Page 235 of 257 FirstFirst ... 135185225233234235236237245 ... LastLast
Results 3,511 to 3,525 of 3846

Thread: Game Οf Thrones

  1. #3511
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Spoiler
    [edit] Eκτός απο τον ηλίθιο θάνατο του όμως, δεν θα μάθουμε ποτέ ΟΥΤΕ γιατι έκανε όλα αυτά τα machinations που προκάλεσαν τον πόλεμο Λανιστερ-Σταρκ, ούτε ποιος ήταν ο σκοπος του με το να βάλει την Σάνσα να υποπτευθεί την αδερφή της - γιατι τον ένοιαζε ΚΑΝ η Άρυα;! τι ήθελε να πετύχει - αλλά στην ουσία πεθαίνει χωρίς να μαθουμε ποτέ το endgame ενός από του πιο "υποπτους" χαρακτήρες της σειράς. [edit]
    Επίσης έλεος που έκλαιγε και παρακάλαγε, και έλεγε βλακείες, και "αν μιλήσουμε λίγο μόνοι" και χριστέ μου ο Μικροδάχτυλος ήταν σοβαρός, πως τον ξεκάνετε έτσι για ένα subplot του κώλου, σε μια σκηνή 2 λεπτών; :/

    ΑΡΚΕΤΑ με τους δευτερεύοντες χαρακτήρες, μας κούρασαν, η τηλεόραση θέλει ένα ξεκάθαρο καλό (το self-righteous prick τον Γιάννη) και ένα ξεκάθαρο κακό (την κακιά μάγισσα τη Σέρσι). Ναι η φάση πάει απο Σταχτοπούτα σε Χιονάτη, πιο γρήγορα απ'ότι λες Ταργκεριαν. Η Ντιζνεοποίηση της σειράς είναι κάτι που συμβαίνει αλλά σχεδόν δεν το καταλαβαίνει πολύς κοσμος, επειδή είναι CONDITIONED σε αυτού του είδους του tale telling, Με αυτούς τους κανόνες κλπ.

    Με τις τηλεμεταφορές δεν θα ασχοληθώ στο βαθμό που απλώς είναι jump cut στο μοντάζ, και προϋποθέτουν assumed χρόνο που προφανώς δεν μας δείχνουν, αλλά ακόμη και εκεί, στερούν από τον εαυτό τους αυτοί που καταστρέφουν το GoT την καλή αυτή δικαιολογία. Και αυτό επειδή ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ να θέτουν χρονικούς ορίζοντες για τις μετακινήσεις. 14 μέρες υπόσχεται η Σέρσι από το King's Landing, στο Casterly Rock, μετά να πάρουμε το High Garden, και μετά πάλι πίσω με τα χρυσάφια.
    Σε ένα κόσμο που και χάρτες έχει, και είναι υπολογισμένες οι διαστάσεις του (αναλογικά με το μήκος του τείχους που ειναι 300 μίλια στο στενό του Βορρα) σε 14 μέρες δεν γινόταν ούτε με Blitzkrieg με τα Panzer όχι με πεζούς φαντάρους, 1 πολιορκία και 2 βαριές μετακομίσεις χρυσού και προμηθειών.
    Καλά για το Dragonstone - Over the Wall ταξίδι σε 3 μερόνυχτα... ...ναι ας προσπεράσω τα travel logistics, θα ξεπεράσω και τα μακροβούτια με τις πανοπλίες, και όλες τις μικρές τρύπες σε σεναριακές γωνιές και θα ασχοληθώ μόνο με τα major plot holes και την σεναριακή κωλίλα.
    Πίσω στις μεγάλες παπάτζες λοιπόν...

    ΤΟ ΤΡΙΜΑΤΙΚΟ ΚΟΡΑΚΙ.
    Οκ καταλαβαίνω. Ποιος στον πούτσο να ξερε που το πήγαινε ο Μάρτιν. Κατανοώ. Δεκτό. Πολύ δύσκολο. Αλλά ρε τύποι, αυτό που έχει γίνει ο Μπραν δεν βγάζει ΚΑΝΕΝΑ νόημα, αλλά δεν έχει και καμια χρησιμότητα. Τα ξέρει όλα, αλλά έχει χάσει κάθε ανθρωποσύνη; Δεν ισχύει ακριβώς, γιατί για κάποια πράγματα φαίνεται να νοιάζεται. Τα ξέρει όλα, αλλά δεν επικοινωνεί με το τι είναι σημαντικό; Ούτε αυτό. Λέει στο τελευταίο επεισόδιο "πρέπει να πω στον Τζον οτι είναι ο Έγκον". Οκ στείλτου ένα κοράκι-κονκορντ μανιτο μου, πάνε όλη την ήπειρο σε ένα τέταρτο τι περιμένεις; Αλλά ακόμη και αυτό το "τα ξέρω όλα", ούτε αυτό ισχύει, λέει στον Σαμ "θα πρεπε να λέγεται Σαντ" και ο Σαμ του λέει όχι μανίτο είχε ξαναπαντρευτει ο έτσι με την τέτοια, δεν τα ξέρεις όλα. WTF 3-eyed raven? Που είναι το omniscience? Ψεματούρες;
    Γιατί γίνεται αυτό; Μα γιατί ΧΑΣΑΝΕ τη μπάλα με τον Σαμ. Ο Σαμ Μάστορας ήθελε να γίνει τα γαμήσανε όλα, έγινε comic relief στα πρώτα επεισόδια της σεζον, έγινε deus ex machina του Μορμοντ που ΕΠΡΕΠΕ να θεραπευτεί, ο ΣΑΜ πλέον ΟΥΤΕ αυτός ειναι χαρακτήρας, είναι Plot-hole-filler.

    Γενικά χάσανε τη μπάλα με πολλά πράγματα.
    Ένα από τα βασικότερα είναι με το προδιαγεγραμμένο ειδύλλιο Jon-Dany. Aυτό ήταν κάτι που ακόμη και από εποχές Μάρτιν, φαινόταν, αναμενόταν κλπ. Ωστόσο αυτό που ΔΕΝ αντιλαμβάνονται οι δημιουργοί του show, αν και το παίζουν φαν του GoT είναι πως αυτά τα "αναμενόμενα" επί Μάρτιν, ήταν επιτηδευμένα red herrings, ώστε ΟΛΟΙ να είναι πεπεισμένοι πως πάει εκεί, και θα έσκαγε μύτη ο Τζον-ομορφάντρας σε στυλάκι "εγω δεν ζω γονατιστός είμαι της λύκαινας ο γιος" και τι θα έκανε η Ντάνι; Μα ότι έκανε και στους ΑΛΛΟΥΣ ΑΣΧΕΤΟΥΣ ΜΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΥΠΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΟΝΑΤΙΖΑΝ. Θα τον έκαιγε ζωντανό. Ή τουλάχιστον θα προσπαθούσε, και αυτός δεν θα καιγόταν επειδή είναι dragonborn cometh ή w/e και τελοσπαντων θα υπήρχε falling out, και όχι γλυκο πάντρεμα (απο το πουθενα) των συμφερόντων τους.

    Αυτό που φαίνεται επίσης να ξεχνά η σειρά είναι πως η Ντάνι και ο Τζον ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΙ απο κάπου, δεν είχαν λόγο να είναι τόσο buddy-buddy εξ αρχής, και ο Τύριον που το παίζει "ναι το ξερω το παλικάρι κλπ", τον είχε δει ένα τέταρτο μεθυσμένος στο προαύλιο του Ουιντερφελ και μια δυο μέρες μεθυσμένος στο Καστλ Μπλακ, δεν είχαν γίνει και αδερφές ψυχές να ειναι στο στυλ "εγγυώμαι εγώ είναι καλό παλικάρι".
    Επίσης ο Τζον όσο ξαφνικά έγινε από Μπασταρδος που παράτησε τους Κόρακες, Βασιλιάς του Βορρά, τόσο γρήγορα ΞΕΧΑΣΕ το Βορρα, έγινε τσιράκι της Ντανάρις, έχει αράξει στο Νότο και έχει όλο φοβερά σχέδια. Να παω στην δρακομάνα να της ζητήσω resources, να πάω στα ζομπια να απαγάγω ένα ζωντανό, να πάω στην Σέρσι να κάνουμε ανακωχή για τα ζομποκαθάψια. ΟΛΟ ΜΑΛΑΚΙΕΣ. Ακόμη και αυτή η σκηνή στο τέλος, που το ζομπι δεν βγαίνει από το κουτί, αν ήθελαν ΛΙΓΟ να θυμήσουν παλιο καλό GoT το ζομπι ΔΕΝ θα έβγαινε, καθως είναι ξερω γω 1500 μιλια μακρια απο τον Ναιτ Κινγκ ή κάποιον από τους Ναιτ Οφισερς που το δημιουργησαν, και η μαγεία τους δεν θα το επηρρεάζει εκεί κάτω. Α ακόμη χειρότερα. ΠΕΡΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΤΕΙΧΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΙΝΕ ΕΝΤΕΛΩΣ. Όπως και ο θείος Μπεντζεν μας έλεγε, τι όχι; Τι θυμάμαι ε;
    Αλλά ναι, ο Τζον εκτός του οτι κέρασε δράκο στον Ναιτ Κινγκ (not so heroic or smart or honorable right) έχει γράψει στα ΠΑΠΑΡΙΑ του, και τον λαο του (δίνει fealty χωρίς ΚΑΜΙΑ λογικη στην Ταργκάριεν ενώ τους μισεί τους Ταργκάριεν όλος ο Βορρας), αλλά και τους Κόρακες. Οι Watchers υποτίθεται είναι το Line of defense των ζωντανών ρε μαλάκες. Ενίσχυσε το τείχος ρε παπαρδε. Όχι. Don't care for that shit.

  2. #3512
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Spoiler
    Επίσης ο Τύριον αυτή τη σεζον είναι ο ΒΛΑΚΟΔΕΣΤΕΡΟΣ. Δεν ειναι μονο οτι κέρασε δράκο, τον έκαναν ρόμπα στη θάλασσα στο Νότο, τον έκαναν ρόμπα στο Casterly Rock. Γενικά είναι ο χειρότερος σύμβουλος και το μόνο που κάνει είναι να λέει με στόμφο τις ΚΑΚΕΣ απόψεις του πλέον, δεν ξέρω αν είναι ηθελημένο να τον πετάξουν στο περιθώριο της Ντενέρις ή τι συμβαίνει, ή αν απλώς είναι ο CrazyDragonLady check and balances (αποτυγχάνει προς το παρόν), και ο Βάρις έχει μειωθεί σε ακόμη λιγότερα, ο γραφικός καραφλούκος στο μπαγκραουντ έλεος, ας έρθει η Άρυα να του κόψει κι αυτουνου το λαιμό είναι μάλλον η τιμωρία κάθε ΕΞΥΠΝΟΥ χαρακτήρα πλέον σε αυτό το σήριαλ.

    Αχ και η Σέρσι. Τόσο σατανικός και plotting χαρακτήρας right; Right; Γιατί απλώς δεν σκοτώνει εκείνη τη στιγμή τους εχθρούς της, που βολικά έσκασαν μύτη στο Κινγκς Λαντινγκ, όταν οι δράκοι πετάνε μακριά; Γιατί υπόσχεται να τους βοηθήσει τελικά λέγοντας ένα ψέμα, που σε λίγες μέρες όταν ΔΕΝ θα ξεκινήσουν μαζί με τη βοηθεία της για τον Βορρα θα αποκαλυφθεί, ενώ αν απλώς δεχόταν την ανακωχή και μετά κάποια στιγμή την έσπαγε, θα ήταν ΠΟΛΥ καλύτερα για εκείνη; Άλλωστε οι ανακωχές σπάνε, η βοήθεια που υποσχέθηκε όταν δεν δοθεί θα είναι ξεκάθαρα και πρωιμο act of aggression. Όλο αυτό το πανηγυράκι σε διάρκεια ταινίας, κακογραμμένων διαπραγματεύσεων για να ολοκληρωθεί με ένα τέτοιο φεηλ;
    Φεηλ που ΠΑΛΙ χρεώνεται στον Τύριον. Τελικά ο νάνος είναι ο μεγαλύτερος ηλίθιος, τσάμπα 5 χρόνια να τον χτίζουμε ως έξυπνο χαρακτήρα. Δλδ τι, έπιασε την κοιλιά της, είναι έγκυος (Δημουλίδου Moments) άρα τώρα μαλάκωσε; ΤΟ ότι είναι έγκυος ΔΕΝ ειναι κάτι που εκείνη δεν ήξερε όμως ήδη. Οπότε τι ακριβώς ήταν αυτό που την έπεισε από πλευράς Τύριον; Ότι έμαθε κάτι που εκείνη ήδη ήξερε; Την απείλησε ότι θα της μακερώσει το έμβρυο; Βλακείες.
    ΕΠίσης βλακείες όταν τις λέει ο Τύριον "σκοτωσε με" και εκείνη το παίζει ευαίσθητη ενώ τον μισεί μια ζωή, και καλώς η κακώς ΟΝΤΩΣ έχει προκαλέσει άπειρα δεινά για τη φαμιλια τους. Αλλά όχι βουρκώνει. Όταν όμως της λέει ο Τζέμι σκοτωσε με, κάνει νεύμα στον Βουνό και αυτός τραβάει σπαθί; Και ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ, "Χωρίζουν" επειδή ο Τζέμι τσατίστηκε που δεν τον αφήνει να κρατήσει το λόγο του στον Τζον Σνοου και την Ντενέρις;
    Σοβαρα;
    Ειδικά μετά απο εκείνο τον καταπληκτικό μονόλογο του Τζεμι στα Λουτρα της Ωραίας Μπριένης, που εξηγουσε πως οι όρκοι ειναι μια μαλακία, και πως μερικές φορές ο ένας όρκος αντιτίθεται στον άλλο όρκο, τι καταπληκτικός και ρεαλιστικός μονόλογος αχ τριτοτέταρτη σεζον μου λειπεις εεεε ναι όχι, ο OATHBREAKER, o KINGSLAYER, είχε θέμα που απλά έδωσε (ΕΜΜΕΣΩΣ) τον λόγο του στον οχτρο και δεν θα τον κρατήσει. Και αυτός ειναι λόγος να τα τσουγκρίσουν με την Σέρσι. Που ήταν όλα καλά όταν οι ενέργειες της σκότωσαν τον γιο τους. Και η ολιγωρία του Τζέημι στην επιστροφή από το Ντορν σκότωσε την κόρη τους. Αλλά παρ'όλα αυτα ΠΑΝΤΑ ΜΑΖΙ. Αλλά οκ τραβάμε τη γραμμή στο να πούμε ψέματα στον Τζον τον Σνοου.

    Μας δουλεύουν, σοβαρά, η Δημουλίδου θα το έκανε καλύτερα.
    Το ειδύλλιο ΕΠΙΣΗΣ θα γραφόταν καλύρερα απο τη Χρυσηίδα.
    Εδώ έχω να συγκρίνω 2 ειδύλλια της ΚΑΛΗΣ εποχής του GoT.
    Το ειδύλλιο μεταξύ Robb και της Τσιγγάνας Γιατρέσσας και αυτό μεταξύ Τζον Σνοου και της Αλβανίδας.
    Και τα δύο ΧΤΙΣΤΗΚΑΝ, δεν συνέβησαν απλά, μες την αντιξόοτητα, την βλακεία τους, τις αμπαλοσύνες τους και τις ασχημες συνέπειες και τροπές που πάρθηκαν, ήταν έρωτες που συνέβησαν όχι ως plot points, είτε ως fan service στο λαο της σειράς, αλλά ως κάτι που φαινόταν οργανικό, πειστικό, ακόμη και αν ήταν λάθος επιλογές εκείνη τη στιγμή - κάτι που τα έκανε ακόμη πιο πειστικά ως ανθρώπινη επιλογή / ο παράλογος έρωτας, το απαγορευμένο κλπ. Παλιές συνταγές, τίποτα πρωτότυπο στα ρομάντζα του ο Μάρτιν, αλλά καλοεκτελεσμένα και ρεαλιστικά, και με το σενάριο να συμβαίνει γύρω τους και όχι ΠΑΝΩ τους. Σίγουρα με συνέπειες - ειδικά του Ρομπ - αλλά Δημουλίδου δεν τα γραφε.

    Το ειδύλλιο του 7ου κύκλου ειναι βγαλμένο από βιπερ νορα, αλλά ΄ισως και αυτό ειναι overrating it. Πάνε από το 0 στο 1000 χωρίς να συμβεί τίποτα στην ουσία, εκτός από το να της στοιχίσει στρατό, ένα δράκο και πολυτιμο χρόνο ο Τζόνης. ΑΝ ΜΗ ΤΙ ΑΛΛΟ, όπως τα έκανε, θα έπρεπε να τον κάψει ζωντανό. Ή αυτός να δοκιμάσει να την ξεκάνει.
    Α. Επίσης Τζον μαν μου. Μη μιλάς στο κορίτσι ΗΔΗ για παιδιά, πριν ακόμη γαμηθείτε. Έλεος κάπου.
    [to be continued]

  3. #3513
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Spoiler
    [add1]

    H Γιουρονειάδα
    Ο Γιουρον ο Γκριτζοης είναι αναμφίβολα ένας δυνητικά ενδιαφέρων τυπάς.
    ΝΑι σίγουρα 50% κερνάει κομικ ριλιφ τις πιο λάθες στιγμές, αλλά ποιος μπορεί να ξεχάσει τον Τζον Σνοου ΝΑ ΣΚΥΒΕΙ την πρώτη φορά που βλέπει τους δράκους ή τα λοιπά αστειάκια της σειράς στην 7η σεζον στις πιο κρισιμες στιγμές -και καλά.
    Ο Γιούρον επίσης είναι καραμπουζουκλής και θέλει να παντρευτεί λεφτά και όνομα. Τίμιος, ζιγκολίκι άριστο, και τα ρέστα.
    Ωστόσο ότι έχει σχέση μαζί του σε αυτή τη σεζόν ειναι μια ανούσια τραβηγμένη βλακεία φτιαγμένη ΜΟΝΟ για τους θεατές, αλλά ΕΙΔΙΚΑ για τους θεατές.
    Ο Γιουρον ο θαλασσινός, είναι το ένα από τα 2-3 επεισόδια μάχης αυτής της σεζον. Ένα επεισόδιο που ήταν τόσο φτωχά γυρισμένο, τόσο κακό cgi, τόσο πολύ "μια ναυμαχία με 3 άτομα" ενώ και καλά είχαν 1500 πλοία μεταξύ τους, που έπρεπε να ρίξουν ένα καλό ποσό σε φράγκα στα μπαζφιντ και τα βαλτσουρ για να γράφουν μια βδομάδα συνέχεια "Πόσο καλή ναυμαχία ήταν αυτή" για να μας πείσουν. Με τα μισα λεφτά -και καλά- του budget του GoT, το Black Sails έκανε ναυμαχίες 10 φορές καλύτερα, πιο διασκεδαστικά και ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΝΤΑΣ τι συμβαίνει σε κάθε στιγμη, όχι μια μαύρη θολούρα του τίποτα.
    Εκτός από αυτό ο Γιουρον έχει όλα τα ελέη. Σκοτώνει Λόρδους περιοχών χωρίς να τρέχει μία, μπαίνει και λέει αρχιδιες στη βασίλισσα χωρίς να τρέχει μία, είναι γενικά πολύ γαμάτος τύπος ο Γιούρον, είναι ο νησιώτης ντουσμπαγκ που νομιζει οτι γαμάει και δέρνει.
    Θέλω να πω... ο Γιούρον φίλοι, είναι ο ΝΤΑΝΟΣ.

    Αλλά το αποκορύφωμα του Γιουροντάνου έρχεται στο τελευταιο επεισόδιο που λάτρεψαν όλοι, με το 2ο instance της σκηνοθετικες/σεναριακης νουμπιάς που σας περιέγραψα πριν με τις Σανσα-Άρυα.
    Ο Ντάνος λοιπόν όταν βλέπει τον Απέθαντο Παγάκι, σηκώνεται πάνω, και κερνάει ένα ΑΡΙΣΤΟ θεατράκι, εγώ δεν την παλεύω με αυτά τα δεμόνια, εγώ που ταξίδεψα τις 7 θάλασσες, τέτοιο σουτζούκι δεν ματαείδα, να τωρα δα λέρωσα το νησιωτικο το σώβρακο μου, που δεν λερώνει εύκολα, τι θεριο μάναμ, πάω πίσω στο νησί που ειναι ασφαλέςΩΩΩΩΩΠΑ ΩΠΑ ΩΠΑ ΩΠΑ ΩΠΑ ΓΙΑ ΚΑΤΣΕ ΛΙΓΟ.
    Που στον πούτσο ήξερε και είχε συνεννοηθεί με την Σέρσι για να γίνει όλο αυτό το κόλπο; Δεν ήξεραν ΚΑΝ τι θα τους φέρουν. Πως έκανε όλο αυτό το θεατράκι;
    Του είχε πει η Σέρσι,
    "Ντάνο μου, εγώ θα σε στεφανωθώ αλλά να δα, μια τελευταία ποστολή σου 'χα μάναμ, οτι και να μας πουνε οι σατανάδες της δρακομαγισσας, να σηκωθείς απάνω παλικάρι μου νησιώτικο, και να κεράσεις ΕΝΑ ΓΑΜΑΤΟ ΑΥΤΟΣΧΕΔΙΑΣΜΟ οτι και καλά τα βροντάς όλα και φεύγεις να'ούμε, και εγώ θα σε στειλω μυστικά στη Σιδεροτράπεζα, να μου φέρεις τη Λεγεώνα των Χρυσαφένιων το στρατό το καλό. Θα μπορούσα να σε στείλω ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΟΛΗ ΑΥΤΗ ΤΗ ΜΑΛΑΚΙΑ, αλλά τι καψόνι θα ήταν; Θέλω λοιπόν ότι και να μας πούνε αυτοί οι κακοί, να κεράσεις τρελό αυτοσχεδιασμό."
    Και όχι απλά του πε έτσι η Σέρσι, αλλά χαχαχα φορθ γουολ δεν του έδωσαν καν σενάριο του ηθοποιού. Τόσο μπροστά ε;
    Γιουρον Σεξπηρικος γατάκια.

    [add1]
    [add2]

    Η σειρά πλέον είναι υπερβολικά selfconscious πως ειναι σειρά.
    ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΟ στη σκηνή της διαπραγμάτευσης που σκάει ο Σκύλος μπροστά στη Βασίλισσα αλά Μανούρας, βγαίνει και ο Βουνός και αρχίζει ο Σκύλος τα "θα σε περιλάβω κακομοίρη μου εσένανε, δεν σ'εχω ξεχάσει" και τέτοια ΚΑΡΑΑΣΧΕΤΑ. Οκ οκ το πιάσαμε, στην 8η σεζον θα παλέψουν. Ουαου, τι φανταστική προοικονομία.
    ΣΤΑ ΚΑΠΑΚΙΑ της 80λεπτης διαπραγματευσης του κώλου, σκάει ο Ντάνος, σηκώνεται και πάει να την πει στον Θιον. ΤΙ ΦΑΣΗ; ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝ ο ΘΙΟΝ εκεί; Μα για να του την πει ο Ντάνος-Γιουρον και μετά να πάει να σώσει την αδερφή του και να ζήσει το redemption για την αδερφή του... ΩΩΩΩΩ ΦΑΚ ΔΙΣ ΣΙΤ.

    Εκτός από selconscious είναι αυτό που αναφέρω και πιο πάνω η Ντιζνεοποίηση. Επειδή ο Θιον τα σκάτωσε ΟΛΑ, πρέπει τώρα να βρει redemption. Και η γελοιοδέστατη σκηνή στην παραλία που το παίζει FIght Club, έχει direct παράλληλο στη σκηνή του προαυλίου του Γουιντερφελ, όταν πάλι πάει να τους πουλήσει duty και μαλακίες και τον κοπανάνε στο κεφάλι και τον παραδίδουν στους Μπολτον. ΕΠΕΙΔΗ ΑΥΤΟΙ ειναι οι Αιρονμπορνς. Εδώ όμως επειδή άντεξε μια κλωτσια στα αρχίδια επειδή δεν έχει πουλί (sic) και έριξε μια κουτουλια και δυο μπουκέτα, πόρωσε τους Σιδερογέννητους με την αίσθηση του καθήκοντος να πάνε να σκοτωθούν για την άχρηστη. "Είναι ήδη νεκρή" του λένε. Α οκ αν ρίχνεις κουτουλιές τότε "ΓΟΥΧΟΥ πάμε να σώσουμε την πριντσιπέσσα για να βρεις εσύ το redemption σου". Τι γλυκό και βολικό.
    Απλά καταλήγουμε ΕΜΕΙΣ ως θεατές να πληρώνουμε την fluffing price της συγχώρεσης του Θιον στα μάτια του μαλακοκοινού.
    [add2]

  4. #3514
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Spoiler
    [add3]

    O γαμημένος δράκος.
    Οκ θα ξεπεράσω τα "αντέγραψαν ξερά τα Frost Wyrms" κλπ.
    Το χειρότερο είναι οτι δεν μπόρεσαν να κάνουν σωστά ένα απλό πράγμα.
    Undead δράκος, μπλέ μάτι, reanimated από τον πάγο...
    ...dudes ΑΝΑΠΝΕΕΙ ΠΑΓΟ. Ice Breath. Cold shards τουλάχιστον όπως είπε και μια τύπισσα στο κάμπινγκ που αναγνώρισε το Akatsuki hoody μου και πολύ την συμπάθησα. Γενικά παγοπράγματα. Κυρίως... επειδή... η φωτιά ΤΟΥΣ ΣΚΟΤΩΝΕΙ τους undead. Αλλά όχι. Fuck it. Θα αναπνέει ΜΠΛΕ ΦΩΤΙΑ.
    Πως έχουμε την πράσινη. Έ έτσι θα είναι και η μπλε. Και κάπου εδώ ένα θέατρο που παρακολουθεί Acquisitions Inc φωνάζει στο "What fire?" του DM "Blueeee".

    Το χειρότερο είναι πως ήταν μια ευκολία για να ρίξει το τείχος, αλλά τελικά καταλήγουν όλες αυτές οι ευκολίες σε μια συντριβή. Επειδή κάτι που θα μπορούσε να είναι εντελώς γαμηστερό και φοβιστικό, να ειναι απλώς ένα αναμενόμενο, κακογραμμένο Plot device ακόμη.
    ΚΑι αν κάνεις Undead dragons, συσκευές πλοκής, τότε αγαπητοί DB+DBW νομίζω ότι το σκάφος μπάζει υπερβολικά.
    Θα περιμένω γεμάτος γνήσια περιέργεια την τελευταία σεζόν, να δω πόσο ακόμη θα καταστραφεί αυτή η αγαπημένη σειρά, αλλά είμαι περίεργος να δω και το Confederate που θα φτιάξουν για το HBO με την εναλλακτική πραγματικότητα που νικάνε στον Αμερικάνικο Εμφύλιο οι "Νότιοι", για να δω τι μπορούν να κάνουν όταν δεν έχουν εξ αρχής ένα εντυπωσιακό υλικό για να στηριχτούν.
    inb4waaaaaaaytl;dr

  5. #3515
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    O τυπος που τα εγραψε ολα αυτα πρεπει να κανει κατι με τη ζωη του πολυ γρηγορα. Τοσες μαλακιες μαζεμενες απο εναν και μονο ανθρωπο πολυ σπανια βρισκεις.

  6. #3516
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Προφανώς δεν έχει κορίτσι.

  7. #3517
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Με εκανες να ξανασκεφτω το ποστ μου αποπανω, τελικα δεν ειναι ισως και τοσο σπανιο φαινομενο.

  8. #3518
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    καθόλου TL;DR μια χαρά τα λέει (έρχεται ο ξέρετε ποιος να πει ότι αν δεν σου αρέσει μην το βλέπεις)
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  9. #3519
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    καθόλου TL;DR μια χαρά τα λέει (έρχεται ο ξέρετε ποιος να πει ότι αν δεν σου αρέσει μην το βλέπεις)
    λολ με πρόλαβε
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  10. #3520
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Κουραστικός ο τύπος που πόσταρε η ντραμσικ. Ένα προς ένα όλα όσα λέει απαντιώνται εντός της ιστορίας με κάποιον τρόπο. Τώρα αν ο τρόπος που τα απαντάει η σειρά δεν αρέσει σε κάποιους είναι άλλο θέμα.

    Σε δύο πράγματα όμως έχει δίκιο:
    Spoiler

    1) Ότι τελικά το όλο σχέδιο να πάνε να κουβαλήσουν ένα ζόμπι να το δείξουν στη Σέρσεϊ ήταν μια πατάτα. Απλά χάρισαν ένα δράκο στους ww, και
    2) Ό,τι είπε για το Θήον.

    Ναι οκ, θα συμφωνήσω ότι έχει γίνει λίγο κλισέ, με όλο το λαβ στόρυ κλπ αλλά στα παπάρια μου. Γαμάει.
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  11. #3521
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Κατ'εμέ ο τύπος τα λέει χρυσά, αν ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΝ ο ψυχαναγκασμός σου είναι τόσο ισχυρός που δε μπορείς απλά να κάτσεις και να απολαύσεις την κορυφαία τηλεοπτική σειρά των τελευταίων πολλών ετών (ναι με όλες της σεναριακές της τρύπες, χρονικές ασάφειες, βολικές απλοποιήσεις κλπ, στ'αρχίδια μας).

  12. #3522
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    τόσες μαλακίες μαζεμένες πρωινιάτικα είχα χρόνια να διαβάσω.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  13. #3523
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    όπως είπε κ ο υπερσυντέλικος, σχεδόν όλα απαντιούνται ένα προς ένα, άσε που στηρίζει αρκετή από την επιχειρηματολογία του στα μάγια του τείχους (τι λέω κ εγώ πρωί πρωί...) τα οποία ΕΧΟΥΝ ΛΥΘΕΙ.
    δε θα το κάνουμε, βέβαια... έχουμε και πραγματικές ασχολίες στην καθημερινότητά μας και πολύ λίγο ελεύθερο χρόνο.
    Rock or Nothing

  14. #3524
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Εξαιρετική αντιγραφή όλων των ξένων reviews έχει κάνει ο τύπος. +5 πόντους επειδή τα παρουσιάζει σαν δικές του, πρωτότυπες ιδέες.
    Life begins at 45°.

  15. #3525
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    Εξαιρετική αντιγραφή όλων των ξένων reviews έχει κάνει ο τύπος. +5 πόντους επειδή τα παρουσιάζει σαν δικές του, πρωτότυπες ιδέες.
    Μπεμπέκος αλέρτ
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

Similar Threads

  1. Replies: 145
    Last Post: 22-02-2012, 20:15
  2. Sex game
    By {NightStalker} in forum General Discussion
    Replies: 152
    Last Post: 18-02-2012, 08:54
  3. THE GAME BOY ΤΟ ΜΟΙΡΑΙΟ 10
    By Bullet in forum Literature
    Replies: 22
    Last Post: 25-04-2006, 17:19
  4. the Game - The Documentary
    By soulless9 in forum Albums
    Replies: 3
    Last Post: 02-06-2005, 17:31
  5. THE GAME OF SATAN (\m/)
    By When Black Roses Bloom in forum Fantasy & Strategy Games
    Replies: 1
    Last Post: 26-04-2004, 00:16

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •