Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29

Thread: Προτείνετέ μου (σύντομα) παιχνίδια για Playstation 2

  1. #1

    Default Προτείνετέ μου (σύντομα) παιχνίδια για Playstation 2

    OK, πήγα επιτέλους το playstation 2 μου για τσιπάρισμα και σε 2-3 ώρες πρέπει να τους πω ποια 4 παιχνίδια θέλω να μου γράψουν. Έχω σίγουρο το Tekken 5 και το τελευταίο ISS (εκτός αν υπάρχουν καλύτερες εκδόσεις από αυτές, οπότε πείτε), θα ήθελα να μάθω:
    * Αν υπάρχει Street Fighter/Mortal Kombat που να αξίζει σε PS2
    * Αν υπάρχει παιχνίδι με αυτοκίνητα που να μοιάζει στο Cruisin USA, δηλαδή να έχει κανονικά αυτοκίνητα σε κανονικούς δρόμους και όχι αγωνιστικά σε πίστες
    * Ποιο Final Fantasy αξίζει περισσότερο, και αν είναι περισσότερα από 1 dvd (πείτε και πόσα είναι), το game buster τα θεωρεί ένα παιχνίδι ή είναι dvd και πεντάευρο (το πιθανότερο);
    * Σας ευχαριστώ πολύ καλοί μου αθρώποι
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  2. #2
    Senior Member NuC's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    prozac land
    Posts
    1,629

    Default

    apo ff dokimase to x (i xi legete?) einai ena dvd. kai dokimase kai to nfs underground 2 (oxi to most wanted.

    gia to ff nomizw kapoio vgike online anamesa alla den to 8imamai. pantws auto pou sou lew twra einai platinum kai einai to teleytaio pou epaiksa. epaiksa 14 wres seri giati den eixa karta mnimis.
    -Jesus Loves You More If You Can Drive-

  3. #3
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Για πλατφορμοειδή, τα Ratchet & Clutch έχουν πλάκα. Για RPG μετράνε πολύ τα Final Fantasy.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  4. #4
    Senior Member cloud's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    στη νύχτα των άλλων
    Posts
    5,276

    Default Re: Προτείνετέ μου (σύντομα) παιχνίδια για Playstation 2

    Quote Originally Posted by Dragonlord
    * Ποιο Final Fantasy αξίζει περισσότερο, και αν είναι περισσότερα από 1 dvd (πείτε και πόσα είναι), το game buster τα θεωρεί ένα παιχνίδι ή είναι dvd και πεντάευρο (το πιθανότερο);
    Το Χ, αν και σίγουρα είναι στην καλύτερη μέτριο σε σχέση με τα υπόλοιπα της σειράς, είναι εντυπωσιακό και περνάς ευχάριστα την ώρα. Είναι ένα dvd. Επίσης υπάρχει το Χ-2 που είναι κάτι ανάμεσα σε expansion και sequel αλλά δεν το έχω παίξει γιατί δεν έχω ps2 και μου είχε φανεί απίστευτα gay.

  5. #5
    Milf & Cookies sabbattack's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Nuevo Mundo
    Posts
    4,078

    Default Re: Προτείνετέ μου (σύντομα) παιχνίδια για Playstation 2

    Quote Originally Posted by Dragonlord
    OK, πήγα επιτέλους το playstation 2 μου για τσιπάρισμα και σε 2-3 ώρες πρέπει να τους πω ποια 4 παιχνίδια θέλω να μου γράψουν. Έχω σίγουρο το Tekken 5 και το τελευταίο ISS (εκτός αν υπάρχουν καλύτερες εκδόσεις από αυτές, οπότε πείτε), θα ήθελα να μάθω:
    * Αν υπάρχει Street Fighter/Mortal Kombat που να αξίζει σε PS2
    * Αν υπάρχει παιχνίδι με αυτοκίνητα που να μοιάζει στο Cruisin USA, δηλαδή να έχει κανονικά αυτοκίνητα σε κανονικούς δρόμους και όχι αγωνιστικά σε πίστες
    * Ποιο Final Fantasy αξίζει περισσότερο, και αν είναι περισσότερα από 1 dvd (πείτε και πόσα είναι), το game buster τα θεωρεί ένα παιχνίδι ή είναι dvd και πεντάευρο (το πιθανότερο);
    * Σας ευχαριστώ πολύ καλοί μου αθρώποι

    *tekken 5 h opoio nanai.
    * soul calibur 2 h 3.
    * Okami
    * Street Fighter Alpha anthology.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,388

    Default

    Metal Gear Solid 2 kai 3,protimotera to 2
    i would name her rock'n'roll.

  7. #7
    Συνεργάτης Μόσπιτ Ingolemo's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    2,250

    Default

    Pantws an exeis dsl mporeis na katevaseis osa thes apo torrent sites (ennoeitai mono an exeis kai to aythentiko dvd, gia logous backup ).

    Apla einai duo tria pragmata pou prepei na prosekseis:

    Ta dvd na einai kalhs poiothtas (verbatim kata protimish) giati alliws tha sou xalasei to lens tou ps2 se kana 8mhno.

    Ta kais me to nero, afou exeis paei sta options tou dvdr kai exeis valei booktype dvd-rom (apo automatic), gia megalyterh sumbatothta.

    Burn speed to miso tou max , h kalutera 4x gia na eisai sigouros.

    Telos an thes na ta noikiaseis kai na ta antigrapseis thelei allh diadikasia poio prin (tpt duskolo), opote h steile pm h search google
    People assume that time is a strict progression of cause to effect. But actually, from a non-linear, non-subjective viewpoint, it's more like a big ball of wibbly-wobbly...timey-wimey...stuff.

  8. #8
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default Re: Προτείνετέ μου (σύντομα) παιχνίδια για Playstation 2

    Quote Originally Posted by Dragonlord
    * Αν υπάρχει Street Fighter/Mortal Kombat που να αξίζει σε PS2
    Το Mortal Kombat V: Deadly Alliance που έχω είναι πάρα πολύ καλό. Κάτι ανάμεσα σε Tekken/Virtua Fighter και κλασσικό Mortal kombat ενώ έχει το feel του ΜΚ. Και έχει και μερικά ωραία modes/ μυστικά

    Street Fighter Alpha Anthology (έχει όλα τα SF: Alpha) ή Street Fighter vs SNK που έχει όλους τους χαρακτήρες από όλα τα Street Fighter, όλους τους χαρακτήρες από SNK, όλα τα super combo systems που έχουμε δει κτλ. Σύνολο περίπου 52 χαρακτήρες αλλά αν δεν έχεις παίξει κανένα SNK παίζει να μην ξέρεις τους μισούς.

    Τα Soul Calibur γαμάνε (εγώ έχω το 2 στο gamecube). Φαντάσου Τekken με μεσαιωνικά όπλα (σπαθιά και τέτοια).

    Α ναι, υπάρχει και το Guilty Gear X. 2D a la Street Fighter όμως έχει high resolution γραφικά και μερικά ενδιαφέροντα-πρωτότυπα game modes (αυτό όμως καλύτερα να το δοκιμάσεις πρώτα μη σε πάρω στο λαιμό μου ).

    * Αν υπάρχει παιχνίδι με αυτοκίνητα που να μοιάζει στο Cruisin USA, δηλαδή να έχει κανονικά αυτοκίνητα σε κανονικούς δρόμους και όχι αγωνιστικά σε πίστες
    Need For Speed Underground 2 για "φτιαγμένα" αυτοκίνητα,
    Gran Turismo 4 για driving simulator αλλά τα πιο πολλά levels είναι πίστες νομίζω.

    * Ποιο Final Fantasy αξίζει περισσότερο, και αν είναι περισσότερα από 1 dvd (πείτε και πόσα είναι), το game buster τα θεωρεί ένα παιχνίδι ή είναι dvd και πεντάευρο (το πιθανότερο);
    To Final Fantasy X. Πολύ ωραίο από σχεδόν όλες τις απόψεις και γενικά είναι από τα FF που αξίζουν.



    Επίσης εντελώς άσχετο με όσα ζητάς αλλά Metal Gear Solid 2 και 3.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  9. #9
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Not_saved
    Metal Gear Solid 2 kai 3,protimotera to 2
    Με τίποτα όμως.

    Το 3 είναι άνετα μέσα στα 3 καλύτερα παιχνίδια, ασχέτως είδους, ασχέτως πλατφόρμας όλων των εποχών.

    Επιβάλλεται να πάρεις το MGS3.

    Αφού το πάρεις βρες και τα 1 και 2, έτσι για να δεις ολοκληρωμένη την ιστορία. Και ίσως δεις και μερικά "χρονικά παράδοξα" έτσι.

    Α ναι, και το 2 είναι μάλλον το χειρότερο των 3 MGS. Ειδικά σεναριακά έχανε ΠΟΛΥ. Μόνο η μάχη με το Harrier ήταν πραγματικά πανέμορφη, πήγαινε το Hind του 1 ένα βήμα μπροστά.

    Σε άλλα games τώρα που είδα το τελευταίο χρόνο και είχαν γαμήσει, έχουμε:

    - Prince of Persia The Two Thrones. Και τα πιο παλιά, αλλά ειδικά το Τ2Τ γάμησε.
    - Από ISS το 3 είναι το πιο διασκεδαστικό, το 5 πιο ζόρικο, περιμένω το 6 που θα βγει τώρα να είναι κάτι ανάμεσα σε αυτά τα 2. Το 4 ήταν μάπα.
    - Το Kratos: God of War ήταν απίστευτο game αλλά υπερβολικά μικρό.
    - Tekken και Soul Calibur που είπαν επιβάλλονται.

    Τώρα βιάζομαι, αλλά θα στείλω με PM ένα must have list από το Σ/Κ Πάνε.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,388

    Default

    Liga gia to Sons of Liberty e? Kalo senario exei,an kai ligo berdemeno.
    Vasika kathena gia tin epoxi tou htan o,ti teleiotero,opote den tithetai sygkrisi.To kako me to 3 einai oti apo otan to termatisa den to xw ksanapaiksei,san na to psilovariemai
    i would name her rock'n'roll.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Πύργος
    Posts
    1,338

    Default

    SoL καλό ήταν, μη με παρεξηγείς. Αλλά του έλειπαν στοιχεία από τα 1 και 3 και γι'αυτό δεν είναι τόσο καλό.

    Ούτε το ΘΕΟ Grey Fox του 1 είχε, ούτε την Boss του 3(ο πιο τέλειος χαρακτήρας ever σε οτιδήποτε - παιχνίδι, ταινία, βιβλίο, οτιδήποτε).

    Το 2 απλά φαίνεται σαν το παιχνίδι που έγινε πιο πρόχειρα από όλα.

    ΥΓ: Στο 3 το σκηνικό στα βουνά, είναι να έχεις βάλει πίσω μουσικούλα από Ράμπο και να θερίζεις με όπλα ή τα αντιαεροπορικά. Καύλα.-
    213374U

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    TWRA EIMAI TOSO KLAZMENOS
    Posts
    3,981

    Default

    to grand turismo giati den to anaferei kaneis?

  13. #13
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Δεν διάβασες το ποστ μου επειδή σου φάνηκε μεγάλο; =p

    Κάτσε να το κάνω edit να φαίνονται τα game titles.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  14. #14

    Default

    Έεεεφχαριστώ πολύ, λοιπόν τελικά πήρα τα εξής:
    Street Fighter (δεν ήξερε ποιο είχε, υποθέτω το alpha)
    Tekken 5
    ISS 5
    Burnout Revenge
    Final Fantasy X
    Grand Theft Auto: San Andreas
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,388

    Default

    Kala einai auta,alla tin alli fora na pareis kai kana MGS
    i would name her rock'n'roll.

Similar Threads

  1. πείτε μου για τους wolves in the throne room.
    By rincewind2k in forum Music Discussion
    Replies: 24
    Last Post: 14-08-2006, 14:55
  2. πείτε μου για τους axis of perdition.
    By rincewind2k in forum Music Discussion
    Replies: 5
    Last Post: 25-07-2006, 21:32
  3. Τιμονιέρα για Playstation 1/2
    By Dragonlord in forum The Marketplace
    Replies: 8
    Last Post: 08-06-2006, 22:27
  4. Replies: 14
    Last Post: 01-12-2005, 15:44
  5. Replies: 0
    Last Post: 24-11-2003, 18:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •