Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 84

Thread: Κουλτούρα (?) - Split από το Jackass II

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    4,037

    Default

    η γενιά του τζάκασ μαλάκα. τρόμος.

  2. #2
    γκεστάλ nothingman's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    καβάλα στο δελφίνι
    Posts
    5,927

    Default

    είναι θλιβερό να περνάει η βλακεία σαν άποψη ε.
    δλδ οκέι, βλέπεις κάποιους να προσπαθούν να αποδείξουν ότι είναι πιο ηλίθιοι.
    ομολογουμένως με επιτυχία.
    ~
    "Why didn't it kill him?" she said.
    "Unforgivably sloppy workmanship at the hand grenade factory," I said.
    ~

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    13,510

    Default

    dexthte estw(kai epitelous) oti me thn idia anesh pou esy pernas kala blepontas to dogvile kai akougontas mars volta,kapoios perna kala blepontas jackass,saw kai akougontas hatebreed(tyxaia paradeigmata)
    so fucking simple.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    4,037

    Default

    οκ, το επίπεδο της διασκέδασης σου λέει κάτι ναούμ;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    13,510

    Default

    san ti na leei dld?

  6. #6
    γκεστάλ nothingman's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    καβάλα στο δελφίνι
    Posts
    5,927

    Default

    επίσης, η αντιστοιχία δεν είναι mars volta + hatebreed
    είναι mars volta (που δεν τους συμπαθώ κιόλας ιδιαίτερα) + Ταμπάκης

    δλδ πραγματικά, είναι διαγωνισμός βλακείας. Καταλαβαίνω γιατί μπορεί να αρέσει σε κάποιον το γκόθικ, το μπάσκετ και χιλιαδυο άλλα πράγματα που τα θεωρώ σκατά. Το Τζάκας απλά ανήκει στην κατηγορία των αυθεντικά χαζών πραγμάτων που πουλάνε ακριβώς επειδή είναι χαζά. Το braindead δεν είναι άποψη γμτκρτ. Ο μόνος λόγος για τον οποίο μπορεί κάποιος να περνάει καλά βλέποντάς το είναι να τους παίρνει σα μέτρο σύγκρισης και να θεωρεί τον εαυτό του λιγότερο μαλάκα. Όλα αυτά βέβαια μέχρι να συνειδητοποιήσει ότι τους πλήρωσε για να τους δει στο σινεμά ή στο ντιβιντί οπότε ίσως να το σκεφτεί καλύτερα αυτό το "ποιος είναι μεγαλύτερος μαλάκας, εγώ ή αυτοί"

    έντιτ: τες πα, καταλαβαίνω τα κολλήματα του καθενός (εγώ σας έχω πρήξει για πολλές αηδιούλες πχ), αλλά αυτό το "γούστα" πρέπει να είναι το χειρότερο επιχείρημα έβερ (μαζί με το "αυτό που σου λέω εγώ")
    απλά βρήκα αφορμή να το πω
    ~
    "Why didn't it kill him?" she said.
    "Unforgivably sloppy workmanship at the hand grenade factory," I said.
    ~

  7. #7

    Default

    Είναι βέβαια

    Ταμπάκης >> Hatebreed

    Αυτό, συνεχίστε.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    13,510

    Default

    Quote Originally Posted by nothingman
    επίσης, η αντιστοιχία δεν είναι mars volta + hatebreed
    είναι mars volta (που δεν τους συμπαθώ κιόλας ιδιαίτερα) + Ταμπάκης

    δλδ πραγματικά, είναι διαγωνισμός βλακείας. Καταλαβαίνω γιατί μπορεί να αρέσει σε κάποιον το γκόθικ, το μπάσκετ και χιλιαδυο άλλα πράγματα που τα θεωρώ σκατά. Το Τζάκας απλά ανήκει στην κατηγορία των αυθεντικά χαζών πραγμάτων που πουλάνε ακριβώς επειδή είναι χαζά. Το braindead δεν είναι άποψη γμτκρτ. Ο μόνος λόγος για τον οποίο μπορεί κάποιος να περνάει καλά βλέποντάς το είναι να τους παίρνει σα μέτρο σύγκρισης και να θεωρεί τον εαυτό του λιγότερο μαλάκα. Όλα αυτά βέβαια μέχρι να συνειδητοποιήσει ότι τους πλήρωσε για να τους δει στο σινεμά ή στο ντιβιντί οπότε ίσως να το σκεφτεί καλύτερα αυτό το "ποιος είναι μεγαλύτερος μαλάκας, εγώ ή αυτοί"

    έντιτ: τες πα, καταλαβαίνω τα κολλήματα του καθενός (εγώ σας έχω πρήξει για πολλές αηδιούλες πχ), αλλά αυτό το "γούστα" πρέπει να είναι το χειρότερο επιχείρημα έβερ (μαζί με το "αυτό που σου λέω εγώ")
    απλά βρήκα αφορμή να το πω
    gousta > auto pou sou lew egw

    edit:epishs oti se kanei na gelas/pernas kala whatever einai ok kai den exei kanenas to dikaiwma na sou pei oti eisai malakas pou to kaneis auto(h' mallon to exei alla mexri ekei,meta prepei ligo na katsei na ta pei me ton eauto tou kalytera)

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    4,037

    Default

    ότι ψυχαγωγήσε ΄δφκλδσαφξκασδλ΄κφξαδσ΄λκγξαδφλ΄κγξασδφγ παρακολουθώντας μια ντουζίνα καθυστερημένους να διατυμπανίζουν την βλακεία τους. κάτι ανάλογο της πάνιας δηλαδή. βλάκες με την βούλα. για μια φορά έχει ενδιαφέρον για ανθρωπολογικούς λόγους ωστέ να ανακαλύψεις μέχρι που μπορεί να φτάσει κάποιος για τα 15' δημοσιότητας που του αρμόζουν αλλά από ένα σημείο και μετά θα πρέπει να αρχίσεις να ανησυχείς.


    ΕΝΤΙΤ: ουάου, άργησα πολύ.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    13,510

    Default

    sorry,gia na katalabw,milame exontas ws dedomeno to "monh mou psyxagwgia einai to jackass"?
    de nomizw na ypo8ike kati tetoio e

  11. #11
    γκεστάλ nothingman's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    καβάλα στο δελφίνι
    Posts
    5,927

    Default

    πήγα να απαντήσω αλλά βαρέθηκα (+ δεν πολυκατάλαβα το παραπάνω έντιτ αλλά νταξ', θα τα πω με τον εαυτό μου καλύτερα και ίσως βγάλω άκρη)

    εγώ πάντως μιλούσα ως δεδομένο το "ψυχαγωγία είναι το jackass", χωρίς το "μόνη μου" part. Μου αρκεί και έτσι για να βγάλω συμπέρασμα.

    Πάντως δεν ξέρω γιατί αλλά έχει επικρατήσει μία άποψη ότι είναι ξερωγω κομπλεξικό να κρίνεις κάποιον με βάση τα γούστα του (δεν εννοώ φυσικά σκηνικά του στυλ "ακούς μέταλ-->είσαι σατανιστής-->δε σε κάνω παρέα-->φύγε από δω πούστη") αλλά αντίθετα λόγω του "ε, γούστα είναι αυτά" πρέπει να το κάνεις γαργάρα ότι η αισθητική του σου φαίνεται σκατά και να πρέπεις να θεωρείς κάποιον οκέι απλά επειδή επιζητά την παγκόσμια ειρήνη πχ και προτιμά την αλήθεια από το ψέμα, και πεταλουδίτσες πετάνε κτλ. Επίσης είχε ανοίξει παλαιότερα ένα αντίστοιχο θέμα ο Τσοπντ που βαριέμαι να ξεθάψω.

    αυτά



    έντιτ: βσκ ασχολούμαι :/
    ~
    "Why didn't it kill him?" she said.
    "Unforgivably sloppy workmanship at the hand grenade factory," I said.
    ~

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    13,510

    Default

    αν κάποιου τα γούστα είναι θεοδωράκης και αγγελάκας,backstreet boys και anathema,scary movie και amores perros,metallica και τσαλιγοπούλου,ρουβάς και μπετόβεν,2lips και radiohead,πρέπει σώνει και καλά να πείσεις το άτομο αυτό ότι το τάδε ή τα τάδε από αυτά πρέπει να πάψουν να είναι γούστο του για να είναι ok άτομο?

    anyway επειδή βαριέμαι να το συνεχίζω,το περί ορέξεως κολοκυθόπιτα(akak,γούστα) είναι από τις πιο σωστές εκφράσεις ever.Το αν θες ή νιώθεις την ανάγκη να πείσεις ένα άτομο το ότι αυτά που πρεσβεύει/πιστεύει είναι λάθος ,τότε και πάλι είναι ok αρκεί να μη γίνεται μέσω ειρωνείας,χλευασμού και δήθεν επίδειξης ανωτερότητας (με τα δικά σου στάνταρτς πάντα βεβαια,που για τους δικούς σου λόγους έχεις πειστεί ότι είναι τα σωστά)

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sumerland
    Posts
    1,318

    Default

    Eiste gia ton peoula e. San aftous tous gay pnevmatikous an8rwpous pou ma8ainoume sthn ek8esh, pou prepei na petagontai san sfhnopoutses na mas ypen8ymizoun to poso skata einai o tropos zwhs mas k oti prepei na arxizoume na paizoume skaki dipla sto tzaki gia na 8ewrh8oume an8rwpoi. Asxolh8eite me th dikia sas poiothta zwhs, den einai anagkh na psaxnoume epixeirhmata gia na apologh8oume gia tis kafriles pou goustaroume mia sto toso.

    Elitistes :P
    Διαολεμένα beat

  14. #14

    Default

    Starbreaker, απλά έγινε μια προσπάθεια κατάργησης του "γούστα είναι αυτά" ως σοβαρού επιχειρήματος για οτιδήποτε.

    Αλλιώς, οτιδήποτε κράζαμε θα είχε λόγο ύπαρξης και δεν θα μπορούσαμε να είμαστε τόσο γαμάτοι!

    Δεν τάσσομαι υπερ κανενός άκρου. Δεν έχω ιδέα γιατί έκανα αυτό το post.

  15. #15
    Crystal meth habit O)))zma's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Dark Globe
    Posts
    889

    Default

    Koultoura na figoume,naoume!
    Rats, Rats lay down flat
    we don't need you, we act like that

    and if you think you're unloved
    then we know about that...

Similar Threads

  1. [Cinema] Jackass Number Two (2006)
    By Bullet in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 45
    Last Post: 11-01-2008, 02:23
  2. Jackass : The Game
    By Bullet in forum PC & Games
    Replies: 2
    Last Post: 18-05-2006, 20:33
  3. Which Member of MTV Jackass Are You?
    By Bullet in forum General Discussion
    Replies: 13
    Last Post: 30-01-2006, 15:09
  4. Replies: 19
    Last Post: 06-09-2005, 09:28
  5. EINHERJER Split
    By Dragonlord in forum Music Discussion
    Replies: 5
    Last Post: 19-02-2004, 14:19

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •