Results 1 to 10 of 10

Thread: Legend of the Green Dragon

  1. #1
    Guest

    Default Legend of the Green Dragon

    Δε θυμάμαι αν υπάρχει θρεντ γι'αυτό το έπος.

    Είναι κάτι σαν χιουμοριστικό web rpg, php based. Κάθε κάποιες ώρες υπάρχει μια μέρα στο παιχνίδι, σου δίνει συγκεκριμένα turns, πολεμάς, παίρνεις τα χούπια, αγοράζεις/enchantάρεις/κάνεις forge armor και weapons, ανεβαίνεις levels ως το 15 που μετά πολεμάς τον δράκο κι αν τον σκοτώσεις πέφτεις στο level 1 και ανεβαίνει το rank σου. Έχει και pk, έχει και pets, έχει ότι θέλετε.

    Α ναι, είναι και πλήρως customisable. Δηλαδή προσθέτεις npcs που θες εσύ, και προσθέτεις και όσα modules θες για τις περιοχές.

    Προφανώς δεν είναι το παιχνίδι που σε κολλά, αλλά όταν βαριέσαι παίζεις 2-3 μέρες(αν έχεις καμία saved), και βγαίνει χαλαρά. Ιδανικό για καταστάσεις δουλειάς/γραφείου που ο χρόνος περνάει ΑΡΓΑ.

    Το έχει δει κανείς σας σε κανά server; Πόσο θα γάμαγε να έμπαινε στο ER και να σφάζαμε lvl 15 Candirus που σκάνε attack με indymedia texts και Kalkis που πολεμούν κρατώντας ατροφικές γκοθούδες;

  2. #2
    Guest

    Default

    Είστε τραγικοί. Γνωστό μεγάλο ελληνικό rpg portal το εγκατέστησε πριν λίγες μέρες, για την ώρα είναι σε τελείως δοκιμαστική φάση που προσπαθούμε να κάνουμε debug όσα modules έχουν πρόβλημα, και σιγά σιγά θα γίνει customized πλήρως.

    Για info δείτε το sig.

    PS: Σύντομα θα προστεθεί μάχη ενάντια σε sabbattack που θα πολεμά με Massacration vinyls!

  3. #3

    Default

    ean ebene sto ER, poios tha to ekane administer/maintain klp ?
    "Anakalyfthike xtes to emvolio tis malakias. K osoi malakes tre3oun na to kanoun tha ine pragmatika malakes giati ine emvolio k oxi oros."

  4. #4
    Guest

    Default

    Βασικά μετά το setup δεν έχει νόημα και πολύ admin να κάνεις. Απλό σε php/mysql είναι.

    Τέσπα, τώρα εγώ δεν προλαβαίνω να παίζω τόσους chars σε τόσους servers.

    Άρα όποιος θέλει πάει από τον ελληνικό και σαπίζει. Ξέρω εξέχοντα μέλη του ER είναι μέλη και σε εκείνο το forum.

    Πάω να πάρω τίποτα xp.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    On my hill..
    Posts
    1,110

    Default Re: Legend of the Green Dragon

    Quote Originally Posted by Steel Assassin
    Πόσο θα γάμαγε να έμπαινε στο ER και να σφάζαμε lvl 15 Candirus που σκάνε attack με indymedia texts και Kalkis που πολεμούν κρατώντας ατροφικές γκοθούδες;
    From childhood's hour I have not been
    As others were; I have not seen
    As others saw; I could not bring
    My passions from a common spring.

    From the same source I have not taken
    My sorrow; I could not awaken
    My heart to joy at the same tone;
    And all I loved, I loved alone.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    cagedandasleep.
    Posts
    4,634

    Default

    Εσύ μη γελάς. Εσύ με παρακαλείς να στα στέλνω.
    The commune crap, camp bop, middle-class, flip-flop
    the queen is dead, boys

  7. #7
    Milf & Cookies sabbattack's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Nuevo Mundo
    Posts
    4,078

    Default

    Re dark avenger, afou sto gamhmeno to "megalo ellhniko portal" mpainoume mono emeis, enw oi monoi pou postaroun auto to kairo einai o malakas o visor kai kana do alloi...

  8. #8
    Guest

    Default

    Δεν ξέρω τι λες, εγώ ποστάρω τακτικά σε μερικά hidden sections, γι αυτό και έχω κάπου 400+ posts ενώ στο search δε βγάζει σχεδόν κανένα.

    Επίσης κάνε χαρακτήρα στο lotgd. Ελπίζω ο paladin να βρει κανέναν ακόμα να χώσει, γιατί ως τώρα κάτι γνωστοί από Mud έχουν μπει και μόλις τελειώσει το βασικό τους training θα καταντήσει τελείως μονότονο το game με το clan μου.

    Και είναι κρίμα δηλαδή, έχω δει servers της πούτσας με ελάχιστα mods πάνω να πιάνουν 200άρα σε chars. Τέσπα, με λίγη υπομονή ελπίζω να φτιάξει.

  9. #9
    Milf & Cookies sabbattack's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Nuevo Mundo
    Posts
    4,078

    Default

    Quote Originally Posted by Steel Assassin
    Δεν ξέρω τι λες, εγώ ποστάρω τακτικά σε μερικά hidden sections, γι αυτό και έχω κάπου 400+ posts ενώ στο search δε βγάζει σχεδόν κανένα.
    WTF N00B? HIDDEN SECTIONS? Pou re? Sto mod mia fora den eisai.

  10. #10
    Guest

    Default

    Bump!

    It's up again.

    XOXOXOXOXOX

    Έγινε p-wipe άρα όλοι ξεκινάμε από σήμερα από level 1 farmboys, άρα χωθείτε.

    Κλικ στο sig μου και κάντε create χαρακτήρα.

    Άντε να ανεβούμε κάτι levels να δούμε σε pvp πως θα πηγαίνει τώρα.

    Α και σάμπατακ, είναι καμένα πράματα για κάτι περίεργα μερεμέτια με αρπιτζίζ με τεξτ μόνο κι άλλα.

Similar Threads

  1. [Cinema] Anchorman: The Legend of Ron Burgundy (2004)
    By Phoebus in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 4
    Last Post: 22-05-2012, 22:23
  2. Pyramaze - Legend of the Bone Carver
    By eleventh guardian in forum Albums
    Replies: 2
    Last Post: 19-07-2006, 01:09
  3. Saviour Machine news - Legend III: II
    By Buddy Lackey in forum Music Discussion
    Replies: 27
    Last Post: 04-10-2004, 03:32
  4. Red Dragon
    By FIXXXER in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 43
    Last Post: 10-02-2004, 06:58
  5. The Legend of 1900
    By Phoebus in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 8
    Last Post: 12-09-2003, 20:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •