Results 1 to 4 of 4

Thread: Rock Συνάντηση, Παραλία Νεράντζας, 11-8-06

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Location
    in the pines
    Posts
    638

    Default Rock Συνάντηση, Παραλία Νεράντζας, 11-8-06

    Πριν από κάποιες βδομάδες, εκεί που απολάμβανα τα τέλεια σουβλάκια που φτιάχνει ο κολλητός μου ο Παναγιώτης στο Λουτράκι (Κοτοστόπ, έναντι του ΟΤΕ), έρχεται ένας τύπος που μοίραζε φυλλάδια για κάποιο φεστιβάλ ονόματι Rock Συνάντηση στο Κιάτο. Μας εξήγησε τι έπαιζε (Blues Wire, Nightstalker, Psyckics και άλλοι) και ενθουσιαστήκαμε. Kαι στο καπάκι μας σκάει και το μυστικό. Υπάρχει και μια έξτρα βραδιά που θα γίνει στην Νεράντζα, προς στήριξη των τοπικών συγκροτημάτων.

    Η Νεράντζα λοιπόν, είναι το χωριό που έχουν επιλέξει εδώ και πολλά πολλά χρόνια οι γονείς του cybernaut, οι δικοί μου αλλά και μερικών αξιότιμων μελών από Septic Flesh, Horrified, Sorrowful Winds, για τις καλοκαιρινές μας διακοπές. Φυσικά αμέσως πήρα τον cyber τηλ. και κανονίσαμε χωρίς πολλά πολλά πού θα βρισκόμαστε στις 11-8.

    Η Rock Συνάντηση είναι ένα φεστιβάλ που γίνεται από περσι νομίζω, στο Κιάτο. Φέτος από ό,τι έμαθα έγινε με μεγάλη επιτυχία, ιδιαίτερα την ημέρα που έπαιζαν οι Nightstalker (μιλάμε για 1000 περίπου άτομα). Ο διοργανωτής είναι ένας από αυτούς τους τύπους που έχουν αφιερώσει μεγάλο μέρος της ζωής τους στο να μάθουν τον κόσμο να ακούει καλή μουσική και να στηρίζει τις τοπικές μπάντες. Και κινούμενος πολύ ορθά -μέσω δήμων και χορηγιών- καταφέρνει από πέρσι να διοργανώνει τόσο αξιόλογες εκδηλώσεις με δωρεάν είσοδο.

    Το επίπεδο στη χτεσινή συναυλία ήταν πολύ ανώτερο του αναμενόμενου, οι μπάντες ήταν αρκετά ως πολύ πολύ καλές, η σύνθεση του κόσμου για τρελλά γέλια (μαμάδες, γιαγιάδες και μικρά παιδιά που χόρευαν σε death metal/stoner/hip hop/alternative ρυθμούς), η αίσθηση για μένα και τον cybernaut περίεργη καθώς ήταν το 1ο λάιβ που βλέπαμε στην παραλία που έχουμε περάσει απίστευτες καταστάσεις από μικροί, το τρίπτυχο εκεί, οπότε τα περάσαμε όμορφα.

    Οι μπάντες τα δωσαν όλα, ξεχωρίσαμε τους 1000Μods (από το Χιλιομόδι!) που έπαιζαν πολύ σωστό στονερ, τους τρομακτικά ταλαντούχους Έλευση που θα με κάνουν από το πουθενά να δώσω μια ευκαιρία στο Ελληνόφωνο hip hop και τους Clear Spot (Κιάτο) που έπαιξαν 2 φορές (μία 2η στο encore) το Line (τι θα πει ποιων?) και που γενικά είναι πολύ γαμάτη μπάντα αν και παίζουν μόνο διασκευές ως τώρα. Τους Bypolarity (Λουτράκι) -επίσης έπαιζαν διασκευές - άλλοι τους βρήκαν άθλιους άλλοι φανταστικούς. Εγώ τείνω προς την 2η κατηγορία αλλά ήμουν και τύφλα όταν βγήκαν, οπότε δεν παιρνω όρκο. Οι νεαροί ντεθμεταλλάδες Intact (Βέλο) πρώτοι πρώτοι, προσπάθησαν με τις καφρίλες τους να διώξουν τα γυναικόπαιδα αλλά εις μάτην, καθώς ήταν μια εμπειρία που όλοι ήθελαν να ζήσουν μέχρι τέλους.

    Ιntact



    1000Mods



    Έλευση



    Bypolarity



    Clear Spot



    Kαι κάτι για τον νάθινγκμαν:

    Clear Spot - Line

    Οι στόκοι ξετρελλάθηκαν με την διασκευή (έπαιξαν μαζί τους στο Κιάτο) και ο Αργύρης φώναξε την τύπισσα στη σκηνή στο κατά τα φαινόμενα πρώτο ντουέτο Νightstalker ever!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    music non stop

  2. #2
    Zero Black Darkling's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Alter Ego
    Posts
    5,301

    Default

    αχααχ, φανταζομαι πως θα περασατε γαματα, δε μπορω παρα να συμφωνησω, απλα ΠΡΕΠΕΙ να τονιστει.

    Οποιος σκεφτηκε το ονομα Κοτοστοπ, ειναι υπερτατος θεουλης.
    when it goes to .999 then I rise and there I shine

  3. #3

    Default

    Αχαχαχαχ, περίμενα καρτερικά να αναφέρει κάποιος το Κοτοστοπ πριν από εμένα.

  4. #4
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    πε8αίνω.

Similar Threads

  1. Rock Συνάντηση Kιάτου
    By regularpaul in forum Live & Events Talk
    Replies: 12
    Last Post: 27-07-2007, 14:47
  2. Παραλία Φάληρο-Βουλιαγμένη
    By Candiru in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 55
    Last Post: 28-06-2007, 07:07
  3. Replies: 38
    Last Post: 04-08-2006, 15:47
  4. Replies: 4
    Last Post: 14-04-2005, 12:45
  5. Rock
    By Harbinger of Death in forum General Discussion
    Replies: 20
    Last Post: 04-10-2004, 13:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •