Page 33 of 34 FirstFirst ... 2331323334 LastLast
Results 481 to 495 of 498

Thread: Battlestar Galactica

  1. #481
    Senior Member thanasis00's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    136

    Default

    Τι σειρά και αυτή... Θα μπορούσα να μιλάω για ώρες... Οι χαρακτήρες όλοι γαμάτοι, πολύ κλάμα και ναι, τα τελευταία 2 επεισόδια δε λέγανε και πολλά.
    Ψήθηκα να τη ξαναδώ...

    There must be some kind of way out of here...

  2. #482
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Quote Originally Posted by cloud View Post
    Quote Originally Posted by Parasight
    Αν κάποιο καλό παιδί μπορεί να μου προτείνει τα απαραίτητα starter προγράμματα για torrenting καθώς και να μου δώσει έναν μπούσουλα για ΑΣΧΕΤΟΥΣ θα ήμουν ευγνώμων (btw το είχα ζητήσει και σε ένα σχετικό thread, αλλά ουδείς απήντησε )
    Κατεβάζεις το μtorrent κι ακολουθείς αυτόν τον οδηγό.
    Δεν είναι τόσο πολύπλοκο όσο φαίνεται.
    blast from the past...
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  3. #483
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Quote Originally Posted by enitharmon View Post
    προσπαθω να πειστω οτι δεν το βλεπετε μονο για τις γυμνες σκηνες της 6

    cylon ναι, λαθος μου

    θα δω μεχρι και την τριτη σιγουρα, επειδη δε γινεται να γκρινιαζω τοσο, μπορει να κανει την αποκαλυψη στην τριτη.
    αλλα βσκ εσεις φταιτε που το θαβω, αμα ακουω για μια απο τις καλυτερες scifi σειρες εβερ, περιμενω πολλα. και ειπατε για τους χαρακτηρες κιολας και περιμενα ακομα περισσοτερα απο τα ψυχολογικα προφιλ τους


    την τελειωσα χτες το βραδυ

    λοιπον να πω οτι η 6 δεν εμφανιζεται γυμνη ποτε σε 4 σεζον .

    Τελειωσα την σειρα χτες . ΕΠΟΣ ... ειχε καποια σεναριακα ακυρα κατα καιρους , μισουσα την καριολα την Προεδρινα και χαρηκα οταν ψοφισε ενω υποτίθεται επρεπε να συγκινηθουμε αλλα νταξει .. τελεια σειρα .
    Last edited by freak brother; 05-04-2015 at 15:10.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  4. #484
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547
    Last edited by Parasight; 15-01-2015 at 07:37.

  5. #485
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330

    Default

    Quote Originally Posted by freak brother View Post
    ... ειχε καποια σεναριακα ακυρα κατα καιρους...
    για πες κανένα δικό σου...

    Εγώ ένα που θυμήθηκα τώρα που την ξαναβλέπω στα πεταχτά είναι το εξής:

    Στο τέλος της 2ης σαιζόν τίθεται το δίλλημα για το αν θα πρέπει να πάνε να ζήσουν στον πλανήτη που βρήκαν (New Caprica) και οι ανησυχίες που εγείρονται
    είναι:
    "πως είμαστε σίγουροι ότι δε θα μας βρουν εδώ οι Cylons;"
    "πως είμαστε σίγουροι ότι δεν ξέρουν ήδη γι'αυτόν τον πλανήτη;"
    κλπ

    Δε στέκουν σαν ανησυχίες γιατί το δεδομένο σε όλη τη 2η σαιζόν είναι ότι στο στόλο υπάρχουν Cylons κρυμμένοι.
    Οπότε αν κάτι έχει γίνει γνωστό στο ευρύ κοινό το ξέρουν και οι Cylon-agents. Πριν τις εκλογές έχει φανερωθεί
    σε όλο το στόλο ότι βρέθηκε πλανήτης, οπότε και οι Cylon-agents το ξέρουν.
    Κι επίσης ξέρεις ότι αν πας να κατοικήσεις στον πλανήτη θα πάρεις μαζί σου και τους Cylon-agents.

    Πουθενά βέβαια στα τελευταία επεισόδια της 2ης σαιζόν δεν τίθενται τα παραπάνω ζητήματα, κι είναι λίγο κουλαμάρα.
    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

  6. #486
    Συνεργάτης Β. Τσιβιλίκα Kaserinos's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Περοκέ
    Posts
    3,167

    Default

    R.I.P σπασαρχίδη Tom Zarek / Lee "Apollo" Adama (για τους παλαιότερους) της καρδιάς μας.



    :/

  7. #487
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by Sotos_The_Tequiler View Post
    Quote Originally Posted by freak brother View Post
    ... ειχε καποια σεναριακα ακυρα κατα καιρους...
    για πες κανένα δικό σου...

    Εγώ ένα που θυμήθηκα τώρα που την ξαναβλέπω στα πεταχτά είναι το εξής:

    Στο τέλος της 2ης σαιζόν τίθεται το δίλλημα για το αν θα πρέπει να πάνε να ζήσουν στον πλανήτη που βρήκαν (New Caprica) και οι ανησυχίες που εγείρονται
    είναι:
    "πως είμαστε σίγουροι ότι δε θα μας βρουν εδώ οι Cylons;"
    "πως είμαστε σίγουροι ότι δεν ξέρουν ήδη γι'αυτόν τον πλανήτη;"
    κλπ

    Δε στέκουν σαν ανησυχίες γιατί το δεδομένο σε όλη τη 2η σαιζόν είναι ότι στο στόλο υπάρχουν Cylons κρυμμένοι.
    Οπότε αν κάτι έχει γίνει γνωστό στο ευρύ κοινό το ξέρουν και οι Cylon-agents. Πριν τις εκλογές έχει φανερωθεί
    σε όλο το στόλο ότι βρέθηκε πλανήτης, οπότε και οι Cylon-agents το ξέρουν.
    Κι επίσης ξέρεις ότι αν πας να κατοικήσεις στον πλανήτη θα πάρεις μαζί σου και τους Cylon-agents.

    Πουθενά βέβαια στα τελευταία επεισόδια της 2ης σαιζόν δεν τίθενται τα παραπάνω ζητήματα, κι είναι λίγο κουλαμάρα.
    Τώρα το είδα αυτό και περίμενε γιατί λες μαλακίες.
    Μπορείς να μου πεις πρώτα πώς τους βρήκαν τελικά οι Cylons στον New Caprica;

  8. #488
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330

    Default

    θα σου πω όταν το ξαναδώ
    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

  9. #489
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Λοιπόν, για να μην κουράζεσαι.

    Λοιπόν, οι Cylons βρήκαν τους δικούς μας στο New Caprica από το signature της πυρηνικής έκρηξης της κεφαλής που είχε δώσει ο Baltar στην καστανόξανθη 6. Πιο πριν, δεν είχαν κανένα σημάδι για το πού βρίσκονται οι humans. Ειδικά μετά την καταστροφή του resurrection ship λίγα επεισόδια πριν στην επιδρομή με το Pegasus, οι Cylons ήταν χεσμένοι. Το ότι υπήρχαν Cylon agents μέσα στο στόλο σαφώς ισχύει, αλλά δεν είχαν κάποιον τρόπο επικοινωνίας με τους υπόλοιπους Cylons. Δεν είχαν τηλεπάθεια οι Cylons ή κάτι τέτοιο. Όσες φορές οι Cylons έβρισκαν τους humans ήταν είτε με τους Cylon transponders που ήταν φυτεμένοι στα σκάφη του στόλου στα πρώτα επεισόδια, είτε με θανάτους Cylons οι οποίοι ανασταίνονταν (κάτι που δε συμβαίνει πια λόγω μη ύπαρξης resurrsction ship κοντά όπως είπαμε), είτε με stalking των Cylons σε ανιχνευμένα σημεία κοινού ενδιαφέροντας (πλανήτες εξόρυξης καυσίμων, τροφής κλπ). Το ότι οι Cylon agents μέσα στο στόλο δεν είχαν άμεση επικοινωνία δείχνεται καθαρά και στην ταινία The Plan. To ότι βέβαια οι humans δεν τα ήξεραν όλα αυτά και η γνώμη της Roslin ήταν να μην εγκατασταθούν στον New Caprica για καλό και για κακό είναι γνωστό, άλλο αν μόλις είχε βγει πρόεδρος ο Baltar και χρησιμοποίησε την εγκατάσταση στον πλανήτη ως προεκλογικό ατού.
    Προτείνω λοιπόν να ΣΕΒΕΣΑΙ και να μελετάς καλύτερα πριν μιλήσεις για το Galactifuckinca BITCH


  10. #490
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Δηλαδή έχει ενδιαφέρον η σειρά μετά τα 3-4 πρώτα επεισόδια, γιατί ως τότε είναι βαρετή σαν στονερ;
    1) e4, c5
    2) Νf3

  11. #491
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Περάστε έξω κύριε.

    edit:
    Που δλδ αν χαρακτηρίζεις βαρετό το πρώτο επεισόδιο της σειράς (μετά το mini series, αυτό με τα 33 λεπτά εννοώ) για το οποίο συγκεκριμένα έχουν γραφτεί άρθρα, οκ δεν έχω κάτι να πω.

  12. #492
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Μωρέ εγώ είμαι περίεργος. Απλά έχασα το ενδιαφέρον μου γρήγορα. Ελπίζω να το δοκιμάσω να την δω αυτή την δεκαετία ξανά..
    1) e4, c5
    2) Νf3

  13. #493
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    RIP doc Cottle

    Last edited by Parasight; 10-01-2018 at 18:20.

  14. #494
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default


  15. #495
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330

    Default

    All of this has happened before, and all of this will happen again. Because literally, that’s what they’re doing, they’re rebooting Battlestar Galactica again.
    αρπαχτή βρωμάει

    https://io9.gizmodo.com/the-man-behi...act-1838177968
    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •