Quote Originally Posted by Headphones View Post
Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
Spoiler
φορές αναρωτιέμαι αν απλά διαφωνείς ρε Φιξξξερ για να διαφωνήσεις.
Σου έχει κάνει τον Τυριον καρικατούρα, σου έχει ξεφτιλίσει τους Faceless men σου κάνει τελείως ooc των Jaqen.
Η Νταενέρις έχει γίνει σαν τον Νικολας Κέιτζ στο γκοστ ράιντερ που σκάει με την φλεγόμενη μηχανή να γαμήσει.
Δεν θα μπω στην διαδικασία να σου βγάλω σε λεπτά πόσο χρόνο τρώνε σε μαλακίες σε κάθε επεισόδιο.
Το πρόβλημά μου είναι ότι έχεις ένα γαμάτο lore με 1000-2 τρόπους να το απλώσεις και συ απλά δεν κάνεις τίποτα. Δεν έχεις πλέον ένα σετ καλών διαλόγων να λες πω ρε φίλε πόσο γάμησε.

Για κάθε σειρά έχω άλλες απαιτήσεις και με βάση αυτές την βλέπω, ε για το game of thrones περιμένω έπη όχι να λένε 3 άτομα ανέκδοτα πίνοντας κρασί μέχρι να τους βαρέσουν τα καράβια.
Σωστα ολα αυτα αλλα το προβλημα δεν εμφανιστηκε φετος. Χωρις να χω διαβασει τα βιβλια, κρινοντας το καθαρα σαν τηλεοπτικη σειρα, προφανως και υπαρχει μεγαλη αλλαγη στην ποιοτητα του writing. Δεν ειναι προβλημα ρυθμου.
Αλλα εδω που εχει φτασει, δεν μπορεις να περιμενεις οτι με καποιο μαγικο τροπο θα την στρωσουν. Μεχρι το τελος ετσι θα παει. Οπως ειπε και ο 12 stars, την βλεπουμε καθαρα απο συνηθεια. Δεν ξερω αν αυτη η αλλαγη οφειλεται στο αρχικο υλικο του μαρτιν ή στην περιορισμενη ελευθερια που μπορει να εχουν οι σεναριογραφοι. Παντως αν εγω ημουν στη θεση τους και επρεπε να τραβηξω τη σειρα για τα νουμερα η επειδη δεν υπαρχει ακομη ξεκαθαρος τροπος για να την κλεισω, θα εκμεταλλευομουν τα οραματα του μπραν για να ξεδιπλωσω ακριβως αυτο το lore και τους χαρακτηρες που υπαρχουν περα απο το timeline του GoT. Γενικα παντως ο ορισμος του wasted potential.
ε δεν διαφωνούμε σχετικά, εκεί είναι το πρόβλημα, ότι υπάρχει τρόπος να γεμίζει με επεισόδια η σειρά χωρίς να σπάει αρχίδια