Page 5 of 18 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 61 to 75 of 265

Thread: Τοol, Mastodon

  1. #61
    Ryan Gosling zihuatanejo's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Islington.
    Posts
    1,665

    Default

    Quote Originally Posted by STORMRIDER
    Quote Originally Posted by Deggial
    Αν αυτός που κάθεται ακίνητος περνάει καλά, εσένα τι σε κόφτει;
    den eiani to thema an pernaei kala h' oxi... alla opws kai naxei, den exw dei pio kseneroto koino se sinavlia.. elaxistoi girw mou tragoudousan ta tragoudia..

    Οι περισσότεροι γύρω μου(όπως και εγώ ο ίδιος) ξέραμε τα τραγούδια, τραδουδούσαμε, απλά όχι φωναχτά. Και παρακολουθούσαμε το σόου.

    Αυτό ήταν το καλύτερο, γιατί προτιμώ να ακούω το maynard, παρά 2345 άλλες άσχετες φωνές. Σε κάποια φάση βρέθηκα να έχω έναν πιτσιρικά δίπλα μου, ο οποίος ήταν με 2 γκόμενες και ήταν ο μόνος που τραγούδαγε, και παρότρυνε τον κόσμο να ανάψει αναπήρες κλπκλπ. Παίζει να ήταν και ο Mastodonαπαυτός.
    Ε, το παλικάρι μου την έδωσε στα νεύρα, ήθελα maynard και άκουγα αυτόν.

    Ε, πάνω κάτω τα είπατε, 0 κλίση του χώρου - είδα λίγο justin, παρά το 1.88 μου, 0 ηχητική, γαμώ τη didi καιταλοιπά.


    Α, πιστεύω ότι το lateralus δύσκολα θα είναι το ίδιο πλέον.
    Ένα ξανθό παλικάρι που του έδωσε την κιθάρα ο Adam στο κομμάτι και έπαιζε μαζί με τον Brent από τους Mastodon, who was?

  2. #62

    Default

    Άσχετο, δίπλα μου καθόταν ο Αλκίνοος Ιωανίδης.

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,388

    Default

    Quote Originally Posted by zihuatanejo
    ο οποίος ήταν με 2 γκόμενες
    Παίζει να ήταν και ο Mastodonαπαυτός.
    den paizei

    Quote Originally Posted by zihuatanejo
    Ένα ξανθό παλικάρι που του έδωσε την κιθάρα ο Adam στο κομμάτι και έπαιζε μαζί με τον Brent από τους Mastodon, who was?
    O allos kitharistas twn Mastodon isws?Paratiritikos eisai megale
    i would name her rock'n'roll.

  4. #64
    Ryan Gosling zihuatanejo's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Islington.
    Posts
    1,665

    Default

    Πω ρε φίλε ξανθός είναι ο Kelliher?

    Πωπω, δεν την παλεύω ε, καλά τα πήγα.

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    1,103

    Default

    Ο κακός ήχος + ότι το set των Mastodon δεν το παρακολούθησα ολόκληρο δεν μου επιτρέπει να πω και πολλά. Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα ήθελα να τους δω σ'ενα πολύ μικρότερο χώρο.
    Οι Tool μ'εντυπωσίασαν πρέπει να πω (παρά τον ασταθή στο μεγαλύτερο μέρος του set τους ήχο) σαν συγκρότημα (μουσικό μέρος δηλαδή) αλλά και σαν σκηνική παρουσία/show, με τα video projections στο backround να είναι το highlight. Κορυφαία στιγμή imo οτιδήποτε ανάμεσα στην εισαγωγή του Wings και τις τελευταίες νότες του 10,000 Days.
    Για την παραγωγή συμφωνώ με τους περισσότερους, χειρότερο χώρο πραγματικά και να ήθελαν να βρουν δεν γινόταν (μου θύμισε μάλιστα την αποθήκη όπου είχαν παίξει οι Porcupine Tree στο Ι.Μ.Ε. το 2002) και συνολικά μια διοργάνωση/απάτη σε όλους τους τομείς. Τίποτα καινούριο δηλαδή για τα δεδομένα των Ελλήνων διοργανωτών/μπακάληδων. Τα'χουμε ξαναπεί βέβαια, λύση δεν πρόκειται να βρεθεί όσο η Didi πείθει 10.000 κόσμο (περίπου, μπορεί και παραπάνω) να δώσει 50 ή 60€ (υπενθυμίζω 2 ημερομίσθια aprox.) για συναυλίες που δεν του προσφέρει ουσιαστικά τίποτα, οπότε μην έχουμε απαιτήσεις.

  6. #66
    Ryan Gosling zihuatanejo's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Islington.
    Posts
    1,665

    Default

    Καλά τα λέμε, ποστάρετε κάποιος τπτ media όμως.

  7. #67
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    Quote Originally Posted by zihuatanejo
    Καλά τα λέμε, ποστάρετε κάποιος τπτ media όμως.

    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  8. #68

    Default

    Quote Originally Posted by psychomaverick
    Για την παραγωγή συμφωνώ με τους περισσότερους, χειρότερο χώρο πραγματικά και να ήθελαν να βρουν δεν γινόταν (μου θύμισε μάλιστα την αποθήκη όπου είχαν παίξει οι Porcupine Tree στο Ι.Μ.Ε. το 2002) και συνολικά μια διοργάνωση/απάτη σε όλους τους τομείς. Τίποτα καινούριο δηλαδή για τα δεδομένα των Ελλήνων διοργανωτών/μπακάληδων.
    Αυτό ακριβώς είχα κι εγώ στο μυαλό μου χτες που έγραφα το post!!! Και για να είμαι ειλικρινής το έλεγα και πριν πάω καν στη συναυλία επειδή τον ήξερα το χώρο από τους ολυμπιακούς. Να δεις έλεγα που θα είναι σαν τους Porcupine Tree το 2002 - τέτοιο χάλι! Τελικά ήταν μάλλον χειρότερο!!

  9. #69

    Default

    [quote=freak brother][quote="virtual reality":2bj2y2bl]
    Quote Originally Posted by "freak brother":2bj2y2bl
    ικανοποιημενος εφυγα, οπως και πολλοι που δεν ειχαν εισητηρια
    poli poli sosta milises!!!!![/quote:2bj2y2bl]

    δεν το ειπα για κακο (για να μην παρεξηγηθω)[/quote:2bj2y2bl]

    μα κι εγώ για καλό στο λέω!!Εννοείται ότι αν είχες μπει τζάμπα ήσουν πολύ ικανοποιημένος που δεν σε έπιασαν κορόιδο και με τη θέλησή σου μάλιστα!!!

  10. #70
    _UnHoLyMaRtYr_
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Phantom Duck
    ενώ κατά τη διάρκεια του σετ ο ΑνχόληΜάρτυρ μου μίλαγε για το Nacho Libre
    Των Μάστοντον, μην παρεξηγηθούμε.

    Να πω κι εγώ το παράπονό μου, η αλήθεια είναι πως περίμενα να "μπω" περισσότερο μέσα στη συναυλία αλλά δεν τα κατάφερα ποτέ. Δηλαδή εκτός του άθλιου ήχου, όταν έχεις πάει σε ένα -όσο να ναι- πιο προσωπικό λάιβ και έχεις μπροστά σου 2 πανύψηλους τύπους που κατά τη διάρκεια του γουίνγκς παίζανε με τα γκομενάκια τους και γελάγανε, απλά δε μπορείς.
    Αυτά γιατί μιλάω στο τηλ. Μετά πάλι.

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    on the wings...
    Posts
    690

    Default

    ena megalo fuck off stous Mastodon pou mas priksane me tis malakies tous.anousioi kai varetoi.Kaloi mousikoi,kakh mousikh.xaotikoi.

    ena megalo mpravo stous tool giati epaiksan kalytera apo ta diafora videakia pou sykloforoun edw kai kairo sto internet.eytyxws katafernoun ena megalo kommati ths atmosfairas tous na to metaferoun kai sto live an kai o tragikos xwros den voithise.

    ena fuck off gia tis elleipsis tou xwrou pou talaipwrisan to koino.

    ena fuck off ston kathe fanboy pou den katalavainei oti o X edwse XXXXXX euro na ferei tous Tool kai o fanboys twra leei ta dika tou sta forum enw o allos exei mpei mesa ;h exei vgalei liga.

    ena fuck off ston X giati ekane malakia pou edwse XXXXXX euro stous Tool kai den edwse XXXXXX-100000 euro wste na kanei kai kati kalytero gia th diamorfwsh tou xwrou kai gia ton kosmo pou tosa xronia paei stis synaylies tou(episis to eishthrio tha htan fthnotero kai tha eixe vgalei kai aytos kana frago parapanw)..sthn telikh as thn ekane kai allos paragwgos th synaylia..Me ta fagwmata metaksy tous ftanoume na plirwnoume 52 kai 60 euro...

    TELOS ENA MEGALO FUCK OFF STON HXOLIPTI TWN TOOL (giati me mia mikrh kinhsh tou xeriou tou tha mas eixe swsei ta aytia.)
    Hell Toupee

  12. #72
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by STORMRIDER
    Quote Originally Posted by Deggial
    Αν αυτός που κάθεται ακίνητος περνάει καλά, εσένα τι σε κόφτει;
    den eiani to thema an pernaei kala h' oxi... alla opws kai naxei, den exw dei pio kseneroto koino se sinavlia.. elaxistoi girw mou tragoudousan ta tragoudia..
    Ρε παιδιά ο καθένας απολαμβάνει ένα live όπως γουστάρει, τι πάει να πει δεν τραγουδούσαν τα τραγούδια; Ξέρω αρκετά τραγούδια των Tool απ'έξω, πρέπει δλδ να τα τραγουδάω φωναχτά για να αποδείξω ότι είμαι true οπαδός; Ή μήπως στην είσοδο, εκτός από την επίδειξη του εισιτηρίου, έπρεπε να γράψω test για να δείξω ότι ξέρω όλους τους στίχους απ'έξω για να με αφήσουν να μπω; Έλεος ρε παιδιά, έχω βαρεθεί τα σχόλια "το κοινό ήταν ξενέρωτο", ναι εκτός από αυτόν που το γράφει πάντα, ο οποίος είναι και γαμώ τα άτομα!
    Βασικά κι εγώ στην αρχή άρχισα να χτυπιέμαι με το πλήθος (καθώς ήμουν μπροστά κοντά στα κάγκελα), αλλά αν το συνέχιζα θα έχανα το φανταστικό σόου. Δυστυχώς για μένα ήταν πιο σημαντικό αυτό από το να αποδείξω στους γύρω μου ότι δεν είμαι "ξενέρωτος." Χέστηκα στο φινάλε.
    Άκου "δεν είναι το θέμα αν περνάω καλά ή οχι". Εμ βέβαια, το θέμα είναι να αποδείξω την "Tool-οφροσύνη" μου. Οτιναναι.



    STORMRIDER, δεν είναι επί προσωπικού τα σχόλια μου, απλά πιάνομαι από τα λόγια σου για να τονίσω το point μου.

  13. #73
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    α και για τα μεταλ τυπακια που λεγανε "καλα ρε μαλακα τι νουμερο ο τραγουδιστης , πλατη το κοινο ? ειναι δυνατον" προτεινω να πανε να δουνε τον Μπρους τον Ντικινσον που γαμαει σκηνικα ανεβαινει και σε σκαλωσιες και αμα λαχει σταματαει και κανα λαιβ λογο καπνογονοχλεπας.

    (τυχαιο παραδειγμα ε)
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  14. #74
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default

    Quote Originally Posted by freak brother
    α και για τα μεταλ τυπακια που λεγανε "καλα ρε μαλακα τι νουμερο ο τραγουδιστης , πλατη το κοινο ? ειναι δυνατον" προτεινω να πανε να δουνε τον Μπρους τον Ντικινσον που γαμαει σκηνικα ανεβαινει και σε σκαλωσιες και αμα λαχει σταματαει και κανα λαιβ λογο καπνογονοχλεπας.

    (τυχαιο παραδειγμα ε)
    Εσύ τελικά δεν ξερνούσες στην τουαλέτα;
    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  15. #75
    _UnHoLyMaRtYr_
    Guest

    Default

    Μιας και λέμε για τον φρηκ, μαλάκα τι μνήμη έχεις.

Similar Threads

  1. Kserete tous Mastodon?
    By cloud in forum Music Discussion
    Replies: 78
    Last Post: 28-03-2009, 03:12
  2. Mastodon - Blood Mountain
    By Dragonlord in forum Albums
    Replies: 50
    Last Post: 19-11-2006, 08:34
  3. Διαγωνισμός Mastodon
    By Dragonlord in forum Music Discussion
    Replies: 1
    Last Post: 15-12-2005, 15:32
  4. Mastodon - Remission
    By House Of Low Culture in forum Albums
    Replies: 26
    Last Post: 11-01-2005, 00:19
  5. Mastodon - Leviathan
    By regularpaul in forum Albums
    Replies: 69
    Last Post: 22-10-2004, 15:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •