Page 237 of 257 FirstFirst ... 137187227235236237238239247 ... LastLast
Results 3,541 to 3,555 of 3846

Thread: Game Οf Thrones

  1. #3541
    A1DDJZZ Magellan's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    at work
    Posts
    5,491

    Default

    Quote Originally Posted by ypersyntelikos View Post
    Κουραστικός ο τύπος που πόσταρε η ντραμσικ. Ένα προς ένα όλα όσα λέει απαντιώνται εντός της ιστορίας με κάποιον τρόπο. Τώρα αν ο τρόπος που τα απαντάει η σειρά δεν αρέσει σε κάποιους είναι άλλο θέμα.

    Σε δύο πράγματα όμως έχει δίκιο:
    Spoiler

    1) Ότι τελικά το όλο σχέδιο να πάνε να κουβαλήσουν ένα ζόμπι να το δείξουν στη Σέρσεϊ ήταν μια πατάτα. Απλά χάρισαν ένα δράκο στους ww, και
    2) Ό,τι είπε για το Θήον.

    Ναι οκ, θα συμφωνήσω ότι έχει γίνει λίγο κλισέ, με όλο το λαβ στόρυ κλπ αλλά στα παπάρια μου. Γαμάει.
    μια παρατηρηση/απορία/διαφωνία πες το οπως θες βρε αδερφε για το 1ο στο σποιλερ

    Spoiler
    Επρεπε με καποιον τροπο να δειξουν στην καριολα τι παιζει με τα ζομπι. Και να της παρουσιασουν φατσα φορα ενα, να δει με τι ακριβως εχει να κανει, ηταν ενα σχεδιο που ειχε μια λογικη. Με αρκετα ρισκα μεν, αλλα λογικο. Απλά, οπως συμβαινει συχνα στο γκοτ, δεν πηγαν τα πραγματα οπως θα ηθελαν. Επίσης, αρχικα στο σχεδιο δεν ηταν πουθενα να σκασει η θεια με τους δρακους. Οκ, θεωρησε οτι θα παει εκει και θα τους γαμησει, ο ναιτ κινγκ τους την εφερε, και πεθανε ο δρακος, γιατι για αυτους εχει απλα πεθανει, δεν ξερουν , ακομα, οτι εγινε ζομπι-δρακος.
    Γενικα ειχαν μια ιδεα , στραβωσε και τωρα τρεχουμε.

    τωρα αν υπηρχε κανας αλλος πιο ευκολος και ασφαλης τροπος να ενημερωσουν την σερσει η αν ειχε νοημα να την ενημερωσουν,δεν ξερω, ας μας πουνε οι ειδικοι
    I swear on tomorrow, if you take this chance
    Our lives are this moment, the music - the dance
    And here in this labyrinth of lost mysteries
    I close my eyes on this night and you're all that I see

  2. #3542
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    αν δεν μας άρεσε δεν θα το βλέπαμε και στ'αρχίδια μας
    ή
    μας άρεσε στην αρχή , τώρα είναι σκατά, αλλά επειδή το σεταπ είναι γαμηστερό θέλουμε να δούμε που θα εξελιχθεί
    ή
    μας άρεσε στην αρχή μας αρέσει και τώρα που είναι -insert οτι θες- αλλά δεν θα γίνουμε και ψηφοφόροι Κούλη
    ή
    μας άρεσε στην αρχή μας αρέσει και τώρα και άντε γαμηθείτε
    (τα έπιασα όλα ?)
    Σε όποια κατηγορία και αν είμαστε, κρατάμε το θρεντ ζωντανό και το ζούμε στα στενά
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  3. #3543
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    αν δεν μας άρεσε δεν θα το βλέπαμε και στ'αρχίδια μας
    ή
    μας άρεσε στην αρχή , τώρα είναι σκατά, αλλά επειδή το σεταπ είναι γαμηστερό θέλουμε να δούμε που θα εξελιχθεί
    ή
    μας άρεσε στην αρχή μας αρέσει και τώρα που είναι -insert οτι θες- αλλά δεν θα γίνουμε και ψηφοφόροι Κούλη
    ή
    μας άρεσε στην αρχή μας αρέσει και τώρα και άντε γαμηθείτε
    (τα έπιασα όλα ?)
    Σε όποια κατηγορία και αν είμαστε, κρατάμε το θρεντ ζωντανό και το ζούμε στα στενά
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  4. #3544
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    Quote Originally Posted by When Black Roses Bloom View Post
    Quote Originally Posted by Krux View Post
    μάριε και εμείς καυστική κριτική του κάναμε, εσείς γιατί αντιδράτε;
    Νομίζω ότι έχει να κάνει με το "με ποιανού το μέρος είσαι" στην προκειμένη περίπτωση, προς τα ποιά κριτική/γνώμη γέρνεις. Αν ερχόταν κάποιος και σου έλεγε όταν έπαιζες Necrons "οι tombguards είναι για κλάμματα" θα αντιδρούσες?

    γιατί λες "όταν", ακόμα necrons παίζω .
    ναι φυσικά θα αντιδρούσα λέγοντας αυτό που πιστεύω, όπως και σε κάθε περίπτωση που έχω διαφορετική άποψη από κάποιον άλλο σε ένα θέμα. εγώ γέρνω στην άποψη οτι το GoT είναι μια εξαιρετική fantasy themed σειρά που όμοια της πιστεύω θα κάνουμε πάααρα πολλά χρόνια να ξαναδούμε, αν ξαναδούμε. απλά δεν κατάλαβα γιατί είμαστε θείτσες (γραφικοί) όσοι αντιδράμε στα γραφόμενα του τύπου που έκανε c/p η ντράμσικ.
    Last edited by Krux; 30-08-2017 at 16:13.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  5. #3545
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    αν δεν μας άρεσε δεν θα το βλέπαμε και στ'αρχίδια μας
    ή
    μας άρεσε στην αρχή , τώρα είναι σκατά, αλλά επειδή το σεταπ είναι γαμηστερό θέλουμε να δούμε που θα εξελιχθεί
    ή
    μας άρεσε στην αρχή μας αρέσει και τώρα που είναι -insert οτι θες- αλλά δεν θα γίνουμε και ψηφοφόροι Κούλη
    ή
    μας άρεσε στην αρχή μας αρέσει και τώρα και άντε γαμηθείτε
    (τα έπιασα όλα ?)
    Σε όποια κατηγορία και αν είμαστε, κρατάμε το θρεντ ζωντανό και το ζούμε στα στενά
    kai eimai kai egw. pou m aresei kai apla arnoumai na to dw.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  6. #3546
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    530

    Default

    Quote Originally Posted by 12 stars circle your brow View Post
    Η σειρά όντως έχει κατρακυλήσει από το πως ξεκίνησε και αυτό δεν αλλάζει, περνάμε καλά (όσοι μπορούμε) με αυτό που βλέπουμε κι αυτό είναι όλο.
    Αυτό.

  7. #3547
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Quote Originally Posted by Krux View Post
    Quote Originally Posted by When Black Roses Bloom View Post
    Quote Originally Posted by Krux View Post
    μάριε και εμείς καυστική κριτική του κάναμε, εσείς γιατί αντιδράτε;
    Νομίζω ότι έχει να κάνει με το "με ποιανού το μέρος είσαι" στην προκειμένη περίπτωση, προς τα ποιά κριτική/γνώμη γέρνεις. Αν ερχόταν κάποιος και σου έλεγε όταν έπαιζες Necrons "οι tombguards είναι για κλάμματα" θα αντιδρούσες?

    γιατί λες "όταν", ακόμα necrons παίζω .
    ναι φυσικά θα αντιδρούσα λέγοντας αυτό που πιστεύω, όπως και σε κάθε περίπτωση που έχω διαφορετική άποψη από κάποιον άλλο σε ένα θέμα. εγώ γέρνω στην άποψη οτι το GoT είναι μια εξαιρετική fantasy themed σειρά που όμοια της πιστεύω θα κάνουμε πάααρα πολλά χρόνια να ξαναδούμε, αν ξαναδούμε. απλά δεν κατάλαβα γιατί είμαστε θείτσες (γραφικοί) όσοι αντιδράμε στα γραφόμενα του τύπου που έκανε c/p η ντράμσικ.
    Για μένα είστε θείτσες επειδή δεν παραδέχεστε την κατακόρυφη πτώση στην ποιότητα και άμυαλη χολυγουντοποίηση μιας σειράς που ξεκίνωντας έθεσε τελείως διαφορετικά στάνταρντς. Δεν είναι γραμμένη η κριτική από κάποιον που σιχαίνεται και κράζει το GoT, είναι γραμμένη από κάποιον που προφανώς το κωλογούσταρε και ξενέρωσε τη ζωή του με ένα σωρό πράγματα που δεν έχουν θέση στη σειρά που βλέπει τα τελευταία 6 χρόνια.
    Κι εγώ συνεχίζω και το βλέπω, και φυσικά θα συνεχίσω μέχρι τέλους. Και το διασκεδάζω. Αυτό δε σημαίνει πως δε βλέπω και την κατρακύλα όμως και πως δε θα τη σχολιάσω.

    Είστε βασικά η ανθρώπινη απόδειξη αυτού που παρέθεσε σε κάποια φάση ο κόμμισαρ (νομίζω), κάποιον της παραγωγής να λέει πως οκ μωρέ, υπάρχουν τρύπες και ακυρίλες, αλλά δε φοβόμαστε επειδή είναι πολύ ποπ σειρά το GoT και κλάιν. Με άλλα λόγια, οκ, τώρα που φτάσαμε να μας βλέπει κι ο κάθε τελειωμένος, ας χώσουμε απλά δράκους, cgi, ειδύλια και καμιά μάχη να το κλείσουμε πανηγυρικά για τους ουγκ, και σιγά μη ζοριζόμαστε να συνεχίσουμε σεναριακά το λογοτεχνικό έργο του άλλου. Λες και θα το προσέξει κανείς!

  8. #3548
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Λογοτεχνικό έργο.
    Life begins at 45°.

  9. #3549
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Nαι, είναι λογοτεχνικό έργο ένα μυθιστόρημα 6-7 χιλιάδων σελίδων τελευταία φορά που τσέκαρα.

  10. #3550
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    αυτό ακριβώς που είπε ο πλιτς. από την αρχή τα βιβλία δεν είναι κάτι σπουδαίο λογοτεχνικά. είναι ένα ελαφρύ ανάγνωσμα για παραλία ή για να χαλαρώσεις μετά τη δουλειά.
    διασκεδαστικότατο μεν, δεν αντιλέγω, αλλά το ίδιο είναι και η σειρά. διασκέδαση με ξύλο, βυζιά, δολοπλοκίες και μαγεία. ένα παραμύθι για μεγάλους. αυτό είναι. γι'αυτό το βλέπουμε.
    το ότι εντοπίζουμε σεναριακές τρύπες, ασυνέχειες ή ανακρίβειες κ καθόμαστε να ασχοληθούμε τόσο ώστε να γράψουμε δοκίμιο πολλών σελίδων για κράξιμο, είναι σα να κράζουμε την κοκκινοσκουφίτσα για έλειψη ρεαλισμού.
    Rock or Nothing

  11. #3551
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    Quote Originally Posted by Drumsick View Post
    Quote Originally Posted by Krux View Post
    Quote Originally Posted by When Black Roses Bloom View Post

    Νομίζω ότι έχει να κάνει με το "με ποιανού το μέρος είσαι" στην προκειμένη περίπτωση, προς τα ποιά κριτική/γνώμη γέρνεις. Αν ερχόταν κάποιος και σου έλεγε όταν έπαιζες Necrons "οι tombguards είναι για κλάμματα" θα αντιδρούσες?

    γιατί λες "όταν", ακόμα necrons παίζω .
    ναι φυσικά θα αντιδρούσα λέγοντας αυτό που πιστεύω, όπως και σε κάθε περίπτωση που έχω διαφορετική άποψη από κάποιον άλλο σε ένα θέμα. εγώ γέρνω στην άποψη οτι το GoT είναι μια εξαιρετική fantasy themed σειρά που όμοια της πιστεύω θα κάνουμε πάααρα πολλά χρόνια να ξαναδούμε, αν ξαναδούμε. απλά δεν κατάλαβα γιατί είμαστε θείτσες (γραφικοί) όσοι αντιδράμε στα γραφόμενα του τύπου που έκανε c/p η ντράμσικ.


    Για μένα είστε θείτσες επειδή δεν παραδέχεστε την κατακόρυφη πτώση στην ποιότητα και άμυαλη χολυγουντοποίηση μιας σειράς που ξεκίνωντας έθεσε τελείως διαφορετικά στάνταρντς. Δεν είναι γραμμένη η κριτική από κάποιον που σιχαίνεται και κράζει το GoT, είναι γραμμένη από κάποιον που προφανώς το κωλογούσταρε και ξενέρωσε τη ζωή του με ένα σωρό πράγματα που δεν έχουν θέση στη σειρά που βλέπει τα τελευταία 6 χρόνια.
    Κι εγώ συνεχίζω και το βλέπω, και φυσικά θα συνεχίσω μέχρι τέλους. Και το διασκεδάζω. Αυτό δε σημαίνει πως δε βλέπω και την κατρακύλα όμως και πως δε θα τη σχολιάσω.

    Είστε βασικά η ανθρώπινη απόδειξη αυτού που παρέθεσε σε κάποια φάση ο κόμμισαρ (νομίζω), κάποιον της παραγωγής να λέει πως οκ μωρέ, υπάρχουν τρύπες και ακυρίλες, αλλά δε φοβόμαστε επειδή είναι πολύ ποπ σειρά το GoT και κλάιν. Με άλλα λόγια, οκ, τώρα που φτάσαμε να μας βλέπει κι ο κάθε τελειωμένος, ας χώσουμε απλά δράκους, cgi, ειδύλια και καμιά μάχη να το κλείσουμε πανηγυρικά για τους ουγκ, και σιγά μη ζοριζόμαστε να συνεχίσουμε σεναριακά το λογοτεχνικό έργο του άλλου. Λες και θα το προσέξει κανείς!
    εγω δεν βλεπω καμια κατακορυφη πτωση. ισα ισα θεωρω ιδιαιτερα ενδιαφερουσα την σειρα ακομα και την παρακολουθω με πολυ μεγαλο ενδιαφερον. κατα τα αλλα το ποστ σου για ακομα μια φορα ειναι ενας εμετος ελιτισμου. θειτσες, ανθρωπινη αποδειξη, ο καθε τελειωμενος κλπ. καλη συνεχεια ευχομαι.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  12. #3552
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    αν δεν μας άρεσε δεν θα το βλέπαμε και στ'αρχίδια μας
    ή
    μας άρεσε στην αρχή , τώρα είναι σκατά, αλλά επειδή το σεταπ είναι γαμηστερό θέλουμε να δούμε που θα εξελιχθεί
    ή
    μας άρεσε στην αρχή μας αρέσει και τώρα που είναι -insert οτι θες- αλλά δεν θα γίνουμε και ψηφοφόροι Κούλη
    ή
    μας άρεσε στην αρχή μας αρέσει και τώρα και άντε γαμηθείτε
    (τα έπιασα όλα ?)
    Σε όποια κατηγορία και αν είμαστε, κρατάμε το θρεντ ζωντανό και το ζούμε στα στενά
    Βασικά αυτό.

    Από κει και πέρα, θα ήθελα να κάνω ένα γενικότερο σχόλιο στον θεσμό της κριτικής και στο τι σημαίνει αυτή σήμερα. Όσοι δεν είναι μικρότεροι από τη μισή μου ηλικία, θα θυμούνται φαντάζομαι την εποχή κατά την οποία δεν υπήρχε ευρυζωνικό διαδίκτυο και επομένως όχι ευρέως και δωρεάν διαθέσιμο οτιδήποτε έχει να κάνει με μουσική, εικόνα, διάβασμα. Επομένως λοιπόν δεν υπήρχε τρόπος να έχουμε προσωπική άποψη για κάποιον δίσκο/ταινία πριν τον ακούσουμε/τη δούμε και για να την αποκτήσουμε έπρεπε να πληρώσουμε ώστε να τα αποκτήσουμε. Επειδή λοιπόν δεν ήμασταν ο γιοι του Σωκράτη και δε γινόταν να γιολάρουμε συνέχεια αγοράζοντας τα πάντα και ό,τι κάτσει, είχαμε τα περιοδικά όπου διάφοροι τύποι έγραφαν ΚΡΙΤΙΚΕΣ (αγγλιστί, REVIEWS), οπότε ανάλογα με τον εκάστοτε γράφοντα, αποφασίζαμε αν θα επενδύσουμε οικονομικά σε έναν δίσκο ή σε μια ταινία ή σε ένα βιβλίο κλπ. Προσωπικά, πριν 15-20 και βάλε χρόνια, αυτός ήταν ο τρόπος μου για να ανακαλύπτω νέα πράγματα (πέρα από συστάσεις φίλων προφανώς), πέφτοντας και σε μουφάρες πότε-πότε στην πορεία σαφώς. Αυτό λοιπόν ήταν και το αρχικό νόημα και λόγος ύπαρξης της ΚΡΙΤΙΚΗΣ.

    Αυτό βέβαια σήμερα έχει προφανώς αλλάξει άρδην. Κάποιος θα μπορούσε να πει ότι ουσιαστικά δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης για τις κριτικές, από τη στιγμή μάλιστα που τα πάντα είναι ελεύθερα διαθέσιμα και ο καθένας μπορεί να αποκτήσει ιδία άποψη και να το παίξει κριτικός από το blog του. Κάποιος που βρίσκει πρακτική χρησιμότητα από τη σημερινή κατάσταση είναι περισσότερο μια δισκογραφική εταιρία ή μια εταιρία παραγωγής τηλεοπτικών προϊόντων, καθώς αυτό τους δίνει τον παλμό της κοινής γνώμης και μπορεί να ελέγξει τα επόμενά βήματά τους. Για τον απλό ακροατή, τι; Κατ'εμέ, μια κριτική χρηισμεύει μόνο στο να ανακαλύψει κάποιος την ύπαρξη κάποιου πράγματος που είναι πολύ πιθανό να του αρέσει. Από κει και πέρα, κάποιος χρειάζεται 10 λεπτά για να κατεβάσει ένα άλμπουμ, ακόμη λιγότερα για να ακούσει δείγματα στο youtube, κάτι αντίστοιχο και με οτιδήποτε άλλο. Υπάρχει περίπτωση κάποιος να αρκεστεί ΜΟΝΟ στο ότι θα διαβάσει μια κριτική για κάτι και να μη δοκιμάσει από μόνος του; Δε νομίζω.

    Πηγαίνοντας λοιπόν πιο πολύ στο προκείμενο. Όλοι όσοι γράφουμε εδώ έχουμε δει την 7η σεζόν (αλλιώς είμαστε μαλάκες γιατί θα σποϊλεριαστούμε) και ξέρουμε αν μας άρεσε ή όχι. Ο μαλάκας που έγραψε το κατεβατό στο fb και μετέφερε εδώ η Drumsick, τι ουσιαστικό νόημα έχει η κριτική του; Μήπως να αποτρέψει καποιον από το να δει τη σεζόν; Προφανώς και δεν υπάρχει τέτοιο θέμα για τους λόγους που ήδη αναλύσαμε. Αν συμφωνήσω μαζί του οκ, αν διαφωνώ μαζί του και έχω καυλώσει από το season finale, υπάρχει περίπτωση να ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΕΙ ΓΝΩΜΗ; Επίσης προφανώς όχι, οπότε ποιο το νόημα; Κατ'εμέ, τίποτα άλλο από το να θρέψει το εγώ του και να πει "σας γάμησα και είστε όλοι μαλάκες όσοι διαφωνείτε μαζί μου", γιατί μου φαντάζει λίγο δύσκολο το ΗΒΟ να νιώθει το παραμικρό αεράκι στα αρχίδια του.

    Και θα με ρωτήσεις φίλε ERίτη, τότε να μη γράφουμε ποτέ κανείς τη γνώμη του; Και τι θα γίνει η ανθρώπινη επικοινωνία, το ER και όλα αυτά; Σαφώς και δε λέω κάτι τέτοιο, το πρόβλημά μου είναι αρχικά το ύφος με το οποίο κάποιος προσεγγίζει να κριτικάρει κάτι. Αν έρχεσαι με ύφος χιλίων καρδιναλίων να μου πεις ότι είναι μαλάκας όποιος δε συμμερίζεται τη γνώμη σου για μια γαμημένη σειρά ή για ένα γαμημένο δίσκο και μάλιστα παραθέτεις και επιχειρήματα περί αντικειμενικότητας (ΓΙΑ ΜΙΑ ΓΜΑΗΜΕΝΗ ΣΕΙΡΑ Ή ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΔΙΣΚΟ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ), μάντεψε ποιος είναι ηλίθιος εξ αρχής. Η άποψη είναι σαν την κωλοτρυπίδα και όλα αυτά, από κει και πέρα η πόλωση και η έντονη αντιπαλότητα για ένα θέμα που έχει να κάνει με ποπ κουλτούρα χωρίς άλλες προεκτάσεις, τι σκατά νόημα έχει; Δε λέω να μη συζητάμε βγάζοντας τον νερντ που κρύβουμε μέσα μας, όλο αυτό προσθέτει στην πώρωση και γαμώ. Αλλά όταν κάποιος προσπαθεί να ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΠΕΡΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΤΗΤΑΣ (πες το ρεαλιστικότητα, σεναριακή συνέπεια, σκηνοθεσία οτιδήποτε σκατά) πραγματικά με ξεπερνάει. Άλλος ρίχνει στον Καιάδα εξ ορισμού όλες τις superhero ταινίες γιατί είναι ποιοτικός και δεν ταιριάζουν με την αισθητική του, άλλος το τελευταίο Paradise Lost γιατί είναι butthurt από τα brutal φωνητικά, άλλος ξενερώνει από τις διαφορές με τα βιβλία, άλλος δε μπορεί να βλέπει σειρά με μέτριο ΣΙΝΕΜΑΤΟΓΚΡΑΦΙ κ.ο.κ., το πρόβλημά μου σαφώς δεν είναι αυτό από μόνο του αλλά το ότι αυτοί βγαίνουν με ύφος κατόχου της απόλυτης αλήθειας και νιώθουν ότι γαμάνε. Μάντεψε μαλάκα, δε γαμάς και στ'αρχίδια μου και αυτή είναι η μόνη απάντηση που θα πάρεις από μένα. Ναι κάποτε έπεφτα στη λούμπα να εμπλακώ στο εν λόγω τριπάκι
    για κουβέντα αλλά ευτυχώς μετά από τόσα χρόνια έμαθα και δεν υπάρχει περίπτωση πια. Όταν μάθεις κι εσύ, τα λέγαμε.

  13. #3553
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Δεν είναι καν διασκεδαστική η "λογοτεχνία" του. Μετά το 3ο-4ο βιβλίο, χρειάζεται willpower >9000 για να συνεχίσεις να διαβάζεις.

    Γι'αυτό προτιμούμε τη σειρά, με όλες τις ατέλειές της.
    Life begins at 45°.

  14. #3554
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    άλλη σειρά όμως αυτή που τραβάει ολόκληρη σεζόν για να πει την ιστορία ενός χαρακτήρα, κι άλλη αυτή που σε ένα επεισόδιο: (ΣΠΟΪΛΕΡΣ)

    σκοτώνει littlefinger χωρίς να εξηγήσει πώς τον κατάλαβε ξαφνικά η άλλη
    πηδιούνται γιάννης και ντάνης (οκ είχαμε προετοιμαστεί) - btw bran, δείξε μας ότι είναι ανηψιός της και ο σωστός διάδοχος!
    την κοπανάει ο τζίμης από την 7σεζον κολλητή του
    γκρεμίζεται το τείχος

    όλα αυτά άλλοτε θα ήταν κλιφφχάνγκερ από μόνα τους, τώρα είναι τόση η βιασύνη να κλείσει η σειρά αλλά και η εμφανής συγγραφή από tv runners κι όχι μούσια dnd καμμένο συγγραφέα, που τα βλέπεις και δε σου καίγεται όσο καρφί θα έπρεπε.

  15. #3555
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Quote Originally Posted by ypersyntelikos View Post
    Κουραστικός ο τύπος που πόσταρε η ντραμσικ. Ένα προς ένα όλα όσα λέει απαντιώνται εντός της ιστορίας με κάποιον τρόπο. Τώρα αν ο τρόπος που τα απαντάει η σειρά δεν αρέσει σε κάποιους είναι άλλο θέμα.

    Σε δύο πράγματα όμως έχει δίκιο:
    Spoiler

    1) Ότι τελικά το όλο σχέδιο να πάνε να κουβαλήσουν ένα ζόμπι να το δείξουν στη Σέρσεϊ ήταν μια πατάτα. Απλά χάρισαν ένα δράκο στους ww, και
    2) Ό,τι είπε για το Θήον.

    Ναι οκ, θα συμφωνήσω ότι έχει γίνει λίγο κλισέ, με όλο το λαβ στόρυ κλπ αλλά στα παπάρια μου. Γαμάει.
    Αυτο. Για τα περισσοτερα υπαρχουν απαντησεις. Δε χρειαζεται πολυ φαντασια πχ να καταλαβεις γιατι καποιος σαν τον LF ξεκινησε τον πολεμο Stark - Lannisters ή όλες τις υπολοιπες δολοπλοκιες του. Chaos is a ladder λεμε.
    Ειπαμε εχει τρυπιτσες. Αλλα κατι τετοια ποστ σαν του τυπου που παρουσιαζουν τη σειρα σουρωτηρι, και η πλειοψηφια αυτων που γραφει και αναφερει ως τρυπες μου δειχνουν οτι... μαλλον δεν καταλαβε και πολλα ( η δεν θελει να καταλαβει) - περα απο καποια σημεια που λες 'οντως αυτο ηταν οφφ'

    Ρε Phantom, δηλαδη χρειαζοσουν να σου δειξει πως ακριβως καταλαβε η Αρυα τον Little Finger? Δεν μπορουσες να φανταστεις? Ειναι σχεδον αυτονοητο δηλαδη, ποσο μαλλον μαζι με τον Μπραν που γνωριζε οσα ειχε κανει ο LF συν το οτι η Αρυα παρακολουθουσε τον LF και ετσι βρηκε το Note (που σημαινει οτι ηδη τον υποψιαζοταν)

    Oλα αυτα που λες δεν γιναν σε ενα επεισοδιο, προετοιμαζονται εδω και πολυ καιρο
    Last edited by VidnaObmana; 30-08-2017 at 22:31.
    Let The Freak Flag Fly!

Similar Threads

  1. Replies: 145
    Last Post: 22-02-2012, 21:15
  2. Sex game
    By {NightStalker} in forum General Discussion
    Replies: 152
    Last Post: 18-02-2012, 09:54
  3. THE GAME BOY ΤΟ ΜΟΙΡΑΙΟ 10
    By Bullet in forum Literature
    Replies: 22
    Last Post: 25-04-2006, 18:19
  4. the Game - The Documentary
    By soulless9 in forum Albums
    Replies: 3
    Last Post: 02-06-2005, 18:31
  5. THE GAME OF SATAN (\m/)
    By When Black Roses Bloom in forum Fantasy & Strategy Games
    Replies: 1
    Last Post: 26-04-2004, 01:16

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •