Results 1 to 2 of 2

Thread: Πωλείται Schroeder Mini12 καμπίνα για μπάσο

  1. #1

    Default Πωλείται Schroeder Mini12 καμπίνα για μπάσο

    OK, δεν περιμένω να βρω αγοραστή μιας και είναι αρκετά τα χρήματα, αλλά δε χάνω τίποτα.
    Οι συγκεκριμένες καμπίνες είναι χειροποίητες, άγνωστες στην Ελλάδα (εκτός από μένα έχει κι άλλος ένας τύπος στην Αθήνα μία 410) και τις έχω παραγγείλει από Αμερική. Το χαρακτηριστικό τους είναι πως έχουν απίστευτη ένταση και μάλιστα έχουν έμφαση στα μεσαία, με αποτέλεσμα να μπορείς να ακουστείς ακόμα και με δύο δυνατές κιθάρες όσο καλύτερα γίνεται. Ο Coroner μπορεί να το προσυπογράψει για τη 1210, 7 χρόνια τώρα που κάνουμε πρόβες με διάφορα setups πρώτη φορά ακούγομαι τόσο καλά (και από πλευράς έντασης και από πλευράς ήχου).
    Τη συγκεκριμένη την αγόρασα με το σκεπτικό να την έχω στο σπίτι για εξάσκηση και να την παίρνω στα live για να τη βάζω μαζί με τη 1210. Δυστυχώς οι συγκεκριμένες καμπίνες είναι σχεδιασμένες κυρίως για πρόβες/συναυλίες και προσωπικά ο ήχος δε με καλύπτει όταν την ακούω μόνη της. Δεν έχω ωστόσο καμία αμφιβολία ότι σε πρόβα θα είναι φανταστική, ειδικά αν χρησιμοποιηθεί παράλληλα με πιο "συμβατική" καμπίνα. Είναι 8 ohm, σηκώνει 500 watt και είναι η μικρότερη και από τις ελαφρύτερες 112 της αγοράς. Πάρα πολύ καλή κατασκευή, με δύο speakon εισόδους. Ο ήχος της είναι καθαρός και "σφιχτός". Καινούργια στον Ιταλό αντιπρόσωπο (τώρα επεκτείνεται το δίκτυο στην Ευρώπη, υπάρχουν και σε 2-3 χώρες ακόμη) κάνει 650 ευρώ συν αποστολικά, τα οποία μου είχε πει πως για Ελλάδα συγκεκριμένα είναι αρκετά. Τη δίνω 550, καθώς είναι ουσιαστικά καινούργια, έχει παιχτεί μόνο στο σπίτι μου εδώ και 1-2 μήνες που την έχω και αναγκαστικά μόνο σε χαμηλές εντάσεις. Δηλαδή τη δίνω γύρω στα 150 ευρώ κάτω.
    Γενικά κάτι αντίστοιχο δεν υπάρχει στην ελληνική αγορά, αν αντιμετωπίζετε προβλήματα cut-thru όταν παίζετε με group είναι ιδανική λύση.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  2. #2
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

Similar Threads

  1. Πωλείται πετάλι Akai Unibass για μπάσο
    By Dragonlord in forum Musicians Chat
    Replies: 23
    Last Post: 04-02-2009, 03:10
  2. Πωλείται 5χορδο μπάσο Warwick Corvette
    By Dragonlord in forum Musicians Chat
    Replies: 23
    Last Post: 19-07-2007, 20:30
  3. Πωλείται Boss ODB-3 overdrive για μπάσο
    By Dragonlord in forum Musicians Chat
    Replies: 17
    Last Post: 01-05-2006, 13:05
  4. v-amp/gt-6/pod για μπάσο
    By Dragonlord in forum Musicians Chat
    Replies: 14
    Last Post: 16-12-2005, 09:37
  5. Replies: 19
    Last Post: 03-12-2005, 04:46

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •