Page 254 of 257 FirstFirst ... 154204244252253254255256 ... LastLast
Results 3,796 to 3,810 of 3846

Thread: Game Οf Thrones

  1. #3796
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    Γενικά συμφωνώ, αυτού του είδους οι υπερβολές είναι η εποχή μας, το ίντερνετ κλπ.

    Ο λόγος που το συζητάω προσωπικά είναι για να βρω κοινό τόπο σε θέματα writing, μια δραστηριότητα πολύ σπουδαία και πολύ παλιά, βλέπε στανταρντς που έθεσαν οι αρχαίοι.

    Τα πράγματα που διέλυσαν εμένα:

    1. Δείτε το βίντεο παραπάνω, σύγκριση φρόντο δαχτυλίδι άρια, για να ρίξουν το δαχτυλίδι στη φωτιά και να εξαυλώσουν τον εχθρό έπρεπε να χτιστεί αυτό με κόπο. Αυτό σμπαραλιάζει το τέλος της ιστορίας του night king. Και πάμε στο δεύτερο.

    2. Δεν κλείνεις το απίστευτα σημαντικό, έτσι αστεία, τον σατανά Night King και μετά τη Σερσέι δηλαδη σοβαρά τώρα? Χεστήκαμε ποια ανώμαλη θα γίνει βασίλισσα μπροστά στην ολική καταστροφή από τους νεκρούς.

    και είναι κι άλλα πολλά tyrion, varys, άρια που κωλώνει (ΕΛΕΟΣ) γαμησέ τα γι'αυτό βάζω τα βίντεο.

    Δεν με πειράζει να μου πεις ότι "ξες φίλε εγώ χαλαρώνω πολύ ωραία με αυτό που βλέπω". Γουστάρω που το κάνεις αυτό. Πολλοί κάνουν αυτό, πολύ υγιές. Εκεί που θα μου πεις ότι "ξες λάθος κάνεις, έτσι λειτουργεί ο απο μηχανής θεός όπως στο GoT." Εκεί θα σε πώ "ντάξει μπράβο συνέχισε να κάνεις αυτό που κάνεις μην ασχοληθείς με σεναριογραφία κλπ"

    Τώρα μη κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας αυτά τα λάθη θα διδάσκονται στις σχετικές σχολές.

    Κακά τα ψέματα μάγκες ο κόσμος δεν φεύγει από ένα απίστευτο θέαμα και μαλώνει αν ήταν καλό ή κακό. Τα critically acclaimed πράγματα δεν ξενερώνουν τους μισούς. Οι πρώτες σεζόν δεν ξενέρωσαν τους μισούς.

    Πιστεύω πάντως στην ικανότητα των 2 αυτών τύπων. Δεν ξέρω τι πάθανε τελευταία τι φρίκες φάγανε, υπερκόπωση λέει κλπ κλπ κλπ αλλά πιστεύω ότι ήταν ατύχημα, μπορεί να συμβεί σε όλες τις δουλειές.
    Last edited by asimoulis; 16-05-2019 at 18:39.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  2. #3797
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default



    ΑΝΑΛΥΣΤΕ ΣΤΟΡΥΛΑΗΝ ΚΑΙ ΚΑΡΑΚΤΕΡ ΜΠΙΛΝΤΙΝ ΕΣΕΙΣ

  3. #3798
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    Default

    Quote Originally Posted by Headphones View Post
    Οσο χαζο ειναι να γκρινιαζεις για τα παντα, αλλο τοσο ειναι να δικαιολογεις τα παντα. Η συγκριση γινεται με τα στανταρτς που η ιδια σειρα εθεσε. Ουτε με τα βιβλια, ουτε με "σοβαρες μη φαντασυ" σειρες. Και το House of cards ειχε προβλημα μετα τις 2 πρωτες σεζον. Εκει μπορουμε να το σχολιασουμε επειδη δεν ειναι φαντασυ? Αυτο το "μην τη βλεπετε" πραγματικα δεν το καταλαβαινω. Και δεν ειναι μονο οι SJW και οι νερντς που λενε οτι το writing εχει προβλημα.

    H καταληξη της ντανερις ειναι λογικη, αλλα:
    1. Χτιστικε βεβιασμενα,οπως εγινε και με αλλα πραγματα στις τελευταιες 2 σεζον
    2. Εγινε σε παραλογο σημειο με υπερβολικο τροπο για να εξυπηρετησει απλα το στορυ

    Δηλαδη απο το ενα ακρο που ολα ειναι στραβα, πρεπει να πηγαινουμε στο αλλο που ολα ειναι λογικα και βγαζουν νοημα.
    Διαφωνω καθετα, τι να γινει τωρα. Για μενα το χτισιμο του χαρακτηρα της Νταενερυς ηταν αψογο, και η στροφη εγινε ακριβως την στιγμη που επρεπε να γινει. Θα ζηλευε μεχρι κι ο Τζορτζ Λουκας το πως μετατραπηκε σε Sith η κοπελα, και πιστευω οτι εγινε με αριστοτεχνικο τροπο. Δεν εγινε για να εξυπηρετησει το στορι, τα σημαδια ηταν παμπολλα, και το ειχε δηλωσει η ιδια οτι θα τα καψει ολα πολλακις. Τι αλλο επρεπε να γινει. Απλα καποιοι δε θα πειθονταν οτι η Νταενερυς της καρδιας τους τελικα μετατραπηκε σε ηβολ φιγουρα, με οποιον τροπο και να ειχε γινει.
    The rest is just

  4. #3799
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    530

    Default

    Ε τωρα μου βαζεις τον πηχη στα σταρ γουορς, που εχουν βιντεο γκειμς με καλυτερη αναπτυξη χαρακτηρων απ τις ταινιες. Οπως μπορεις να βρεις σημαδια που να δικαιολογουν κατι τετοιο, ετσι βρισκεις αλλα τοσα που κανουν αυτη την πραξη να φαινεται παραλογη. Ειναι αλλο να εισαι αμειλικτος απεναντι στους εχθρους σου και αλλο να καις γυναικοπαιδα οταν εχει τελειωσει η μαχη. Οπως ειπα, η καταληξη ειναι λογικη για μενα, δεν με νοιαζει αν η ντανερις ειναι ηβολ η οχι, αλλα εχουμε δει και σωστες μεταμορφωσεις χαρακτηρων, τι να κανουμε τωρα.

  5. #3800
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by Headphones View Post
    Ε τωρα μου βαζεις τον πηχη στα σταρ γουορς, που εχουν βιντεο γκειμς με καλυτερη αναπτυξη χαρακτηρων απ τις ταινιες. Οπως μπορεις να βρεις σημαδια που να δικαιολογουν κατι τετοιο, ετσι βρισκεις αλλα τοσα που κανουν αυτη την πραξη να φαινεται παραλογη. Ειναι αλλο να εισαι αμειλικτος απεναντι στους εχθρους σου και αλλο να καις γυναικοπαιδα οταν εχει τελειωσει η μαχη. Οπως ειπα, η καταληξη ειναι λογικη για μενα, δεν με νοιαζει αν η ντανερις ειναι ηβολ η οχι, αλλα εχουμε δει και σωστες μεταμορφωσεις χαρακτηρων, τι να κανουμε τωρα.
    Αυτό ακριβώς, λέξη προς λέξη. Η κατάληξη δεν ενόχλησε ούτε κι εμένα, άλλωστε (oh, ξέρω πως θα το μετανιώσω αυτό που γράφω τώρα) ο χαρακτήρας της Daenerys ήταν από αυτούς που παρέκλιναν περισσότερο σε σχέση με το πως τον εξέλιξε ο χοντροτεμπέλης. Αλλά και για τα δεδομένα του χαρακτήρα, όπως αυτός κινήθηκε μέσα στη σειρά, δεν ήταν αυτή η κατάληξη δικαιολογημένη, δεν της δόθηκε χρόνος, δεν της δόθηκε υπόβαθρο. Τα λέει σωστά κι αυτός απ' το μισάωρο βίντεο που πόσταρε ο Ασημούλης.

    Ξαναλέω όμως, όπως είπα απ' το πρώτο (άντε, δεύτερο γιατί το πρώτο ήταν σχεδόν μονολεκτικό) post, ότι απ' το συγκεκριμένο επεισόδιο, το μικρότερο πρόβλημα ήταν η απόφαση της Daenerys.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  6. #3801
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    Quote Originally Posted by Parasight View Post


    ΑΝΑΛΥΣΤΕ ΣΤΟΡΥΛΑΗΝ ΚΑΙ ΚΑΡΑΚΤΕΡ ΜΠΙΛΝΤΙΝ ΕΣΕΙΣ
    το κλέβω ξεδιάντροπα μαζί με το κόμμεντ
    I'll bury you in your god's fucked garden

  7. #3802
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Μόλις το πόσταρα fb ρε

  8. #3803
    Junior Member sparowk's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    25

    Default

    Spoiler
    Τραγικό φινάλε. Από την μέση και μετά απλά περίμενα πως και πως να τελειώσει. 0/10

  9. #3804
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    Spoiler
    Διαδικαστικα όλα. ΛΟΛΜΠΡΟΝ.

    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


  10. #3805
    Senior Member Lazyass's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    782

    Default

    Spoiler
    ένα επεισόδιο μόνο MEMES

  11. #3806
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Τόσο κρίμα. Και εις άλλα.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  12. #3807
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    πειτε μου τι ακριβως περιμενατε
    Vielen Dank für alles was mal war

  13. #3808
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Ευχαριστώ που ρώτησες. Εγώ περιμένω να δω τι θα γίνει με τον μικρό δράκο. Που θα το πάει ο κωλογερος . Νισάφι πλέον 8 χρόνια. Δηλαδή θα έχουμε βορρά Τζον, στανις, ντενερισ, σιδερογεννητους, Ντόρν, και δεν ξέρω γω ποιος άλλος έμεινε και έναν δράκο να κάνει ντου και αυτός. Πώς θα το μαζέψει όλο αυτο; Εκτός αν αρχίσει τους από μηχανής...θανάτους. εντάξει μετά απλά θα είναι γελοίος.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  14. #3809
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    Εντάξει κλείσιμο για μια κατά τα άλλα σπουδαία σειρά. Κάθε προηγούμενη σεζόν και καλύτερη με κορυφαία την πρώτη.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  15. #3810
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Δε μου έκανε καμία απολύτως έκπληξη όλο αυτό. Κυρίως επειδή ήταν τεράστια σκουπίδια τα δυο προηγούμενα. Όταν δε είδα, πως σκηνοθέτες του τελευταίου ήταν οι D&D, ήμουν σίγουρος για το τι πρόκειται να ακολουθήσει. Το μοναδικό στοιχείο που όχι απλά σώζεται απ' την 8η σεζόν, αλλά θεωρώ πως ήταν σε πολύ καλό επίπεδο, ήταν η μουσική επένδυση.

    Spoiler
    με εξαίρεση τη σκηνή μεταξύ Jon & Tyrion, οι διάλογοι σε ΟΛΟΚΛΗΡΟ το επεισόδιο, θα μπορούσαν να είναι από παιδική θεατρική παράσταση σε ΚΔΑΠ του Ευόσμου. Δε θέλω καν να μιλήσω για το συγκεκριμένο επεισόδιο, το μόνο που έχω να πω είναι ότι φοβάμαι για το τι πρόκειται να δούμε απ' τους δυο περκεμέδες στη συνέχεια. Τόσο τα prequels του GoT, όσο και την Star Wars τριλογία που τους ανέθεσε η κυρά-Κατίνα. Μεγάλο κρίμα, και περισσότερο με ενοχλεί το ότι έπρεπε να πάρουν 1 1/2 χρόνο για να δούμε αυτά τα 6 επεισόδια (καλύτερο όλων το 2ο για μένα σε αυτή τη σεζόν).


    Τεράστιο κεφάλαιο στην ιστορία των τηλεοπτικών σειρών, νιώθω πως δεν το σεβάστηκαν οι δημιουργοί του από κάποιο σημείο κι έπειτα. Ζήσαμε τα πάντα, το ξεκίνημα, την άνθιση, το hype, την παρακμή. Η σειρά είχε φθίνουσα πορεία, κορυφαία σεζόν η πρώτη για πολλούς λόγους, όλες έπειτα άρχισαν να πέφτουν σταδιακά, μόνο η 5η ήταν ανώτερη της προηγούμενής της κι έπειτα, απ' την 6η και μετά κατήντησε ανέκδοτο.
    Last edited by OniBocho; 21-05-2019 at 08:10.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

Similar Threads

  1. Replies: 145
    Last Post: 22-02-2012, 21:15
  2. Sex game
    By {NightStalker} in forum General Discussion
    Replies: 152
    Last Post: 18-02-2012, 09:54
  3. THE GAME BOY ΤΟ ΜΟΙΡΑΙΟ 10
    By Bullet in forum Literature
    Replies: 22
    Last Post: 25-04-2006, 18:19
  4. the Game - The Documentary
    By soulless9 in forum Albums
    Replies: 3
    Last Post: 02-06-2005, 18:31
  5. THE GAME OF SATAN (\m/)
    By When Black Roses Bloom in forum Fantasy & Strategy Games
    Replies: 1
    Last Post: 26-04-2004, 01:16

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •