Page 172 of 257 FirstFirst ... 72122162170171172173174182222 ... LastLast
Results 2,566 to 2,580 of 3846

Thread: Game Οf Thrones

  1. #2566
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    Symfwnw oti htan to kalytero episodeio ths season. Blepotan euxarista kai cringara mono (gia allh mia fora) me to pws exoune kanei optika tous others. Sxedon den tous 3exwrizeis apo ta wights. Kata ta alla olo to ep htan original material opote den exw na grinia3w gia tipota. Par ola auta, adynatw na katalabw giati htan aparaithto to provocation tou other sto telos. Cheap "come at me bro, what up!" skhnh pou fthnainei thn olh skhnh pou prohgh8ike.

    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


  2. #2567
    Whatever situation Urlic's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    internet
    Posts
    221

    Default

    Quote Originally Posted by antimusic View Post
    Quote Originally Posted by Art In Haste View Post
    Quote Originally Posted by Urlic View Post
    Το καλύτερο επεισόδιο της 5ης σεζόν χωρίς αμφιβολία. Τώρα όσο κόλλημα έχουν φάει αυτοί που διαβάζουν τα βιβλία και κάνουν σύγκριση με τη σειρά . Δεν θα δουν τη σειρά από την οπτική γωνιά σαν τηλεθέαση σαν ερμηνείες σαν παραγωγή (που δεν ξανάγινε). και θα κολλάνε μόνο στις ομοιότητες με τα βιβλία.Δεν βλέπετε την καλύτερη παραγωγή από όλες τις πλευρές στην ιστορία της τηλεόρασης ? Πείτε μου ρε μάγκες σε πια κινηματογραφικη ταινία τέτοιου είδους (εκτός του άρχοντα) τα τελευταία 10 χρόνια υπήρξε τέτοιο επος
    Εκθειάζεις την ίδια παραγωγή που έχει κάνει αυτό.... (ο τίτλος φυσικά είναι λάθος, μη ψαρώνετε)



    και σε περίπτωση που δεν κατάλαβες δες και αυτό.
    οτι τι δηλαδή, στην παραγωγή είναι τόσο άχρηστοι που ξέχασαν οτι τον είχαν ξαναχρησιμοποιήσει;
    Καλά ότι να ναι .Συγκρίνει έναν δεύτερο τρίτο ρόλο από ένα παιδάκι με όλο την οργάνωση.Μεγα λάθος ε? κάνανε?
    Last edited by Urlic; 02-06-2015 at 17:32.
    [IMG][/IMG]

  3. #2568
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    12stars, σαν να το έχεις πάρει λίγο σοβαρότερα από όσο πρέπει ε. Δλδ πού να αρχίσω και να τρολάρω σοβαρά.

  4. #2569
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by 12 stars circle your brow View Post
    Εν αρχή ην ο ονιμπότσο, πλέον έχετε πάρει εργολαβία με τον Πάρασαητ τα απαντητικά ποστς σε οποιαδήποτε αντίθετη άποψη. Το πρόβλημα σας δεν είναι τα σπόιλερς, δεν είναι ούτε οι συγκρίσεις μεταξύ βιβλίων/σειράς. Και μόνο που υπάρχει κόσμος που έχει διαβάσει τα βιβλία και εκφράζει αντίθετη γνώμη, για τον χ,ψ οιοδήποτε γαμημένο λόγο, ξεκινάτε μούτζες και πόλεμο. Μετά όμως ακολουθούν αυτά τα ποστς
    Εγώ μια απορία έχω: Όλοι όσοι λένε για το σημερινό ότι ήταν επιτέλους ένα καλό επεισόδιο μετά από μια μέτρια σεζόν, τι φάση; Δλδ όντως περιμένουν να γίνεται τέτοιος χαμός σε κάθε επεισόδιο; Ακόμη κι αν δεν το απαιτεί η ροή της ιστορίας ή το buildup που γίνεται; Ή μήπως δεν έχουν ενδιαφέρον τα άλλα storylines που τρέχουν παράλληλα; Μόνο μάχες και ξύλο και αίμα ακόμη και χωρίς λόγο και όλα καλά; Δλδ να είχαμε έναν red wedding ή μια μάχη στο Blackwater κάθε βδομάδα ξέρω γω; Τι νόημα θα έβγαινε τότε; Η αναμονή και το buildup δίνουν όλο το βάρος σε κάθε γεγονός νομίζω. Ψαχτείτε λίγο ξέρω γω.
    παίρνετε απαντήσεις και ξανα τα ίδια. Κι επειδή πλέον χαζολογάω er για να κάνω λίγη πλάκα και δεν αντέχω την ξινίλα σας, από δω και πέρα μόνο θεατής.
    Επειδη πολυ μας τα πρηξες και κουραστηκα, ΟΛΑ οσα γραφεις ειναι ανακριβη.

    1. Ολες οι αντιθετες αποψεις ειναι καλοδεχουμενες. Προσωπικα, χαλιεμαι με αρκετα πραγματα στο GoT, κι οταν χαλιεμαι, το γραφω. Δες Dorne κτλ.
    2. Μας ενοχλουν ΜΟΝΟ τα σποιλερς και ΜΟΝΟ η συγκριση βιβλιων/σειρας. Το κραξιμο σειρας, δε μας ενοχλει οταν γινεται οντως για τη σειρα. Ξαναδες Dorne κτλ.
    3. Δεν εχουμε παρει καμια εργολαβια, απλα ειμαστε περισσοτερο μαλακες που ασχολουμαστε. Κανε ενα κοπο και δες οτι στις τελευταιες 5 σελιδες εχουν ασχοληθει μεχρι κι ο Kasrith και ο Ulric για να αναφερουν πως τελος παντων ΣΠΕ πια με τα γαμωβιβλια.
    4. Μουτζες και πολεμο. Θελεις να μετρησεις τις μουτζες που εχουμε φαει εγω κι ο Παρασαητ? Κανε μου τη χαρη. Α επισης /care μουτζες και πολεμο ρε μλκ. Λες και εισαι στο νηπιαγωγειο.


    Απλα τη δικη σου αντιθετη αποψη:

    αλφα) την παρουσιαζεις ως πιο "σωστη" με το φοβερο επιχειρημα οτι "ξερεις τι γινεται στην πραγματικοτητα"
    βητα) την παρουσιαζεις ως πιο "γαματη" επειδη εισαι τερμα γαματος χρηστης
    γαμμα) την παρουσιαζεις ως πιο "ανεξαρτητη" επειδη μας εχεις τονισει οτι δε βασιζεται στις διαφορες βιβλιων/σειρας, αλλα στο Καθαρα Ανωτατο Γουστο σου στον Κινηματογραφο και τις Τεχνες.

    Και για να συνοψισω, το θρεντ το εχουμε κανει ΣΚΑΤΑ εγω κι ο Παρασαητ γιατι ασχολουμαστε, αλλα κυριως το εχετε κανει ΣΚΑΤΑ εσυ, ο Onibocho, ο Mormengil (που τουλαχιστον γραφει ξεκαθαρα οτι το προβλημα του ειναι οτι: τα βιβλια? τα χουν γαμησει τη μανα), ο Art In Haste (το παιδι γραφει τουλαχιστον σοβαρα πραγματα) και ο atom smasher που εχετε τα εξης κοινα:

    (i) τι εκπληξη.... ξερεις.
    (ii) κραζετε σκηνοθεσια, στορυ, μαχες, ηθοποιια, παραγωγη, και οτιδηποτε εχει να κανει με τη σειρα.

    Ριξτε μουτζες αφοβα, δε με ενοχλει πλεον τιποτα σε αυτο το θρεντ, γι αυτο και καθομαι να απανταω για 100η φορα χωρις κανενα λογο και νοημα.

  5. #2570
    Whatever situation Urlic's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    internet
    Posts
    221

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Quote Originally Posted by 12 stars circle your brow View Post
    Εν αρχή ην ο ονιμπότσο, πλέον έχετε πάρει εργολαβία με τον Πάρασαητ τα απαντητικά ποστς σε οποιαδήποτε αντίθετη άποψη. Το πρόβλημα σας δεν είναι τα σπόιλερς, δεν είναι ούτε οι συγκρίσεις μεταξύ βιβλίων/σειράς. Και μόνο που υπάρχει κόσμος που έχει διαβάσει τα βιβλία και εκφράζει αντίθετη γνώμη, για τον χ,ψ οιοδήποτε γαμημένο λόγο, ξεκινάτε μούτζες και πόλεμο. Μετά όμως ακολουθούν αυτά τα ποστς
    Εγώ μια απορία έχω: Όλοι όσοι λένε για το σημερινό ότι ήταν επιτέλους ένα καλό επεισόδιο μετά από μια μέτρια σεζόν, τι φάση; Δλδ όντως περιμένουν να γίνεται τέτοιος χαμός σε κάθε επεισόδιο; Ακόμη κι αν δεν το απαιτεί η ροή της ιστορίας ή το buildup που γίνεται; Ή μήπως δεν έχουν ενδιαφέρον τα άλλα storylines που τρέχουν παράλληλα; Μόνο μάχες και ξύλο και αίμα ακόμη και χωρίς λόγο και όλα καλά; Δλδ να είχαμε έναν red wedding ή μια μάχη στο Blackwater κάθε βδομάδα ξέρω γω; Τι νόημα θα έβγαινε τότε; Η αναμονή και το buildup δίνουν όλο το βάρος σε κάθε γεγονός νομίζω. Ψαχτείτε λίγο ξέρω γω.
    παίρνετε απαντήσεις και ξανα τα ίδια. Κι επειδή πλέον χαζολογάω er για να κάνω λίγη πλάκα και δεν αντέχω την ξινίλα σας, από δω και πέρα μόνο θεατής.
    Επειδη πολυ μας τα πρηξες και κουραστηκα, ΟΛΑ οσα γραφεις ειναι ανακριβη.

    1. Ολες οι αντιθετες αποψεις ειναι καλοδεχουμενες. Προσωπικα, χαλιεμαι με αρκετα πραγματα στο GoT, κι οταν χαλιεμαι, το γραφω. Δες Dorne κτλ.
    2. Μας ενοχλουν ΜΟΝΟ τα σποιλερς και ΜΟΝΟ η συγκριση βιβλιων/σειρας. Το κραξιμο σειρας, δε μας ενοχλει οταν γινεται οντως για τη σειρα. Ξαναδες Dorne κτλ.
    3. Δεν εχουμε παρει καμια εργολαβια, απλα ειμαστε περισσοτερο μαλακες που ασχολουμαστε. Κανε ενα κοπο και δες οτι στις τελευταιες 5 σελιδες εχουν ασχοληθει μεχρι κι ο Kasrith και ο Ulric για να αναφερουν πως τελος παντων ΣΠΕ πια με τα γαμωβιβλια.
    4. Μουτζες και πολεμο. Θελεις να μετρησεις τις μουτζες που εχουμε φαει εγω κι ο Παρασαητ? Κανε μου τη χαρη. Α επισης /care μουτζες και πολεμο ρε μλκ. Λες και εισαι στο νηπιαγωγειο.


    Απλα τη δικη σου αντιθετη αποψη:

    αλφα) την παρουσιαζεις ως πιο "σωστη" με το φοβερο επιχειρημα οτι "ξερεις τι γινεται στην πραγματικοτητα"
    βητα) την παρουσιαζεις ως πιο "γαματη" επειδη εισαι τερμα γαματος χρηστης
    γαμμα) την παρουσιαζεις ως πιο "ανεξαρτητη" επειδη μας εχεις τονισει οτι δε βασιζεται στις διαφορες βιβλιων/σειρας, αλλα στο Καθαρα Ανωτατο Γουστο σου στον Κινηματογραφο και τις Τεχνες.

    Και για να συνοψισω, το θρεντ το εχουμε κανει ΣΚΑΤΑ εγω κι ο Παρασαητ γιατι ασχολουμαστε, αλλα κυριως το εχετε κανει ΣΚΑΤΑ εσυ, ο Onibocho, ο Mormengil (που τουλαχιστον γραφει ξεκαθαρα οτι το προβλημα του ειναι οτι: τα βιβλια? τα χουν γαμησει τη μανα), ο Art In Haste (το παιδι γραφει τουλαχιστον σοβαρα πραγματα) και ο atom smasher που εχετε τα εξης κοινα:

    (i) τι εκπληξη.... ξερεις.
    (ii) κραζετε σκηνοθεσια, στορυ, μαχες, ηθοποιια, παραγωγη, και οτιδηποτε εχει να κανει με τη σειρα.

    Ριξτε μουτζες αφοβα, δε με ενοχλει πλεον τιποτα σε αυτο το θρεντ, γι αυτο και καθομαι να απανταω για 100η φορα χωρις κανενα λογο και νοημα.
    Ρε παιδια , ΑΥΤΟ το thread κατ εμε πρεπει να εχει μονο συζήτηση για την σειρα κ μονο για τα επεισοδια της και κριτικη ΜΟΝΟ για αυτη τη σειρα.Υπαρχει thread αντιστοιχο για τα βιβλια κ εκει μπορουμε να μιλαμε για αυτα. Γιαυτο μην συγχέουμε τα βιβλία με τη σειρα ΕΔΩ και.... οπως αποδεικνυεται γινετε ολος ο κακος χαμος με τα post που γραφουνται.........Γιαυτο "Χαλαρα" προτεινω , να γραφει ο καθενας τη γνωμη του , και να γινονται "μαχες" μονο γιαυτα .

    http://www.imdb.com/title/tt3866850/?ref_=ttep_ep8 .....ταβανι...
    Last edited by Urlic; 02-06-2015 at 22:14.
    [IMG][/IMG]

  6. #2571
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Επιτέλους, 174 σελίδες μετά, κάποιος σκέφτηκε να το ξεκαθαρίσει!
    Life begins at 45°.

  7. #2572
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    φιξ, εμένα τι με ανακατεύεις;
    1) e4, c5
    2) Νf3

  8. #2573

  9. #2574
    Forever Failure geologiko_karoto's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Toundra
    Posts
    4,474

    Default

    Επιτέλους

    Spoiler


    ανατριχίλα

  10. #2575
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    μου σποιλεριασαν γιατι ο Σνοου σκοτωσε με το σπαθι τον απεθαντο . χαμος
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  11. #2576
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Εκτός από την προφανή απάντηση "είναι από valyrian steel", θες να μας πεις κάτι άλλο;
    Life begins at 45°.

  12. #2577
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    δεν θελω να το πω γιατι ειναι εικασια , αλλα και πριν το επεισοδιο δε ξεραμε οτι οι white σκοτωνονται και απο Valyrian steel , επισης με ολη αυτη την κλωτσοπατιναδα δε καταλαβα καν οτι το σπαθι ηταν του τζον του σνοου και οχι ενα τυχαιο που βρηκε κατω για αυτο ειχα την απορια .
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  13. #2578
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    ΣΠΕ
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  14. #2579
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    ε πες το ντε να μαθουμε και μεις. βαλ το σε σποιλερ για να μην γκρινιαζουν
    1) e4, c5
    2) Νf3

  15. #2580
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Μήπως έχει σχέση με ΔΡΑΚΟΥΣ;
    Life begins at 45°.

Similar Threads

  1. Replies: 145
    Last Post: 22-02-2012, 20:15
  2. Sex game
    By {NightStalker} in forum General Discussion
    Replies: 152
    Last Post: 18-02-2012, 08:54
  3. THE GAME BOY ΤΟ ΜΟΙΡΑΙΟ 10
    By Bullet in forum Literature
    Replies: 22
    Last Post: 25-04-2006, 17:19
  4. the Game - The Documentary
    By soulless9 in forum Albums
    Replies: 3
    Last Post: 02-06-2005, 17:31
  5. THE GAME OF SATAN (\m/)
    By When Black Roses Bloom in forum Fantasy & Strategy Games
    Replies: 1
    Last Post: 26-04-2004, 00:16

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •