτα για τις ακυροτητες που γραφετε? Οχι, γιατι τις περισσοτερες φορες δε γουσταρω να πρηζω. Ε αμα δε σε πρηζουν, μην πρηζεις. Την αποψη του γλυκουλη geek που δε μπορει να ξεπερασει στο μυαλο του τις αλλαγες απο τα βιβλια, δε θελω να τη διαβασω. Δε μου λεει κατι. Ουτε μου λεει κατι μια αποψη στη φαση "εμετικη η πεμπτη σεζον". Οπως λεει ακριβως απο πανω ο Raven Lord, που δεν εχει πρηξει ποτε ο ανθρωπας, "μην το βλεπεις" αμα σου ειναι εμετικο.

    Οσον αφορα τις αλλαγες καθεαυτες, ολα σχετικα ειναι. Εσυ που εισαι πιουριστας ναουμ' , καταδικαζεις οποιαδηποτε αλλαγη. Ενιοτε ανακαλυπτεις και αλλαγες, προκειμενου να υποστηριξεις το επιχειρημα σου. Τις προαλλες μου λεγες πως ο Τζοκερ δεν παρουσιαστηκε ποτε στα κομικς ως αναρχικος και φαν του απολυτου χαους οπως στις ταινιες του Νολαν. Σε αυτο το μονο που εχω να πω ειναι ΛΟΛ, σε λιγο θα μου πεις οτι ο Τζοκερ στα κομικς ειναι μπατσος και κοβει κλησεις για παρανομο παρκαρισμα. Ετσι λοιπον, και στο Game Of Thrones, εμενα προσωπικα οι αλλαγες που εχουν κανει μου φαινονται σχεδον ολες αλλαγες προς το καλυτερο. Θα ηθελα να δω καποια πραγματα που εχουν κοψει? Ναι. Μου χαλαει αυτο τη σειρα? ΟΧΙ.

    Επειδη ομως απλα ΚΟΥΡΑΣΗ, τα πραγματα νομιζω για τους περισσοτερους εχουν ως εξης:
    1. Θες να μιλησεις για τη σειρα και να πεις 1-2 πραγματα? Καντο σε αυτο το τοπικ.
    2. Θες να μιλησεις για τα βιβλια και να γραψεις ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ και να γκρινιαξεις οσο γουσταρεις? Τραβα στο literature topic
    3. Θες να μιλας και για τα δυο, κανοντας σοβαρη κουβεντα/κριτικη και χωρις να σποιλεριαζεις? Γραφε και στα δυο, και γραφε σοβαρα, κι οχι "α ου α ουα εμετοι παντου"
    4. Θες να σποιλεριασεις? Ψοφα.

    Δεν καταλαβαινω που μπερδευτηκες.

  11. #2486
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    τα λέει πάρα πολύ καλά ο φιχ παραπάνω.

    νομίζω οτι πάντα το πρόβλημα εστιάζεται στο γεγονός οτι κάποιοι θέλουν να δείξουν οτι ΞΕΡΟΥΝ.

    newsflash. στα παπάρια μας.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  12. #2487
    Senior Member ion_storm's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    The Void
    Posts
    1,345

    Default

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Αυτό που με ενοχλεί είναι ότι αφενός οι αλλαγές/συμπτίξεις/αφαιρέσεις που γίνονται στερούν από την ιστορία τη δεμένη δομή της, αλλά και αφήνουν έξω πράγματα που διαβάζοντας τα βιβλία ΞΕΡΩ (όχι εικάζω) ότι είναι σημαντικά.
    Spoiler
    Quote Originally Posted by ion_storm View Post
    Για όσα έχουν κοπεί έχω πλέον την εντύπωση ότι δεν έγινε και τίποτα. Αυτό είναι δείγμα κακής γραφής του χοντρού. Προφανως σε μεταφορά θα κοπούν - αλλάξουν πράγματα, αλλά όταν διαβάζεις ένα ολόκληρο βιβλίο, το οποίο σου φωνάζει -αυτά που γίνονται εδώ είναι σημαντικά και συμβάλουν στην τελική εξέλιξη της ιστορίας, και δες και αυτό- και τελικά ήταν λίγο χωρίς νόημα, εγω ξενερώνω με τα βιβλία όχι με τη σειρά..


    Στο σπόιλερ παραθέτω την αποψη μου για τις αλλαγές, στα αρχίδια μας κιόλας θα πει κάποιος. Θα ήθελα παρόλα αυτά να μου πεις από που ξέρεις ότι ξέρεις και τι ξέρεις για την ιστορία μιας και ξέρεις, για να μην κράζω και άδικα, λολ, τον ΡΡ Μαρτιν, για να μην γίνει και καμιά μαλακία βάλτα στο literature σε τριπλό σπόιλερ. Επίσης γελάω λίγο με το δεμένη δομή της ιστορίας.

    Ωραίο πόστ ο Φιξξερ.
    I don't do drugs. I am drugs.

  13. #2488
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Ξεκολλάτε. Το μόνο πρόβλημα που έχει το GoT είναι το αποδεδειγμένο πια turning point για όλες τις σειρές, δηλαδή αυτό των 4 σεζόν, πέρα από το οποίο μπορεί η σειρά να συνεχίζει να είναι γαμάτη, ο κόσμος όμως κουράζεται γιατί χρειάζεται κάτι φρέσκο. Θα δείτε που 8η πχ σεζόν μπορεί να είναι και τότε πολύ ωραία αλλά όλα τα σχόλια για τη σεζόν εδώ θα είναι μία - δύο σελίδες.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  14. #2489
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Αν νομιζεις οτι το ψοφα πηγαινε σε σενα συγκεκριμενα, τοτε ειτε:

    1. Τα παιρνεις ολα πολυ προσωπικα
    2. ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ οντως να σποιλεριαζεις

    Αν ειναι το 2, τοτε το ψοφα πηγαινει οντως σε σενα, αλλα ελπιζω να μην ειναι το 2. Δε θελω επιχειρηματα για να αποδειξω κατι, ουτε θελω να πουλησω μαγκια και εξυπναδες, το ποστ το εγραψα για να καταλαβεις κυριως εσυ, αλλα και οι αλλοι, οτι το θρεντ υπαρχει για να γινεται διαλογος για τη ΣΕΙΡΑ. Αυτο, τελος.






    Last edited by FIXXXER; 16-05-2015 at 22:31.

  15. #2490
    Otaku
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Κοιλάδα του Πεσαβάρ
    Posts
    696

    Default

    Η σειρά δεν ξεπήδησε μια μέρα από το πουθενά όμως. Βασίζεται σε μια σειρά βιβλίων και το να επιτίθεστε σε όποιον σχολιάζει κάτι για την σχέση τους με εκείνη σε ένα ΝΕΚΡΟ πραγματικά thread είναι ηλίθιο το λγότερο. Δεν είναι 2012 και ήρθαμε να σας σποιλάρουμε τι θα γίνει μετά, καλμάρετε λιγάκι.

Similar Threads

  1. Replies: 145
    Last Post: 22-02-2012, 20:15
  2. Sex game
    By {NightStalker} in forum General Discussion
    Replies: 152
    Last Post: 18-02-2012, 08:54
  3. THE GAME BOY ΤΟ ΜΟΙΡΑΙΟ 10
    By Bullet in forum Literature
    Replies: 22
    Last Post: 25-04-2006, 17:19
  4. the Game - The Documentary
    By soulless9 in forum Albums
    Replies: 3
    Last Post: 02-06-2005, 17:31
  5. THE GAME OF SATAN (\m/)
    By When Black Roses Bloom in forum Fantasy & Strategy Games
    Replies: 1
    Last Post: 26-04-2004, 00:16

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •