Λοιπόν, στο σωστό thread αυτή τη φορά. Ο χώρος πολύ καλός, κ φυσικά γεμάτος, η συναυλία ήταν sold out εδώ κ αρκετό καιρό, καθώς μόνο 2 εμφανίσεις για όλη τη Γερμανία μάλλον δεν αρκούν, χε. Φτάσαμε λίγο πριν βγουν οι Trivium, οι οποίοι δεν μπορώ να πω ότι είναι του στυλ μου, οπότε όση ώρα έπαιζαν είμασταν πίσω κ αφιερώσαμε το χρόνο μας σε μπυροποσίες. Πάντως είχαν καλό ήχο, κ κάποιοι πιο μπροστά σίγουρα γούσταραν. Τα 45' που έπαιξαν πέρασαν σχετικά γρήγορα κ μετά από μία μισάωρη αναμονή βγήκαν οι Maiden. Η σκηνή ανάλογα διακοσμημένη με σκηνές από το τελευταίο LP, καθώς κ αντίστοιχα πόστερ στο πίσω μέρος. Ήχος γαμάτος, πεντακάθαρος κ στη σωστή ένταση, η απόδοσή τους φυσικά επίσης γαμάτη, ειδικά ο Dickinson μου φάνηκε κ σε κέφια κ σε πολύ καλή μέρα. Κ ναι, έπαιξαν όλο το καινούριο, καθώς κ τα υπερκλασικά γνωστά παλιά κομμάτια. Προσωπικά γούσταρα πολύ, καθώς το Matter of Life and Death μου αρέσει κ live τα τραγούδια λειτούργησαν πολύ καλά. Βέβαια, ο αναμενόμενος πανικός έγινε στα υπόλοιπα γνωστά, καθώς υπήρχαν πολλοί που δεν γνώριζαν τα καινούρια. Κ ο Eddie βγήκε στη σκηνή με στρατιωτική περιβολή, και εμφανίστηκε να βγαίνει μέσα από ένα τανκ κατά τη διάρκεια του Iron Maiden. Συνολική διάρκεια της συναυλίας σχεδόν 2 ώρες. Θα προτιμούσα πάντως να ακούσω κ κάποια τραγούδια από Brave New World κ Dance of Death, αντί για όλο το καινούριο, για να είμαι κ ειλικρινής.
Προσωπικά highlights, The Legacy κ Hallowed, κάθε φορά για αυτό το τραγούδι λειτουργεί σαν να είναι η πρώτη .