Page 51 of 100 FirstFirst ... 41495051525361 ... LastLast
Results 751 to 765 of 1493

Thread: Dexter

  1. #751
    Senior Peligro dopefiend's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Jonestown
    Posts
    1,827

    Default

    καλύτερο τέλος ντέξτερ και μαζί με την πρώτη οι καλύτερες σεζον αλλά έχω μια απορία σε πιθανή τρυπούλα:

    Spoiler
    εκει προς το τέλος που χάλασε το αμάξι του τρίνιτυ, πως σκατά εμφανίστηκε απτο πουθενά ο ντεξτερ με την τάπα λαδιού και τον έκανε τουλούμι στο ξύλο? αφού ότι θα έφευγε με την μάστανγκ το έμαθε εκ των υστέρων. και πως τον εντόπισε, αφού στα χαρτιά που βρήκε δεν έλεγε κάτι σχετικό με το που θα πάει (νομίζω).


    We work in the dark. We do what we can to battle the evil that would otherwise destroy us. But if a man's character is his fate, this fight is not a choice but a calling. Yet sometimes the weight of this burden causes us to falter, breaching the fragile fortress of our mind, allowing the monsters without to turn within. We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  2. #752

    Default

    τι λέει η τέταρτη σεζόν ? κάπου στην τρίτη το έχω παρατήσει γιατί με κούρασε λιγουλακι
    -> http://www.odes.gr <-
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


  3. #753
    Κρι Κρι jack the ripper's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Everflow
    Posts
    8,435

    Default

    mono kwlo mas pige

  4. #754
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by Stormrider View Post
    τι λέει η τέταρτη σεζόν ? κάπου στην τρίτη το έχω παρατήσει γιατί με κούρασε λιγουλακι
    Το ακουσα απο αρκετους αυτο οποτε θα του δωσω βαση αν και εμενα δε με κουρασε ουτε στο ελαχιστο, αλλα καντο και δες τεταρτη, ειναι παρα πολυ καλη, αν οχι η καλυτερη.

  5. #755
    αισθηματίας Κέβιν Σόρμπο's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    468

    Default

    Quote Originally Posted by dopefiend View Post
    καλύτερο τέλος ντέξτερ και μαζί με την πρώτη οι καλύτερες σεζον αλλά έχω μια απορία σε πιθανή τρυπούλα:

    Spoiler
    εκει προς το τέλος που χάλασε το αμάξι του τρίνιτυ, πως σκατά εμφανίστηκε απτο πουθενά ο ντεξτερ με την τάπα λαδιού και τον έκανε τουλούμι στο ξύλο? αφού ότι θα έφευγε με την μάστανγκ το έμαθε εκ των υστέρων. και πως τον εντόπισε, αφού στα χαρτιά που βρήκε δεν έλεγε κάτι σχετικό με το που θα πάει (νομίζω).
    Spoiler
    ε προφανως δεν εμφανιστηκε απο το πουθενα και τον ακολουθουσε. Υπαρχει θεωρητικα ενα κενο χρονου απο τοτε που εμαθε με ποιο αμαξι θα παει και το ποτε το παρελαβε ο τρινιτης

  6. #756
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Πανηλιθια απορια

    Spoiler
    Δε θα πρεπε να λεγεται quadruplet killer ή κατι τετοιο κι οχι trinity killer τελικα?

  7. #757
    Senior Peligro dopefiend's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Jonestown
    Posts
    1,827

    Default

    Quote Originally Posted by Κέβιν Σόρμπο View Post
    Quote Originally Posted by dopefiend View Post
    καλύτερο τέλος ντέξτερ και μαζί με την πρώτη οι καλύτερες σεζον αλλά έχω μια απορία σε πιθανή τρυπούλα:

    Spoiler
    εκει προς το τέλος που χάλασε το αμάξι του τρίνιτυ, πως σκατά εμφανίστηκε απτο πουθενά ο ντεξτερ με την τάπα λαδιού και τον έκανε τουλούμι στο ξύλο? αφού ότι θα έφευγε με την μάστανγκ το έμαθε εκ των υστέρων. και πως τον εντόπισε, αφού στα χαρτιά που βρήκε δεν έλεγε κάτι σχετικό με το που θα πάει (νομίζω).
    Spoiler
    ε προφανως δεν εμφανιστηκε απο το πουθενα και τον ακολουθουσε. Υπαρχει θεωρητικα ενα κενο χρονου απο τοτε που εμαθε με ποιο αμαξι θα παει και το ποτε το παρελαβε ο τρινιτης
    Spoiler
    ναι ρε μπζηλέ, προφανώς η απορία μου δεν είναι με ποιο τρόπο εμφανίστηκε εκεί ο ντέξτερ (αν διακτινίστηκε ή όχι) αλλά πως τον βρήκε, τον ακολούθησε και πρόλαβε να κλέψει την τάπα λαδιού. μήπως_είναι_νίντζα δηλαδή.


    We work in the dark. We do what we can to battle the evil that would otherwise destroy us. But if a man's character is his fate, this fight is not a choice but a calling. Yet sometimes the weight of this burden causes us to falter, breaching the fragile fortress of our mind, allowing the monsters without to turn within. We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  8. #758
    Senior Member cloud's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    στη νύχτα των άλλων
    Posts
    5,276

    Default

    Ελάτε μωρέ τώρα μην το ψειρίζετε τόσο.

    Εδώ μιλάμε για τη σεζόν που είχε αυτό:

    Looking back at the season, what was your favorite scene?

    MH: That’s a tough one… but that Thanksgiving episode was like the worst Thanksgiving ever captured on film. And it went horribly wrong [so] quickly. Obviously the son’s finger was broken and the daughter had hit on Dexter and the mother had been okay with it. A lot of seeds were planted. When we sat at that table and he said, “Shut up, c—,” to his wife — I mean, within thirty seconds I’ve got him on the floor with a knife saying, “I should have f—ing killed you when I had the chance!” That was a lot of fun. As far as the giddy laughter goes, it was probably higher that day than ever. We were just like, “This is so insane!” We had a really good time that day.

  9. #759
    αισθηματίας Κέβιν Σόρμπο's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    468

    Default

    Quote Originally Posted by dopefiend View Post
    Quote Originally Posted by Κέβιν Σόρμπο View Post
    Quote Originally Posted by dopefiend View Post
    καλύτερο τέλος ντέξτερ και μαζί με την πρώτη οι καλύτερες σεζον αλλά έχω μια απορία σε πιθανή τρυπούλα:

    Spoiler
    εκει προς το τέλος που χάλασε το αμάξι του τρίνιτυ, πως σκατά εμφανίστηκε απτο πουθενά ο ντεξτερ με την τάπα λαδιού και τον έκανε τουλούμι στο ξύλο? αφού ότι θα έφευγε με την μάστανγκ το έμαθε εκ των υστέρων. και πως τον εντόπισε, αφού στα χαρτιά που βρήκε δεν έλεγε κάτι σχετικό με το που θα πάει (νομίζω).
    Spoiler
    ε προφανως δεν εμφανιστηκε απο το πουθενα και τον ακολουθουσε. Υπαρχει θεωρητικα ενα κενο χρονου απο τοτε που εμαθε με ποιο αμαξι θα παει και το ποτε το παρελαβε ο τρινιτης
    Spoiler
    ναι ρε μπζηλέ, προφανώς η απορία μου δεν είναι με ποιο τρόπο εμφανίστηκε εκεί ο ντέξτερ (αν διακτινίστηκε ή όχι) αλλά πως τον βρήκε, τον ακολούθησε και πρόλαβε να κλέψει την τάπα λαδιού. μήπως_είναι_νίντζα δηλαδή.
    Spoiler
    α εννοω πως αφου ηξερε πουναι το αμαξι, ειχε παρει την ταπα λαδιου, και απλα ηταν θεμα χρονου μεχρι να κλαταρει το αμαξι

  10. #760
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Spoiler
    Πως βρηκε το αμαξι ρωταει ο ανθρωπας ντε. Προσωπικα δε με ενοχλουν οι σεναριακες "τρυπες" στις οποιες μπορει καποιος να απαντησει "εγινε αυτο, απλα δεν το δειξαμε". Με το αλλο εφαγα ενα μικρο σκαλωμα κι ακομα το εχω φαει, και κυριως με νευριαζουν λιγο που ενω ΕΔΕΙΞΑΝ την δημοσιογραφο να παιρνει τηλεφωνο απο τη γειτονισσα ΜΕΤΑ την ανακριση της γιατι το σκεφτηκε οτι μπορει να κανει μαλακια αν παρει απο το δικο της, δεν εδειξαν τιποτα για τις κλησεις που εκανε ΠΡΙΝ την ανακριση και αν εγινε καποια ερευνα, δηλαδη το σκεφτηκαν οι δημιουργοι, δεν ειναι οτι απλα το ξεχασαν. Για να μην θυμηθω τωρα τον Ντοουκς που επι 4093049 επεισοδια ο μαλακας ειχε βρει τι σκατα κανει ο Ντεξτερ και δεν αφησε ουτε μια κασετα πισω του που να εξηγει τι εχει γινει σε περιπτωση που πεθανει, οοοοοοοοχι επρεπε να γινουν ετσι ωστε να μην υπαρχει στοιχειο. Και ο Ντεξτερ φοβαται μηπως καταλαβει η αδερφη του την αληθεια αν κανει τη συνδεση με τον Μπραιαν Μοσερ, δηλαδη ΕΛΕΟΣ.

  11. #761
    57% not burnt μπιζαριος's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    root
    Posts
    3,086

    Default

    τελειωσε αυτο? να κατεβασω ολες τις season και να το δω?
    δε γουσταρω να με αφηνει στη μεση και να περιμενω 1 βδομαδα να μαθω τι εγινε.
    υπομονή

  12. #762
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Εχει συμφωνηθει απο περυσι πεμπτη σεζον και ισως και πιο μετα, δεν ξερω, ο Αμπρουτσι δεν μου απαντησε ποτε αν εχει καποια πηγη πιο σιγουρη. Ως τωρα υπαρχουν 4 σεζον που μπορεις καλλιστα να δεις.

  13. #763
    57% not burnt μπιζαριος's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    root
    Posts
    3,086

    Default

    ειναι ΑΥΤΟΤΕΛEIΣ οι σεζον ε?
    υπομονή

  14. #764
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Spoiler
    Πως βρηκε το αμαξι ρωταει ο ανθρωπας ντε.
    Spoiler
    E; Αφού βρήκε την απόδειξη από το συνεργείο αυτοκινήτων. Πήγε εκεί έβγαλε τη τάπα και μετά περίμενε. Απλά ο σκηνοθέτης το άφησε έτσι φλου για την έκπληξη μετά της υπόθεσης.



    Quote Originally Posted by μπιζαριος View Post
    ειναι ΑΥΤΟΤΕΛEIΣ οι σεζον ε?
    Κάθε season έχει κάποιο δικό της κεντρικό σενάριο αλλά αποτελεί συνέχεια της προηγούμενης και μπορεί πχ να συμβεί κάτι στην τελευταία season που να έχει σχέση με τη 2η.
    Last edited by SpiritCrusher; 27-12-2009 at 19:58.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  15. #765
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Spoiler
    Μπορει να κανω και λαθος αλλα νομιζω το αμαξι το ειχε ηδη παρει ο τρελος και ειχε φυγει οταν ο Ντεξτερ βρηκε το παρμπριζ, το μονο στοιχειο που βρηκε ειναι οτι ηξερε με ποιο αμαξι κυκλοφορουσε, την αποδειξη την ειχε προσπερασει νωριτερα

Similar Threads

  1. Dexter Jones Circus Orchestra - s/t
    By VirusXI in forum Albums
    Replies: 4
    Last Post: 14-01-2005, 17:15

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •