Page 92 of 107 FirstFirst ... 42829091929394102 ... LastLast
Results 1,366 to 1,380 of 1605

Thread: Musician's off topic chat

  1. #1366
    Chef Wannabe Clockwork Orange's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Dead Cities of Syria
    Posts
    2,902

    Default

    Μιας και το μονο που μπορω να κανω περιμενοντας τα ντραμς ειναι να βλεπω βιντεο απο μαθηματα κτλπ πειτε λιγο ποτε προτιμουμε slide και ποτε heel toe και ποια η τεχνικη του κολλια που παει το ποδι δεξια αριστερα
    Μα εγώ μ΄ένα άγριο περήφανο χορό σαν αετός πάνω απ'τις λύπες θα πετάξω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ
    Θα πάω να χτίσω μια φωλιά στον ουρανό θα κατεβαίνω μόνο αν θέλω να γελάσω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ

    Πρέπει να έχει κανείς ακόμη ΧΑΟΣ μέσα του για να μπορέσει να γεννήσει ένα ΑΣΤΕΡΙ που χορεύει!

  2. #1367

    Default

    Quote Originally Posted by Clockwork Orange View Post
    ποτε προτιμουμε slide και ποτε heel toe
    ε το slide είναι λίγο πιο δυνατό στο δεύτερο χτύπημα, και πιο εύκολο να το μάθεις
    το "πότε προτιμάμε" εξαρτάται καθαρά από σένα, τι σε βολεύει κτλ - μάθε και τα δύο

    Quote Originally Posted by Clockwork Orange View Post
    ποια η τεχνικη του κολλια που παει το ποδι δεξια αριστερα
    swivel
    αν ρωτάς πώς το κάνει, απλά πάει το πόδι του μία δεξιά μία αριστερά σε κάθε χτύπημα
    tt0274518

  3. #1368
    Chef Wannabe Clockwork Orange's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Dead Cities of Syria
    Posts
    2,902

    Default

    Και στο slide ελεγε ο τυπος οτι καποιοι το πανε δεξια αριστερα. το Heal toe ηχητικα μου ακουγεται πιο "core" πιο "τουτου-παυση-τουτου-παυση" ενω το slide πιο σταθερο. οι μπλακαδες παιζουν φλατ φουτ?
    Μα εγώ μ΄ένα άγριο περήφανο χορό σαν αετός πάνω απ'τις λύπες θα πετάξω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ
    Θα πάω να χτίσω μια φωλιά στον ουρανό θα κατεβαίνω μόνο αν θέλω να γελάσω - Σιγά μη κλάψω σιγά μη φοβηθώ

    Πρέπει να έχει κανείς ακόμη ΧΑΟΣ μέσα του για να μπορέσει να γεννήσει ένα ΑΣΤΕΡΙ που χορεύει!

  4. #1369
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    ολες αυτες τις τεχνικες τις ανακαληψαν για να μπορουν να παιξουν 2 γρηγορα δεκαταεκτα στην κασα. με ενα πεταλι ( και μετα 3 και παει λεγοντας). οταν θες 2 χτυπηματα στηγν κασα κοντινα θες δυναμη και να ειναι ιδια. με το χιλ τοου δεν μπορεις γιατι ειναι σαν το μελερ στα χερια. το δευτερο ειναι παντα πιο σιγα. πιο πολυθ τζαζοτεχνικη ειναι. λιγο δοκιμασα το constant release ειαι σαν το χιλ τοου εγω, για να μπορω να παιζω συνεχομενα δεκαταεκτα με το ενα ποδι αλλα δεν οποτε μενω στο αγαπημενο μου σλαιντ.

    το σουιβελ, οπως και το μελερ ειναι ουσιαστικα φυσικες κινησεις. αν πας να παιξεις δεκαταεκτα με τα 2 ποδια λιγο πιο γρηγορα αποτι μπορεις θα δεις οτι το ποδι σου γυρναει λιγο στα πλαγια. για γρηγορα γενικα παιξιματα με διπεταλο δεν ξερω, ειμαι αμπαλος. με ενα ποδι 2 δεκταεκτα ισον σλαιντ, 3 ή 4 ισον σουιβελ για μενα. αν και το σουιβελ δε μουειναι τοσο γρηγορο ακομα...
    αυτα τα φλατ φουτ κτλ δεν τα ξερω. και τα γρηγορα παιξιματα δεν ειναι για μενα (πανω απο 150 μπι πι εμ0 οποτε οποιος μπλακμεταλας θελειας ερθει να τα πει καλυτερα
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  5. #1370
    survivor scarecrow's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    above the sea of fog
    Posts
    2,254

    Default

    έχει πάρει κανείς πετάλια από εδώ:
    http://www.wtfaccessories.com/
    ?

  6. #1371
    Αγκαλίτσας Dr.Gonzo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,353

    Default

    Μου έφτιαξε την μέρα (την βραδιά), ειλικρινά:

    Deafening, painstaking, BB King

  7. #1372
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    Quote Originally Posted by Dr.Gonzo View Post
    Μου έφτιαξε την μέρα (την βραδιά), ειλικρινά:
    des ta ola. ta koritsakia pou tragoudane maiden einai ekplhktika. genika ginetai trelh douleia ekkei gamwto...
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  8. #1373
    Wriggle redeemer's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    dystopian suburbs
    Posts
    547

    Default

    Το λοιπόν,θέλω να επενδύσω ένα ποσό για λάπτοπ που θα χρησιμοποιείται κατά 90% για χρήση daw.Δεδομένου πως το budget δε φτάνει για αγορά Mac,αξίζει την επένδυση ένα "απλό" λαπτοπ;Η φάση που λένε για εγκαταστάσεις OS σε μη Apple συστήματα είναι σεβαστή ή παίζουν 754765873 προβλήματα;

  9. #1374
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Παίδες, χρειάζομαι έναν ΦΤΗΝΟ τύπο που να μπορεί να κάνει σετάρισμα ηλεκτρικής κιθάρας, στην Αθήνα. Δε θέλω τίποτα το εξτρίμ, ένα απλό σετάρισμα μόνο, σε καλή τιμή.

    Μέχρι πριν ένα χρόνο (που έγινε το τελευταίο σέρβις) πήγαινα στον Τζίμη στη Μπενάκη, αλλά μου φαίνεται ακριβούτσικος πλέον. Νομίζω κιόλας μετακόμισε και πήγε το μαγαζί αλλού.

    Μένω νέα σμύρνη, οπότε ας μην είναι και πολύ στου διαόλου.

    Ακούω προτάσεις.
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  10. #1375
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Mπορείς να το πας telesound, είναι πολύ κοντά μετρό Αιγάλεω.
    Αν δεν κάμω λάθος, γύρω στο 30άρι το χει, μπορείς να πάρεις ένα τηλέφωνο να το ρωτήσεις.
    Μια χαρά setup μου έχει φανεί ότι κάνει.
    Kill the wise one!

  11. #1376
    ultimus_kafrus Djerdjelesh's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Πατρίδα μου είναι εκεί που μάσησα
    Posts
    1,064

    Default

    Γενικά πλέον 30 πάει το σετάρισμα. Πέρσι χρέωναν 45 με 50 και είπα να το κάνω 30 εγώ για να μαζέψω κόσμο, αλλά μετά το έριξαν όλοι και μου χάλασαν την πιάτσα...
    Θα σου έλεγα να μου τη στείλεις Κρήτη, αλλά είναι 10 ευρώ πήγαινε-έλα με το καράβι και είναι κρίμα.
    Έχω να σου προτείνω 2 μέρη, αλλά δε σε βολεύουν μάλλον και πολύ. Και οι δύο όμως κάνουν καλή δουλειά και είναι ξηγημένοι (και φίλοι)
    Ο ένας είναι ο Μάρκος, Ιπποκράτους 186. Παλιά είχε μαγαζί στην Καλλιδρομίου (mblues7), τώρα έχει μια τρύπα στο τέρμα της Ιπποκράτους κοντά στην Αλεξάνδρας
    Οι άλλοι είναι τα παιδιά στο Fuzzvile στα κ. Πατήσια (Πατησίων 220Γ)

    Αυτό φυσικά δε σημαίνει ότι αν την πας οπουδήποτε αλλού, δε θα φύγεις ευχαριστημένος! Απλά παραθέτω τις δικές μου γνωριμίες

  12. #1377
    Senior Member cynic's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    1,769

    Default

    Εγώ τα τελευταία χρόνια σετάρω τις 3 κυρίες μου στον Stigma (Γιάννης). Πολύ καλή δουλειά με αγάπη και μεράκι για το όργανο.Για info - επικοινωνία και δειγματα δουλειάς εδω:

    https://www.facebook.com/stigmaservice

  13. #1378
    Senior Member babality's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Βηθλεεμ
    Posts
    2,595

    Default

    μερακλης ο στιγμας. κι εγω στηριζω
    Μην ξεχνάς το 3ο γράμμα...

  14. #1379
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Quote Originally Posted by cynic View Post
    Εγώ τα τελευταία χρόνια σετάρω τις 3 κυρίες μου στον Stigma (Γιάννης). Πολύ καλή δουλειά με αγάπη και μεράκι για το όργανο.Για info - επικοινωνία και δειγματα δουλειάς εδω:

    https://www.facebook.com/stigmaservice
    ο στίγμας δε λέει πουθενά διεύθυνση!

    Thanks σε όλους για τα info !
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  15. #1380
    true overdriven's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    thessaloniki
    Posts
    596

    Default

    Ζωντανέψτε τις μπασοχορδές σας!
    Κυκλοφορεί στα ίντερνετ εδώ και 3-4 μέρες αυτό το πράγμα:


    Το δοκίμασα και όντως δούλεψε. Δεν ξέρω αν έχει διάρκεια, χθες βράδυ το έκανα.

Similar Threads

  1. the LOST chat, spoilers inside.
    By silencerius in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 2
    Last Post: 08-03-2006, 18:56
  2. Gigantour chat with Warrel
    By Odonian in forum Music Discussion
    Replies: 18
    Last Post: 08-09-2005, 20:55
  3. Direct chat..??
    By TheWS* in forum General Discussion
    Replies: 9
    Last Post: 15-05-2004, 03:25
  4. Saturday birthday chat in honor of Criss Oliva...
    By DrButcher in forum Music Discussion
    Replies: 15
    Last Post: 07-04-2004, 21:36

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •