Page 230 of 257 FirstFirst ... 130180220228229230231232240 ... LastLast
Results 3,436 to 3,450 of 3846

Thread: Game Οf Thrones

  1. #3436
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    ΟΧΙ
    Είδα και θυμήθηκα, δίκιο.
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  2. #3437
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Επειδή τώρα εσύ έχεις διαβάσει τα plot leaks, δεν ξέρω τι νόημα έχει, αλλά εγώ θα περίμενα να το δείξουν στο κλείσιμο αυτής της σεζόν.
    Α όχι, δεν έχω ιδέα. Απλά το googlαρα χθες για το πιο πανω post μιας και ήξερα απο γνωστούς σποιλεράδες ότι είναι ακριβέστατα. Έκανα scroll down μέχρι τα spoilers του 6ου (είναι οργανωμένα ανα ep) και το έκλεισα
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  3. #3438
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Spoiler


    what the ass?
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  4. #3439
    ρινς antimusic's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    planet motherfucker
    Posts
    2,860

    Default

    ^ fans game of thrones, σας αξίζει η σειρά που βλέπετε.
    Talking monkey, yeah, yeah. Came here from the future. Ugly sucker, only says "ficus".



  5. #3440
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  6. #3441
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Quote Originally Posted by asimoulis View Post
    Ας τον πετάξει λίγο πιο κάτω.

    Εδώ τα λέει πιο συγκροτημένα: https://www.theatlantic.com/entertai...m_source=atlfb

    Εντάξει είπαμε, έπος είναι θα τη δούμε μέχρι τέλος τη σειρά, αλλά θα κράξουμε κιόλας. Ξαναέβαλα προχθές την πρώτη σεζόν, δεν υπάρχει, με τέτοια κριτήρια κρίνουμε.
    Nταξει ωραιο κειμενο, λιγο υπερβολικο ισως, αφηνει παντως στο τελος ανοιχτο το παραθυρακι

    Οι πρωτες σεζον παντως 'σερνουν' λιγακι το σεναριο σε αντιθεση με τις τελευταιες οπου κυλαει πιο γρηγορα η φαση. Δεν ειναι απαραιτητα κακο βεβαια γιατι ετσι εγινε η εμβαθυνση σε χαρακτηρες κλπ

    Spoiler

    Το οτι ο ετσι καταφερε να βγει στην επιφανεια ειναι λιγο τραβηγμενο αλλα εφικτο παραυτα... υποτιθεται μιλαμε για εποχες οπου τα αντρακια ηταν σκληραγωγημενα, και δεν μιλαμε για καναν τυχαιο αλλα για τον snow
    Το οτι τελευταια γενικα αποφευγουν να σκοτωνουν χαρακτηρες ισχυει...
    Δηλαδη οκ και στη προηγουμενη μαχη το αρχιδι ο Jaime σωθηκε 2 φορες, την μια απο τον γιο Ταρλυ (ενταξει κλαην σκηνικο), την αλλη απο τον Μπρον στα 10 μετρα απο τον δρακο, θα πρεπε να τους ειχε καψει η φωτια και τους 2, πεφτουν στη θαλασσα, ο jaime με ενα χερι και πανοπλια, ο μπρον νομιζω με πανοπλια και αυτος και καταφερε να φτασει στην επιφανεια κουβαλωντας τον αλλον παραμασχαλα(?) - αυτο το ολο σκηνικο μου φαινεται πιο ακραιο απο τον jon snow που καταφερε να αναδυθει στην επιφανεια - νταξει ο brenjen ηταν ο ορισμος του απο μηχανη θεου

    Τελοςπαντων μην πολυκραζουμε απο τωρα αν δεν δουμε μεχρι το τελος
    Δηλαδη βλεπω πολυ να κραζουν βασει υποψιας μονο (" ο little finger εγινε downplay, ηταν πιο εξυπνος" - να που τελικα εκανε το κλασσικο game του), 'η αρια παραειναι εξυπνη για να πεσει θυμα μανιπουλιαρισματος απο τον little - μαλακιες, ποιος σας λεει οτι δεν το χει καταλαβει ηδη και παιζει το δικο της παιχνιδι?)

    Εκει που καταληγω οπως και με τις σειρες που εχουν τοσο μεγαλο fanbase, οτι δρομο και να διαλεξουν οι δημιουργοι στο φιναλε καποιοι θα κραξουν κ θα απογοητευτουν
    Last edited by VidnaObmana; 23-08-2017 at 01:00.
    Let The Freak Flag Fly!

  7. #3442
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    δεν θα κράξει κανείς αν νικήσουν οι undead λόγω δολοπλοκιών και πισόπλατων μαχαιριών στις τάξεις των ανθρώπων και μεταφερθούν οι εναπομείναντες απέναντι (και όχι μόνο) ώστε να συνεχίσουν εκεί τις μαλακίες τους σε διάφορα spin off χεχε

    το setting είναι τόσο μεγάλο και βαθύ που η σειρά δεν μπορεί να τελειώσει ακριβώς, αναγκαστικά πρέπει να τελειώσει με κλείσιμο του ματιού και προοπτική για 10 διαφορετικές περιπέτειες με αφετηρία την τελική κατάσταση
    Last edited by asimoulis; 23-08-2017 at 01:09.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  8. #3443
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Quote Originally Posted by asimoulis View Post
    δεν θα κράξει κανείς αν νικήσουν οι undead λόγω δολοπλοκιών και πισόπλατων μαχαιριών στις τάξεις των ανθρώπων και μεταφερθούν οι εναπομείναντες απέναντι ώστε να συνεχίσουν εκεί τις μαλακίες τους σε διάφορα spin off χεχε

    το setting είναι τόσο μεγάλο και βαθύ που η σειρά δεν μπορεί να τελειώσει ακριβώς, αναγκαστικά θα τελειώσει με κλείσιμο του ματιού και προοπτική για 10 διαφορετικές περιπέτειες με αφετηρία την τελική κατάσταση
    Ακριβως, αρα αναγκαστικα θα υπαρχουν πολλα αναπαντητα ερωτηματα
    Παντως αν δεν κανω λαθος ο μαρτιν δηλωσε οτι το τελος ειναι bittersweet
    Let The Freak Flag Fly!

  9. #3444
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by asimoulis View Post
    δεν θα κράξει κανείς αν νικήσουν οι undead λόγω δολοπλοκιών και πισόπλατων μαχαιριών στις τάξεις των ανθρώπων και μεταφερθούν οι εναπομείναντες απέναντι (και όχι μόνο) ώστε να συνεχίσουν εκεί τις μαλακίες τους σε διάφορα spin off χεχε
    Θα το κάνω εικόνισμα πάνω από το κρεβάτι μου αυτό
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  10. #3445
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by asimoulis View Post
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    4. Ολοκληρη η ηπειρος του Westeros ειναι μαλλον πολυ μικροτερη απο οτι νομιζει ο κοσμος, εδω γραφετε λες και ειναι στο μεγεθος ολοκληρης της Ασιας ξερω γω, και το σημαντικοτερο
    5. ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΝΟΙΑΣΤΗΚΕ ακομα κι αν υπαρχει μια μικρη ασυνεπεια στους χρονους ταξιδιων
    4. τι λες μπρε πόσο ταξιδέυανε στο πρώτο επεισόδιο για να πάνε winterfell? hint: στα σχόλια του reddit

    5. όλος ο πλανήτης κατάλαβε το για το μπούτσο γράψιμο, ότι βολέυει όποτε βολεύει, αν δεν σε νοιάζει εσένα μαγκιά σου
    Στο πρωτο επεισοδιο ταξιδευανε ουσιαστικα ΠΕΖΟΙ. Βαλε εσυ στο google maps να πας απο Αθηνα - Θεσσαλονικη με αυτοκινητο και να πας με τα ποδια, και ελα πες μου μετα πως γενεν αυτο.
    Κανενας πλανητης δεν εχει καταλαβει κανενα για το μπουτσο γραψιμο, μονο οι δυσκοιλιοι.

    Quote Originally Posted by ypersyntelikos View Post
    Παιδιά η σεζόν γαμάει μέχρι στιγμής. Δεν καταλαβαίνω τι λέτε, απλά καθίστε και απολαύστε
    Αυτο ακριβως, τιποτα αλλο.

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Ισχύει, αν σου άρεσε η τόλμη και γοητεία παλιότερα ....
    Μόνο Τορμουντ με Κλεγκέιν ήταν ότι άξιζε από κουβέντα.
    Ολοι οι διαλογοι αξιζαν, μη γινεσαι ελιτιστης. Ο καλυτερος διαλογος ομως ηταν οντως ο διαλογος Hound - Tormund, και συγκεκριμενα η φατσα του Τορμουντ οταν καταλαβαινει τι σημαινει "dick"

    Quote Originally Posted by animae View Post
    Θέλω να μου πείτε γύρω από τι αστρικό σύστημα γυρίζει ο πλανήτης που είναι το Γουεστερος και οι χειμώνες διαρκούν όσο θέλουν και όταν θέλουν. ΟΜΙΤΖΙ, ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑΤΕ ΣΚΕΦΤΕΙ?!!?!
    Προφανως μαζι σου ειμαι (τα παραπονα για τις προφορες των Σταρκ ειναι οτι χειροτερο εχω διαβασει στο θρεντ μαλλον), αλλα αν η τροχια του πλανητη με το Westeros ειναι αρκετα εκκεντρικη, τοτε στις εποχες δε θα παιζει ρολο μονο η γωνια ακτινων φωτος (οπως με τη Γη γυρω απο τον Ηλιο) αλλα και η αποσταση μεταξυ του πλανητη αυτου και του αστεριου γυρω απο το οποιο περιστρεφεται, το οποιο θα μπορουσε να οδηγησει σε πολυπλοκο συστημα με μεταβλητους χειμωνες και καλοκαιρια. Παρτα.

    Quote Originally Posted by asimoulis View Post

    Εντάξει είπαμε, έπος είναι θα τη δούμε μέχρι τέλος τη σειρά, αλλά θα κράξουμε κιόλας. Ξαναέβαλα προχθές την πρώτη σεζόν, δεν υπάρχει, με τέτοια κριτήρια κρίνουμε.
    Σιγα το υπερεπος την πρωτη σεζον. Ολες οι σεζον γαμανε, και μαλιστα οι τωρινες σεζον (6η-7η) σε πολλα πραγματα ειναι πολυ ανωτερες της πρωτης σεζον. Η μονη σεζον που εκανε κοιλια ηταν η 5η.

  11. #3446
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post

    Quote Originally Posted by animae View Post
    Θέλω να μου πείτε γύρω από τι αστρικό σύστημα γυρίζει ο πλανήτης που είναι το Γουεστερος και οι χειμώνες διαρκούν όσο θέλουν και όταν θέλουν. ΟΜΙΤΖΙ, ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑΤΕ ΣΚΕΦΤΕΙ?!!?!
    Προφανως μαζι σου ειμαι (τα παραπονα για τις προφορες των Σταρκ ειναι οτι χειροτερο εχω διαβασει στο θρεντ μαλλον), αλλα αν η τροχια του πλανητη με το Westeros ειναι αρκετα εκκεντρικη, τοτε στις εποχες δε θα παιζει ρολο μονο η γωνια ακτινων φωτος (οπως με τη Γη γυρω απο τον Ηλιο) αλλα και η αποσταση μεταξυ του πλανητη αυτου και του αστεριου γυρω απο το οποιο περιστρεφεται, το οποιο θα μπορουσε να οδηγησει σε πολυπλοκο συστημα με μεταβλητους χειμωνες και καλοκαιρια. Παρτα.

    Nαι, το είχα σκεφτεί αυτό, αλλά μετά ο χειμώνας πρέπει να ειναι πραγματικά μεγάλος (μου φαινεται ο προηγουμενος απλά μεγάλος ήταν καποιες εκατονταδες χρόνια πριν). Δλδ και ο Night King τονε δάγκωσε.
    Kill the wise one!

  12. #3447

    Default

    Quote Originally Posted by asimoulis View Post
    δεν θα κράξει κανείς αν νικήσουν οι undead λόγω δολοπλοκιών και πισόπλατων μαχαιριών στις τάξεις των ανθρώπων και μεταφερθούν οι εναπομείναντες απέναντι (και όχι μόνο) ώστε να συνεχίσουν εκεί τις μαλακίες τους σε διάφορα spin off χεχε
    χαχα χαιρομαι που δε ειμαι η μονη που το σκεφτηκε αυτο

  13. #3448
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by commissar View Post
    O Alan Taylor είναι ο άνθρωπος που σκηνοθέτησε το πρόσφατο επεισόδιο του Game of Thrones όπως και άλλα έξι στη διάρκεια της σειράς, τα περισσότερα στον 2ο κύκλο.

    Μιλώντας στο Variety ο σκηνοθέτης τόνισε ότι είχαν στο μυαλό τους αυτό το θέμα και ίσως να μην κατάφεραν να γίνουν τελικά τόσο αληθοφανείς στον τρόπο που είπαν την ιστορία.

    Πρόσθεσε βέβαια ότι δεν πειράζει από την στιγμή που η σειρά γνωρίζει τεράστια επιτυχία.

    "Είχαμε καταλάβει ότι το χρονοδιάγραμμα έχει γίνει λίγο ασαφές. Είχαμε τον Τζέντρι να τρέχει πίσω, τα κοράκια να καλύπτον μία συγκεκριμένη απόσταση και τους δράκους να κάνουν επίσης αυτή την απόσταση. Με όρους συναισθηματικής εμπειρίας ο Τζον και η ομάδα του φαίνεται να περνούν τουλάχιστον μία νύχτα πάνω στον βράχο. Προσπαθήσαμε να το θολώσουμε λίγο χρησιμοποιώντας υπέρ μας το αμυδρό φως που υπάρχει πέρα από το τείχος λόγω του χειμώνα.

    Επίσης δεν είπαμε ποτέ πόσο χρόνος ακριβώς πέρασε. Νομίζω ότι αυτό δούλεψε για κάποιους θεατές αλλά όχι για κάποιους άλλους. Εξέφρασαν κάποιος προβληματισμούς για το πόσο γρήγορα μπορούν να ταξιδέψουν τα κοράκια αλλά εμείς προσπαθήσαμε όσο μπορούσαμε για κάνουμε την κατάσταση όσο πιο αληθοφανή μπορεί να είναι. Ξέρω ότι σε κάποια σημεία ξεφύγαμε, αλλά ελπίζω ότι τα συναισθήματα που δημιουργήσαμε έχουν περισσότερο βάρος.

    Είναι πολύ καλό που η σειρά είναι τόσο σημαντική για κάποιους που κοιτάνε και την παραμικρή λεπτομέρεια. Αν η σειρά δεν πήγαινε καλά, θα ανησυχούσα για αυτούς τους προβληματισμούς, αλλά η επιτυχία του Game of Thrones είναι μεγάλη οπότε όλα είναι οκ."
    Αλλά ας μην είμαστε δυσκοίλιοι, όλα καλά αφού έχει μεγάλη επιτυχία η σειρά


    Εντωμεταξύ το συμπέρασμα ότι ένας άνθρωπος που δούλευε σε φωτιά και σε αμόνι κι έχουν γεμίσει καπνιά και καρβουνίλα τα πλεμόνια του, είναι ο γρηγορότερος της παρέας, πως στο καλό το έβγαλε ο Jon και τον έστειλε;
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  14. #3449
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


  15. #3450
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Δεν ξέρουν τι λένε ,
    Summoning Fixxxer
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

Similar Threads

  1. Replies: 145
    Last Post: 22-02-2012, 20:15
  2. Sex game
    By {NightStalker} in forum General Discussion
    Replies: 152
    Last Post: 18-02-2012, 08:54
  3. THE GAME BOY ΤΟ ΜΟΙΡΑΙΟ 10
    By Bullet in forum Literature
    Replies: 22
    Last Post: 25-04-2006, 17:19
  4. the Game - The Documentary
    By soulless9 in forum Albums
    Replies: 3
    Last Post: 02-06-2005, 17:31
  5. THE GAME OF SATAN (\m/)
    By When Black Roses Bloom in forum Fantasy & Strategy Games
    Replies: 1
    Last Post: 26-04-2004, 00:16

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •