Page 13 of 257 FirstFirst ... 311121314152363113 ... LastLast
Results 181 to 195 of 3846

Thread: Game Οf Thrones

  1. #181

    Default



    Spoiler



    Μαλακία τελικά που το έβαλα στο θρεντ, το βρίσκεις πιο εύκολα ποιός είναι..
    Last edited by JnB; 23-05-2011 at 22:40.

  2. #182
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    Quote Originally Posted by LokiTricksterGod View Post
    παιζουν υποτιτλοι για το 7; (αγγλικοι κατα προτιμηση)
    εσύ ποτε δεν καταλαβα γιατί ζητάς υπότιτλους
    Vielen Dank für alles was mal war

  3. #183
    Senior Member MaX Payne's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,105

    Default

    το 6ο ειδα το 7 την αλλη βδομαδα

    περα απο το γαμαει γαμησε κλπ
    ενω γενικα ειναι πολυ καλο και δεν θες να τελειωσει το ep για να πω την αμαρτια μου ειναι υπερβολικα πολλοι οι χαρακτηρες δεν σαφηνει χρονο να τους γνωρισεις , παει απο το ενα μερος στο αλλο πετανε 2 ατακες μετα παμε αλλου το ιδιο παλι

    π.χ στο 6ο αυτος που πολεμησε για το
    Spoiler
    νανο δεν θυμομουνα που τον ειχαμε ξαναδει

    και η σκηνη με την
    Spoiler
    πουτανα και το τοξοτη κι αυτη στα γρηγορα εχει παιξει κανα 2 σκηνες αυτος αντε να θυμασαι τι ρολο βαραει
    γενικα στα βιβλια oooολοι αυτοι θα παιξουν ρολο στο μελλον και τους βλεπουμε;

    πρεπει να κανανε 90λεπτo το καθε ep

  4. #184
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,455

    Default

    Quote Originally Posted by MaX Payne View Post
    το 6ο ειδα το 7 την αλλη βδομαδα

    περα απο το γαμαει γαμησε κλπ
    ενω γενικα ειναι πολυ καλο και δεν θες να τελειωσει το ep για να πω την αμαρτια μου ειναι υπερβολικα πολλοι οι χαρακτηρες δεν σαφηνει χρονο να τους γνωρισεις , παει απο το ενα μερος στο αλλο πετανε 2 ατακες μετα παμε αλλου το ιδιο παλι

    π.χ στο 6ο αυτος που πολεμησε για το
    Spoiler
    νανο δεν θυμομουνα που τον ειχαμε ξαναδει

    και η σκηνη με την
    Spoiler
    πουτανα και το τοξοτη κι αυτη στα γρηγορα εχει παιξει κανα 2 σκηνες αυτος αντε να θυμασαι τι ρολο βαραει
    γενικα στα βιβλια oooολοι αυτοι θα παιξουν ρολο στο μελλον και τους βλεπουμε;

    πρεπει να κανανε 90λεπτo το καθε ep
    συμφωνώ απόλυτα για το 90λεπτο, επίσης να χε 13 επεισόδια αντί για 10 η σεζόν

    και ναι, και ο bronn (ο μισθοφόρος του τύριον) και ο τοξότης (ο theon, που τον έχει 'αιχμάλωτο'/προστατευόμενο ο σταρκ) παίζουν αρκετό ρόλο στη συνέχεια

  5. #185
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by MaX Payne View Post
    π.χ στο 6ο αυτος που πολεμησε για το
    Spoiler
    νανο δεν θυμομουνα που τον ειχαμε ξαναδει
    Θυμίστε μου ρε παίδες και μένα ποιος ακριβώς ήταν αυτός γιατί δε μου'ρχεται με τίποτα.

    Γενικά πάντως, ως τώρα μπορώ να πω ότι τα πάω καλά με χαρακτήρες κλπ, αλλά ναι, συμφωνώ ότι θα ήταν καλύτερα με έναν αέρα τουλάχιστον 3 επεισοδίων επιπλέον στη σεζόν.

  6. #186
    Metal Without Mercy Ruthless's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,181

    Default

    Βλέπω τον Μπαντ Μπάντυ στο πρόσωπο του Τύριον. Ειδικά στο 6ο επεισόδιο, εκεί με την "ομολογία". Χούτερς, χούτερς, γιαμ γιαμ γιαμ!
    Behold the Urkraft - behold the sacred force!
    We strike with the wrath of the rightful
    We wield the invincible puritan blade
    Behold the Fire - behold the Force!
    We command the iron batallions
    In the dawn of this new iron age

  7. #187
    R U OK Esteban's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    130-148bpm
    Posts
    1,486

    Default

    Τελικά υπότιτλοι για το web rip του 7 βρεθήκαν; ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ

  8. #188

    Default

    δεν έχω λόγια για το 6....
    Παρακαλώ σας σεβαστείτε εμάς που θα δούμε το 7 την άλλη εβδομάδα και μην αναφέρετε κάτι....
    η αβάσταχτη πλαδαρότητα του αδυνατισμένου θράσερ

  9. #189
    Senior Member ion_storm's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    The Void
    Posts
    1,345

    Default

    Έχω απορία για όποιον έχει διαβάσει βιβλία
    Spoiler
    Η Daenerys που δεν καίγεται παίζει κάτι με τη γενιά της και τους δράκους που θα μάθουμε αργότερα? εξηγείται?


    επίσης
    Spoiler
    Η σκήνη που φόρεσε το χρυσο στέμα στον άλλο πόσο γάμησε
    I don't do drugs. I am drugs.

  10. #190

    Default

    Ξέρω να απαντήσω μόνο στο δεύτερο: Πολύ!

    alaiah, απλά σου αναφέρουμε ότι δε θα απογοητευτείς

  11. #191
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Quote Originally Posted by ion_storm View Post
    Έχω απορία για όποιον έχει διαβάσει βιβλία
    Spoiler
    Η Daenerys που δεν καίγεται παίζει κάτι με τη γενιά της και τους δράκους που θα μάθουμε αργότερα? εξηγείται?
    Δεν ξέρω αν θα το δείξει αλλα ετσι και αλλιώς δεν είναι σποιλερ. Μια πρόχειρη αναδρομή off the top of my head (οπότε μπορεί να κάνω και κάποια λαθάκια).
    Spoiler
    Οι Targaryens είναι συνδεδεμένοι σαν οικογένεια/lore με δράκους. Υποτίθεται πριν πολλά χρόνια είχε σκάσει στο Westeros ο Aegon Targaryen (Aegon The Conqueror) μαζί με στρατό και δράκους και κατέκτησε όλη τη χώρα (ήταν Dragon Rider και είχε έναν γιγανταίο δράκο του οποίου το όνομα δε θυμάμαι). Γενικά είχαν δράκους, τους εκπαίδευαν και τους χρησιμοποιούσαν στον πόλεμο. Εν καιρώ οι δράκοι πέθαναν και έγιναν θρύλος/είδος υπο εξαφάνιση. Εκεί λοιπόν 2 νεαροί lordlings, o Eddard Stark και Robert Baratheon, που ειχαν χάσει την οικογένεια τους στον πόλεμο απο τον Aegon και ζούσαν σαν θετά παιδιά του John Arryn, κάλεσαν τα banners που ήταν φιλικά με τις φαμίλιες τους και άρχισαν την επανασταση, την οποία και κέρδισαν με τη μάχη στο Trident. Εξ ου και που οι Viserys/Daenerys τους αποκαλούν "Usurpers". Δεδομένου ότι Viserys/Daenerys είναι οι τελευταίοι Targaryens που ξέφυγαν Ανατολικά, θεωρούν πως είναι οι τελευταίοι της "φαμίλιας των Δράκων" και ο Viserys την έχει δει Ο Απογονος των Δράκων και γι αυτό το όλο "You don't want wake the Dragon. Do you?". Σιγά μη σκίσεις κανενα καλσόν.

    Εν κατακλείδι δεν εχουν αντοχές στη φωτιά, δες το σαν σημάδι/οιωνός/θαύμα της στιγμής

    Ναι βαριέμαι πολύ.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  12. #192
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Quote Originally Posted by freak brother View Post
    Spoiler
    υποθετω (δεν θελω απαντηση γιατι με σποιλεριασατε με την απαντηση για τον Ιμπ , απλα θελω να το παιξω εξυπνακιας) οτι αυτο το ξανθοπλυμα ειναι γιος της Βασσιλισας με τον αδερφο της και οχι με τον Ρομπερτ γι'αυτο να ουμε εψαχναν τα νοθα του βασσιλια
    με σποιλεριαζω μονος μου
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  13. #193
    Senior Member ion_storm's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    The Void
    Posts
    1,345

    Default

    Quote Originally Posted by SpiritCrusher View Post
    Quote Originally Posted by ion_storm View Post
    Έχω απορία για όποιον έχει διαβάσει βιβλία
    Spoiler
    Η Daenerys που δεν καίγεται παίζει κάτι με τη γενιά της και τους δράκους που θα μάθουμε αργότερα? εξηγείται?
    Δεν ξέρω αν θα το δείξει αλλα ετσι και αλλιώς δεν είναι σποιλερ. Μια πρόχειρη αναδρομή off the top of my head (οπότε μπορεί να κάνω και κάποια λαθάκια).
    Spoiler
    Οι Targaryens είναι συνδεδεμένοι σαν οικογένεια/lore με δράκους. Υποτίθεται πριν πολλά χρόνια είχε σκάσει στο Westeros ο Aegon Targaryen (Aegon The Conqueror) μαζί με στρατό και δράκους και κατέκτησε όλη τη χώρα (ήταν Dragon Rider και είχε έναν γιγανταίο δράκο του οποίου το όνομα δε θυμάμαι). Γενικά είχαν δράκους, τους εκπαίδευαν και τους χρησιμοποιούσαν στον πόλεμο. Εν καιρώ οι δράκοι πέθαναν και έγιναν θρύλος/είδος υπο εξαφάνιση. Εκεί λοιπόν 2 νεαροί lordlings, o Eddard Stark και Robert Baratheon, που ειχαν χάσει την οικογένεια τους στον πόλεμο απο τον Aegon και ζούσαν σαν θετά παιδιά του John Arryn, κάλεσαν τα banners που ήταν φιλικά με τις φαμίλιες τους και άρχισαν την επανασταση, την οποία και κέρδισαν με τη μάχη στο Trident. Εξ ου και που οι Viserys/Daenerys τους αποκαλούν "Usurpers". Δεδομένου ότι Viserys/Daenerys είναι οι τελευταίοι Targaryens που ξέφυγαν Ανατολικά, θεωρούν πως είναι οι τελευταίοι της "φαμίλιας των Δράκων" και ο Viserys την έχει δει Ο Απογονος των Δράκων και γι αυτό το όλο "You don't want wake the Dragon. Do you?". Σιγά μη σκίσεις κανενα καλσόν.

    Εν κατακλείδι δεν εχουν αντοχές στη φωτιά, δες το σαν σημάδι/οιωνός/θαύμα της στιγμής

    Ναι βαριέμαι πολύ.
    Βασικά ευχαριστώ για τον κόπο σου. Κάτι ανάλογο είχα σκεφτεί και εγώ αλλά
    Spoiler
    με σκάλωσε πρώτο το οτι δεν κάηκε πράγμα που το απέδωσες σε τυχαίο γεγονός και το οτι ειπε με που πέθανε ο άλλος ""Ένας δράκος δεν καίγεται"" ή καπως έτσι. Οπότε πέρα από το ότι ίσως της έχει σαλέψει λόγω αναγκαστικού γάμου κτλ και έχει παρασρθεί από ρομαντικές αφηγήσεις εποχών που δεν γνώρισε, ίσως ξέρει κάτι παραπάνω και μερικοί της γενιάς της είχαν όντως κάποια βαθύτερη σχέση με τους δράκους. Αλλά γενικά με κάλυψες.


    Spoiler
    Χαχαχα. αυτό με το παιδί και καλά ότι είναι των διδύμων το έλεγα για πλάκα λόγω της βλακείας που τον δέρνει σε μερικά επεισόδια.
    I don't do drugs. I am drugs.

  14. #194
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    για την Daenarys

    Spoiler
    δεν έχει εξηγηθεί ακόμα (πρώτο τέταρτο δεύτερου βιβλίου γιατί δεν κάηκε. Ούτε ξέρουμε αν ο Viserys είχε και αυτός όνειρα με δράκους, όπως η αδερφή του (ό,τι γίνεται εκτός westeros τα διαβάζουμε από την οπτική γωνία της Daenarys.) Δεδομένου όμως ότι και ο Ser Jorah δεν έχει σε καμία εκτίμηση τον Viserys και σε κάποια φάση λέει στην Daenarys "you are truly your brother Rhaegar's sister, who was the last of the dragons", ίσως αυτή η σύνδεση με τους δράκους να μην πέρασε στον Viserys.
    Vielen Dank für alles was mal war

  15. #195
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    ion ξανά, γιατί τώρα κατάλαβα για ποια σκηνή λες (6 και 7 θα τα δω με ησυχια το βραδυ)

    Spoiler
    η σκηνη που πιάνει το αυγό και δεν καίγεται δεν υπάρχει στο βιβλίο, είναι προετοιμασία του χαρακτήρα, για ό,τι επακολουθήσει, για να μην υπάρχει η αίσθηση (όπως έχουν πει οι συγγραφείς) "τώρα αυτό από πού ήρθε;"


    δεν έχω καταλάβει τι παίζει με τη Rose πάντως,
    Spoiler
    λέτε να αντικαταστήσει τη Shae?
    Vielen Dank für alles was mal war

Similar Threads

  1. Replies: 145
    Last Post: 22-02-2012, 20:15
  2. Sex game
    By {NightStalker} in forum General Discussion
    Replies: 152
    Last Post: 18-02-2012, 08:54
  3. THE GAME BOY ΤΟ ΜΟΙΡΑΙΟ 10
    By Bullet in forum Literature
    Replies: 22
    Last Post: 25-04-2006, 17:19
  4. the Game - The Documentary
    By soulless9 in forum Albums
    Replies: 3
    Last Post: 02-06-2005, 17:31
  5. THE GAME OF SATAN (\m/)
    By When Black Roses Bloom in forum Fantasy & Strategy Games
    Replies: 1
    Last Post: 26-04-2004, 00:16

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •