Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 17 of 17

Thread: Survivor - Reach

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by Candiru
    Quote Originally Posted by Lost_In_Cooperland
    Τους Sepultura γιατί συνεχίζεις να τους ακούς; Τι πρωτότυπο προσφέρουν πλέον;

    Γιατί μια μπάντα που έπαιζε επιθετικά μπορεί να συνεχίζει να δισκοφραφεί και μια που έγραφε mainstream ξεσηκωτικά κομματάκια για ντίσκο, χαβαλέ όχι;
    Οι Sepultura έχουν μια συνεχή παρουσία με καινοτομίες και κάποιο σκοπό και νόημα στη μουσική και στους στίχους τους. Προς το παρόν δεν με κούρασαν ακόμη. Οι Motorhead & AC/DC με κούρασαν.

    Οι Survivor παίζουν ό,τι έπαιζαν χιλιάδες eightάδες και από ό,τι διάβασα συνεχίζουν μια από τα ίδια: ΑΟR το οποίο πλέον είναι τελείως ανέμπνευστο και μουσικά και στιχουργικά. Επιπλέον είχαν και μια πολύ περιορισμένη επιτυχία και όχι συνεχή όπως οι toto και οι journey.

    Αν δεν πέσει διαφήμιση του κερατά για να επηρρεαστεί ο κόσμος μάλλον θα περάσει απαρατήρητος. Και αν πέσει διαφήμιση, του χρόνου θα τον έχουμε ξεχάσει.

    Ποτέ δεν με ενθουσίασαν τόσο ώστε να ασχοληθώ μαζί τους, πέρα από καμιά ντίσκο. Ακόμα και στα 80ς υπήρχαν πολύ καλύτεροί τους.
    Εγώ πάντως, το νόημα και τις καινοτομίες στα τελευταία albums των sepultura συνεχίζω να μη τα βρίσκω, ώστε να κουράζομαι εύκολα από αυτά. Ίσως φταίει, βέβαια, το ότι δεν είμαι και κάνας τεράστιος οπαδός τους. Αν ήμουν, μπορεί να έβρισκα κάποιο νόημα. Περίπου αυτό που συμβαίνει με σένα και τους survivor δλδ. Απλά, εγώ δε βλέπω που είναι το κακό να βγάζουν δίσκο οι sepultura αφού υπάρχουν άτομα (πχ. εσύ) που ενδιαφέρονται. Guess what, και για τους survivor υπάρχουν άτομα που ενδιαφέρονται, έστω και λίγα. Επίσης, πότε πρόλαβαν και σε κούρασαν, εφόσον δεν έχεις ασχοληθεί ουσιαστικά μαζί τους, πέρα από αυτά που άκουγες στις disco. Ακόμη, έναν (1) δίσκο έβγαλαν μετά τη διάλυση. Νοτ ινάφ για να κουραστείς... νομίζω. Ναι, κι εγώ πιστεύω ότι θα ξεχαστεί γιατί δεν είναι τπτ εξαιρετικό, αλλά, αν δεν το είχαν βγάλει δε θα το ξέραμε. Αν το κουράσουν, τότε έλα πέστα. Εντωμεταξύ, οι δίσκοι των sepultura με green, για τους περισσότερους είναι σα να μην υπήρξαν ποτέ, όχι απλώς ξεχάστηκαν.

    Ο στίχοι είναι άσχετοι μ' αυτό που συζητάμε.

    Κάπου εδώ βαρέθηκα και λέω να σταματήσω.

  2. #17
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    In the burning heart, just about to burst
    There's a quest for answers, an unquenchable thirst
    In the darkest night, rising like a spire
    In the burning heart, the unmistakable fire, in the burning heart

    Rock or Nothing

Similar Threads

  1. Replies: 2
    Last Post: 08-12-2005, 21:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •