Page 52 of 101 FirstFirst ... 242505152535462 ... LastLast
Results 766 to 780 of 1504

Thread: ηλεκτρονικο_περίεργα ξέρω'γω

  1. #766

    Default

    @KoiliaSamprela> δεν είναι σαν την άλλην απο τους crystal castles? και το punky image καπως έτσι δεν πάει; πιο συμβατικούς τους βρίσκω ως προς μουσική κατεύθυνση, αλλά ξερωγώ τι ειναι συμβατικό σήμερα;... μου θύμισαν αυτούς:... είναι σχεδόν το ίδιο μόνο που οι krystal system (να τα να τα μας, τι έλεγα πριν για τους crystal castles?) έχουν μια ξανθιά που τραγουδάει και φέρνουν λίγο πιο πολύ προς rammstein, ενώ οι παρακάτω ξερωγώ είναι ελαφρώς πιο alternative με την σημασία... ξερωγώ των white stripes ή κάτι τέτοιο (χωρίς να είμαι γνώστης του θέματος)



    και επίσης... ξερωγώ είναι αποδεκτό να υπάρχουν στο ίδιο θρέντ ξερωγώ πράγματα οπως ανέφερα και τιποτα ambient περιεργα idm και δεν συμμαζεύεται που είναι πολύ ψαγμένα; (και εγώ θα τα άκουγα για τελείως διαφορετικούς λόγους και τελείως διαφορετικές στιγμές).. δεν έχω πρόβλημα, απλώς αν υπαρχει κατι πιο αντίστοιχο σε θρεντ παρακαλώ να με οδηγήσετε, i'm rather blind here. merci.

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post

  2. #767
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Άκου, ξερωγώ, hello_earth, εδώ το φόρουμ είναι μεταλλικό ξερωγώ. Και το ότι επιτρέπουμε στους εαυτούς μας ένα θρεντ ξερωγώ για τις ώρες του ΦΕΥΓΙΟΥ για να ποστάρουμε διάφορα πράγματα που δεν είναι 100% ανοξείδωτα και πάλι καλά είναι. Οπότε δες το συγκεκριμένο θρεντ ξερωγω σαν εκείνο το συρτάρι που είχες μικρός στο δωμάτιο και έβαζες ό,τι μαλακία βαριόσουν να τακτοποιήσεις για να μη σε κράζει η μαμά σου, ambient, dubstep, minimal, idm, industrial, noise όλα εδώ ξερωγω.

  3. #768

    Default



    εγινε ρε παλικάρ μου.
    things are no better.

  4. #769
    φτερησλέξ Tispanagias tamatia's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ψυγείο προς ταβάνι
    Posts
    1,754

    Default

    Το τελευταίο καιρό με παιδεύουν άσχημα.



    It is known.

  5. #770
    σκληρόκαρδος χρυσοκούκης Kingdom Gone's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Lebanon Hangover
    Posts
    5,546

    Default



    Ο μικρός νικόλας (που το άλμπουμ του είναι το άλμπουμ της χρονιάς και ακόμη περισσότερα, να το ξερετε) παίρνει ένα businees-as-usual κομμάτι, το βγάζει από την ξεραΐλα των κλαμπς και το κάνει να ανθίσει σαν φρέσκο λουλούδι, το βάζει να κολυμπήσει σαν όμορφο δελφίνι στον ωκεανό, το βαθαίνει, το κάνει ερωτικό κάλεσμα, κλείσιμο του ματιού, πλησμονή και ίμερο, χειρονομία χωρίς κίνηση και αφού το περπατήσει σε σκοτεινούς δρόμους της χιλής και σε ανοιξιάτικα λιβάδια της ολλανδίας το ξαναφέρνει στα κλάμπς όπου το αναγεννημένο κομμάτι εκρήγνυται, καταλαμβάνει τα σώματα και τα φέρνει στην πίστα, γεμίζει τον χώρο με το αργό και βρώμικο του λίκνισμα, αυτό το τέρας με τις δύο πλάτες, η ευθεία ματιά στην άλλη πλευρά της κίνησης, ένα μεγάλο τα πάντα όλα και τα κοάλα τίποτα. Αδυσώπητο.
    After the Triumph of Your Birth.

  6. #771
    σκληρόκαρδος χρυσοκούκης Kingdom Gone's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Lebanon Hangover
    Posts
    5,546

    Default

    DISREGARD THIS, πόλεμος παντού.
    After the Triumph of Your Birth.

  7. #772
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Τέλειο το κλιπ αποπάνω, κατα τάλλα ΕΛΕΚΤΡΟ ΠΟΥΣΤΙΡΛΙΚΙΑ στα ηλεκτρονικοπερίεργα μου (όχι, ωραίο το Nicolas Jaar, κατεβάζω και το αλμπουν να τσεκάρω).

    Σε άλλα νέα, o γάλλος καραφλός θεός της μπάλας σε νέο δίσκο ισάξιο του Automne Fold, για τον οποίο θα μιλήσω μετά τις πρώτες 80 ακροάσεις.




  8. #773
    Senior Member Griffith's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    a cloud between the winds.
    Posts
    1,934

    Default

    εξαίρετο αυτό από πάνω, να ξέρετε.
    Oh, come, come be my waitress and serve me tonight
    serve me the sky with a big slice of lemon.

  9. #774

    Default

    του νικολάκη το δίσκο ακόμα δεν τον έχω τσεκάρει και αυτό το μι μουχερ με τριπάρει πολύ όμορφα.
    ΟΥ, τύμπανα πολέμου σαν ΖΟΥΛΟΥ

  10. #775
    R U OK Esteban's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    130-148bpm
    Posts
    1,486

    Default

    νταμπλ
    Last edited by Esteban; 26-05-2011 at 19:13.

  11. #776
    R U OK Esteban's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    130-148bpm
    Posts
    1,486

    Default

    Δεν ξέρω αν έχουν αναφερθεί αλλά το ψίλοlounge ηλεκτρονικότέτοιο του ikonoklast μου τους θύμισε.
    Glitch Mob με το σιντάκι drink the sea δίνουν πόνο με smooth μπασογραμμές και ιδιοφυή ντραμς.
    Κοινώς dubstep που μπορεί να ακούσει ο κάθε hipster που παραπονιέται για μπάσα που μοιάζουν με ήχο transformers.


  12. #777
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Δε ξέρω γιατί στο θύμισε αλλά γενικώς σίγουρα όχι σχέση με ραστερ/νοτον, ούτε τόσο με dubstep. Στο χιπστερ δε διαφωνούμε, bios-oriented abstract/glitch hop είναι η φάση τους, θα ταίριαζαν σε εκείνο το thread για τα 8bit κλπ.
    Κάνουν και κάτι τέτοια, που ίσως αρέσουν σε κάποιους:

    The Glitch Mob - Seven Nation Army Remix (The White Stripes)
    Coheed and Cambria - Feathers (Glitch Mob Remix)

  13. #778
    Industrial Might & Magic casshern's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    koonunga hill
    Posts
    1,682

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Καυλωτική Deus EX-ίλα
    Resistance is useless

  14. #779
    Junior Member antouan's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Athens
    Posts
    6

    Default

    Edgard Varèse. Pierre Schaeffer. Γαλλική σχολή, βασισμένη σε ήχους περιβάλλοντος
    Μετά ήρθαν οι Γερμανοί με oscillators και συνθετικούς ήχους. (Karlheinz Stockhausen)

  15. #780
    Senior Member Griffith's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    a cloud between the winds.
    Posts
    1,934

    Default

    πες κι άλλα.
    Oh, come, come be my waitress and serve me tonight
    serve me the sky with a big slice of lemon.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •