View Poll Results: Να παραμείνει το ban στον solo;

Voters
69. You may not vote on this poll
  • Όχι

    45 65.22%
  • Ναι

    24 34.78%
Page 6 of 16 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 76 to 90 of 230

Thread: Solo Carriera

  1. #76

    Default

    toxei kanei kiallos afto to xoumoraki...
    episis

    giati mou tin les twra? ti sou ekana ?
    -> http://www.odes.gr <-
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


  2. #77

    Default

    Πφ. Είναι λίγο βλακεία να ψηφίζετε χωρίς να έχετε καταλάβει τι έχει παίξει, οκέη; Τσάμπα έχασα τον ύπνο μου να τα εξηγώ χτες βράδυ δηλαδή. Τέσπα, ας προσπαθήσω να τα (ξανα)βάλω σε μια σειρά λοιπόν σήμερα που δε νυστάζω κιόλας.
    Το λοιπόν, όχι, το ban δεν έγινε για τα ποστ του σόλο στο τόπικ του μώστου, ούτε καν για τα ποστς του γενικώς. Οπότε όσοι λέτε ότι εδώ πρέπει να υπάρχει μεγάλη ανεκτικότητα σε τέτοιες συμπεριφορές και ότι κι άλλοι είχαν παρόμοια συμπεριφορά και δεν έγινε τίποτα είστε άκυροι, καθώς πρώτον υπάρχει τεράστια ανεκτικότητα και το ξέρετε καλά και δεύτερον όχι, δεν υπήρχε παρόμοια συμπεριφορά από άλλον γιατί δε μιλάμε για τα ποστς.
    Η κατάσταση είχε ως εξής: Ο σόλο έκανε πάντα, άλλοτε λιγότερο και άλλοτε περισσότερο, ειρωνικά/επιθετικά σχόλια. Σε φάσεις γινόταν εκνευριστικό, και είχε φάει warning ban σε μία από αυτές τις φάσεις. Θεωρητικά, μετά από αυτό θα μπορούσε να έχει φάει ban κατευθείαν την επόμενη φορά που θα το γάμαγε ξανά (για να μην πω ότι στο 99% των forums το πρώτο ban θα ήταν και μόνιμο). Όπως ξέρετε, ούτε αυτό έγινε, απλά έγινε μια προειδοποίηση. Λοιπόν, ξέρετε πολύ καλά ότι δεν απαιτώ, ούτε καν περιμένω οποιουδήποτε είδους σεβασμό σαν Πάνος επειδή είμαι admin, όμως τις πραγματικά ελάχιστες φορές που απευθύνομαι σε κάποιον ως admin έχω την απαίτηση, όχι να με υπακούει, αλλά να δίνει λίγο βάση σε αυτό που έχω να πω. Αν ο solo διαφωνούσε, θα μπορούσε να μου πει "Ok, δείξε μου μερικά posts για να δούμε αν έκανα όντως κάτι διαφορετικό από τον τάδε και τον τάδε". Αυτό που μου απάντησε ήταν ότι η συμπεριφορά του είναι μια χαρά και πως έτσι ακριβώς θα συνεχίσει να είναι.
    Ξέρετε πολύ καλά ότι δεν τρελαίνομαι να ρίχνω bans, αλλά για να λειτουργήσει μια κοινότητα, έστω online, χρειάζεται ένα μίνιμουμ διάθεσης για συνεργασία. Ποτέ δεν έχω πει σε κανέναν "θα γράφεις έτσι" ή κάτι τέτοιο. ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ σπάνια, έχω πει σε κάποιους να περιορίσουν ή να κόψουν κάτι που κάνουν, και πιστεύω πάντα δικαιολογημένα. Μη μου πείτε ότι δεν υπήρχε κανένα θέμα με τα ποστς του σόλο, το ξέρετε πολύ καλά ότι ήταν πολύ περισσότερο εριστικός από όσο "χρειαζόταν" ή θα μπορούσε. Θα ήθελα ΠΑΡΑ πολύ να ακούσω επιχειρήματα για το γιατί θα πρέπει να δεχτώ μια τέτοια συμπεριφορά απέναντί μου, όχι ως Πάνος, αλλά ως -καθόλου πιεστικός σε γενικές γραμμές πιστεύω- admin. Αν θέλετε συμψηφίζετε το χρόνο και το χρήμα που έχω ξοδέψει στο er, αν δε θέλετε δείτε την έννοια "admin" ως ένα καθαρά λειτουργικό ρόλο, απέναντι στον οποίο όμως πρέπει να υπάρχει μια ΕΛΑΧΙΣΤΗ σοβαρότητα. Όταν κάποιος από τους admins λέει κάτι, έχω την απαίτηση να λαμβάνεται υπόψη ή έστω να συζητιέται. Δεν μπορώ πραγματικά να δω κάτι το παράλογο σε αυτό, και θα ήθελα πολύ να ακούσω σοβαρά επιχειρήματα για το γιατί πρέπει σε αυτές τις ελάχιστες περιπτώσεις να είναι αποδεκτό το, στην ουσία, "στ'αρχίδια μου". Τα "κι άλλοι τα έκαναν αυτά και δεν έφαγαν ban" δε μου λένε και πολλά πράγματα, το μόνο που δείχνουν είναι ότι πολλοί ψηφίζετε χωρίς να έχετε κατανοήσει το λόγο για το ban.
    Το μέχρι στιγμής αποτέλεσμα του poll ελπίζω να απαντά σε όσους έλεγαν ότι όλοι θέλουν να βγει το ban εκτός από 1-2. Απλά είναι πολύ διαφορετικό να ποστάρεις σε ένα topic, ειδικά όταν ξέρεις ότι θα φας κράξιμο (εντάξει, αυτό το "γλείφτης" δε θα το ξεπεράσω ποτέ, ασύλληπτο) από το να ψηφίζεις σε ένα poll.
    Ελπίζω τέσπα αυτή τη φορά να έγινα κατανοητός από όλους. Το θέμα δεν είναι αν τα posts του solo ήταν επιλήψιμα, αλλά κατά πόσο είναι αποδεκτό να λέει κάποιος ως admin ή και moderator κάτι σε κάποιο χρήστη σχετικά με τη συμπεριφορά του στο forum και η απάντηση να είναι τύπου "δε μας χέζεις". Προσωπικά δεν ξέρω αν έχει νόημα το moderating κάτω από αυτές τις συνθήκες, δε θα έλεγα πως έχω μεγάλη όρεξη να παριστάνω τον μαλάκα.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  3. #78
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default


  4. #79
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    Η πλειοψηφια των πολλς ειναι πολυ μεγαλη ομως για να μη ληφθει υπ οψη.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  5. #80

    Default

    Quote Originally Posted by HAVOC
    Ψηφισα οχι. Last chance, αλλα δεδομενου ιστορικου, αν παρουσιασει την ιδια συμπεριφορα η υποτροπιασει, μπαν αμετακλητο.
    Είναι λίγο οξύμωρο αυτό, καθώς ο σόλο έχει δηλώσει ότι θα έχει την ίδια συμπεριφορά αν βγει το ban. Συγκεκριμένα το έχει δηλώσει και μέσω τρίτου με πολύ χαριτωμένο τρόπο, "πες του αρχίδα ότι αν βγει το ban ίδιος θα είμαι".
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  6. #81

    Default

    Quote Originally Posted by Mitsmann
    Η πλειοψηφια των πολλς ειναι πολυ μεγαλη ομως για να μη ληφθει υπ οψη.
    pes mas kai pws eiani egkiro to poll na trelathw..
    an esi xeis 2-3 acounts , o ikon exei alla 2-3 , o sympo alla 2-3 .
    to idio mporei an simvenei kai apo tin alli plevra..
    apo tin arxi itan malakia to poll..eleos.
    an itan lathos pou tou xwsane mpan tha eiani akoma megalitero an vgei.
    -> http://www.odes.gr <-
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


  7. #82
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    Το πολλ ειναι βλακεια πιθανοτατα ναι.
    Απο κει και περα, σιγα μην εκατσε κανεις να κανει παλι λογκιν για να ξαναψηφισει. Ουτε μια στο εκατομμυριο.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  8. #83

    Default

    Quote Originally Posted by Mitsmann
    Το πολλ ειναι βλακεια πιθανοτατα ναι.
    Απο κει και περα, σιγα μην εκατσε κανεις να κανει παλι λογκιν για να ξαναψηφισει. Ουτε μια στο εκατομμυριο.
    an eixa ena filaraki edw mesa pou epina kafe mazi tou kai itan stin idia thesi , nai tha to ekana
    -> http://www.odes.gr <-
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


  9. #84

    Default

    Quote Originally Posted by Mitsmann
    Η πλειοψηφια των πολλς ειναι πολυ μεγαλη ομως για να μη ληφθει υπ οψη.
    Υπόψη λαμβάνονται όλα. Αν δεν λαμβάνονταν, δε θα είχα κάνει το poll, το οποίο ήξερα ότι θα βγει υπέρ της άρσης του ban. Αλλά τουλάχιστον τώρα ξέρω ότι συμφωνούν κι άλλοι μαζί μου, άρα δεν έχω επηρεαστεί από προσωπική αντιπάθεια/δεν έχω χάσει τη λογική μου. Γιατί ο ikonoklast έγραφε περιχαρής στο προηγούμενο τόπικ ότι ο μόνος που συμφωνούσε μαζί μου ήταν ο stormrider.
    Άλλα πράγματα που λαμβάνονται υπόψη είναι το κατά πόσο η ψήφος είναι συνειδητή, δηλαδή αν καταλαβαίνει ο άλλος γιατί έχει γίνει το ban. Πολλοί από αυτούς που ψήφισαν "όχι" είναι πασιφανές ότι δεν το έχουν καταλάβει. Απόφαση δεν έχει παρθεί, αλλά σας παρακαλώ πολύ να μου δώσετε κάποια επιχειρήματα πάνω σε αυτό που λέω στο προ-προηγούμενο ποστ μου. Αν κάνω λάθος στον τρόπο που το βλέπω ας το συζητήσουμε, είμαι όλος αυτιά (ή μάτια) και γενικώς δεν έχω και πολλή όρεξη να είμαι ο φασίστας ο μαλάκας στα μάτια πολλών (ή των περισσοτέρων) users, ωστόσο θέλω να ακούσω λίγη σοβαρή αντιπαράθεση επιχειρημάτων (εφόσον το θεωρείτε δηλαδή τόσο σημαντικό το να βγει το ban, κάπου θα το στηρίζετε, οπότε μπορείτε να μου εξηγήσετε γιατί πρέπει να αποδεχτώ τη συγκεκριμένη συμπεριφορά).
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  10. #85
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    Λες μαλακιες.


    εντιτ. Προφανως ο Στορμραηντερ ε.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  11. #86
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    66° 9' 0" North, 23° 15' 0" West
    Posts
    8,909

    Default

    Quote Originally Posted by STORMRIDER
    Quote Originally Posted by Mitsmann
    Το πολλ ειναι βλακεια πιθανοτατα ναι.
    Απο κει και περα, σιγα μην εκατσε κανεις να κανει παλι λογκιν για να ξαναψηφισει. Ουτε μια στο εκατομμυριο.
    an eixa ena filaraki edw mesa pou epina kafe mazi tou kai itan stin idia thesi , nai tha to ekana
    νομίζω ότι εχω συγκινηθεί από την αλληλεγγυη που εμπνεει το ερ
    and light it up forever, and never go to sleep

  12. #87
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Έχω να δηλώσω ότι δεν έχω ψηφίσει ακόμα. Δέχομαι προσφορές.

  13. #88
    :B HIV's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    .|.
    Posts
    830

    Default

    Quote Originally Posted by Deggial
    Να μείνει μόνιμο το ban.

    Quote Originally Posted by Nuc
    (thread and the ban goes to)

    afto pou 8es na peis einai oti an eiste 20 kai lete "nai" kai vgoume 3 kai poume "oxi" tin katsame? kata tin gnwmi mou atoma pou kanoun ti douleia tou solo kai tou holc einai meros tou forum giati iparxei PANTA mia miopsifia i opoia den simerizete tis apopseis twn ipoloipwn. to na tous kaneis ban epeidi krazoun atoma ta opoia den simpa8oun (kai stin teliki mporei na tous simpa8eis esy epeidi isws pinete mazi kafe), einai san afto pou kanoun aftoi. I diafora egite sto oti aftoi den mporoun na kanoun mpan aftous pou antipa8oun,enw esi mporeis.
    Δεν έχει έτσι το θέμα. Υπάρχουν κάποιοι κανόνες για την ομαλή λειτουργία του φόρουμ. Όταν κάποιος συμπεριφέρεται προκλητικά, το κάνει γνωρίζοντας και επιθυμώντας την ύπαρξη γερών αντιδράσεων, εκφυλισμού των threads σε προσωπικές αψιμαχίες και, γενικότερα, την διατάραξη της λειτουργίας του site. Τέτοια άτομα, εφόσον είναι επιβλαβή και δεν σέβονται τους κανόνες λειτουργίας, πρέπει να απομακρύνονται.
    e kai meta ftaiw? oxi pes mou.. FTAIW? den apantaw kan.
    TheMilfettes

    Yes I eat cow,I am not proud.

  14. #89
    Solidium HAVOC's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Οblivion
    Posts
    5,485

    Default

    dragon Kαταλαβαινω πως το εξελαβες, και γι'αυτο διευκρινιζω το εξης.
    Απο την πλευρα μου πιστευω ξεκαθαρισα πως αντιλαμβανομαι το ban στη γενικοτερη σταση ενος χρηστη και οχι απο μεμονωμενα ποστς/τοπικς.
    Υπαρχουν ομως ατομα, που απο το poll -αλλα βασικα και πριν απο αυτο-διαφαινεται οτι ειτε δεν το καταλαβαινουν [και δεν κανω κριτικη, δεν ειναι κακο να υπαρχουν αμφιβολλιες για το πνευμα με το οποιο λειτουργει καποιος], ειτε δεν το αποδεχονται και υπαρχουν αντιδρασεις.[βλεπε πιο υπομονετικους-ελαστικους χρηστες/πιο κοντα στη νοοτροπια του σολο ισως και παρεα του/αντιδραστικους στον τροπο εφαρμογης του moderating γενικως/καχυποπτους για κλικες και προσωπικες αντιπαραθεσεις κτλ κτλ].
    Για μενα, το να δωσεις την τελευταια ευκαιρια ειναι σημαντικο, για να μην υπαρχει αμφιβολλια καμια. Εφοσον ο σολος φερθηκε οπως φερθηκε στο παρελθον, δηλωνει και τωρα πως δεν αλλαζει, αστον μια τελευταια φορα να το ξεφτυλισει, ωστε να διαλυθει και η τελευταια αμφιβολλια, εφοσον πραξει οπως ισχυριζεται οτι θα κανει.
    Ξερω πως δεν ειναι ιδανικη λυση, αλλα εφοσον υπαρχει κοσμος που δεν θεωρει οτι αυτη τη φορα το παραχεσε, αστον να το παραχεσει.
    Πράγματι, ο καιρός ήτο θαυμάσιος. Ένας καιρός ηδονικός και, όπως λέγουν, θείος. Ο ήλιος έλαμπε καταυγάζων και θερμαίνων τα πάντα – τον ουρανόν, την θάλασσαν, το υπερωκεάνειον, τους επιβάτας. Όλοι σχεδόν ήσαν χαρούμενοι.


  15. #90
    Bastard Samurai Pitsadoros's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    σκατά και εμετός
    Posts
    2,842

    Default

    dragonlord to oti simfwnoun me to mpan tou solou polloi users den apodeiknuei oti den exeis proswpiki kontra mazi tou (pou mporei k na min exeis den kserw). apla apodeikneuei oti iparxoun atoma pou den ton pane.

    dragonlord den pisteuw oti tha tou rixnes to mpan an den ipirxe o atheist na sou ipodeiksei to post tou solo k na to zitisei. na ekleipsoun oi xafiedes loipon.

    dragonlord den eisai antikeimenikos me tin kamia omws. an isoun tha rixnes mpan k sta kollitaria sou pragma pou pote de tha kaneis. mi mou peis na sou vrw paradeigmata giati tha sou vrw. antitheta, an ta kollitaria sou, sou ipodeiksoun ena giouzer gia mpan, tote tha to rikseis.

    dragonlord auta peri proeidopoisis k filikis simvoulis sto giouzer pou to parakanei einai paparies giati emena mou erikses triimero mpan gia elaxisto spamming xwris na mou peis tipota. episis sti sigkekrimeni periptwsi ipopteuomai oti episis ipirkse xafies
    Cut your flesh and worship Santa

Similar Threads

  1. John Petrucci Names Solo CD
    By Dragonlord in forum Music Discussion
    Replies: 17
    Last Post: 13-03-2005, 14:02
  2. Bruce Dickinson's Solo Carriera
    By Dragonlord in forum Music Discussion
    Replies: 41
    Last Post: 30-04-2004, 21:36
  3. Jon Oliva's Solo Carriera.
    By Dragonlord in forum Music Discussion
    Replies: 193
    Last Post: 09-03-2004, 02:07
  4. Chris Caffery's Solo Carriera.
    By VirusXI in forum Music Discussion
    Replies: 8
    Last Post: 02-12-2003, 15:56
  5. Lemmy Solo Carriera
    By Dragonlord in forum Music Discussion
    Replies: 2
    Last Post: 15-11-2003, 00:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •