Page 11 of 63 FirstFirst ... 9101112132161 ... LastLast
Results 151 to 165 of 941

Thread: Astynomiki Via

  1. #151
    Oxi poly adynatos.
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Trampakouland
    Posts
    8,384

    Default

    Quote Originally Posted by Fixxxer
    Με αναγκασατε να κανω λογκιν για να απαντησω!!! Διευκρινιση ζηταω. Απο ποτε το να εισαι μπατσος ειναι συνδεδεμενο με το να εχεις εξουσια και να κανεις καταχρηση της? Πιο πολυ ρωταω τον νεκροπεθαμενο. Θελω να πω, οκ, προφανως τα ατομα στο βιντεο ειναι σιχαμερα σκουληκια και τους αξιζει τρελο ξυλο, αλλα προσωπικα το βρισκω ΠΟΛΥ ΑΚΡΑΙΟ να ειναι απαραιτητη προυποθεση για να ασκησει κανεις το επαγγελμα του αστυνομικου να εχει συγκεκριμενη ιδεολογια και χαρακτηρα. Δηλαδη εσυ που παιζεις μουσικη εισαι ας πουμε τρελη ψωναρα και τρελο ποζερι? Γιατι εμενα μου φαινεται οτι απλα γουσταρεις και κανεις το χαβαλε σου. Μη μου πεις οτι θα σε χαλαγε ενα συμβολαιο με μεγαλη εταιρια εδω περα ομως ε.
    a)ma koita, tha ginosoun pote esy mpatsos? An ginosoun den simainei oti, to ligotero, den exeis provlima na exeis eksousies panw apo tous ypoloipous? E, egw (kai fantazomai oti polys kosmos episis) tha eixa. Den tha mporousa re file na kovw fatses kai na zitaw taftotites, pws na to kanoume. Den exw oreksi na parenoxlw ton kosmo. Aplo?

    b)o arithmos twn mpatswn ana pasa stigmi den einai apeiros, einai peperasmenos. As ypothesoume oti kapoios anikei ontws se ekeini tin omada tou kosmou pou goustaroun na kanoun kapswnia se allous. Mikroi napoleontes re paidi mou, einai kontoi alla otan megalwsoun tha sou deiksoun aftoi. OLOI aftoi den tha prospathisoun na ginoun kati pou tha tous epitrepei na ferontai etsi? Ara, eite mpatsoi, eite stratiwtikoi?
    Einai loipon safe bet na peis pws, akoma kai an oloi oi mpatsoi den einai kakoi (mmmmmmm), oloi oi kakoi, me tin ennoia tou napoleon jr, prospathoun na ginoun mpatsoi i stratiwtikoi. Opote, einai paralogo na pisteveis oti to pososto "kakwn" (giati vazw ta eisagwgika?) einai terastio mesa sto swma?

    c) askisi eksousias den einai mono to na vazeis alvanous na sfaliarwnoun o enas ton allon. Kai to na zitas taftotites epeidi o allos ntynetai kapws kai na trexeis sto tmima gia eksakrivwsi asksis eksousias einai.
    Akoma kai o mpatsos pou sou leei telika "ok, den exeis taftotita alla de mpeirazei trava spiti sou" askei eksousia panw sou. Apla isws tou ftanei mexri ekei pou to ekane (opws ypirxan atoma sto sxoleio sou pou goustaran apla na tromokratisoun ligo tous pio adynamous giati apla mporousan), i mporei o mpatsos na goustarei eksousia kai fapes alla mono me alvanous kai alles meionotites kai oxi me areia ellinakia.

    d) kai stin teliki, posoi apo sas tha ginosastan mpatsoi? Aftoi pou tha ginosastan, poia einai i thesi sas apenanti sto thema "eksousia"?

    e) poses proswpikes sas istories me mpatsous xaraktirizete thetikes kai poses arnitikes? Oi dikes mou, xwris na exw kanei otidipote aksiopoino kai exontas zisei ta perissotera xronia makrya apo to kentro, genika makrya apo kei pou oi mpatsoi einai pragmatika gamise ta (vlepe to tmima tis omonoias opou kai paradexontai oti stelnoun ta katharmata!) einai BY FAR kakes.

    fantazomai oti kapoios pou menei kentro exei POLY xeirotera na pei.
    Otan megalwsw tha ginw vasilias
    Tha exw to xaremi mou sto kentro tis spilias
    ------------------------------------------------------
    Quote Originally Posted by XD
    b.t.w. -> mia fora gamhsa exwntas sto repeat ena solaki tou
    necropethamenou pou exei postarei sto forum. Sigklonistikh,
    fantastikh, ypertath, aksexasth empeiria !!!!!!!!!!!!!
    kai episis http://www.anorimoi.com

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    May 2005
    Location
    Jenseits von Gut und Bose
    Posts
    6,308

    Default

    εγώ δν έχω κακές εμπειρίες με μπάτσους όμως!! εκτός από εκείνη τη φορά που μας πήγαν στο τμήμα για εξακρίβωση και δε μας γύρισαν πίσω στην πλατεία και φοβηθήκαμε μήπως και χάσουμε τους jesu. αλλά προλάβαμε τελικά και ο καλός κύριος διοικητής μας έδωσε και σελοτέηπ για να καμουφλάρουμε την φωτογραφική σε ένα κουτί ντεπόν. ένας άλλος εκαμίτης όταν ήμανε με τον κάλκη μου έδειχνε πως οπλίζει το ημιαυτόματο και γενικά, καλά παιδιά όλοι τους!
    The bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.
    ~

  3. #153
    πελοπ/σιακή λέρα attila's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    στον αριστερισμο της παρθενου
    Posts
    4,222

    Default

    οι καπελακηδες ειναι λιγο καλυτεροι απο τους αλλους.


    η μεγαλη φαση ομως ειναι οταν ενας καπελακιας γαλονας ερχεται στη σχολη να σπουδασει.μιλαμε για τρελο γελιο

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    May 2005
    Location
    Jenseits von Gut und Bose
    Posts
    6,308

    Default

    για πες, έχει γέλιο ε;
    The bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.
    ~

  5. #155
    mad max bara Skalani Caveman's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Στο βρακί της
    Posts
    516

    Default

    Δε θα υπερασπιστώ τους μπάτσους. Είναι μαλάκας ο νεκροπεθαμένος. Δε θα υπερασπιστώ τους μπάτσους. Είναι μαλάκας ο νεκροπεθαμένος. Τους μπάτσους δε θα υπερασπιστώ. Ο νεκροπεθαμένος είναι μαλάκας. Δε θα υπερασπιστώ τους μπάτσους. Ο νεκροπεθαμένος είναι μαλάκας. Τους μπάτσους δε θα υπερασπιστώ. Ο νεκροπεθαμένος είναι μαλάκας. Τους μπάτσους δε θα υπερασπιστώ. Τους μπάτσους θα υπερασπιστώ δεν. Ο μαλάκας είναι νεκροπεθαμένος. Δε θα υπερασπιστώ το νεκροπεθαμένο. Οι μπάτσοι είναι μαλάκες. Δε θα μαλάκας νεκροπεθαμένος είναι μπάτσους ο υπερασπιστώ τους.

    Απλά και τεκμηριωμένα.

    P.S. Για να μην κατηγορηθώ για εμπάθεια (πράγμα το οποίο θα ήταν κακεντρεχές και τελείως αβάσιμο), δεν είναι δυνατόν να λες τέτοιες πίπες αν δεν είσαι πιτσιρικάς. Και νομίζω πως δεν είσαι. Άρα είσαι μαλάκας.

    ...κι άλλο έντιτ σήμερα. Θ' αυτομαστιγωθώ το βράδυ.
    Kαλά ρε, τόσο ξεφτίλα είσαι, στο φορουμ του Firestorm γράφεις;
    ΕΝΤΕΛΩΣ ΠΛΕΚΤΑΝΗ!

  6. #156
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default

    to avatar tou scalani mou ftiaxnei tin dia8esh opote to vlepw.


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  7. #157

    Default

    [quote=Skalani Caveman]
    Quote Originally Posted by "Ubu Roi":3nokv8sb
    γενικά ρε παιδί μου, είστε όλοι πασόκοι γιατί αντιλαμβάνεστε το ζήτημα παντελώς επιφανειακά, δηλαδή στο επίπεδο της τιμωρίας που πρέπει να επιβάλλεται σε τέτοιες περιπτώσεις, και δεν ασκείτε κριτική στο ίδιο το σύστημα που τις γένναει. αυτός ο συγκεκριμένος ασφαλίτης είναι έτσι γιατί πέρασε από μια διαδικασία που είχε σκοπό να τον κάνει ακριβώς αυτό που είναι τώρα. αυτό συνεπάγεται ότι αυτός ο συγκεκριμένος ασφαλίτης δεν είναι ο μόνος ασφαλίτης ο οποίος δρα αναλόγως, είναι απλά ένας αρκετά άτυχος συγκεκριμένος ασφαλίτης, που έτυχε να τον βιντεοσκοπούν, και στάθηκε αρκετά μαλάκας ώστε να τους επιτρέψει να το κάνουν. μπορούμε να υποθέσουμε χωρίς μεγάλα περιθώρια απόκλισης ότι υπάρχουν άλλα 128041804180241285,5329 μέλη της ΕΛ.ΑΣ που δρουν αναλόγως αλλά δεν ήταν αρκετά άτυχοι ώστε να τους βιντεοσκοπούν και αρκετά μαλάκες ώστε να το επιτρέψουν. έτσι, γίνεται αντιληπτό ότι αυτα τα φαίνομενα δεν είναι αυθύπαρκτα αλλά είναι η άμεση συνέπεια τους συστήματος το οποίο τα γεννά. οπότε αν εσύ απλά περιορίζεσαι στο να καταστείλεις τέτοια φαίνομενα και όχι και στο να τα προλαμβάνεις προσπαθώντας να αλλάξεις σύσσωμο το σύστημα που τα παράγει τότε είσαι πασοκάρα διότι χωρίς την παραπάνω ριζική αλλαγή τέτοια φαίνομενα θα υπάρχουν παντού και πάντα και αυτά που θα φτάνουν στα αυτιά του πλατιού κοινού και κατ' επέκταση θα τιμωρούνται -έστω και με αληθινές ποινές, όχι με διαθεσιμότητες και μετακινήσεις- θα είναι οι απειροελάχιστες εξαιρέσεις και σε καμία περίπτωση το σύνολο, ή έστω η πλειοψηφία. οι οποίες απειροελάχιστες εξαιρέσεις μπορούν να δώσουν και στους κοινοβουλευτικούς κρετινούς την δυνατότητα να βγάζουν ανακοινώσεις όπως η παραπάνω ώστε να δίνουν και την εντύπωση ενός αμείλικτου και αδιάφθορου κρατικού μηχανισμού ο οποίος δεν επιτρέπει τέτοιες παρεκτροπές, ενώ στην πραγματικότητα, αυτός είναι που τις γεννά, συνειδητά.

    Χωρίς να έχω καμία πρόθεση να σχολιάσω τα όσα μας αράδιασες, παρατηρώ κάτι που δε μου κάθεται καλά και θα ήθελα να στο πω να το ξέρεις.

    Ωραία και καλά τα όσα μας είπες, αλλά μας τα γράφεις κομματάκι στριφνά. Κατά την ταπεινή μου άποψη έχεις ένα ύφος φτωχού (πλην τίμιου) και μόνου μη πασόκου σ' αυτόν τον ψεύτη ντουνιά, πράγμα το οποίο πολλές φορές με κάνει σχεδόν να νοιώθω τύψεις που είμαι εμπόδιο στο σχέδιο σου ν' αλλάξεις τη δομή της σημερινής κοινωνίας. Μετά όμως λέω πως δε γίνεται να έχω εγώ άδικο κι εσύ δίκιο κι έρχομαι στα συγκαλά μου. Εν κατακλείδι αυτο που ήθελα να πω είναι οτι επανάσταση κι ελιτισμός δεν πάνε μαζί.

    Δεν ανέφερα πουθενά αν ενστερνίζομαι ή όχι τις απόψεις που παρέθεσες, όποιος σχολιάσει κάτι τέτοιο θα φάει μάπες να το ξέρει. Μιλημένα, ξηγημένα.[/quote:3nokv8sb]
    Συμφωνώ και με τα δύο ποστ. Περισσότερο με το δεύτερο όμως, γιατί πιστεύω ότι, αν ήμασταν σοβαρότερο κράτος, θα μπορούσαμε να έχουμε πολύ καλύτερη αστυνομία από αυτήν που έχουμε. Σίγουρα δεν θα φτάσει ποτέ το *ιδανικό*, αλλά έπαψα προ πολλού να πιστεύω στην ύπαρξη τέτοιων πραμάτων.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,337

    Default

    tespa,egw apo mpatsous exw kai empeiries "eyxaristes" kai exw dei mprosta mou kai skinika me allous.egw tha pw mono ena,ayto pou mou xei meinei kai gia panta tha einai sto myalo mou...
    telikos paok-skouliki.2 wres prin to paixnidi,aneleito ksilo apo eksw me ta mat gia eisodo me ntou.ksafnika,vlepw enan matazti,na pianei enan pitsirika ZITIMA NA ITAN 10 XRONWN kai na ton kopanaei me to ropalaki sto proswpo.o mikros menei katw.anoigmenos san garifallo na klaiei.kapou ekei katalava oti apla den exoun arxidia kai ksespan tin gavla tous opou vroun,apo syntaksiouxous mexri mikra paidia.vevaiws meta o mpatsos aytos eixe mia episkepsi sto papanikolaou...tou afairethike ena nefro apo to ksilo.
    crack the whip and punish me

  9. #159

    Default

    Και, Μήτσο, παραλίγο να γίνω μπάτσος. Και όχι, δεν είχα κανένα κόλλημα με την εξουσία, απλά όταν είσαι 18, δεν σου κάθεται καλά το διάβασμα και έχεις όλους να σε πρήζουν ότι θα μείνεις στο δρόμο και δε θα βρίσκεις δουλειά χωρίς πτυχίο, τότε η μονιμότητα της αστυνομίας είναι ΠΟΛΥ ελκυστική. Φυσικά, στο σχολείο ήμουν εντελώς στον κόσμο μου οπότε δεν είχα την παραμικρή άποψη ούτε για πολιτική ούτε για τους μπάτσους, οπότε ίσως και να φταίει κι αυτό, αλλά φαντάζομαι ισχύει για πολλούς ακόμα. Από την άλλη, δεν είμαι καθόλου σίγουρος πως, αν είχα όντως περάσει στην αστυνομία και δεν είχα τις εμπειρίες που απέκτησα στην Πάτρα ως "φοιτητής", δεν θα είχα γίνει κι εγώ εξίσου ζώο ή και περισσότερο.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  10. #160
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    Quote Originally Posted by hcpunksonacid
    vevaiws meta o mpatsos aytos eixe mia episkepsi sto papanikolaou...tou afairethike ena nefro apo to ksilo.
    σε παρακαλω, πες μου πως ενωθηκατε με τα σκουληκια και τον δειρατε απο κοινου
    Vielen Dank für alles was mal war

  11. #161
    mad max bara Skalani Caveman's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Στο βρακί της
    Posts
    516

    Default

    Quote Originally Posted by Marillion
    to avatar tou scalani mou ftiaxnei tin dia8esh opote to vlepw.
    Σκαλάνι. Με κάπα. Skalani.
    Kαλά ρε, τόσο ξεφτίλα είσαι, στο φορουμ του Firestorm γράφεις;
    ΕΝΤΕΛΩΣ ΠΛΕΚΤΑΝΗ!

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,337

    Default

    enimarthon to skiniko egine eksw apo tin 4a.mono dikoi mas itan.oxi kai enwsi me ta erpeta...
    edit:aytoi ekeini tin imera apo tin lipi tous ekaigan aspromavrous skylous...
    crack the whip and punish me

  13. #163
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    παντα αναρωτιομουνα ομως γιατι ο κοσμος δυσκολευεται τοσο με το νικ μου
    Vielen Dank für alles was mal war

  14. #164
    mad max bara Skalani Caveman's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Στο βρακί της
    Posts
    516

    Default

    Quote Originally Posted by hcpunksonacid
    enimarthon to skiniko egine eksw apo tin 4a.mono dikoi mas itan.oxi kai enwsi me ta erpeta...
    edit:aytoi ekeini tin imera apo tin lipi tous ekaigan aspromavrous skylous...
    Οφφ-τόπικ αλλά απ' τα πιο ελεεινά πράγματα που έχω δει ποτέ. Ποτέ και για κανένα λόγο ένωση με τον ασπόνδυλο.

    Quote Originally Posted by enitharmon
    παντα αναρωτιομουνα ομως γιατι ο κοσμος δυσκολευεται τοσο με το νικ μου
    Εδώ δυσκολεύονται με το δικό μου...

    έντιτ προς διόρθωση γραμματικού εγκλήματος.
    Kαλά ρε, τόσο ξεφτίλα είσαι, στο φορουμ του Firestorm γράφεις;
    ΕΝΤΕΛΩΣ ΠΛΕΚΤΑΝΗ!

  15. #165
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Deggial μπατσος αχαχαχχα αυτο θαθελα να το δω.
    Νεκρο, τι να σου πω, μπορει να ξεκινουσα καποια στιγμη στο ασχετο να θελω να γινω μπατσος και να μπαινα στον χωρο και να ξενερωνα...

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •