Page 236 of 257 FirstFirst ... 136186226234235236237238246 ... LastLast
Results 3,526 to 3,540 of 3846

Thread: Game Οf Thrones

  1. #3526
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    Εξαιρετική αντιγραφή όλων των ξένων reviews έχει κάνει ο τύπος. +5 πόντους επειδή τα παρουσιάζει σαν δικές του, πρωτότυπες ιδέες.
    τι σημασία έχει ποιος το λέει?
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  2. #3527
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Καμία.
    Life begins at 45°.

  3. #3528
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Δεν καταλαβαίνω αυτή τη μαλακία που λέτε, εγώ δεν έχω διαβάσει κανένα ξένο review και όλα όσα έγραψε ο κουσουρής - και μερικά ακόμα - τα έχω σκεφτεί κι εγώ και είναι απολύτως φυσιολογικά.
    Όλοι οι πολυάσχολοι εδώ έχετε μαζευτεί και σχολιάζετε "αυτούς που γράφουν τέτοια κατεβατά κι έχουν ελεύθερο χρόνο" στο μεταξύ;

    Σταματήστε επιτέλους να κάνετε σαν θείτσες σε οποιαδήποτε εποικοδομητική κριτική γίνεται για το GoT, δεν αποτελείται ο κόσμος από τόσα πολλά κομπλεξικά άτομα κι ούτε είναι όλοι βαλτοί για να σας τη σπάσουν ή να αλλάξουν την δική σας γνώμη ή το viewpoint ή την ευχαρίστηση που παίρνετε από το να την βλέπετε. Η σειρά όντως έχει κατρακυλήσει από το πως ξεκίνησε και αυτό δεν αλλάζει, περνάμε καλά (όσοι μπορούμε) με αυτό που βλέπουμε κι αυτό είναι όλο.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  4. #3529
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Το πόιντ, το οποίο δυσκολεύεστε να κατανοήσετε, είναι ότι είναι πολύ εύκολο να βρεις "τρύπες" σε οτιδήποτε έχει παίξει σε σινεμά/τιβί έβερ. Το να γράφεις 15 σελίδες για οτιδήποτε δε βγάζει νόημα ή είναι χαζό σε μια φάντασι σειρά, ξεπερνάει το όρια της γραφικότητας και φλερτάρει επικίνδυνα με την πλήρη καθυστέρηση. Ναι, χαίρω πολύ, Σέρλοκ, μπράβο, συγχαρητήρια, είσαι πιο έξυπνος από πίθηκο.

    Και αυτά από ένα άτομο που θεωρεί το GoT μια πολύ μέτρια σειρά και το έχει κράξει αρκετές φορές για ασυνέπεια, μεταξύ άλλων, όπως έχει κράξει και τους φανμπόιδες για αδικαιολόγητο excitability. Εμένα εννοώ.
    Life begins at 45°.

  5. #3530
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    Το πόιντ, το οποίο δυσκολεύεστε να κατανοήσετε, είναι ότι είναι πολύ εύκολο να βρεις "τρύπες" σε οτιδήποτε έχει παίξει σε σινεμά/τιβί έβερ. Το να γράφεις 15 σελίδες για οτιδήποτε δε βγάζει νόημα ή είναι χαζό σε μια φάντασι σειρά, ξεπερνάει το όρια της γραφικότητας και φλερτάρει επικίνδυνα με την πλήρη καθυστέρηση. Ναι, χαίρω πολύ, Σέρλοκ, μπράβο, συγχαρητήρια, είσαι πιο έξυπνος από πίθηκο.
    Ε, και? Γυιός σου είναι? Το δικό σου χρόνο σπαταλάει? Αν δεν έχεις τόσο χρόνο, γιατί κάθεσαι και διαβάζεις όλο αυτό το κατεβατό? Απλά για να μπορέσεις να βρίσεις/κρίνεις αυτόν που το γράφει? Μπορεί να είναι άνεργος, ανάπηρος σε καροτσάκι, με γάτες και δεν έχει τι να κάνει. Εσένα τι σε πειράζει?
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  6. #3531
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    1ον δεν το διάβασα όλο.

    2ον γράφει δημοσίως, όσο και όπως γουστάρω θα τον σχολιάζω. Γι'αυτό γράφει άλλωστε, για την προσοχή.

    3ον έγραψα εγώ κάτι για χρόνο; Είμαι διακοπές, είναι μεσημέρι, έχω άπλετο. Γι'αυτό γράφω εδώ. Από κινητό.
    Last edited by BLiTzER; 30-08-2017 at 13:25.
    Life begins at 45°.

  7. #3532
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    1ον δεν το διάβασα όλο.

    2ον γράφει δημοσίως, όσο και όπως γουστάρω θα τον σχολιάζω. Γι'αυτό γράφει άλλωστε, για την προσοχή.

    3ον έγραψα εγώ κάτι για χρόνο; Είμαι διακοπές, είναι μεσημέρι, έχω άπλετο. Γι'αυτό γράφω εδώ. Από κινητό.
    Για το πρώτο το φαντάστικα. Για το 2ο-3ο δεν είχα ιδέα. Το πόιντ που δεν μπορούμε να κατανοήσουμε δεν βλέπω. Επίσης δεν μπορώ να ξεχωρίσω καλά τα όρια της γραφικότητας. Για δώσε μου ένα περίγραμμα λίγο να δώ κάτι. Για το φλέρτ, είναι απο προσωπική εμπειρία?
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  8. #3533
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    Εγώ αυτό το "επειδή είναι fiction δημιουργία δεν είναι subject σε κριτική επί της δημιουργίας" το βρίσκω οριακά εγκεφαλική δυσλειτουργία.

    Από κει και πέρα κρίνεται και η κριτική προφανώς.
    Last edited by asimoulis; 30-08-2017 at 13:37.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  9. #3534
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Quote Originally Posted by 12 stars circle your brow View Post
    Σταματήστε επιτέλους να κάνετε σαν θείτσες σε οποιαδήποτε εποικοδομητική κριτική γίνεται για το GoT, δεν αποτελείται ο κόσμος από τόσα πολλά κομπλεξικά άτομα κι ούτε είναι όλοι βαλτοί για να σας τη σπάσουν ή να αλλάξουν την δική σας γνώμη ή το viewpoint ή την ευχαρίστηση που παίρνετε από το να την βλέπετε.

    Η σειρά όντως έχει κατρακυλήσει από το πως ξεκίνησε και αυτό δεν αλλάζει, περνάμε καλά (όσοι μπορούμε) με αυτό που βλέπουμε κι αυτό είναι όλο.
    To γεγονός ότι δεν συμφωνώ με το "δεδομένο" της 2ης πρότασης, δεν με κάνει θείτσα όμως. Και συνήθως υπάρχει αυτή η ομαδοποίηση, ότι όποιου του αρέσει το GoT ακόμα, μάλλον είναι θείτσα.
    Kill the wise one!

  10. #3535
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Quote Originally Posted by asimoulis View Post
    Εγώ αυτό το "επειδή είναι fiction δημιουργία δεν είναι subject σε κριτική επί της δημιουργίας" το βρίσκω οριακά εγκεφαλική δυσλειτουργία.

    Από κει και πέρα κρίνεται και η κριτική προφανώς.
    Είναι, φυσικά, αλλά σχολιάζονται τα προφανή ξανά και ξανά. Αλήθεια, Γιάγκο, πιστεύεις ότι το κέρασμα δράκου στον Νάιτκινγκ ήταν κακό πράγμα; Πες μου, Βίρνα, ο Τζονσνό δεν έπρεπε να πάει μόνος στα ζόμπι;
    Life begins at 45°.

  11. #3536
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    Quote Originally Posted by asimoulis View Post
    Εγώ αυτό το "επειδή είναι fiction δημιουργία δεν είναι subject σε κριτική επί της δημιουργίας" το βρίσκω οριακά εγκεφαλική δυσλειτουργία.

    Από κει και πέρα κρίνεται και η κριτική προφανώς.
    Είναι, φυσικά, αλλά σχολιάζονται τα προφανή ξανά και ξανά. Αλήθεια, Γιάγκο, πιστεύεις ότι το κέρασμα δράκου στον Νάιτκινγκ ήταν κακό πράγμα; Πες μου, Βίρνα, ο Τζονσνό δεν έπρεπε να πάει μόνος στα ζόμπι;
    τα ίδια λέμε, σαπουνόπερα έγινε
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  12. #3537
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Quote Originally Posted by animae View Post
    Quote Originally Posted by 12 stars circle your brow View Post
    Σταματήστε επιτέλους να κάνετε σαν θείτσες σε οποιαδήποτε εποικοδομητική κριτική γίνεται για το GoT, δεν αποτελείται ο κόσμος από τόσα πολλά κομπλεξικά άτομα κι ούτε είναι όλοι βαλτοί για να σας τη σπάσουν ή να αλλάξουν την δική σας γνώμη ή το viewpoint ή την ευχαρίστηση που παίρνετε από το να την βλέπετε.

    Η σειρά όντως έχει κατρακυλήσει από το πως ξεκίνησε και αυτό δεν αλλάζει, περνάμε καλά (όσοι μπορούμε) με αυτό που βλέπουμε κι αυτό είναι όλο.
    To γεγονός ότι δεν συμφωνώ με το "δεδομένο" της 2ης πρότασης, δεν με κάνει θείτσα όμως. Και συνήθως υπάρχει αυτή η ομαδοποίηση, ότι όποιου του αρέσει το GoT ακόμα, μάλλον είναι θείτσα.
    Κι εγώ το βλέπω ευχάριστα το GoT (σίγουρα δεν είναι πλέον μέσα στα καλύτερα πράγματα που έχω δει, το fantasy theme και τα cgi δεν έσωσαν ποτέ την κατάσταση), δεν είπα ποτέ ότι σε όποιον αρέσει η σειρά είναι θείτσα όμως. Το πως αντιδράς σε μία καυστική κριτική (και το πόσες φορές, κάθε φορά που γίνεται μία τέτοια) είναι που σε κάνει θείτσα (ή αν δεν σ'αρέσει ο όρος, λιγάαααακι γραφικό).
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  13. #3538
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    μάριε και εμείς καυστική κριτική του κάναμε, εσείς γιατί αντιδράτε;
    I'll bury you in your god's fucked garden

  14. #3539
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Quote Originally Posted by 12 stars circle your brow View Post
    Quote Originally Posted by animae View Post
    Quote Originally Posted by 12 stars circle your brow View Post
    Σταματήστε επιτέλους να κάνετε σαν θείτσες σε οποιαδήποτε εποικοδομητική κριτική γίνεται για το GoT, δεν αποτελείται ο κόσμος από τόσα πολλά κομπλεξικά άτομα κι ούτε είναι όλοι βαλτοί για να σας τη σπάσουν ή να αλλάξουν την δική σας γνώμη ή το viewpoint ή την ευχαρίστηση που παίρνετε από το να την βλέπετε.

    Η σειρά όντως έχει κατρακυλήσει από το πως ξεκίνησε και αυτό δεν αλλάζει, περνάμε καλά (όσοι μπορούμε) με αυτό που βλέπουμε κι αυτό είναι όλο.
    To γεγονός ότι δεν συμφωνώ με το "δεδομένο" της 2ης πρότασης, δεν με κάνει θείτσα όμως. Και συνήθως υπάρχει αυτή η ομαδοποίηση, ότι όποιου του αρέσει το GoT ακόμα, μάλλον είναι θείτσα.
    Κι εγώ το βλέπω ευχάριστα το GoT (σίγουρα δεν είναι πλέον μέσα στα καλύτερα πράγματα που έχω δει, το fantasy theme και τα cgi δεν έσωσαν ποτέ την κατάσταση), δεν είπα ποτέ ότι σε όποιον αρέσει η σειρά είναι θείτσα όμως. Το πως αντιδράς σε μία καυστική κριτική (και το πόσες φορές, κάθε φορά που γίνεται μία τέτοια) είναι που σε κάνει θείτσα (ή αν δεν σ'αρέσει ο όρος, λιγάαααακι γραφικό).
    Στον αντίποδα, αυτό που σκεφτόμουν εγώ, είναι κάτι ανάλογο με αυτό που λέει ο ανίμαε, ότι υπάρχουμε και εμείς που καυλώνουμε με cgi, Hollywood, δράκους και τέρατα και σπαθιά και μάνογουώρ.
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  15. #3540
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Quote Originally Posted by Krux View Post
    μάριε και εμείς καυστική κριτική του κάναμε, εσείς γιατί αντιδράτε;
    Νομίζω ότι έχει να κάνει με το "με ποιανού το μέρος είσαι" στην προκειμένη περίπτωση, προς τα ποιά κριτική/γνώμη γέρνεις. Αν ερχόταν κάποιος και σου έλεγε όταν έπαιζες Necrons "οι tombguards είναι για κλάμματα" θα αντιδρούσες?
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

Similar Threads

  1. Replies: 145
    Last Post: 22-02-2012, 20:15
  2. Sex game
    By {NightStalker} in forum General Discussion
    Replies: 152
    Last Post: 18-02-2012, 08:54
  3. THE GAME BOY ΤΟ ΜΟΙΡΑΙΟ 10
    By Bullet in forum Literature
    Replies: 22
    Last Post: 25-04-2006, 17:19
  4. the Game - The Documentary
    By soulless9 in forum Albums
    Replies: 3
    Last Post: 02-06-2005, 17:31
  5. THE GAME OF SATAN (\m/)
    By When Black Roses Bloom in forum Fantasy & Strategy Games
    Replies: 1
    Last Post: 26-04-2004, 00:16

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •