Page 51 of 63 FirstFirst ... 41495051525361 ... LastLast
Results 751 to 765 of 941

Thread: Astynomiki Via

  1. #751
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Εσύ αν έχεις κολλητό δελτά/δίας ή εγώ; Εσύ.

    Δεν ευχήθηκα να σκοτώσει κάποιον αόριστα, κυρίως για τον βλάκα μηχανόβιο που θα έρθει να κάνει υποδείξεις για ΚΟΚ διαβάζοντας ένα τέτοιο κείμενο μίλησα (και να πει ψόφος στο αρχίδι, επειδή πέρασε ένα στοπ).

    Κατά προτιμήση τον ίδιο που έκανε το ίδιο ακριβώς πράγμα όταν πήγε όπως πήγε ο Αγγελόπουλος.

  2. #752
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Εσύ αν έχεις κολλητό δελτά/δίας ή εγώ; Εσύ.
    Εσύ αν είσαι μαλάκας. Εγώ σίγουρα δεν είμαι.

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Δεν ευχήθηκα να σκοτώσει κάποιον αόριστα, κυρίως για τον βλάκα μηχανόβιο που θα έρθει να κάνει υποδείξεις για ΚΟΚ διαβάζοντας ένα τέτοιο κείμενο μίλησα (και να πει ψόφος στο αρχίδι, επειδή πέρασε ένα στοπ).
    Καθυστερημένο παιδάκι, πιθανότατα το μεγαλύτερο όχημα που έχεις οδηγήσει ποτέ είναι τρίκυκλο ποδήλατο. Στ'αρχίδια μου ο ΚΟΚ. Ο τύπος θα μπορούσε να σκοτώσει κάποιον. Αόριστα. Κάτι μπετόβλακες σαν εσένα βγαίνουν στους δρόμους, βάζουν τα γυαλιά τους στον κώλο τους αντί στα μάτια τους και σκοτώνουν αθώο κοσμάκη.

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Κατά προτιμήση τον ίδιο που έκανε το ίδιο ακριβώς πράγμα όταν πήγε όπως πήγε ο Αγγελόπουλος.
    Οκ αφού θες να πούμε και γι'αυτό. Για αρχή δες το αποπάνω. Και επιπλέον πάλι καλά που δε σκότωσε κάποιον ο κ. Αγγελόπουλος. Γιατί ευθυνόταν 100%. Είτε σας αρέσει, είτε όχι. Αλλά κάτι βλαμμένα τυπάκια σαν εσένα, που το μόνο που έχουν κάνει σε όλη τους τη ζωή είναι διάβασμα, ρητορική και προπαγάνδα, είναι τα ίδια τυπάκια που κάνουν ορειβασία πάνω από μπετά και σίδερα στη Συγγρού για να περάσουν απέναντι. Και μετά φυσικά φταίνε οι οδηγοί.
    Life begins at 45°.

  3. #753
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Θα σου 'γραφα πολύ χοντρά πράγματα τώρα μέρες που 'ναι, αλλά έχω πει να είμαι ζεν γιατί έρχονται και χειρότερες.

  4. #754
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Γενικά στα "θα" μια χαρά τα πας.
    Life begins at 45°.

  5. #755
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Θα σου 'γραφα πολύ χοντρά πράγματα τώρα μέρες που 'ναι, αλλά έχω πει να είμαι ζεν γιατί έρχονται και χειρότερες.
    Τι να γραψεις μωρε, σε ετσουξε επειδη σε χαρακτηρισε και σε εβαλε σε στερεοτυπα, δηλαδη αυτο που κάνεις σχεδον αποκλειστικα εδω μεσα σε ολους τους αλλους χρηστες?

    Καλα στα λεει, οποιος περναει κοκκινο φαναρι/ΣΤΟΠ και απλα το σφαζει, ειτε ειναι σε δικυκλο, ειτε σε αυτοκινητο, ειτε πεζος, ειναι εν δυναμει υπαιτιος για χασιμο ζωων.

    Τι δεν καταλαβαινεις πανω σε αυτο? Καθεσαι και υπερασπιζεσαι τον τυχαιο ανεγκεφαλο επειδη "ο εχθρος του εχθρου μου ειναι φιλος μου" και τα χωνει στους μπατσους.

    Αντε σοβαρεψου μερες που ειναι κι αντι για ζεν γινε λιγο ανθρωπος.

  6. #756
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Κάποιος που προσπερνάει μια ολόκληρη σελίδα με τις απίστευτες κτηνωδίες των τελευταίων ημερών, μπαίνει στο τελευταίο λινκ, διαβάζει το κείμενο του ανθρώπου και αυτό που συγκρατεί απο οτιδήποτε λέει είναι το ότι πέρασε το στοπ και μπαινει να το σχολιάσει κιόλας και λέει και «ψόφο στο αρχίδι» δεν είναι άνθρωπος, είναι τερματισμένο άνιωθο ζώο και εδώ τελειώνει η κουβέντα και τράβα και γαμήσου και συ.

  7. #757
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    ε ναι τωρα, νταξ, να κανει κριτικη κανας σοβαρος ανθρωπος αλλα οχι και ο καγκουροτιποτας τωρα. λιγη σοβαροτητα δηλαδη. οπως σας τα ειπε ο ικονοκλαστ, "τερματισμενο ανιωθο ζωο" και τραβα και γαμησου κι εσυ.
    this is radio freedom.

  8. #758
    Senior Member wom's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Gullaldr
    Posts
    1,446

    Default

    Μια μέρα ίσως κάποιος περάσει stop και να σε μοντάρει ώστε να κοιτάς forums μόνο, χωρίς να μπορείς να παίζεις με το πουλάκι σου ή το keyboard.
    Τώρα όμως αφού τα είπες σώστα μάθαμε, θα την πούμε εμείς στους μπάτσοι-γουρούνια-δολοφόνοι και για σένα και για τον μπεκρή !
    section .text
    global _start
    _start:
    xor ebx, ebx
    mov eax, ebx
    inc eax
    int 80h
    ret

  9. #759
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Quote Originally Posted by Khalkji View Post
    ε ναι τωρα, νταξ, να κανει κριτικη κανας σοβαρος ανθρωπος αλλα οχι και ο καγκουροτιποτας τωρα. λιγη σοβαροτητα δηλαδη. οπως σας τα ειπε ο ικονοκλαστ, "τερματισμενο ανιωθο ζωο" και τραβα και γαμησου κι εσυ.
    Καλά σας γαμάω και τους 2
    Life begins at 45°.

  10. #760
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Με κάθε καλή διάθεση πάντως, προφανώς μαλακία οποιουδήποτε να οδηγάει οτιδήποτε μεθυσμένος αλλά αφ'ενός ανάθεμα αν δεν έχει συμβεί περίπου στον καθένα μια φορά στη ζωή του και αφ'ετέρου, σοβαρά τώρα δηλαδή, αυτό είναι το θέμα; Μήπως τα θελε και ο κώλος του στην τελική; Μήπως το κείμενο λέει ότι οι μπάτσοι ρημάζουν στο ξύλο ο,τι κινείται που δεν φαίνεται έλληνας και μάλιστα φραγκάτος; Έχουμε τρελαθεί τελείως;

  11. #761
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Και επειδή δε σχολιάζω σε κάθε βιντεάκι ή ποστ σας, σημαίνει αυτόματα ότι είμαι φιλόμπατσος και ζώο και άνιωθος και όλα αυτά ε? Θα χαρείς να μάθεις ότι κυκλοφορώ και κυκλοφορούσα πάντα στους δρόμους πολύ περισσότερο από σένα και ξέρω πολύ καλά τι συμβαίνει γύρω μου.

    Σχετικά με το συγκεκριμένο κείμενο, κατ'αρχάς εντάξει 1ον δε θα πάρω σοβαρά έναν τύπο που κλαίγεται στο ΙΝΤΙΜΗΝΤΙΑ και 2ον ξέρεις πολύ καλά ότι τρολλάρω και κυνηγάω συχνότατα το φλέημ. Ειδικά με κάτι τυπάκια σαν εσένα εδώ μέσα που ψαρώνουν και με φτέρνισμα. Δεν προσπερνώ τίποτα. Απλά δεν υπάρχει λόγος να σχολιάσω τα αυτονόητα. Εξάλλου το κάνετε εσείς τόσο καλά.

    Δεν έχω κανένα γνωστό στη ΔΙΑΣ, ΔΕΛΤΑ, ΕΨΙΛΟΝ και λοιπές ομάδες. Ορίστε.
    Life begins at 45°.

  12. #762
    πελοπ/σιακή λέρα attila's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    στον αριστερισμο της παρθενου
    Posts
    4,222

    Default

    και εγω μια φορα που ημουν αφηρημενος λογω σοβαρου οικογενειακου προβληματος εφαγα ενα κοκκινο.
    επρεπε λοιπον να με μπουζουριασουν και να με σαπιζουν στο ξυλο ενα 48ωρο σε κρατητηριο για παραδειγματισμο.
    ωραια τα λετε

  13. #763
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    999

    Default

    Quote Originally Posted by Cpt. Obvious
    Υπάρχει ένα πράμα που λέγεται εκτελεστική εξουσία, ένα που λέγεται νομοθετική και άλλο ένα που λέγεται δικαστική. Αρμόδια να κρίνει ποιες είναι πιθανές ποινές για κάθε αδίκημα είναι η νομοθετική και όχι η εκτελεστική. Αρμόδια να κρίνει ποια από αυτές τις πιθανές ποινές αρμόζει σε κάποιο συγκεκριμένο αδίκημα είναι η δικαστική και όχι η εκτελεστική. Ένας μπάτσος (εκτελεστική) που θεωρεί ότι ο ξυλοδαρμός είναι νόμιμη ποινή (νομοθετική) και αρμόζει στην προκειμένη περίπτωση (δικαστική) κάνει κατάχρηση εξουσίας.
    Last edited by ubu; 21-04-2012 at 22:11.
    See that cockroach? Tomorrow morning we'll be dead and it'll be alive. It will have more contact with my wife and child than I will. I'll be nothing and it'll be alive.

  14. #764
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Μπλίτζερ επίτηδες την κάνεις όλη την ιστορία ή όντως δεν καταλαβαίνεις; Υποτίθεται ότι όλοι οι πολίτες είναι ίσοι απέναντι στο νόμο. Οδηγάς μεθυσμένος; Σου παίρνουν το δίπλωμα, δε σου γαμούν το σπίτι. Το γαμημένο στοπ που λιβανίζεις μία σελίδα τώρα είναι σε ΑΛΛΟ επίπεδο στην ανάλυση που γίνεται στο κείμενο, βάλε λίγη τάξη στη σκέψη σου, δε χρειάζεται να σαι κομμουνιστής αναρχικός ή οτιδήποτε για να το καταλάβεις.

    edit: οι αποπάνω με πρόλαβαν και διατύπωσαν πολύ καλύτερα.

  15. #765
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Quote Originally Posted by stam and the witches View Post
    Υποτίθεται ότι όλοι οι πολίτες είναι ίσοι απέναντι στο νόμο. Οδηγάς μεθυσμένος; Σου παίρνουν το δίπλωμα, δε σου γαμούν το σπίτι.
    Δε διαφωνούμε πουθενά. Δεν ξέρω γιατί πιστεύεις το αντίθετο.
    Life begins at 45°.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •