Page 4 of 63 FirstFirst ... 234561454 ... LastLast
Results 46 to 60 of 941

Thread: Astynomiki Via

  1. #46
    mad max bara Skalani Caveman's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Στο βρακί της
    Posts
    516

    Default

    Φίλε Griffith (όμορφο username!!!) αντιλαμβάνομαι την προσπάθεια σου να με μπερδέψεις με βαρύγδουπες και περίεργες λέξεις, αλλά πέρα απ' αυτό δε νομίζω ότι με προσβάλλεις με οιονδήποτε τρόπο αποκαλώντας με πασόκο! Έχω πλήρη επίγνωση των πολιτικών μου πεποιθήσεων και δεν πρόκειται να με αγγίξουν τέτοια σχόλια.
    Kαλά ρε, τόσο ξεφτίλα είσαι, στο φορουμ του Firestorm γράφεις;
    ΕΝΤΕΛΩΣ ΠΛΕΚΤΑΝΗ!

  2. #47
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Quote Originally Posted by Candiru
    πέρα από το ιντυμέντια έχει ακουστεί καθόλου; ξέρει κανείς; σε εφημερίδες, τιβί, κλπ;
    Τυχαία είδα στις ειδήσεις του MEGA τώρα το μεσημέρι μία (υπερβολικά) σύντομη αναφορά. Ο Πολύδωρας έχει ήδη βγάλει ανακοίνωση πως ο αστυνομικός τέθηκε σε διαθεσιμότητα.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  3. #48
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Quote Originally Posted by Lost_In_Cooperland
    αυτό ορίζεται ωςι απλή αδιαφορία ή ως πασοκική λογική που λένε και οι ικονοκάλτσουρς;
    Ε; Ποιός σημείο ορίζεται ως αδιαφορία; Επίσης χρησιμοποιείτε πλέον τον όρο πασόκος τόσο ευρέως που δεν έχει νόημα.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    στην Ελίτ.
    Posts
    1,984

    Default

    Quote Originally Posted by Skalani Caveman
    Φίλε Griffith (όμορφο username!!!) αντιλαμβάνομαι την προσπάθεια σου να με μπερδέψεις με βαρύγδουπες και περίεργες λέξεις, αλλά πέρα απ' αυτό δε νομίζω ότι με προσβάλλεις με οιονδήποτε τρόπο αποκαλώντας με πασόκο! Έχω πλήρη επίγνωση των πολιτικών μου πεποιθήσεων και δεν πρόκειται να με αγγίξουν τέτοια σχόλια.
    χα! πασόκος!
    This lovely lady got the thickness
    Can I get a Hell Yeah

  5. #50

    Default

    το ότι ξέρεις πως δεν πρόκειται να συμβεί αυτό που εσύ ονομάζεις "η μόνη δίκαιη πράξη" και παρ' όλα αυτά επιμένεις να καταδικάζεις το σάπισμα του μπάτσου. και το ότι θα γίνουν χειρότερα τα πράγματα είναι μαλακίες. όπως φαίνεται γλαφυρά από το βίντεο δεν χρειάζονται αφορμές τα σμέρφς και στην τελική δεν ξέρω ποιο είναι πιο εξευτελιστικό... να τον έστελνε ο μπάτσος στο νοσοκομείο ή αυτό που έγινε;

    εντιτ: εγώ δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ. μάλλον γιατί είμαι πασόκος.

  6. #51
    Senior Member inhalexhale's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Δαίδαλοι από beatdowns.
    Posts
    924

    Default

    Quote Originally Posted by Deggial
    Ε; Ποιός σημείο ορίζεται ως αδιαφορία; Επίσης χρησιμοποιείτε πλέον τον όρο πασόκος τόσο ευρέως που δεν έχει νόημα.
    Gia merikous apotelei statherh aksia omws.
    This is my sideshow.
    This is my playground.
    This is my hatred.


  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    980

    Default

    Ο Υπουργός Δημοσίας Τάξεως κ. Βύρων Πολύδωρας σχολιάζοντας το οπτικοακουστικό υλικό που προβάλλεται σε διαδικτυακό τόπο, δήλωσε τα εξής:

    « Η πράξη (που είδα στο DVD η οποία έλαβε χώρα στο Α.Τ. Ομονοίας στις 24-06-2006) είναι απαράδεκτη και καταδικαστέα.

    Προσβάλλει ευθέως τον πολιτισμό μας και θίγει βάναυσα το κύρος της Αστυνομίας.

    Οι υπεύθυνοι αστυνομικοί θα τιμωρηθούν παραδειγματικά.

    Ήδη τίθεται σε διαθεσιμότητα ο Αρχιφύλακας, δράστης του επεισοδίου, και μετακινείται ο Διοικητής του Τμήματος Ασφαλείας.

    Η μεταχείριση των κρατουμένων πρέπει να γίνεται με απόλυτο σεβασμό στα κατά το Σύνταγμα και τον Νόμο δικαιώματά τους.

    Κάθε μορφή κατάχρησης εξουσίας θα αντιμετωπίζεται με την μέγιστη αυστηρότητα προκειμένου να μη δημιουργείται ούτε η ελάχιστη σκιά στον τρόπο λειτουργίας της Αστυνομίας .

    Ως προς το ποινικό μέρος σχηματίζεται δικογραφία που υποβάλλεται αμέσως στον Εισαγγελέα ».

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    στην Ελίτ.
    Posts
    1,984

    Default

    αυτό θα πει παραδειγματική τιμωρία

    προτείνω να του κόψουν και τις χριστουγεννιάτικες κάρτες αν και σε αυτή την περίπτωση θα μιλάμε για αυτοδικία.
    This lovely lady got the thickness
    Can I get a Hell Yeah

  9. #54
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Quote Originally Posted by Lost_In_Cooperland
    το ότι ξέρεις πως δεν πρόκειται να συμβεί αυτό που εσύ ονομάζεις "η μόνη δίκαιη πράξη" και παρ' όλα αυτά επιμένεις να καταδικάζεις το σάπισμα του μπάτσου. και το ότι θα γίνουν χειρότερα τα πράγματα είναι μαλακίες. όπως φαίνεται γλαφυρά από το βίντεο δεν χρειάζονται αφορμές τα σμέρφς και στην τελική δεν ξέρω ποιο είναι πιο εξευτελιστικό... να τον έστελνε ο μπάτσος στο νοσοκομείο ή αυτό που έγινε;
    Ε, η διαφωνία μας είναι στην τελευταία πρόταση. Κατά τη γνώμη μου, το σάπισμα του μπάτσου θα οδηγήσει σε αντεκδίκηση των αστυνομικών προς τους αλλοδαπούς. Και ναι, σαφώς δε χρειάζονται αφορμές (δεν είναι πως δεν δέρνουν αλλοδαπούς και τώρα), αλλά θα οδηγήσει σε ένα γενικευμένο, βραχυπρόθεσμο ξέσπασμα αστυνομικής βίας.

    Σε κάθε περίπτωση, δεν πρόκειται για αδιαφορία. Για πασοκισμό το συζητάμε.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    3,388

    Default

    Quote Originally Posted by Ubu Roi
    ...μετακινείται ο Διοικητής του Τμήματος Ασφαλείας....
    Gelaw. Enw mallon na klaiw 8a prepe.

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    στην Ελίτ.
    Posts
    1,984

    Default

    [quote=solution_AK-47]
    Quote Originally Posted by "Ubu Roi":2yjaqjdp
    ...μετακινείται ο Διοικητής του Τμήματος Ασφαλείας....
    Gelaw. Enw mallon na klaiw 8a prepe.[/quote:2yjaqjdp]

    όντως. μπορεί να τον στείλουν στο Α.Τ. της γειτονιάς σου
    This lovely lady got the thickness
    Can I get a Hell Yeah

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    May 2005
    Location
    Jenseits von Gut und Bose
    Posts
    6,308

    Default

    βασικά δν καταλαβαίνω τι λάθος λέει ο ντέγκιαλ. δλδ οκ, έτσι όπως τα λέει είναι κάπως, αλλά εγώ αυτό που καταλαβαίνω πως λέτε είναι "επειδή δε θα γίνει το σωστό, δηλαδή η μόνιμη και εσαεί απόλυσή του, πρέπει να τον γαμήσουμε στο ξύλο τον γαμιόλη να δει πως είναι".

    αυτό λέμε; πως πρέπει να κάνουμε κάτι που ΔΕΝ θα κάνουμε (εκτός αν κανονίζετε ντου κ δν μου 'χετε πει τπτ) επειδή αυτό που θα έπρεπε να γίνει, ΔΕΝ θα γίνει;
    The bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.
    ~

  13. #58

    Default

    O Deggial λειτουργεί και λέει πως ο αληταράς εκείνος που λέει "εσύ είσαι το νούμερο ένα, εσύ είσαι το νούμερο δύο" σε δύο ανθρώπους, και συνεχίζει, "όταν ακούτε το νούμερό σας θα βαράτε τον άλλον", λέει πως η μόνη δίκαιη πράξη στην κατάσταση που υπάρχει, την έδειξε και η τιβί, είναι η απομάκρυνση αυτού του αληταρά από όλα τα σώματα ασφαλείας. Αυτό. Και μετά θα πνιγούμε από έκρηξη δικαιοσύνης, η δημοκρατία θα έχει κάνει το θαύμα της, ο σύγχρονος κόσμος θα ατενίζει το μέλλον με άλλη ματιά, όλοι θα είναι ευχαριστημένοι, οι αλλοδαποί θα αναφωνήσουν "επιτέλους, κάτι έγινε σωστά", οι άτσαντες πλέον κυρίες θα λένε "α, ω, καλά του έκαναν" χωρίς να λένε ποιού, όλα θα είναι εντάξει. Για αυτό ο Deggial είναι ένας καραγκιόζαρος, ένας σιχαμένος τύπος που όλο διατυμπανίζει τι πρέπει να γίνει ώστε η ανθρωπότητα να μην πάει ούτε χιλιοστό μπροστά, που δημιουργεί μερικές δεκάδες ο,τινάναι ασάφειες και τις μπλέκει έτσι ώστε να φαίνονται ενιαία, σοβαρή και διαβασμένη αντιμετώπιση πάνω στο εκάστοτε θέμα που παπαρολογεί, δεν μας βρίζει όταν τον κράζουμε, και κάνει το απολύτως χειροτερότερο, προσπαθεί να απαντήσει σοβαρά, ίσως σοβαρότερα από ό,τι πριν. Αυτό είναι τρομοκρατία.

    Ο αληταράς του βίντεο πρέπει όχι να τεθεί σε διαθεσιμότητα, αλλά να φυλακιστεί άμεσα, και να δικαστεί για παράνομη άσκηση βίας, και γενικώς για τα όσα βλέπουμε καθαρότατα στο βίντεο.

    Και μάντεψε, ηλίθιε Deggial. Ούτε αυτό είναι δίκαια λύση. Είναι ό,τι κοντινότερο σε αυτήν όμως.

  14. #59

    Default

    μπορείς να το πεις κι έτσι. στην ουσία το σημείο στο οποίο διαφωνώ εγώ με τον deggial είναι ότι το ενδεχόμενο ντου στον μπάτσο θα κάνει τα πράγματα χειρότερα. πιστεύω ότι κάποιος αστυνομικός που δεν είχε σκοπό εξαρχής να συμπεριφερθεί έτσι, δεν θα το κάνει επειδή έδειραν έναν δικό του. οι υπόλοιποι θα το έκαναν σε κάθε περίπτωση. από το να περάσει στο ντούκου λοιπόν (διαθεσιμότητα για 1 μήνα ή οτιδήποτε παρόμοιο δλδ ), προτιμώ να φάει μερικές κλοτσιές.

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    3,388

    Default

    Ta upoloipa de m' endiaferoun, auto:

    Quote Originally Posted by carheart
    Ο αληταράς του βίντεο πρέπει όχι να τεθεί σε διαθεσιμότητα, αλλά να φυλακιστεί άμεσα, και να δικαστεί για παράνομη άσκηση βίας, και γενικώς για τα όσα βλέπουμε καθαρότατα στο βίντεο.

    Και μάντεψε, ηλίθιε Deggial. Ούτε αυτό είναι δίκαια λύση. Είναι ό,τι κοντινότερο σε αυτήν όμως.
    omws to summerizomai 100%

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •